Podsumowanie 36. kolejki Premier League

Podsumowanie 36. kolejki Premier League 06.05.2013, 23:18, Kamil 10 komentarzy

Za nami 36. kolejka Premier League, w której Arsenal wygrał 1-0 z drużyną QPR. Poniżej przedstawiamy wszystkie wyniki, które padły w pozostałych spotkaniach.

Fulham 2-4 Reading

Kapitalny mecz na Craven Cottage. Królewscy, którzy żegnają się już z Premier League, pokonali Fulham dzięki dobrej grze na przestrzeni całego spotkania. Po tej kolejce - Fulham jest na 12. miejscu w lidze, a Reading znajduję się na 19. pozycji

12' [0 - 1] Robson-Kanu (k.)

62' [0 - 2] Robson-Kanu

70' [1 - 2] Ruiz

75' [1 - 3] Fondre

77' [2 - 3] Ruiz

83' [2 - 4] Karacan

Norwich 1-2 Aston Villa

Niezwykle ważne zwycięstwo The Villans. Bohaterem gości został Gabriel Agbonlahor, który zdobył obie bramki i dał duże nadzieję na utrzymanie w Premier League. Norwich w tabeli jest na 16. miejscu, Aston Villa jest na 13. pozycji.

55' [0 - 1] Agbonlahor

74' [1 - 1] Holt (k.)

89' [1 - 2] Agbonlahor

Swansea 0-0 Manchester City

Słaby mecz na Liberty Stadium. Goście byli bliżsi wygranej, ale dobre sytuacje zmarnowali Edin Dzeko oraz David Silva. Swansea po meczu z City znajduję się na 9. pozycji w tabeli, Man City to 2. zespół ligi.

Tottenham 1-0 Southampton

Cóż by Tottenham zrobił gdyby nie Gareth Bale? Tego chyba nie wie nikt. Wydawało się, że mecz przeciwko Świętym zakończy się wynikiem bezbramkowy, ale najlepszy piłkarz ligi hukną z dystansu i zdobył zwycięskiego gola. Tottenham w tabeli jest na 5. miejscu, Southampton jest 14.

86' [1 - 0] Bale

West Bromwich 2-3 Wigan

Wigan, jak co roku, dobrze gra dopiero pod koniec sezonu, kiedy zaczyna się walka o utrzymanie. Goście nie byli faworytami, ale wygrali na trudnym terenie w West Bromwich. Gospodarze po meczu z Wigan znajdują się na 8. pozycji w tabeli, Wigan to 18. zespół ligi.

29' [1 - 0] Long

39' [1 - 1] Kone

50' [2 - 1] McAuley

58' [2 - 2] McArthur

80' [2 - 3] McManaman

West Ham 0-0 Newcastle

Wyrównany mecz na Upton Park i zasłużony podział punktów. To nie najlepszy wynik dla gości, którzy nie mogą być pewni utrzymania w lidze, gdyż są tuż nad strefą spadkową. Newcastle w tabeli jest na 17. miejscu, West Ham jest 10.

Liverpool 0-0 Everton

Bardzo zawiodły kibiców derby Liverpoolu. Po słabym meczu padł wynik bezbramkowy. Te derby były ostatnie w karierze dla obrońcy Liverpoolu - Jamie Carraghera, który po sezonie kończy piłkarską karierę. Po 36. rozegranych meczach - Liverpool na 7. miejscu, Everton jest 6.

Manchester United 0-1 Chelsea

Kolejny wielki mecz w tej kolejce, który zawiódł i rozczarował. Wszyscy liczyli na wielkie emocje, dużo bramek, ale nic z tego. Zwycięstwo Chelsea to duży krok do upragnionego awansu do Ligi Mistrzów. Czerwony Diabły są już mistrzami Anglii, a Chelsea jest na 3. miejscu w tabeli.

87' [0 - 1] Mata

Sunderland 1-1 Stoke

Ważny mecz dla układu dolnej części tabeli zakończony remisem. Goście powinni być już spokojni, ale gospodarze cały czas są zagrożeni spadkiem z ligi. Sunderland w tabeli jest na 15. miejscu, Stoke jest 11.

9' [0 - 1] Walters

63' [1 - 1] O´Shea

Podsumowanie autor: Kamil źrodło:
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125108.05.2013, 12:59

Bale znowu wygrał mecz Kogutom.. Szkoda, bo jakby nie to to w sumie pewne miejsce w LM.. A tak to musimy liczyć na Chelsea niestety.

gunners007 komentarzy: 954307.05.2013, 17:11

Cieszyliśmy się z ciężkich terminarzy Chelsea i Tottenhamu, a mimo to wszystko idzie nie po naszej myśli. O 3 miejscu na koniec można zapomnieć, a o 4 pozycję będziemy drżeć do ostatnich sekund sezonu. Środa będzie kluczowa i odpowie nam w jakich rozgrywkach będziemy lub będziemy mogli grać w przyszłym sezonie bo jednak Wigan tanio skóry nie sprzeda i do zwycięstwa nad nimi potrzebujemy maksimum jakości.

TWalcott14 komentarzy: 4107.05.2013, 17:00

Mam nadzieje że Bale odejdzie po tym sezonie z KFC.
Tym razem Muły dały dupy a szkoda, szkoda sytuacja się troche komplikuje, ale mam nadzieje że będzie Top 4

mitmichael komentarzy: 4924307.05.2013, 07:47

Ferguson dziad sie podłozył i tyle a mial nikomu nie ułatwiac. W 1 polowie jeszcze jakos grali ale w 2 oddali incjatywe zwłaszcza Phil Jones grał tak jakby chciał aby to Chelsea wygrała (bład niewykorzystany przez Mosesa gdzie na poczatku Jones sie poslizgnał), akcja sam na sam z bramkarzem i ten niby strzał, ktory wygladał jak zwykłe wybicie pilki na aut bramkowy a na koncu rykoszet dzieki ktoremu pilka wpadła do siatki. Ferguson ma pretensje o błazenade ze smiechem Luiza a Wenger powinien miec pretensje do tego buraka, ze nie zachowuje sie jak specjalista tylko olewa wszystko bo ma juz Mistrzostwo Anglii. I jeszcze ten Bale - słabiutka dla Nas ta kolejka

Okno_Transferowe komentarzy: 907.05.2013, 07:45

Cześć, mam nadzieję, że zainteresuje Was ten artykuł na temat planów transferowych Arsenalu: http://oknotransferowe.blogspot.com/2013/05/plany-transferowe-arsenalu.html Czekam na komentarze :)

mrsomebody komentarzy: 602107.05.2013, 00:20