Postawić się Orłom: Crystal Palace vs Arsenal

Postawić się Orłom: Crystal Palace vs Arsenal 27.10.2018, 13:33, MVTI 941 komentarzy

Wiele osób obawiało się, co stanie się z Arsenalem, gdy schedę po Arsenie Wengerze przejmie Unai Emery. Kibice mieli w pamięci Manchester United, który zaliczył totalny sportowy zjazd - trwający nawet do dziś. Okazuje się jednak, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, bowiem zawodnicy z armatką na piersi wygrali, uwaga, jedenaście ostatnich spotkań z rzędu. To pierwsza tego typu seria Kanonierów od 2007 roku, co budzi podziw, a przede wszystkim respekt dla innych rywali.

Arsenal zdołał zwyciężyć w poprzednim spotkaniu ze Sportingiem, wygrywając 1:0. Podopieczni Unaia Emery'ego długo szukali drogi do bramki, ale finalnie wyszli z tego pojedynku zwycięsko. Wcześniej The Gunners mierzyli się z ekipą Leicesteru City, gdzie gra - przynajmniej po pierwszej połowie - nie mogła napawać optymizmem, ale w drugiej Arsenal rozkręcił się na dobre i zadał kilka ciosów swojemu rywalowi, posyłając go na deski i triumfując w tym pojedynku.

Crystal Palace znajduje się aktualnie na piętnastym miejscu w tabeli angielskiej ekstraklasy, z czego w ostatnich trzech spotkaniach schodzili pokonani. Orły nie są więc w wybitnej formie, co zawodnicy Unaia Emery'ego powinni umieć skrzętnie wykorzystać. W zespole Roya Hodgsona kontuzjowany jest środkowy obrońca - Scott Dan oraz środkowy napastnik - Christian Benteke.

Do pełnego treningu powrócił Petr Cech, Laurent Koscielny, Ainsley Maitland-Niles, co powoduje, że konkurencja w zespole wzbija się na wyższy poziom. Niefortunnie urazów doznali dwaj lewi obrońcy - Nacho Monreal oraz Sead Kolasinac, więc Unai Emery zmuszony był, by przetestować nowe rozwiązania, które - jak się okazało - odpowiednio zaowocowało, ponieważ Granit Xhaka spisuje się przyzwoicie na lewej stronie i, jak na razie, nie można mu niczego zarzucić.

Arsenal pozostaje niewątpliwym faworytem w tym pojedynku. Nie liczymy na to, że Crystal Palace postawi się na tyle, by móc wygrać to spotkanie. 12 zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach byłoby czymś niesamowitym i głęboko liczymy na to, że The Gunners powiększą swój dorobek już w ten weekend, bowiem w takich spotkaniach całkowym obowiązkiem jest, by punktować na słabszych oponentach.

Rozgrywki: 10. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Selhurst Park

Data: Niedziela, 28 października 2018 roku, godzina 14:30 czasu polskiego

Przewidywany skład: Leno - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Xhaka - Ramsey, Torreira - Iwobi, Özil, Aubameyang - Lacazette.

Typ Kanonierzy.com: 1:2.

Zapowiedź autor: MVTI źrodło: własne
Serduszko komentarzy: 117928.10.2018, 15:17

Dobrze że w drugiej połowie gramy o wiele lepiej.

Kowal96 komentarzy: 1758928.10.2018, 15:17

Pierwsza połowa do zapomnienia i bez historii, czekamy na drugą.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5028.10.2018, 15:15

43 minuta i 0 celnych strzałów z obu stron.

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 428.10.2018, 15:15

@macc: właśnie też miałem wrażenie, że pokazywał chęć zmiany

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9228.10.2018, 15:15

Sędzia jest niekonsekwentny. Albo daje żółtą kartkę za symulowanie, albo rzut karny. Karnego nie było, więc zostaje żółta.

macc komentarzy: 472828.10.2018, 15:13

Ozil do zmiany?

mar12301 komentarzy: 2313728.10.2018, 15:13

Ayew za to kartka, ale oszczędził go, bo już ją ma.

mitmichael komentarzy: 4924328.10.2018, 15:13

Nastepnym razem jak mu nie da kartki to bedzie skandal

DontCry komentarzy: 760828.10.2018, 15:12

Kibiców Arsenalu można łatwo zirytować nawet jednym niecelnym podaniem, robisz wszystko dobrze albo nara.

Generalnie to Laca z Oezilem wypracowali 100 % sytuację Bellerinowi, ale tak wypierniczcice go na ławkę. xD

@Maziarz:

Z Liverpoolem to liczę na dwa nasze, szybkie gole z kontry.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9228.10.2018, 15:11

Na stojąco i wolno gra w pierwszej połowie Arsenal. W drugiej ogień.

Kysio2607 komentarzy: 1336028.10.2018, 15:11

Ludzie a wy dalej myślicie że my jesteśmy Man City i będziemy tlamsic rywala od pierwszej do ostatniej minuty xD

Niesamowite jak te ostatnie wyniki zmieniły pogląd niektórych. My dalej jesteśmy w potężnej przebudowie, dalej gramy Holdingiem w obronie i Xhaka na LO.

pumeks komentarzy: 2080828.10.2018, 15:10

Emeryt powinien im już pozwolić strzelać z daleka ;)

mitmichael komentarzy: 4924328.10.2018, 15:10

Gdybym miał mozliwosc porozmawiania z Emerym to bym sie go zapytał co jest nie tak, ze w pierwszych 45 minutach meczu gramy tak zle

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 128.10.2018, 15:10

zawsze bronilem Lacazetta ale dzisiaj wyjatkowo irytuje

mar12301 komentarzy: 2313728.10.2018, 15:10

Laca bez komentarza chłopie.

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39228.10.2018, 15:10

Uważam, że hurraoptymizm u niektórych króluje. Żeby Liverpool nie sprawił nam lekcji pokory w pierwszej połowie, bo póki co jest dramat.

Elastico07 komentarzy: 1255428.10.2018, 15:10

Laca jest koszmarny

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5028.10.2018, 15:09

jeszcze 10 minut poziomu B-klasy i można czekać na poziom Premier League

mitmichael komentarzy: 4924328.10.2018, 15:08

Liverpool przy takiej naszej grze w pierwszej polowie moze juz do przerwy prowadzic z 3-0 i bedzie po zabawie, z takim rywalem ciezko wrocic do gry przy takim wyniku niz z druzynami słabszymi

mar12301 komentarzy: 2313728.10.2018, 15:08

Z Liverpoolem ta słaba 1. połowa się może zemścić...

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5028.10.2018, 15:06

@tomawwa: no trudno jest grać na siedząco.

pumeks komentarzy: 2080828.10.2018, 15:06

Dziś chyba przegra ekipa, która zrobi mniej głupich błędów, bo chaos rządzi.

DyktatorArsene komentarzy: 220328.10.2018, 15:05

Co to za czarny Mertesacker u nich na obronie?

tomawwa komentarzy: 39428.10.2018, 15:05

Wszyscy na stojąco grają. . .

mitmichael komentarzy: 4924328.10.2018, 15:05

Chyba 1 polowy meczu z Liverpoolem nie bede ogladał, tam bedzie masakra

Elastico07 komentarzy: 1255428.10.2018, 15:05

Czekam aż wkońcu przejmiemy kontrole nad meczem bo na razie gramy jak równy z równym po raz kolejny w 1 połowie

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5028.10.2018, 15:04