Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 21.04.2011, 01:17, Michał Kowalczyk 60 komentarzy

Czy ten remis smakuje jak porażka?

To rozczarowujący rezultat, ponieważ prowadziliśmy 3-1. Nastawienie piłkarzy było fantastyczne i zagraliśmy tak, jak chcieliśmy zagrać. Sądzę, że w drugiej połowie nieco zgaśliśmy fizycznie - widać było efekty długiego meczu z Liverpoolem. To był niezwykle ekscytujący pojedynek, szczególnie w pierwszej połowie, w której kontrolowaliśmy grę. Nie wydaję mi się, aby wynik 3-2 do przerwy odzwierciedlał przebieg gry, ponieważ rywale nie stworzyli sobie zbyt wielu sytuacji.

Jaki wpływ ma ten rezultat na losy mistrzostwa Anglii?

Wyścig o mistrzostwo wciąż trwa. Musimy przygotować się na następne spotkania i powalczyć o wygrane. Drużyna ta ma fenomenalne nastawienie, mimo iż nie zdobywamy tylu punktów, na ile zasługujemy. Gramy konsekwentnie, bo przy przeciętnej grze nie zdobylibyśmy punktu w tak trudnym meczu, jak ten dzisiejszy. Jesteśmy niepokonani w lidze od 16 spotkań, ale straciliśmy zbyt wiele punktów remisując mecze. Chcemy to zmienić przed końcem sezonu.

O otwartej grze...

Tottenham to dobry zespół, który potrafi grać ofensywnie i stwarzać sobie sytuacje strzeleckie. Niestety w drugiej odsłonie meczu nie wyrabialiśmy fizycznie i dlatego straciliśmy prowadzenie.

O stracie dwóch punktów...

To pojedynek derbowy, w którym nawet prowadzenie 3-1 nie daje zwycięstwa. Nie wyciągałbym jednak wyłącznie negatywów, ponieważ po niedzielnym spotkaniu podnieśliśmy się i pokazaliśmy wielkiego ducha walki. Osobiście uważam, że drużyna ta ma wspaniałą osobowość. Nie każdy zespół byłby w stanie przejść przez to, co my ostatnio. Jak dla mnie, drużyna nie zostaje wystarczająco doceniona. Wątpię, by jakaś inna drużyna, który by została podobnie "zniszczona" na przestrzeni dwóch miesięcy, grałaby z tak wspaniałym nastawieniem. Chylę czoło przed tą ekipą.

Nie udało się spotęgować presji na Man United...

Wyścig jest wciąz otwarty. Liczy się przecież także Chelsea, Manchester United i Tottenham. Wszystko zależy od naszej walki i wiary. Nie zawsze będziemy remisować po strzeleniu trzech goli. Ten mecz był wyjątkowy. W drugiej połowie nie wytrzymywaliśmy fizycznie.

O winie Szczęsnego przy rzucie karnym...

Był nieco spóźniony, ale musiałbym zobaczyć powtórkę.

Arsene WengerTottenham Hotspur autor: Michał Kowalczyk źrodło: Arsenal.com
poprzednia12 następna
Arsfabreue komentarzy: 10321.04.2011, 02:05

Już wolałbym Gibbsa zobaczył na murawie miast Bendtnera. Więcej energii wkłada w przeżuwanie gumy niż ingeruje w wynik. Arszawin ostatnio drepta i żadnej szczególnej piłki nie gra. Natomiast Clichy porażka. Sagna skuteczna obrona. Szczęsny? Trudno ocenić, być może jego interwencja była zbyt ryzykowna, ale z drugiej strony musiał wyjść bo nie było tam żadnego z obrońców.

armata88 komentarzy: 63121.04.2011, 01:54

co sie liczy w angielskiej ekstraklasie bezpośredni pojedynek czy liczba strelonych bramek?no bo jesli wygramy z mułam i chelsea takze z nimi wygra, to kto zostanie mistrzem w przypadkuidentycznej liczby pkt.

Jogurt komentarzy: 168321.04.2011, 01:40

'Drużyna ta ma fenomenalne nastawienie, mimo iż nie zdobywamy tylu punktów, na ile zasługujemy. Gramy konsekwentnie'

slucham?

Arsenal1994 komentarzy: 749721.04.2011, 01:39

zuczek > szczególnie w 70 min... kiedy pchał ręce w nogi Lennona nie wiadomo po co.

Czternasty komentarzy: 515 newsów: 221.04.2011, 01:37

@zuczek1987
Ta szczególnie zmiany bdb. Nie wierze w to że Walcott ani Nasri nie wytrzymaliby jeszcze 10 minut, bo przepraszam bardzo ale ani Arshavin ani Bendtner nie są dla nich wartościowymi zmiennikami.

evelred komentarzy: 369121.04.2011, 01:34

a po co Wenger ma skakać?

zuczek1987 komentarzy: 640321.04.2011, 01:29

dlaczego wstydu? bo nie rozumiem? miał zrzucić garnitur i wyskoczyć na boisko i grać bo pierwszy zespół nie miał sił/ nie chciało mu się? bez przesady ! Widać było jak Wengerowi bardzo zależało na zwycięstwie - szkoda tylko ze zawodnikom nie ;/

arsenal33fan komentarzy: 149821.04.2011, 01:23