Podział punktów na Villa Park, Aston Villa 0-0 Arsenal

Podział punktów na Villa Park, Aston Villa 0-0 Arsenal 27.01.2010, 21:38, Rafal Mazur 647 komentarzy

Po fatalnym widowisku na Britannia Stadium i przykrym rozstaniu się Kanonierów z Pucharem Anglii, przyszedł czas wrócić na boiska Premier League. Dzisiejszego wieczoru wypełnione po brzegi Villa Park przywitało graczy Arsenalu oraz Aston Villi, którzy stoczyli bój o bardzo ważne trzy punkty do ligowej tabeli. Zwycięzca jednak nie został wyłoniony, dlatego też obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Przed spotkaniem menedżer The Gunners - Arsene Wenger dokonał kilku zmian w składzie londyńczyków. Od pierwszych minut na murawie pojawił się Aaron Ramsey, a na ławce rezerwowych zasiedli między innymi Sol Campbell i Samir Nasri.

Od pierwszych minut, spotkanie obfitowało w niebezpieczne sytuacje podbramkowe. W 4. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Agbonlahor, po czym oddał strzał na bramkę Almuni, jednak Hiszpan stanął na posterunku. Chwilę potem nastąpiło zamieszanie blisko bramki gospodarzy. Próbował strzelać Eduardo, jednak jego uderzenie pozostawia wiele do życzenia.

Do 20. minuty spotkania kibice nadal nie doczekali się bramki, głównie przez to, iż gra toczyła się w środku pola, a groźnych sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Jak na razie niewidoczni są Eduardo i Arszawin, którzy najwyraźniej nie mają dużego pola do popisu, gdyż zostali wyłączeni przez obrońców gospodarzy.

W 34. minucie gry na murawie pojawił się Sol Campbell, zastępując Thomasa Vermaelena, który opuścił boisko prawdopodobnie z powodu kontuzji. Wreszcie w 45. minucie coś uległo zmianie. Znakomitym rajdem popisał się Cesc Fabregas, lecz niestety trafił w słupek. Chwilę potem sędzia zakończył pierwszą część meczu.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na Villa Park, by rozegrać drugą część meczu.

Pierwsze chwile obfitowały w ciekawe okazje, które mogły zostać zamienione na bramki, jednak po raz kolejny zawodziły umiejętności strzeleckie. Kanonierzy nie potrafili przebić się przez mur, jakim była linia defensywna The Villans.

W 60. minucie bezbłędny rajd z futbolówką Arszawina, który zakończył się nieudanym strzałem Rosjanina, po czym piłka trafiła do Rosicky'ego. Ten uderzył prosto w poprzeczkę. Chwilę później urazu nabawił się Eduardo i w efekcie był zmuszony do opuszczenia placu gry.

Z czasem inicjatywę przejmowali gospodarze, a londyńczykom coraz trudniej było wyprowadzić konkretny i zwięzły atak. Co więcej, trzeba przyznać, że świetnie na skrzydle spisywał się Ashley Young.

W 79. minucie Kanonierzy dokonali ostatniej zmiany. Tomasa Rosicky'ego zastąpił Samir Nasri.

Kilka minut przed końcem spotkania Andriej Arszawin został brzydko sfaulowany przez Delpha. Do piłki podszedł Fabregas, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

Jeszcze w końcówce spotkania Dunne przebiegł około 40 metrów, po czym został powalony przez Campbella, jednak sędzia pozostał niewzruszony. Niestety, do końca nic nie uległo zmianie. The Gunners wywożą z Birmingham jedynie punkt.

Aston Villa: Friedel, L.Young, Dunne, Cuellar, Collins, Downing, A.Young, Milner, Petrov, Agbonlahor, Heskey

Arsenal: Almunia, Sagna, Vermaelen (Campbell 35), Gallas, Clichy, Fabregas, Rosicky (Nasri 79), Denilson, Ramsey, Arszawin, Eduardo (Bendtner 62).

Aston Villa autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1529.01.2010, 15:49

szkoda ;/

XvDodekvX komentarzy: 113628.01.2010, 22:08

Trzeba zagrać teraz z United na 3pkt ;]

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 828.01.2010, 21:16

Vermaelen nie ma złamanej nogi;) Najprawdopodobniej nie zagra z ManU i Chelsea tak samo jak Eduardo:)

kjubol komentarzy: 101028.01.2010, 20:57

damiano --> kurcze, nie rozumiem cie chłopie. Rosicky zmarnował jedną sytuacje, nawet nie było to na pustą, było kilku piłkarzy, jeden go atakował i bramkarz już wracał a ty mówisz że zagrał beznadziejnie i lepiej go nie wystawiać tylko bez formy Theo co jest na boisku ale go nie ma... ehh,szkoda słów.. ;|

fabregas444 komentarzy: 169628.01.2010, 20:46

powiem jedno w trym serwise Administratorzy sa jacys inni... za byle co ostrzezenia dawaja!!!!!!!!!!!!!!

evelred komentarzy: 369128.01.2010, 20:22

Walcotta nie ma nawet co porównywać do Rosy, Theo jest w tym sezonie bezużyteczny, jeśli nie odzyska formy to nawet ławka to dla niego za dużo

Rosa to zupełnie co innego, nadaje niesamowitego przyspieszenia akcji w naszej pomocy, świetnie się ustawia i gra z pierwszej piłki, biorąc pod uwagę fakt, że również jest bez formy bije na głowę umiejętnościami Theo

Piotrex komentarzy: 112928.01.2010, 20:03

Tak oglądałem wczorajszy mecz i widziałem grę Rosy i na dzień dzisiejszy na pewno przyda się on bardziej na boisku od Theo.Co do sytuacji bramkowej o której mówisz to bramka nie była całkiem pusta.

damiano komentarzy: 16528.01.2010, 20:00

w niedziele bedziemy madrzejsi no ale jak chcemy liczyc sie o mistzrostwo musim wygrac z man utd nie wane w jakim stylu ale musimy wygrac!! .::Arsenal~Forever::.

matek9009 komentarzy: 135528.01.2010, 19:58

mi się wogule wydaje że cięzko powiedzieć na ile stać Wolcotta bp już dawmo nie grał pełnego meczu o dużą stawkę ale raczej jest za mało ograny na tą chwile potrzebuje jeszcze czasu moze na ostatnie 15-20 minut to tak ale nie więcej

damiano komentarzy: 16528.01.2010, 19:57

widziales piotrek mecz av arsenal widziales jaka rosicky sytuacje zmarnowalna pusta bramke prawie...

Piotrex komentarzy: 112928.01.2010, 19:55

Mi też jego dobrych rajdów brakuje ale obecnie jest w bardzo słabej formie i lepiej aby na boisku pojawiał się na ostatnie minuty.

damiano komentarzy: 16528.01.2010, 19:53

piotrek dobry sklad ale ja bm tak szczerze wolal zamiast rosickiego walcota bo brakuje nam jego szybkosci i dobrych rajdow orazgroznych wrzutek

szucik komentarzy: 16028.01.2010, 19:52

wygramy z mułami! :)

matek9009 komentarzy: 135528.01.2010, 19:49

Vela ma mała przewagę gdyż jest w pełni sprawny fizycznie ale znowu Niklas ma trochę większe doświadczenie ... zobaczymy jak bedzie;)

Piotrex komentarzy: 112928.01.2010, 19:49

Mimo ,że nikt tego nie chce,tak jak napisał Cesc_Fan Arsene pewnie postawi na swojego brazylijskiego pupilka.
Co do Veli czy Theo lepiej byłoby zobaczyć Bendtera który da nam przynajmniej trochę wzrostu w napadzie.

Cesc_Fan komentarzy: 452428.01.2010, 19:42

Vela jest za mało dośwadczony na takie mecze ,więc wątpię . Prędzej Theo ,ale Wenger da raczej Duńczyka .

Cesc_Fan komentarzy: 452428.01.2010, 19:41

Taki jaki skład podał Piotrek_AFC bardzo bym chciał ,ale Wenger woli Denilsona :(

kjubol komentarzy: 101028.01.2010, 19:41

na ManU możemy się spodziewać Veli lub Wallcot.. ale chciałbym żeby zagrał Benio :P

matek9009 komentarzy: 135528.01.2010, 19:39

Piotrek_AFC

tak jak napisałes Niklas chyba nie od pierwszej minuty prędzej by spodziewał się Veli

---- Rosicky------Bendtner(?)----Arszawin-------

Jedynym znakiem zapytania jest Bendtner który dopiero wrócił po kontuzji ale z uwagi braku Eduardo ktoś musi zagrać.Najważniejsze abyśmy nie musieli oglądać ,,popisów,, Denilsona to tyle.

matek9009 komentarzy: 135528.01.2010, 19:28

a mi się wydaje że Robinho nie poradził sobie w MC bo nie umiał zawalczyć , fakt technike ma ale żeby sie po przepychać czy coś to nie

Cesc_Fan komentarzy: 452428.01.2010, 19:27

kjubol > Spodziewaj się takiego składu ;]
Wenger bardziej woli swojego pupilka niż Rosickie'ego ,który jest w lepszej formie niż Brazylijczyk . Wolę oglądać Czecha ,ale Wenger woli wystawić bardziej defensywnego
Denilsona niż Tomasa . Niestety :(

kjubol komentarzy: 101028.01.2010, 19:27

ostriket--> nie używaj słów, takich co nie znasz ich znaczenia ;)

wiesz co to znaczy kontuzjogeny? ;)

ostriket komentarzy: 661528.01.2010, 19:21

potrzebujemy napastnika! ponieważ uważam że PL nie jest ligą dla kogoś tak kontuzjogennego jak Eduardo, ktory by sie sprawdzil we francji i niemczech ^^

fabregas444 komentarzy: 169628.01.2010, 19:18

Robinho wracając do ojczyzny zgodził się na obcięcie pensji aż o 110 tysięcy funtów!

Edu914 komentarzy: 122728.01.2010, 19:07

Słyszeliście ? Robinho w Santosie na wypożyczeniu...
haha MC to naprawde śmieszny klub.

kjubol komentarzy: 101028.01.2010, 19:07

arsenal_git --> nie no super sacza krejzi skład, a gdzie Rosicky? Chyba lepiej jego niż Denilsona...

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 528.01.2010, 18:55

Jeśli Wenger znowu nie dokona żadnego poważnego transferu w tym sezonie (chodzi mi o napastnika) to nie mamy co liczyć na mistrzostwo Anglii. Kontuzje są nowe po prawie każdym meczu a z powrotami tych zawodników jest różnie i na ich dobrą formę trzeba czekać przynajmniej miesiąc po powrocie.

Arsenal1994 komentarzy: 749728.01.2010, 18:53

aps119 --> dobry żart...

aps119 komentarzy: 10428.01.2010, 18:46

Mam nadzieję że Theo zagra, na MU napewno wzmocniłby skład :)

Cesc_Fan komentarzy: 452428.01.2010, 18:37

Jeżeli zatrzymamy obecny skład po meczu z United i do tego wrócą Diaby , Vermaelen i Eduardo na Chelsea to będziemy mieć naprawdę mocną wyjściową jedenastkę i ławkę na mecz z Chelsea :) Sądzę ,że Campbell zagrał wczoraj dobre spotkanie . Brakuje może mu szybkości ,ale nadrabia to swoim wielkim doświadczeniem czego nie ma np. Denilson .
Gdy Campbell wszedł na boisko odrazu , świetnie się wpasował w mecz . Wie jak się zachować w niektórych sytuacjach . Taki Denilson to np. jak się przewrócił w meczu z Evertonem to mógł piłkę złapać w ręce ,ale on się tylko przewrócił i spowodował kontrę .
Dziś same dobre wiadomości :P
Myślałem ,że urazy Eduardo i Vermaelena okażą się poważne ,a szczególnie w przypadku Belga gdzie ,by mógł wypaść na cały sezon .
Eduardo na szczęście tylko wypadnie na tydzień i będzie gotowy na spotkanie z Chelsea . Mamy teraz wkońcu wielką siłę ofensywną . Jeżeli nikt po meczu z United nie dozna żadnego nowego urazu i wróci Eduardo oraz Diaby to będzie wkońcu mieć bardzo mocny skład :) Wtedy pozostaną tylko kontuzjowani Djourou , RvP i Gibbs .
Sądzę ,że z Chelsea możemy nawet wygrać :)
ARSENAL FOREVER !

Arsenal1994 komentarzy: 749728.01.2010, 18:23

*Miał być

Arsenal1994 komentarzy: 749728.01.2010, 18:22

Cooo? Diaby dopiero na Chelsea?!
Shit!!! Miałbyć na MU, ale jak widać szczęscie nas nie opuszcza...

Kikut123 komentarzy: 124928.01.2010, 18:21

Nie wiem czy wiecie ale Ferdinand nie zagra z nami został zawieszony na 4 mecze

Kikut123 komentarzy: 124928.01.2010, 18:10

Tak Song i Eboue wracają na MU ale pauzować będzie Vermaelen, Eduardo, Diaby ale na mecz z Chelsea Vermaelen i Diaby mają wrucic

sebo656 komentarzy: 182528.01.2010, 18:10

Joker_224 > mi sie wydaje ze TAK, zapewne wczoraj przyleciał wiec odpoczynek do soboty go zregeneruje.
Innego scenariusza niz Song w podstawie nie chce widziec. Jeszcze z AV nie był tak potrzebny, ale z mułami musi grac.

laskowski19051995 komentarzy: 494528.01.2010, 18:03

Szkoda po punkcie ale mogło to się potoczyć inaczej Arsenal powinien wygrać bramkarze tylko zachowują czyste konto nie puszczając żadnej bramki no ale myślę że z Manchesterem wygramy :]

kamil_9414 komentarzy: 282828.01.2010, 18:02

Przieciez mecz z Utd gramy u siebie

Joker_224 komentarzy: 520228.01.2010, 17:54

Czy Song z mułami to już pewne że zagra?

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3528.01.2010, 17:44

Kto wie, może to tylko taka zasłona dymna i Vermę zobaczymy w meczu z United od pierwszej minuty? :D

Wenger już zrobił taki 'cmyk' przed spotkaniem z Celticiem. Fabregas i Sagna kontuzjowani i nagle cudownie ozdrowieli ^^

Piotrex komentarzy: 112928.01.2010, 17:41

Najbardziej cieszę się z powrotu Alexa Songa który będzie pewnie grał zamiast niewyraźnego ostatnio Denilsona.Vermaelena w niedziele raczej nie zobaczymy ale po tym co pokazał wczoraj Sol jestem spokojny.

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 528.01.2010, 17:36

Jeeeest, Thomas jest cały, może nawet wyzdrowieje na United, Dudu wróci na Chelsea, podobnie jak Abou.

lamberciak komentarzy: 52728.01.2010, 17:34

Tak jak pisałem, kontuzja Verminatora to tylko "maintanence break" na wymianę stali w nodze naszego twardziela. :D

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3528.01.2010, 17:34

Vermaelen nie zagra z United, ale na Chelsea powinnien być gotowy - tak jak Diaby oraz Eduardo. Eboue i Song dostępni na mecz z United.