Piękny mecz i wygrana Kanonierów 5-3!

Piękny mecz i wygrana Kanonierów 5-3! 29.10.2011, 14:47, Michał Sucharski 2756 komentarzy

W sobotę 29 października o godzinie 13:45 czasu polskiego, na stadionie Stamford Bridge rozpoczęły się wielkie derby Londynu, Chelsea vs Arsenal. Do przerwy gospodarze zdecydowanie przeważali i prowadzili 2:1. Oglądaliśmy znakomitą pierwszą połowę.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Drugie 45 minut było jednak jeszcze lepsze. Arsenal zagrał jak za swoich najlepszych czasów i nawet znakomita bramka Juana Maty nie potrafiła zatrzymać Kanonierów. Drużyna z Ashburton Grove wygrała cały mecz 5-3, a do zwycięstwa poprowadził ich nie kto inny, jak Robin van Persie (hat-trick), który strzelił swoją 28. bramkę w 27. meczach w tym roku.

Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Djourou, Mertesacker, Koscielny, Andre Santos, Song, Arteta, Ramsey, Walcott, Gervinho, van Persie.

Chelsea: Cech, Bosingwa, Ivanovic, Terry, Cole, Ramires, Obi Mikel, Lampard, Sturridge, Torres, Mata

Już w drugiej minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Długą piłkę do Lamparda posłał Terry. Pomocnik Chelsea szybko oddał piłkę do Torresa, Hiszpan został jednak zablokowany, a piłka wyszła na rzut rożny.

Dwie minuty później powinno być już 1-0. Długą prostopadłą piłkę na skrzydle otrzymał Daniel Sturridge. Przed bramkarzem Arsenalu znalazło się dwóch atakujących Chelsea, ale Anglik fatalnie odegrał piłkę do Torresa, która łatwo wpadła w ręce Szczęsnego.

Gospodarze dominują od początku meczu. Ich ataki skrzydłami łatwo radzą sobie z niepewną obroną Arsenalu. Kanonierzy mają problem z wyprowadzeniem piłki na połowę przeciwnika.

Goście powinni wyjść na prowadzenie. Szybki kontratak Arsenalu rozpoczęło długie zagranie do Walcotta, który poradził sobie z Ashleyem Colem, świetnie odegrał do Gervinho, ale Iworyjczyk nie trafił z najbliższej odległości.

Kolejna akcja Walcotta, miękkie zagranie do van Persiego za plecy obrońców Chelsea stworzyło Holendrowi przyzwoitą sytuację, jednak kapitan Arsenalu strzelił nad poprzeczką.

W 14. minucie Chelsea wychodzi na prowadzenie. Akcję rozpoczyna znakomite crossowe podanie do Juana Maty, który ogrywa Andre Santosa i dośrodkowuje idealnie na głowę Franka Lamparda, który wykorzystuje swoją okazję. 1-0!

Kanonierzy próbują swoich sił w ataku pozycyjnym. Chwilę po stracie bramki dobre podanie na pole karne otrzymał van Persie. Odwrócił się z piłką w stronę bramki, odegrał na pamięć na 11 metr, jednak tam na piłkę czekali tylko obrońcy Chelsea. Podobna sytuacja miała miejsce kilka minut wcześniej.

Po 20. minutach gra na boisku uspokoiła się. Gospodarze spokojnie wymieniają podania, szukając swoich szans w atakach pozycyjnych. Kanonierzy starają się przejąć piłkę i przeprowadzić kontratak.

W 26. minucie gospodarze wznowili swoje ataki. Po błędzie w wybiciu piłki przez Pera Mertesackera na 16. metrze znalazł się Fernando Torres, który nie zdołał oddać strzału na bramkę Szczęsnego.

W 29. minucie cudownym podaniem wykazał się Frank Lampard. Będąc odwróconym plecami do bramki Kanonierów, odegrał z pierwszej piłki do Sturridge’a, który w sytuacji sam na sam skiksował i posłał futbolówkę obok dalszego słupka.

W 36. minucie piękną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Znakomitym podaniem wykazał się Ramsey, po którym Gervinho znalazł się sam na sam z Cechem. Oddał jednak piłkę do van Persiego, a Holender bez problemów trafił do pustej bramki. 1-1!

Chwilę później kapitalna akcja Ramiresa na prawym skrzydle mogła dać prowadzenie The Blues, ale Sturridge, który trafił do siatki po podaniu Brazylijczyka, został złapany na spalonym.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy Chelsea strzela drugą bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Lampard, a piłkę nogą uderza John Terry, który uciekł spod opieki Mertesackera. 2-1!

Niesamowite wejście Kanonierów! W 49. minucie znakomicie do Santosa podał Song. Brazylijczyk dzięki swojej szybkości znalazł się w sytuacji sam na sam z Cechem i miękkim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. 2-2!

Minutę później na boisku doszło do kontrowersyjnej sytuacji z udziałem Ashleya Cole’a i Wojciecha Szczęsnego. Anglik wybiegał na czystą pozycję, wypuścił sobie piłkę i został ostro sfaulowany przez bramkraza Arsenalu. Skończyło się na żółtej kartce i rzucie wolnym z 22 metrów, który wykonywał Lampard, jednak Szczęsny obronił strzał.

W 56. minucie na prowadzenie wychodzi Arsenal. W komiczny sposób przez obrońców Chelsea przedarł się Walcott; w mgnieniu oka wstał z pozycji leżącej, wypuścił piłke przed siebie, wykorzystał swoją szybkość i mocnym strzałem z prawej strony pola karnego pokonał Petra Cecha przy krótszym słupku. 2-3!

Arsenal na fali. Najpierw pięknie w polu karnym dryblował Ramsey, jednak jego akcję zatrzymał Petr Cech. Chwilę później długie podanie do Gervinho mogło dać Kanonierom czwartą bramkę, jednak czujny przed polem karnym był bramkarz The Blues.

Po niesamowitych 20 minutach drugiej połowy, zespoły jakby lekko opadły z sił. Chelsea utrzymuje się na połowie przeciwnika, a Arsenal oczekuje na kontrataki. Prawdopodobnie obie drużyny oczekują na końcową fazę meczu, aby tam poszukać kolejnej bramki.

W 74. minucie groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Miekką piłkę za linię obrony otrzymał van Persie, poczekał na partnerów i odegrał do Ramseya, którego strzał z 10 metrów został zablokowany; chwilę później Arsenal fatalnie wykonuje rzut rożny, jednak nie traci piłki.

Trenerzy obu drużyn reagują na sytuację na boisku. Chelsea wzmacnia siłę ataku, za Ramiresa wchodzi Lukaku (zmiana przeprowadzona kilka minut wcześniej), a Obi Mikela zmienia Raul Meireles; w drużynie Arsenalu Johana Djourou zastąpił Carl Jenkinson.

Kilka minut później starcie van Persiego i Ivanovica zakończyło się niewielką awanturą. Obaj zawodnicy ukarani żołtymi kartkami.

W 81. minucie w środkowej strefie połowy Arsenalu piłke przejął Juan Mata. Przebiegł kilka metrów, złożył się do strzału i pięknym uderzeniem z 25 metrów pokonał Szczęsnego. 3-3!

W 85. minucie na połowie Chelsea Terry dostał trudne podanie od Maloudy i, przy próbie dobiegu do piłki, poślizgnął się. Futbolówkę przejął van Persie, który stanął oko w oko z Petrem Cechem. Holender wytrzymał presję, zwiódł bramkarza Chelsea i z najbliższej odległości skierował piłkę do pustej bramki. 3-4!

Arsenal zadaje ostateczny cios! W 92. minucie Kanonierzy wyszli z kontrą w czterech przeciwko trzem obrońcom Chelsea. Arteta oddał piłkę do van Persiego, ustawionego na lewej stronie. Holender wbiegł w pole karne i strzelił z niesamowitą siłą i rotacją, a Petr Cech po raz kolejny nie potrafił obronić uderzenia. 3-5!

Sędzia zakończył przepiękny mecz na Stamford Bridge. Był to chyba najlepszy mecz w tym sezonie Premier League, głównie z tego względu, że nie był jednostronny, tak jak inne niesamowite spotkania na Old Trafford. Oba zespoły zaprezentowały dzisiaj futbol marzeń, pełen pięknych akcji, bramek, zgodny z zasadami fair play. Wygląda na to, że Arsenal odzyskuje formę sprzed roku, jest to piąte zwycięstwo tego zespołu z rzędu, z kolei Chelsea przegrywa po raz kolejny i traci coraz więcej punktów do prowadzących drużyn z Manchesteru.

Chelsea FC autor: Michał Sucharski źrodło: własne
TheoS komentarzy: 96701.11.2011, 00:27

givemefootball.com/premier-league/25m-arsenal-liverpool-target-wants-summer-switch

zaperwne było ale...

RvPersie komentarzy: 1145801.11.2011, 00:02

GunnerForLife komentarzy: 335501.11.2011, 00:01

Mam pytanie , zna ktoś w miarę prosty do obsługi program od robienia filmików ? Np. żeby wyciąć bramki z meczu i zrobienia z nich jednej komplikacji ?

fabregas1987 komentarzy: 2581531.10.2011, 23:59

kurde, Newcastle 3 !!! i jeszcze tylko oni z City nie przegrali ;pp

Adamoss komentarzy: 19231.10.2011, 23:59

Wiem że mamy ale nie każdy z tym talentów eksploduje - tak jak np. Vela i YET.
A Wenger i tak kupi młodych - tego akurat jestem pewien

TheoS komentarzy: 96731.10.2011, 23:58

OOoomm dyskusje o bliskiej utalentowanej przyszlości!!!

Lubie to!!

RvPersie komentarzy: 1145831.10.2011, 23:58

a sobie burżuazyjnie na szybko do ps'a wszedłem xd jakoś super nie wyszło ale tak chociaż dla siebie zrobiłem ; p mg3.imageshack.us/img3/4582/arsenalchesleacopy.png

maciekbe komentarzy: 1245831.10.2011, 23:57

już mnie powoli denerwują te Sroczki :P
Denerwuje mnie też to, że nie potrafimy strzelać z rzutów rożnych...Ostatnim seryjnie strzelającym bramki z rożnych by chyba Ade. Gallas też często strzelał z bańki, a teraz rożne niczego nam nie dają. A szkoda, bo Theo uwielbia nabijać przeciwników :P

DP- Song,Fringpong,Coq
ŚP/ŚPO - Jack, Diaby, Ramsey ,Arteta, Rosa, Benayoun - Gdybyśmy tu kogokolwiek kupili to Ramsey miałby przystopowaną karierę a tego nikt nie chce - ufam że się rozwinie
Skrzydła-Theo Gerwinho Arsha AOC + Ryo +Vela[akurat w niego już nie wieżę] jak kupimy kogoś to AOC i Ryo będą mieli przystopowany rozwój... Jak coś to bym sprzedał Ruska i w niego miejsce Hazard/Goetze czy ktokolwiek inny, inaczej raczej nie będzie
Atak- Robin, Ciamak, Park pożegnał bym się z Ciamakiem po zakończeniu tego sezonu, ale póki co w lato nikogo nie potrzebujemy.

Podsumując potrzebny nam jest tylko prawy obrońca najlepiej jakiś młody który byłby konkurentem Jenkinsona [tak jak Coqelin z Frinpongiem].

GunnerForLife komentarzy: 335531.10.2011, 23:44

Adamoss

Grajków na przyszłość to my mamy Szczęsny , Jenkinson , Miquel , Coquelin , Frimpong , Ryo , Aoc , Wilshere , Ramsey , Cambpell itp.

GunnerForLife komentarzy: 335531.10.2011, 23:43

Teraz trochę się zapędziliśmy . Ja chce tego ... a ja tamtego.Jak kibice City ;)

Adamoss komentarzy: 19231.10.2011, 23:42

I paru młodych grajków na przyszłość:)

Adamoss komentarzy: 19231.10.2011, 23:41

A ja bym chciał zmiennika na prawą obronę, który z powodzeniem mógłby grać na prawej pomocy. Kogoś takiego jak Ebue.

GunnerForLife komentarzy: 335531.10.2011, 23:41

Arsenal23

Patrząc z perspektywy tego że może on zablokować rozwój Ramsey'a , którego osobiście uwielbiam , to fakt . Ale Gotze , to klasa sama w sobie a ma dopiero 19 lat , co będzie jak będzie starszy ? Może być jedną z największych gwiazd piłkarskich na świecie .

GunnerForLife komentarzy: 335531.10.2011, 23:39

Gunner_93

Właśnie mi o to chodziło że Gotze może grać jako skrzydłowy i ŚPO , a to jest potrzebne . Środek Song Wilshere Gotze , wygląda zabójczo . Ale Ramsey zaczyna grać świetnie , no cóż zobaczymy co pokaże w dalszych meczach .

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 231.10.2011, 23:39

Ale jeśli kupimy teraz Gotze na rozegranie to zablokuje on Wilshera/Ramseya jeśli będą zdrowi. A tego raczej nie chce. Nie wiem co o tym sądzić.

Gunner_93 komentarzy: 25331.10.2011, 23:38

Song-Wilshere-Gotze to jest to ludzie:) A skrzydła Walcott-Gervinho no i RVP z przodu. Obrona Santos-TV-Kościelny-Jenkinson (tutaj bym kogoś kupił)-Szczęsny i jest naprawdę świetna jedenastka.

GunnerForLife komentarzy: 335531.10.2011, 23:37

Na pewno pod względem wszechstronności , podawania świetnych piłek to Gotze , ale Walcott to rakieta , ale wiadomo że nie będzie grał we wszystkich meczach , konkurencja jest potrzebna .

Gunner_93 komentarzy: 25331.10.2011, 23:36

GunnerForLife;- Zależy co rozumiesz przez słowo wszechstronny. Gotze to przede wszystkim ŚPO ewentualnie skrzydło ale to już gorzej mu idzie o wiele. Hazard gra jako skrzydłowy, ofensywny pomocnik a ostatnie mecze grał jako napastnik! No chyba, że chodzi ci o umiejętności, że ma więcej wybitnych cech Niemiec. Poza tym wg. mnie po prostu lepiej pasuje do naszego stylu gry. Potrzeba nam młodego a już niesamowitego w umiejętnościach rozgrywającego i Gotze to byłoby marzenie ale cóż...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 231.10.2011, 23:36

Czyli wolicie Gotze/Hazarda od Wallcota ? Bo Gervinho to raczej pewniak.

GunnerForLife komentarzy: 335531.10.2011, 23:34

Dla mnie okienko było by świetne gdyby dołączył Cahill i Gotze/Hazard . Chociaż osobiście wolałbym Gotze , jest bardziej wszechstronny .

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 231.10.2011, 23:33

Chodzi mi oto że tacy piłkarze jak Gotze, Hazard to teraz nie sa tacy potrzebni. Kogo by niby wygryźli. Chyba tylko Wallcota/Artete. Ale w takim razie po co kupiliśmy Artete ? Żeby w jego miejsce kupić nowego zawodnika. Bez jaj. Ramsey jak będzie nadal tak grał jak z OM/Stoke/Chelsea to jest nie do naruszenia. Do tego Rosa na ławce. A w styczniu Wilshere. Więc jest dużo możliwości.
Zmiennik na PO by się tylko przydał.

afckonrad9101 komentarzy: 783431.10.2011, 23:30

Wzmocnienia skladu sa potrzebne w kazdej druzynie, nie ma ekip doskonalych kazda potrzebuje wzmocnien, w tym rowniez Arsenal;p tylko pytanie na jakich pozycjach moim zdaniem zmiennik na prawa obrone i jakis gracz ekstra w ofensywie ktory dalby nam alternatywe w przypadku kontuzji czy slabszej dyspozycji naszych czolowych postaci

GunnerForLife komentarzy: 335531.10.2011, 23:30

Wiem że to nie jest osiągalne , ale Dumbia to jest napastnik idealny dla nas , ale z taka formą RvP zagra tylko na rezerwie , a tego by nie chciał . Gotze albo Hazard . Ktoś z tej dwójki musi do nas dołączyć .

KanonierChris komentarzy: 292431.10.2011, 23:29

Dokładnie, 2-3 zawodników jest potrzebnych.

GunnerForLife komentarzy: 335531.10.2011, 23:27