Podsumowanie 16. kolejki Premier League

Podsumowanie 16. kolejki Premier League 10.12.2012, 23:00, Kamil 12 komentarzy

Za nami 16. kolejka Premier League, w której Arsenal wygrał z West Bromwich 2-0. Pragniemy państwu przedstawić pozostałe wyniki, które padły w pozostałych spotkaniach.

Aston Villa 0-0 Stoke

Aston Villa to jeden z najnudniej grających zespołów. Potwierdzili to w spotkaniu ze Stoke City. Goście również nie uraczyli swoich kibiców magią i wyjeżdżają z Birmingham z jednym punktem. Po 16. meczach, Stoke jest 9. w tabeli, Aston Villa jest na 16. pozycji.

Southampton 1-0 Reading

Puncheon to bohater Świętych. Po bramce tego zawodnika gospodarze wygrali mecz o "6 punktów". Goście przegrali już czwarty mecz z rzędu i ich sytuacja w tabeli wygląda coraz gorzej. Po tej kolejce - Southampton jest na 15. miejscu w tabeli, Reading jest na 19. pozycji.

61' [1 - 0] Puncheon

Sunderland 1-3 Chelsea

Wygląda na to, że zmiana trenera dobrze wpłynęła na Fernando Torresa. Po dobrym występie w Lidze Mistrzów teraz El Ninio zaliczył dobry mecz w lidze krajowej. Chelsea była znacznie lepszym zespołem na Stadium of Light i zasłużenie wygrała. Po tej kolejce Sunderland jest 18. w tabeli, Chelsea jest na 3. miejscu.

11' [0 - 1] Torres

45' [0 - 2] Torres (k.)

49' [0 - 3] Mata

66' [1 - 3] Johnson

Swansea 3-4 Norwich

Kapitalne widowisko - Tylko tak można nazwać mecz pomiędzy Norwich a Swansea. Goście prowadzili już 3-0 po pierwszej połowie, ale nie zdołali rozgromić Łabędzi. Swansea w tabeli jest na 8. miejscu, Norwich jest na 12.

16' [0 - 1] Whittaker

40' [0 - 2] Bassong

44' [0 - 3] Holt

51' [1 - 3] Michu

59' [2 - 3] De Guzman

77' [2 - 4] Snodgrass

90' [3 - 4] Michu

Wigan 2-2 Queens Park Rangers

QPR chyba chce ustanowić rekord Premier League i nie wygrać żadnego meczu w całym sezonie. Wigan to kolejny zespół, który nie dał się pokonać. Na DW Stadium padł remis - 2-2. Po 16. meczach, Wigan jest 17. w tabeli, QPR jest na 20. pozycji.

19' [1 - 0] McCarthy

26' [1 - 1] Nelsen

73' [1 - 2] Cisse

74' [2 - 2] McCarthy

Manchester City 2-3 Manchester United

Niesamowite derby Manchesteru! Ten mecz chyba zadowloił najbardziej wybrednego kibica futbolu. Bramki, kontrowersje, słupki, poprzeczki - Tak można opisać te derby, których bohaterem został Robin van Persie - Były Kanonier. Po tej kolejce - Manchester United jest na 1. miejscu, Manchester City na 2.

16' [0 - 1] Rooney

29' [0 - 2] Rooney

60' [1 - 2] Yaya Toure

86' [2 - 2] Zabaleta

90' [2 - 3] Van Persie

Everton 2-1 Tottenham

Na Goodison Park zespół Evertonu podejmował Tottenham. W tym meczu ciężko było o faworyta. Mecz wygrali jednak gospodarze, którzy strzelili dwie bramki w ostatnich minutach meczu. Everton w tabeli jest na 4. miejscu, Tottenham jest na 5.

76' [0 - 1] Dempsey

90' [1 - 1] Pienaar

90'+2 [2 - 1] Jelavic

West Ham 2-3 Liverpool

Na Upton Park zespół West Hamu podejmował Liverpool. Ten mecz to kolejna dawka kapitalnego futbolu. Goście mimo braku Luisa Suareza odnieśli cenne zwycięstwo i wywieźli z Londynu cenne trzy punkty. Po tej kolejce - Liverpool awansuje na 10. miejsce, a West Ham znajduje się na 11. pozycji.

11' [0 - 1] Johnson

36' [1 - 1] Noble (k.)

44' [2 - 1] Gerrard (sam.)

76' [2 - 2] J. Cole

79' [2 - 3] Collins (sam.)

Fulham 2-1 Newcastle

Na Craven Cottage - Fulham wywalczył komplet punktów. W pokonanym polu zostawił Newcastle. Sroki grają w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań o czym świadczy ich pozycja w tabeli. Fulham w tabeli jest na 13. miejscu, Newcastle jest na 14.

19' [1 - 0] Sidwell

54' [1 - 1] Arfa

63' [2 - 1] Rodallega

Podsumowanie autor: Kamil źrodło: Własne
mitmichael komentarzy: 4924311.12.2012, 15:11

Przynajmniej The Invicibles w kolejnym sezonie nie sa zagrozeni po porazce City w derbach. W ogole w niedziele padaly swietne wyniki za ktore uwielbia sie Premier League. Najwieksi frajerzy oczywiscie Tottenham.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.12.2012, 10:23

Najważniejsze, że my wygraliśmy swój mecz.

mallen komentarzy: 2123911.12.2012, 08:56

W sumie niezła kolejka dla nas.

crisadus komentarzy: 850711.12.2012, 00:05

@Mizii
Otóż to. Liverpool będzie coraz to lepszy, jeszcze jak dokupią jeszcze jednego napastnika i skrzydłowego to możemy mieć problem. Wiele drużyn chcę zająć 4 miejsce. My, Tottenham, Everton i Liverpool. Będzie szalenie trudno.

arsenallord komentarzy: 29697 newsów: 11710.12.2012, 23:37

dziku ---> Dobrze zrozumiałeś :)

dziku_6 komentarzy: 4310.12.2012, 23:30

Kanonier8

Mi się wydaję, że rozgromić rozumiane było tutaj jako zwycięstwo z dużą przewagą, a nie jako taką wygraną, bo dali się dogonić i ostatecznie mieli tylko 1 bramkę przewagi. Przynajmniej ja tak to zrozumiałem :D

IceScreaam komentarzy: 27310.12.2012, 23:29

@Kanonier8
0:3 to pogrom a 3:4 to jednobramkowa wygrana. Tez sie nad tym zastanawiałam ale o to chyba chodziło.

Tak bardzo brakuje nam rvp ;(

Mizii komentarzy: 419110.12.2012, 23:27

Obawiam się, że Liverpool powoli się rozkeca. Ich Manager wykonuje naprawdę dobrą robotę i czuję, że niedługo będą bardzo groźni. Dlatego potrzebujemy wzmocnień i stabilizacji formy, bo chętnych na TOP 4 jest coraz wiecej...

Kanonier8 komentarzy: 198310.12.2012, 23:20

Jak nie zdołali rozbić łabędzi jak wygrali 4;3 ? chyba chodziło komuś o Kanarki :D

pamplemousse komentarzy: 186010.12.2012, 23:16