Podsumowanie: Kanonierzy w reprezentacjach

Podsumowanie: Kanonierzy w reprezentacjach 09.09.2020, 17:05, Mateusz Kubacki 8 komentarzy

W ostatnich dniach wielu Kanonierów brało udział w meczach swoich reprezentacji. Najważniejszym wydarzeniem jest z pewnością debiut Ainsleya Maitlanda-Nilesa w dorosłej reprezentacji Anglii. 23-latek zameldował się na boisku na ostatnie 5 minut meczu z Danią, zmieniając Trenta Alexandra-Arnolda. Poniżej podsumowanie wszystkich występów zawodników Arsenalu w narodowych barwach.

Ainsley Maitland-Niles

Anglia - Dania 0:0, Islandia - Anglia 0:1

Ainsley zaliczył swój debiut w dorosłej reprezentacji Synów Albionu. Wszedł na ostatnie 5 minut meczu z Danią. Spotkanie z Islandią obejrzał z wysokości ławki rezerwowych.

Eddie Nketiah

Austria U-21 - Anglia U-21 1:2, Kosowo U-21 - Anglia U-21 0:6

Eddie zaprezentował fantastyczną formę podczas zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Anglii. W meczu z Kosowem zaliczył hat-tricka, a w meczu z Austrią jedno trafienie. W obu tych spotkaniach grał od pierwszej minuty i był zmieniany w końcówce.

Reiss Nelson

Swoje trafienie w meczu z Kosowem zaliczył też Reiss Nelson. Anglik zameldował się na boisku w 62 minucie, a już 4 minuty później cieszył się z bramki. W meczu z Austrią wystąpił od początku i zszedł z boiska pod koniec meczu.

Bukayo Saka

Bukayo zagrał 62 minuty w spotkaniu z Kosowem. W meczu z Austrią był poza kadrą meczową.

Matteo Guendouzi

Gruzja U-21 - Francja U-21 0:2, Azerbejdżan U-21 - Francja U-21 1:2

Matteo Guendouzi był kapitanem swojej drużyny w obu meczach młodzieżowej reprezentacji Francji. Dwukrotnie wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, a w meczu z Azerbejdżanem wywalczył rzut karny.

Daniel Ballard

Irlandia Pólnocna - Norwegia 1:5, Rumunia - Irlandia Północna 1:1

Daniel zagrał cały mecz w barwach Irlandii Północnej z Rumunią, natomiast w potyczce z Norwegią został zmieniony w przerwie.

Sead Kolasinac

Włochy - Bośnia i Hercegowina 1:1, Bośnia i Hercegowina - Polska 1:2

Sead zagrał 82 minuty w meczu Bośni z Włochami. Mecz z Polską odbył się bez jego udziału.

Kieran Tierney

Szkocja - Izrael 1:1, Czechy - Szkocja 1:2

W meczu z Izraelem Kieran rozegrał pełne 90 minut na pozycji lewego środkowego obrońcy. Utalentowany obrońca nie wystąpił już przeciwko Czechom.

Granit Xhaka

Ukraina - Szwajcaria 2:1, Szwajcaria - Niemcy 1:1

Pomocnik Kanonierów w obu meczach zanotował pełne 90 minut i popisywał się wieloma efektownymi zagraniami.

Bernd Leno

Niemcy - Hiszpania 1:1, Szwajcaria - Niemcy 1:1

Bernd rozegrał całe spotkanie przeciwko Szwajcarii. W meczu z Hiszpanią nie zameldował się na boisku.

Ainsley Maitland-NilesEddie Nketiah autor: Mateusz Kubacki źrodło: własne
kubix komentarzy: 33111.09.2020, 09:49

Potrzebujemy ogrywania naszych zawodników

FilipCz komentarzy: 186010.09.2020, 08:22

Widzę, że wielu selekcjonerów podeszło do tych spotkań z głową. Nie wiem czy tyczyło się to wszystkich piłkarzy, bo nie sprawdzałem składów, ale warto zauważyć, że przeważnie nasi grali tylko jeden mecz, a nie dwa. To bardzo dobrze. Sezon dopiero się skończył, nowy już się zaczyna, a tu w międzyczasie bezsensowne mecze ligi narodów. Tylko Czaka nie był oszczędzany. Nie liczę meczów U21.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 910.09.2020, 07:44