Pewne zwycięstwo 3-0 na Molineux Stadium!

Pewne zwycięstwo 3-0 na Molineux Stadium! 11.04.2012, 21:39, Rafal Mazur 2032 komentarzy

Koniec sezonu 2011/2012 zbliża się coraz większymi krokami, a karuzela Premier League nie zwalnia z tempa. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy udali się na północ Anglii, by rozegrać spotkanie na spowitym blaskiem wiosennego słońca Molineux Stadium z broniącym się przed spadkiem Wolverhampton. Londyńczycy przystąpili do tego meczu zmotywowani chęcią obrony 3. miejsca w ligowej tabeli. Po dość jednostronnym widowisku, The Gunners odprawili z kwitkiem gospodarzy, pokonując ich gładko 3-0.

Jeśli chodzi o skład desygnowany przez Arsene Wenger, do pierwszej jedenastki powrócił Aaron Ramsey. Wobec dyskwalifikacji Koscielnego linię obrony skompletował Johan Djourou.

Od początku spotkania Arsenal zyskał sporą przewagę, opanowując środek pola oraz inne formacji na murawie.

W 7. minucie gry Kanonierzy stanęli przed okazją na otwarcie wyniku spotkania. Po świetnej akcji dwójkowej Robina van Persie z Walcottem, Anglik znalazł się w sytuacji jeden na jeden z golkiperem gospodarzy, jednak został przewrócony przez Sebastiena Bassonga. Sędzia nie wahał się i wskazał na 11. metr. Do futbolówki podszedł kapitan The Gunners i niezwykle nonszalanckim strzałem w środek bramki pokonał Hennesseya. 1-0!

Po chwili było już 2-0 dla podopiecznych Wengera. Po raz kolejny przebłysk geniuszu ze strony duetu Van Persie-Walcott otworzył drogę do bramki. Tym razem Holender pokazał się w roli asystenta, podając futbolówkę do znajdującego się na czystej pozycji Anglika, który płaskim strzałem podwyższył wynik spotkania.

Po strzeleniu dwóch bramek tempo gry nieco się uspokoiło, mimo że londyńczycy zupełnie opanowali spotkanie. Można było zauważyć wielką wolę walki ze strony Wolves, jednak nie byli w stanie dorównać gościom.

Bardzo aktywnym zawodnikiem po stronie Wolverhampton był Kevin Doyle. Napastnik Wilków starał się atakować i rozrywać obronę AFC, lecz wielokrotnie jego animusz przeradzał się w bezsensowne faule. Po doliczeniu 2 dodatkowych minut arbiter zakończył pierwszą część gry.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugie 45 minut. Druga połowa rozpoczęła się z wysokiego 'C' dla Wilków, z tego względu, że to oni zyskali skromną przewagę, mieli swoje okazje z rzutu rożnego, a Zubar przeprowadził ładną oskrzydlającą.

Chwilę później Van Persie zagrywał do Aarona Ramseya. Walijczyk znalazł się w sytuacji oko w oko z Hennesseyem, ale uderzył wprost pod nogi nabiegającego obrońcy. W 54. minucie gry w pole karne Wolves wbiegał rozpędzony Mikel Arteta, po czym zgrał ją do lepiej ustawionego Robina van Persie. Holender jednak zupełnie nie trafił w bramkę.

W 60. minucie pod niespodziewanym ostrzałem znalazła się bramka Wojtka Szczęsnego. Po wrzutce jednego ze skrzydłowych Wilków do futbolówki wyskoczył Kevin Doyle, ale Polak wyciągnął się niczym struna i koniuszkami palców sparował piłkę na rzut rożny.

W 69. minucie Arsenal zdobył kolejną bramkę, tym razem za sprawą Yossi Benayouna. Robin van Persie szarżował w środku pola, lecz stracił ją na rzecz Miljasa. Holender w szybkim tempie odzyskał futbolówkę, po czym odegrał ją do Songa. Kameruńczyk, który znajdował się w świetnej pozycji do strzału, wypatrzył jeszcze Benayouna. Izraelczyk kąśliwym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera Wilków. 3-0 dla Arsenalu!

5 minut później na murawie pojawił się Alex Oxlade-Chamberlain, który zastąpił na boisku zmęczonego Theo Walcotta.

Po wejściu Chamberlaina gra Kanonierów na prawym skrzydle znacznie się ożywiła. Młody Anglik nękał swoimi szybkimi rajdami lewych defensorów Wilków. W 84. minucie dryblingiem popisał się Van Persie, po czym dograł piłkę do Ramseya. Walijczyk jak nie mógł, tak się nie przemógł, więc i tym razem musiał ustrzelić nogi Hennesseya.

Kibice nie mogli narzekać na poziom spotkania, również dlatego, że mecz przepełniony był wieloma kontrowersyjnymi sytuacjami. W polu karnym padał Aaron Ramsey, a w końcówce spotkania Zubar ostro wchodził w nogi Robina van Persie.

Do końca spotkania nic wartego uwagi nie miało już miejsca, więc arbiter mógł spokojnie zakończyć mecz. Na uwagę zasługuje świetna gra w pierwszej połowie Theo Walcotta, a także znakomity karny w wykonaniu Robina van Persie. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Yossi Benayoun, a swoją interwencję meczu zaliczył Wojtek Szczęsny. Reasumując, podopieczni Wengera rozegrali kolejny bardzo dobry mecz i miejmy nadzieję, że zwycięską passę podtrzymają już do końca sezonu.

MolineuxWolverhampton Wanderers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Ceran komentarzy: 215415.04.2012, 00:14

Może to szansa dla Ligi Europy? Podczas gdy farsa będzie okradała inne drużyny w Lidze Mistrzów, w Lidze Europy będzie toczyła się prawdziwa gra. Manchestery już obrały ten kierunek :D

szala komentarzy: 539 newsów: 2515.04.2012, 00:14

koniec z farceloną. łapcie chłopaki prawdziwy futbol na dobranoc (jedynie farcelońskie zapędy Bale'a psują wszystko)

meczyki.pl/skroty/14277/arsenal_tottenham_52.html

szymonst komentarzy: 158915.04.2012, 00:14

@AtheneWins - wielkie dzięki za tego linka. Świetnie pokazuje faul obrońcy Levante. Zerknij na 21 i 26 sekundę jak ułożone były ręce tego gościa i jaki ruch wykonały. Odepchnięcie oburącz widoczne bardziej niż dokładnie.

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2415.04.2012, 00:11

o matko, nawet nie zobaczylem, ze to to samo haha. Przepraszam was :D

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2415.04.2012, 00:10

Chcialbym kupic biografie Van Persiego, ktora polecicie z tych dwoch?
allegro.pl/robin-van-persie-biografia-andy-lloyd-williams-i2275293832.html

allegro.pl/robin-van-persie-biografia-arsenal-londyn-i2213409070.html

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1415.04.2012, 00:10

@Ceran Nie wejdą bo tacy bogowie futbolu jak Marszczerano albo Buskets albo Dani Alfis musieliby kariery zakończyć

szymonst komentarzy: 158915.04.2012, 00:07

@dicpauca - ależ ja wiem, że należysz do osób, które gdyby sytuacja była w drugą stronę to by uznały, że faul ewidentny, a ręki Sergio w wykonaniu piłkarza przeciwników byś nie widział ale jak już mówiłem, nie będę Cię wyprowadzał z błędu. Sam proponowałeś zakończenie dyskusji między nami więc się tego trzymaj :)

Ceran komentarzy: 215415.04.2012, 00:07

Najgorsze jest to, że bez futbolu ciężko byłoby mi żyć, a muszę oglądać te cyrki z farsą.Mam nadzieję, że wejdą te powtórki wideo, ale oby to coś w ogóle dało...

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 215.04.2012, 00:06

BTW

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BgecGdfYeJE#!

Jak tu był faul to ja chyba się nie znam.

@szymonst
weź ogarnij, nic tu nie dołożył od siebie?

KanonierChris komentarzy: 292415.04.2012, 00:06

Ja będę za realem trzymał piwo... I może jednego kciuka ale przydałoby się żeby wygrali. I Grand Derbi i ligę.

A zdjęcie niczego sobie :>

Theo44 komentarzy: 428115.04.2012, 00:05

Mievo...podobno Pepe juz dostal zolty kartonik;)

szymonst komentarzy: 158915.04.2012, 00:05

@AtheneWins - nie rozumiem, przyznaję, że wtedy nie było żadnego faulu a Ty mówisz o stronniczości. Twierdzę jedynie, że nie można się kierować takimi zasadami bo wtedy by np. nie można gwiazdać żadnych przewinień na Ronaldo, Nanim, Suarezie, Di Marii, Bale'u, Sergio, Robbenie i wielu wielu innych.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1415.04.2012, 00:03

Będę za Real w GD trzymał oba kciuki i co się jeszcze da :P no ale pewnie znowu będzie sędzia który da czerwo za faul na powietrzu.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.04.2012, 00:02

Dobra wyłączam komputer i przełączam się na telefon bo aż mnie wciągnęła na dyskusja.

papiez4 komentarzy: 36215.04.2012, 00:01

Mi się podoba :P

szymonst komentarzy: 158915.04.2012, 00:00

@szala - autor fotki mógłby popracować nad swoim warsztatem "fotoszopowym" bo średnio wyszło :)

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 215.04.2012, 00:00

spektakularnej?
w CDR nie było wogóle kontaktu... nawet zamiaru

pogadałbym z Tobą dalej ale ciśnie mi tu stronniczością.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.04.2012, 00:00

szala

+1

szala komentarzy: 539 newsów: 2514.04.2012, 23:58

szymonst komentarzy: 158914.04.2012, 23:58

@AtheneWins - przyjmując takie podejście to większość fauli by musiała nie być odgwizdywana bo mało który piłkarz nie ma na swoim koncie jakieś spektakularnej jaskółki :) Za tamtą akcje to bym Cuencę trzepnął przez łeb aż by zahuczało ale teraz od siebie nie dołożył nic.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 214.04.2012, 23:55

nie wydaje mi się żeby miał liniowy lepszy wgląd, widział że pracowały ręce - i co z tego główny też widział a mimo to bez decyzji liniowego byłby wolny dla Levante.

jak dla mnie cuenca nie powinien być brany na poważnie w takich delikatnie mówiąc kontrowersyjnych sytuacjach po jego słynnym rzucie na trawkę w Copa del Rey z tym X ligowym zespołem.

Gunner_93 komentarzy: 25314.04.2012, 23:55

Kto uważa, że tam był karny, jest wrogiem starej dobrej piłki:) Footballu, gdzie grają mężczyźni. Nie mówię o jakimś MMA, nawet o poziomie EPL, ale na Boga- gdzie tam był karny? Gościu chudy jak tyczka wpada w pole karne, przegrywa walkę fizyczną, jeszcze sprzedaje kopniaka w obrońcę, wywala się i co?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.04.2012, 23:54

MiEvo

Pisz poezję :D

Theo44 komentarzy: 428114.04.2012, 23:53

powiem tak...znowu wygralo piekno futbolu

szymonst komentarzy: 158914.04.2012, 23:53

@MiEvo - ja bym w życiu kibiców Arsenalu nie nazwał nędznymi no ale to Twoje słowa. Ja się pod tym nie podpisuję.

dicpauca komentarzy: 296614.04.2012, 23:53

z bledu ze nie uwazam barce za najlepszy klub w historii, a cala jej otoczka w ostatnich latach nie jest zasluga graczy i sztabu tylko faworyzacji z pewnych stron?

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1414.04.2012, 23:53

@mitmichael; Jeszcze z Chelsea najpierw. Myślę, że każdy kibic The Blues pamięta jak ich oszukali w LM kiedy to wspaniały Pique grał w siatkówkę na boisku a Abidal bronił strzały Ballacka wyciągniętą ręką.

Gunner_93 komentarzy: 25314.04.2012, 23:53

Bez komentarza...

papiez4 komentarzy: 36214.04.2012, 23:52

Skandal, skandal.....ale byłby skandal jakby sędzia się nie popisał :)

mitmichael komentarzy: 4924314.04.2012, 23:51

Dobra druzyna UEFY wygrywa, teraz GD ktore wiadomo jak sie skonczą.

szymonst komentarzy: 158914.04.2012, 23:51

@AtheneWins - w tej sytuacji to akurat boczny miał dużo lepszy widok.

@Arsenal23 - normalnie miejsce u św. Piotra gwarantowane :)

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1414.04.2012, 23:50

@Arsenal23 Tia. Z podniesioną głową broni honoru najlepszego klubu w historii przed oszczerstwami nędznych kibiców Arsenalu którzy mogą jedynie marzyć, że ktoś z Barcy opromieni ich swym blaskiem i wyjdą z ciemności w której nie ma trofeów.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 214.04.2012, 23:50

no spoko, od tyłu.
ja to bym bardziej sie kierował własnymi odczuciami, bo sędzia liniowy widział plecy graczy a główny miał lepszy wgląd, tak bardziej od boku

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.04.2012, 23:48

Szymonst jest bohaterem, stawia czoła Kanonierom w pojedynkę :)

szymonst komentarzy: 158914.04.2012, 23:48

@dicpauca - każdy ma prawo do własnego zdania. Nie będę Cię wyprowadzał z błędu.

Nyguss komentarzy: 104114.04.2012, 23:48

Pierwszego karnego nie widziałem więc się nie wypowiadam ale drugi wg mnie naciągany porządnie.

dicpauca komentarzy: 296614.04.2012, 23:47

szymonst- ja juz nawet nie odpisuje, bo inni zrobili to za mnie... :)

barca bogowie, dokonali niemozliwego, a to wszystko dzieki geniuszom podopiecznych pepa...

teraz bez ironii-
mam nadzieje ze fcb jeszcze jednego strzeli bo to zmieniloby wydziwek tych 2pkt... jak nie to ten klub spadnie jeszcze nizej niz jest;D
juz to kiedys napisalem- imitacja wielkiego klubu:)

szala komentarzy: 539 newsów: 2514.04.2012, 23:46

kiedyś wyjdą na jaw te wszystkie farcelońskie układy

szymonst komentarzy: 158914.04.2012, 23:45

@berni33 - tak chcąc być całkiem zgodnym z prawdą to zauważ, że to boczny zgłosił głównemu że był faul. A on to widział dokładnie od tyłu.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.04.2012, 23:45

wyma****e ciekawa cenzura :P

Ceran komentarzy: 215414.04.2012, 23:44

co za cyrk...

szymonst komentarzy: 158914.04.2012, 23:43

@RvPersie - dozwolone jest odpychanie ciałem rozumianym jako korpus. Ruch ręki mający na celu wywrócenie przeciwnika jest faulem. Może by się piłkarze nauczyli, że się łapy trzyma przy sobie a nie wyma****e nimi?

@Arsenal23 - ja powiem tak, albo oba karne albo żaden :)

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1414.04.2012, 23:43

Po tym żałosnym karnym wyłączyłem to ścierwo bo nie warto tego oglądać

berni33 komentarzy: 138914.04.2012, 23:42

szymonst ty chyba już w śnie to piszesz ;DDD

99% sędziów by tego nie gwizdało a jedynie uwierzę że sędzia chciał zrobić jakieś zadość uczynienie dla barcy ale to tylko nie którzy sędziowie znają takie przepisy o zadość uczynienie ;DDD

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1414.04.2012, 23:41

Karny z dupy. No ale Teatr musi wygrać mecz. Szkoda Levante

szymonst komentarzy: 158914.04.2012, 23:40

@Nyguss - obie formy są poprawne

RvPersie komentarzy: 1145814.04.2012, 23:40

Szymonst @
Czyli uważasz że w każdej takiej sytuacji powinien byc karny odgwizdany?

papiez4 komentarzy: 36214.04.2012, 23:39

Odpychali się nawzajem, jakby Cuenca został sfaulowany to by się przewrócił i zwijał z bólu a tak próbował jeszcze piłkę odzyskać więc nawet on się karnego nie spodziewał, bez obrazy, ale zawsze jest tak jakoś niesamowicie, że w meczu Barcy jak im nie idzie to coś dziwnego ma miejsce :)