Podnieść się z kolan i awansować do VI rundy

Podnieść się z kolan i awansować do VI rundy 02.03.2011, 15:11, Patryk Bielski 643 komentarzy

Już za niespełna sześć godzin Kanonierzy na Emirates Stadium zmierzą się w rewanżu Pucharu Anglii z Leyton Orient. Podopieczni Arsena Wengera muszą zapomnieć o przegranym finale Carling Cup i wrócić na właściwe tory, a najlepszą okazją ku temu będzie dzisiejsze zwycięstwo i szybka odpowiedź na głosy krytyków.

Pierwszy meczu obu zespołów w piątej rundzie FA Cup rozgrywany na Brisbane Road zakończył się niespodziewanym remisem 1-1. The Gunners wyszli na prowadzenie w 53. minucie za sprawą strzału Tomasa Rosicky'ego. Gospodarze zaciekle walczyli, a to dało efekt w końcówce meczu, kiedy Tehoue przedarł się przez obronę Arsenalu i zapewnił swojemu zespołowi rewanżowe spotkanie.

Kanonierzy jedenastokrotnie mierzyli się z The O's - siedmiokrotnie wygrywali, dwa razy lepsi okazywali się przeciwnicy, zaś dwa razy padał rezultat remisowy - w tym ten ostatni, rozgrywany 20 stycznia.

Sytuacja kadrowa Arsenalu nie wygląda już jednak tak dobrze, jak w pierwszym meczu obu drużyn. W meczu finałowym Pucharu Ligii z Birmingham City urazów nabawili się Robin van Persie, Laurent Kościelny oraz Alex Song, a wciąż niedostępni są Cesc Fabregas i Theo Walcott. Według zapowiedzi Wengera, od pierwszych minut na boisku zobaczymy dziś Manuela Almunię oraz Abou Diaby'ego.

W obozie gości jest trochę lepiej. Do zdrowia powrócił bohater pierwszego spotkania - Jonathan Tehoue - który może jednak rozpocząć dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych. Pod znakiem zapytania stoją zaś występy Steve'a Dawsona (kolano), Matthewa Springa (łydka) and Jimmy'ego Smitha (ścięgno udowe). W spotkaniu nie wystąpi również zawieszony za kartki Harry Kane.

Biorąc pod uwagę formę prezentowaną w ostatnich spotkaniach przez The O's, przed Kanonierami trudne zadanie. Piłkarze z Brisbane Road nie przegrali bowiem od 13 spotkań (w lidze i pucharach krajowych), dopisując do swojego konta trzy oczka siedmiokrotnie, remisując przy tym sześć razy. Miejmy jednak nadzieję, że porażka w Carling Cup podziała mobilizująco na Kanonierów i dziś będziemy mogli cieszyć się z awansu do dalszej fazy rozgrywek, a tam czeka na nas już Manchester United.

bialysul komentarzy: 369902.03.2011, 22:06

drugi2kibic2arsenalu jak sama nazwa wskazuje Filar z reguly stoi nieruchomo ;)

Eternity komentarzy: 15602.03.2011, 22:06

pytanie bo się myłem, działo się podczas 2giej połowy?

damian199656 komentarzy: 762602.03.2011, 22:05

Gibbsa nic w ofensywie nie widzę

przasnik88 komentarzy: 6302.03.2011, 22:05

Arsenal zaczyna tracic koncentracje...co jest?

cavlary komentarzy: 262002.03.2011, 22:02

Drugi2kibic ble, ble, ble

Ciebie zapewne niewidomy z zatwardzeniem też by wykiwał i nikt do Ciebie żalu nie ma... Rozluźnij poślady...

przasnik88 komentarzy: 6302.03.2011, 22:00

ładnie poszedł :) pamiętajcie że wraca po kontuzji...

pavi28 komentarzy: 73202.03.2011, 21:59

Diaby, ale akcja! :D

damian199656 komentarzy: 762602.03.2011, 21:59

obyś miał rację
amadeo-> pamiętasz te bramki ze Standardem i Evertonem?

siloe21 komentarzy: 63402.03.2011, 21:59

oni chyba nie grali na takim stadionie :P

Drugi2Kibic2Arsenalu komentarzy: 18502.03.2011, 21:59

hahahah proszę powiedzcie ze El Filaro to naprawde jest obrońca bo nie wierze ! widzieliście zeby zrobił w ogole wslizg kidyś? tego idiote każdy kiwa, nawet 3 ligowcy.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16402.03.2011, 21:59

pieknie diaby, ale pudlo fatalne...

Barney komentarzy: 2095002.03.2011, 21:59

To mnie dobija u naszych nie można zwalic takich sytuacji jak Diaby.

cavlary komentarzy: 262002.03.2011, 21:58

Kuuurcze... szkoda...

przasnik88 komentarzy: 6302.03.2011, 21:57

w poprzednim meczu nie zrobil zadnych zmian, podejrzewam ze teraz tez nie bedzie ryzykowac.

amadeo komentarzy: 514902.03.2011, 21:57

Denilson od niepamiętnych czasów uderzył z dystansu ;O Skoro Chamakh się przełamał, to może i on ? Jestem za !

damian199656 komentarzy: 762602.03.2011, 21:54

przasnik88-> powiedz to Wengerowi, można się spodziewać że wejdą

przasnik88 komentarzy: 6302.03.2011, 21:52

damian199656 -> tacy zawodnicy nie tracą rytmu meczowego :) niech lepiej nie wchodzą bo za każdym razem kiedy któryś będzie przy piłce będę bał się o kontuzje.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234702.03.2011, 21:52

@everysecondcounts
witam Cie kolego

laskapp komentarzy: 83302.03.2011, 21:51

@Charles
tez mam takie wrazenie, granie na 60tysieczniku robi swoje zapewne bo przeciez oni tez sa swiadomi ze nie ma rvp walcotta nasriego wilshera fabregasa sagni koscielnego clichy szczesnego songa i djourou :D

everysecondcounts komentarzy: 102.03.2011, 21:48

witam wszystkich kanonierow, kibicem Arsenalu jestem od dawna ale konto zalozylem dopiero dzisiaj... widac ze Arsenal kontroluje mecz, po przerwie powinnismy sie spodziewac zmian, wenger powinien osczedzic sily niektorych na sobote:D pozdro

batofator komentarzy: 237602.03.2011, 21:47

Pisanie, że Leyton jest "gównianą drużyną" to chyba lekkie przegięcie. To, że grają w trzeciej lidze nie znaczy, że nie zasługują na minimum szacunku. Za pierwszy mecz z Arsenalem tym bardziej się im on należy.

cavlary komentarzy: 262002.03.2011, 21:46

dicpauca

Oni grali 3 razy lepiej a my 2 razy gorzej xD...

HellSpawn komentarzy: 618502.03.2011, 21:45

Charles

Czuć :D

dicpauca komentarzy: 296602.03.2011, 21:45

Charles- nom.. w 1 meczu albo my gralismy 4 razy gorzej albo oni 6 razy lepiej;p;d

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3002.03.2011, 21:44

A wracając do tego co napisał Topek i Gigi... Oni po prostu wyszli zesrani na ten mecz, też macie takie wrażenie?

TOmm1 komentarzy: 121502.03.2011, 21:43

No i do przerwy 3-0 x))) Bendtner ładne dwie bramki. Dobrze, że Chamakh też się może teraz odblokuje. Podoba mi się też dzisiaj Denilson ;D dobry mecz jak na razie chociaż w jedną stronę, że tak powiem :)

cavlary komentarzy: 262002.03.2011, 21:42

Trochę spokoju :)... Widzę, że "6:0 starczy". równie dobrze może być 3:2... jeszcze 2 połowa i dużo może się zdarzyć, ale horroru nie przewiduje ;)

damian199656 komentarzy: 762602.03.2011, 21:42

przasnik88-> żeby pograli, nie mogą stracić rytmu meczowego

AlexVanPersie komentarzy: 806402.03.2011, 21:42

tu mega jakość/1500kbps/rosyjska tv/ nigdy nie zacina

sop://broker.sopcast.com:3912/101521

FanekAFC komentarzy: 511202.03.2011, 21:42

Channel 90685 na sopie, w miarę dobra jakość i u mnie chodzi płynnie.

maciekbe komentarzy: 1245802.03.2011, 21:42

no grają tak, jak powinien grać Arsenal z gównianą drużyną pokroju Leyton. No i benio pokazał swoje firmówki. Liczę na jeszcze więcej brameczek.

Kikut123 komentarzy: 124902.03.2011, 21:42

Dobrze niech nasi postrzelają i odzyskają pewność siebie, Bendtner chyba sie wysuną na prowadzenie po pierwszą 11 na Barcelone.

HellSpawn komentarzy: 618502.03.2011, 21:42

Jak chcecie to mam taką transmisję:

pirlo-tv.com/p/canal-deportivo-2.html

Dla mnie dobra, nie zacina się i jakość dobra. Zawsze oglądam na DRHTV, ale nie ma transmisji na nim.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4802.03.2011, 21:42

@damian199656

Po jaką cholerę Nasri, Wilshere i Arshavin? Będą grali zapewne w sobotę 90 minut i we wtorek 9 minut, więc niech odpoczywają.. Jeszcze jakiś uraz będzie i co ? Szkoda, że Boss nie wziął więcej młodych z rezerw, dalibyśmy odpocząć Beniowi np. bo Leyton dzisiaj jest beznadziejnie słabe.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3002.03.2011, 21:41

Lol, nie podniecajcie się tak. Jest dobrze, ale poczekajmy do końca.

I nie wiem czego się czepiacie Manu, tym razem akurat dobrze, że poszedł. Gdyby się cofnął, tamten by to wykorzystał. Ogarnijcie się trochę.

Liczę na dalszą część pogromu w drugiej połowie i zmiany w samej końcówce.

damian199656 komentarzy: 762602.03.2011, 21:41

88.80.16.174/index.php?option=com_lsh&view=lsh&event_id=40508&tid=49560&channel=0&tmpl=component&layout=popup

nie tnie

przasnik88 komentarzy: 6302.03.2011, 21:41

damian199656 napisał: "6-0 wystarczy
w 2 połowie Nasri, Wilshere i Arszawin " dobrze się czujesz?? po co oni mają wchodzić? zastanów się :D

dicpauca komentarzy: 296602.03.2011, 21:41

Drugi2Kibic2Arsenalu-
klasa sama w sobie jest to-

youtube.com/watch?v=J3HcdvHbtN4

olq komentarzy: 18902.03.2011, 21:41

Ja sie ciesze, ze Denillson w koncu ogarnal.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12602.03.2011, 21:41

Gramy mocno przeciętnie, ale Leyton prezentuje padake, więc jakoś idzie do przodu. Bendtner dobra skuteczność, ale z podaniami i przyjęciem gorzej. Chamakh po bramce widmo. Henderson słabiutko, a obrona co chwila przysypia (Eboue i jego dziurska na pół boiska - hell yea). Do tego Almunia z przechadzkami. No nic, spokojnie do końca.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234702.03.2011, 21:40

oni to mają odpoczywać szczególnie przy takim wyniku nie warto ryzykować bo już wiemy jak się to kończy

Pinguite komentarzy: 1502002.03.2011, 21:40

Henderson to dobry talent. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie jego talent wystrzeli w górę i niczym jak Jack Wilshere zadomowi się na dobre w wyjściowej 11.

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 602.03.2011, 21:40

A gdzie oglądaliście meczyk?:/ Bo u mnie coś dzisiaj net szwankuje chyba...

Joker_224 komentarzy: 520402.03.2011, 21:40