Przypieczętować awans: Łudogorec - Arsenal

Przypieczętować awans: Łudogorec - Arsenal 31.10.2016, 19:48, Bogusz Napierała 682 komentarzy

Po dwóch tygodniach przerwy najlepsze europejskie kluby wracają do rozgrywek w ramach Ligi Mistrzów. Jesteśmy na półmetku zmagań w pierwszej fazie i najbliższe mecze decydować będą o rozstrzygnięciach w poszczególnych grupach. Arsenal uda się do Sofii, gdzie zmierzy się z dużo niżej notowanym Łudogorcem Razgrad. W pierwszym spotkaniu obu zespołów Kanonierzy rozgromili rywali, pokonując ich na Emirates Stadium 6:0. Także w rewanżu faworyt może być tylko jeden. Cel dla zawodników Arsene’a Wengera jest prosty: odnieść pewne zwycięstwo i kontynuować walkę o pierwsze miejsce w grupie A.

O formie Arsenalu w ostatnich tygodniach powiedziano i napisano już w zasadzie wszystko. Po marnym starcie sezonu i klęsce na własnym stadionie z Liverpoolem oraz remisie z Leicesterem nadeszła seria meczów bez porażki, która trwa już ponad dwa miesiące. Podopieczni Arsene’a Wengera prezentują się znakomicie na wszystkich frontach - w lidze depczą po piętach liderom z Manchesteru City, w EFL Cup bez problemów zameldowali się w ćwierćfinale, a od fazy pucharowej Champions League dzieli ich już mały krok. Równie ważna co wspaniałe wyniki Kanonierów jest dobra sytuacja kadrowa drużyny z północnego Londynu. Tradycyjnie już kontuzje nękają podstawowych graczy, jednak tym razem szeroka kadra umożliwia Bossowi rotacje składu i znalezienie odpowiedniego zastępstwa nieobecnych zawodników. Brak w składzie Oliviera Girouda, Santiego Cazorli czy Aarona Ramseya nie był dla Arsenalu przesadnie dotkliwy, a w dodatku wszyscy ci zawodnicy powrócili już do pełnych treningów. To sprawia, że jedynym problemem Arsene’a Wengera może być decyzja, których graczy posadzić w najbliższych spotkaniach na ławce rezerwowych.

Podobnie jak Arsenal, Łudogorec Razgrad może zaliczyć początek sezonu do udanych. W krajowych rozgrywkach pewnie pokonują kolejnych rywali i są na dobrej drodze, by po raz szósty z rzędu sięgnąć po tytuł mistrza Bułgarii. Takie wyniki z pewnością są godne pochwały, nie zważając na klasę lokalnych rywali klubu z Razgradu. Rezultaty w Lidze Mistrzów oczywiście nie są już tak okazałe, jednak i w tych rozgrywkach potrafią pokazać się z dobrej strony. W meczu z PSG skazywani na porażkę Bułgarzy byli blisko wywalczenia remisu, a w Bazylei zabrakło im kilkunastu minut, by zgarnąć komplet punktów.Dotkliwa porażka na Emirates Stadium mogła im nieco podciąć skrzydła, jednak dalej mają duże szanse na zajęcie trzeciego miejsca w grupie, które jest premiowane awansem do fazy pucharowej Ligi Europy. Wizja przedłużenia swojego pobytu w europejskich rozgrywkach może być dla nich wystarczającą motywacją przed wtorkowym spotkaniem.

W drugim meczu grupy A FC Basel podejmie na własnym stadione PSG. W przypadku zwycięstwa paryżan Kanonierom wystarczy nawet remis, by zagwarantować sobie miejsce w 1/8 finału. Nie oznacza to jednak, że w tym spotkaniu Arsene Wenger powinien postawić na rezerwowy skład. W ostatnich latach wiele razy przekonywał się, jak ważna w kontekście losowania par fazy pucharowej jest pozycja w grupie. Brak zwycięstwa w Bułgarii może oddalić Arsenal od pierwszego miejsca i postawić ich w trudnej sytuacji przed 1/8 finału. Nie należy też zapominać, że także gospodarze walczą o wysokie cele - ewentualne punkty zdobyte we wtorkowym spotkaniu mocno ułatwią im walkę o Ligę Europy. O lekceważeniu przeciwnika nie może być zatem mowy.

Różnica klas między obydwoma zespołami jest ogromna i obowiązkiem zawodników Arsenalu jest powrót z Bułgarii z trzema punktami na koncie. Każdy wynik inny niż zwycięstwo Kanonierów będzie uznany za sensację. Pozostaje więc mieć nadzieję, że podopieczni Arsene’a Wengera, nauczeni doświadczeniami z poprzednich edycji Ligi Mistrzów, wybiegną na to spotkanie w pełni skoncentrowani i udowodnią swoją przewagę nad zespołem z Razgradu.

Rozgrywki: 4. kolejka fazy grupowej Champions League

Data: Wtorek, 1 listopada, godzina 20:45

Miejsce: Sofia, Stadion Narodowy im. Wasyla Lewskiego

Skład Kanonierzy.com: Ospina - Jenkinson, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Xhaka, Elneny - Oxlade-Chamberlain, Özil, Iwobi - Giroud

Typ Kanonierzy.com: 0:2

Liga MistrzówŁugogorec RazgradZapowiedź autor: Bogusz Napierała źrodło:
AaronRambo komentarzy: 128001.11.2016, 21:34

Wyszły dwie kontry Ludożercom a wy Arsenal jedziecie ludzie to piłka czasmi słabszym wyjdą kontry i mecz trzeba męczyć. Mam nadzieję że siądą kondycyjnie jak poprzednio i zamkniemy mecz do 70 minuty.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5001.11.2016, 21:34

Dlaczego mamy być niby drudzy w grupie? Dziś wygramy bankowo. Wystarczy wygrać z PSG i mamy lidera.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 101.11.2016, 21:33

Widzę po wpisach, że Aaron znów pokazuje wachlarz swoich sztuczek.

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.11.2016, 21:33

Mecz ogolnie bardzo emocjonujący :D najsłąbiej według mnie boki obrony, z naciskiem na Gibbsa.Bułgarzy przy kontrach po jego stronie mają miejsca długości pasów dla samolotów

mitmichael komentarzy: 4924301.11.2016, 21:33

Nastepny mecz gramy z PSG

Naburator komentarzy: 278401.11.2016, 21:33

Jak dal mnie Giroud powinien grac. Fakt gra wyglada wolniej i te jego zagrania z pierwszej pilki sa tragiczne, ale mamy szanse w powietrzu. Do tego Bellerin i Walcott na skrzydle. Duzo lepiej by to wygladalo niz cienkinson i srodkowy pomocnik ktorym jest ramsey

platinium komentarzy: 139301.11.2016, 21:33

simpllemann

Pierwsze udane podanie?! Giroud w tej połowie zanotował może dwa celne podania, grając na skuteczności około 20% celności (nie liczę wznowień ze środka). Miał też pełno strat i partaczył większość akcji. Rozumiem że jedyne udane podanie do Żwirka to na nos do pustej?

Mihex komentarzy: 2360401.11.2016, 21:33

Oglądałem sobie spokojnie mecz w innym pokoju, zdala od kompa. Czas zobaczyć ten wylew bólu i cierpienia w komentarzach.

Będzie dobrze panowie, będzie dobrze.

bialysul komentarzy: 369901.11.2016, 21:33

Podzielcie sie steamem dobrym, bo ogladam w oknie...

Mizii komentarzy: 419101.11.2016, 21:33

Siemanko przyjaciele. Czy poratuje mnie ktoś niezacinającym się linkiem do meczu? Możecie mi go podesłać tu lub w wiadomości prywatnej. Z góry Wam dziękuję.

fabregas1987 komentarzy: 2581901.11.2016, 21:33

Giroud daje nam dużo opcji ze względu na wzrost i dobrą grę głową, ale z Alexisem na szpicy wszystko dzieje się dużo szybciej.
W drugiej połowie Chamberlain i Iwobi za Ramsey'a i Giroud. COYG!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.11.2016, 21:33

ChatCrapGetBanged, jak Jenkinson unika piłki. Zamiast rozegrać to ucieka do przodu jakby był skrzydłowym. Przez co Ramsey musi gnić w obronie.

Kowal96 komentarzy: 1759101.11.2016, 21:32

Redzik

No tak, Ludogorzec to już wyższy poziom :D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1501.11.2016, 21:32

Spokojnie, wygramy to. Wyrównaliśmy przed końcem pierwszej połowy, tragiczne pierwsze 15 minut, potem trochę lepiej.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.11.2016, 21:31

Jenkinson dawał rade ale na Reading :P

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 101.11.2016, 21:31

Co tam się w ogóle dzieje?

mitmichael komentarzy: 4924301.11.2016, 21:31

Sanchez mnie czasami drazni jak sie tak w koleczka bawi a potem jak nie ma faulu to pretensje

fabregas1987 komentarzy: 2581901.11.2016, 21:31

Chambo w drugiej połowie i ich dobijamy. Widać po gospodarzach, że już mają dość.

Oldgunner3 komentarzy: 977101.11.2016, 21:31

PSG póki co liderem;ale chyba tylko jeszcze godzinę.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 201.11.2016, 21:30

afc4life
Tylko, że taki skład to był nasz najlepszy z poprzedniego sezonu :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.11.2016, 21:30

Ja i Pauleta możemy być zadowoleni z naszych chłopaków :P

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.11.2016, 21:30

A może dacie Ramseyowi i Jenkinsonowi złapać trochę rytmu, oswoić się z piłką w meczowym tempie?

Nie no, lepiej zmieszać ich z błotem. Bo dawno nie było okazji, a Wy macie potrzeby...

matt21 komentarzy: 541401.11.2016, 21:30

Wiecie, że większą parodię to gramy zdecydowanie w obronie.

Gibbs chyba za dużo pochwał dostał, podobnie jak Mustafi.
Jenkinson niestety z taką grą to do rezerw.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.11.2016, 21:29

Giroud chwała Ci za to, że strzeliłeś gola ale Arsenal z nim gra dużo wolniej.. :/

simson16 komentarzy: 461401.11.2016, 21:29

no i Psg gol;/ czyli witaj znow 2 miejsce w lidze mistrzoe ehhh;/

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52401.11.2016, 21:29

Tak naprawdę, było to pierwsze udane podanie do naszego napastnika. Choć trzeba przyznać, że jego dzisiejsza gra szału nie robi.

bialysul komentarzy: 369901.11.2016, 21:29

I Ramsey hejtowany asystuje...

pumeks komentarzy: 2080801.11.2016, 21:29

Wystarczy wrzucać piłki na głowę Giroud :)

mar12301 komentarzy: 2313901.11.2016, 21:28

PSG gol.

Szlag by..

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.11.2016, 21:28

Opóźniony stream! :D dzięki za spojler koledzy :))

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5001.11.2016, 21:28

Psg 1-0

zly_kanonier komentarzy: 511101.11.2016, 21:28

Co by nie mówić, akcja poszła z prawego skrzydła ;)

afc4life komentarzy: 478301.11.2016, 21:28

Widzac 1 sklad z poprzedniego sezonu : Giroud , Sanchez-Ozil-Ramsey mozna bylo przypuszczac kaszane.

Modlmy sie, zeby to nie byl w dalszym ciagu nasz 1 sklad kiedy Giroud i Ramsey zdrowi.

Oldgunner3 komentarzy: 977101.11.2016, 21:28

No w koncu bo trochę wstydliwy wynik panował dotychczas.W drugiej trzeba dobić frajerów.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.11.2016, 21:28

Cienkinson daje się ogrywać jak dziecko.

bialysul komentarzy: 369901.11.2016, 21:28

No i ladnie, cisniemy i moze sie poszczesci.