Przeżyjmy to jeszcze raz: Henry wraca do Arsenalu

Przeżyjmy to jeszcze raz: Henry wraca do Arsenalu 06.01.2022, 14:48, Dawid 11 komentarzy

Dokładnie 10 lat temu, 6 stycznia 2012 roku, oficjalnie potwierdzono, że do Arsenalu na niespełna półtora miesiąca powróci Thierry Henry, który w trakcie zimowego okienka transferowego został wypożyczony z amerykańskiego New York Red Bulls.

Trzy dni później, 9 stycznia, francuski napastnik zameldował się na boisku zmieniając Chamakha w 68. minucie spotkania przeciwko Leeds United na The Emirates w 3. rundzie FA Cup. Henry potrzebował zaledwie dziesięciu minut, aby zaliczyć trafienie fantastycznym strzałem w długi róg bramki, tym samym zapewniając Kanonierom zwycięstwo 1-0 i awans do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Anglii.

W trakcie swojego drugiego i krótkiego zarazem pobytu w londyńskiej drużynie legendarny atakujący zaliczył 7 występów i strzelił dwie bramki.

Thierry Henry autor: Dawid źrodło: premierleague.com
mikbla92 komentarzy: 29407.01.2022, 10:19

Oby ktorys z naszych chlopakow przejal po nim schede na powaznie. Brakuje nam kogos takiego.

Czeczenia komentarzy: 1248407.01.2022, 05:25

Magiczny wieczór.

bobslej22 komentarzy: 830206.01.2022, 20:35

Ale czekaj to od tego meczu minęło 10 lat? Jprdle czuje się jakbym z jakiejś kapsuły wyszedł haha

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1006.01.2022, 19:39

Piękna to była historia, na zawsze w pamięci te ciary po strzeleniu bramki przez Króla

zejaz komentarzy: 175606.01.2022, 19:19

ahh... i ten Ignasi Miquel w obronie. Prawdziwy Kanonier, obiecał że nigdy nie odejdzie do Barcelony i słowa dotrzymał.

Ashburton komentarzy: 450206.01.2022, 19:05

Czy w ogóle w historii piłki byłby jakiś bardziej epicki moment niż ten?

Yave komentarzy: 170406.01.2022, 18:23

"He may be cast in bronze, but he's still capable of producing truly golden moments!"

Tego gola TRZEBA oglądać z tym komentarzem, łzy w oczach

The088 komentarzy: 62106.01.2022, 17:21

Przyznam, że u mnie większe emocje wywołało odejście Henry'ego do Barcy w 2007 od tej bramki po powrocie. wiem, że to zupełnie inny rodzaj emocji, mam tu po prostu na myśli ich "intensywność". A sama bramka, to wejście na boisko, cała otoczka, coś pięknego

Power10 komentarzy: 134006.01.2022, 16:47

Pamiętam jak w wieku 16 lat popłakałem się przy tej bramce , do tej pory kiedy to oglądam łzy w oczach

henry1996 komentarzy: 131706.01.2022, 16:04

jedno z piekniejszysch wzruszen plkarskich jakich mialem przyjemnosc doswiadczyc

Furgunn komentarzy: 922406.01.2022, 15:23

Co jakiś czas oglądam sobie tą bramkę, za każdym razem wzruszam się niesamowicie, jak ten czas leci szybko.