Raport z wypożyczeń: Czyste konto Mariego w debiucie

Raport z wypożyczeń: Czyste konto Mariego w debiucie 07.02.2022, 18:17, Aleksander Bzowski 11 komentarzy

Czternastu zawodników brało udział w meczach swoich drużyn na wypożyczeniach w poprzednim tygodniu.

Folarin Balogun rozegrał 62 minuty w barwach Middlesbrough w wygranym na Old Trafford pojedynku przeciwko Manchesterowi United w Pucharze Anglii. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce, na tablicy wyników widniał remis 1:1, a w rzutach karnych lepsze okazało się Boro wygrywając 8:7.

Matteo Guendouzi zagrał 2 mecze w pełnym wymiarze czasowym. W pierwszym spotkaniu, przegranym 1:2 z Lyonem, Francuz zdobył bramkę, która otwierała wynik spotkania. W drugim starciu, wygranym 5:2 przeciwko Angers, zaliczył asystę przy bramce Arkadiusza Milika, która była jego ósmą w tym sezonie.

William Saliba, tak samo jak Guendouzi, zaliczył oba mecze w pełnym wymiarze czasowym. Dzięki zwycięstwie nad Angers, Marsylia zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Ligue 1.

Pablo Mari zadebiutował w Udinese, w wygranym 2:0 spotkaniu przeciwko Torino. Drużyna Hiszpana jest na czternastej pozycji w tabeli Serie A.

Hector Bellerin zagrał 90 minut w pojedynku, który jego Real Betis uległ 0:2 z Villarealem. Béticos zajmują trzecie miejsce w tabeli La Ligi.

Lucas Torreira rozegrał 85 minut i dostał czerwoną kartkę w przegranym przez Fiorentinę meczu 0:3 z Lazio. Drużyna Urugwajczyka jest ósma w Serie A.

Tim Akinola zaliczył swój debiut w barwach Dundee United w zremisowanym 0:0 starciu przeciwko St Johnstone w rozgrywkach Scottish Premiership.

Ainsley Maitland-Niles zagrał 57 minut w spotkaniu AS Roma - Genoa, który zakończył się wynikiem 0:0. Po 24 meczach Giallorossi zajmują siódme miejsce w tabeli Serie A.

Dinos Mavropanos zaliczył swoje spotkanie w pełnym wymiarze czasowym. Jego Stuttgart uległ 2:3 z Eintrachtem Frankfurt i jest obecnie na siedemnastym miejscu w Bundeslidze.

Nikolaj Moller zadebiutował w FC Den Bosch, rozgrywając 64 minuty w przegranym 0:1 starciu przeciwko ADO Den Haag.

Matt Smith zagrał pełne 90 minut w dwóch spotkaniach. Jego Doncaster Rovers uległo drużynie Rotherhamu aż 0:5, a także pokonało Sunderland 2:1.

Ryan Alebiosu zaliczył mecz w pełnym wymiarze czasowym, debiutując w Crewe Alexandra w przegranym 0:1 pojedynku przeciwko Gillingham.

Alex Runarsson zagrał 90 minut w starciu OH-Leuven - KV Oostende, wygranym przez drużynę Islandczyka 3:1.

Brooke Norton-Cuffy pojawił się na boisku w 61 minucie w meczu, w którym jego Lincoln City musiało uznać wyższość MK Dons, przegrywając 1:2.

Raport z wypożyczeń autor: Aleksander Bzowski źrodło: arsenal.com
sickstick komentarzy: 277408.02.2022, 17:30

Z Włoch komentatrze że pan Mari zagrał jak profesor. Jeszcze kilka takich występów i serio może wyśrubować swoją ceną na te 15mln ojro.

ArekKanonier komentarzy: 191208.02.2022, 12:49

@Pitu88: Z tym że Mateo grał już u nas i radził sobie naprawdę dobrze. Przypomnę że część społeczności widziała w nim nawet przyszłego kapitana AFC. Teraz wydaje się dojrzalszy na boisku i widać że się rozwinął więc nie sądzę by był obecnie gorszy niż wtedy.

Furgunn komentarzy: 925008.02.2022, 09:22