Raport z wypożyczeń: Maitland-Niles zadebiutował w AS Romie

Raport z wypożyczeń: Maitland-Niles zadebiutował w AS Romie 11.01.2022, 00:02, Dawid 6 komentarzy

W trakcie minionego weekendu sześciu wypożyczonych piłkarzy Arsenalu zaliczyło występy w swoich tymczasowych klubach. Sprawdźmy, jak sobie poradzili.

Ainsley Maitland-Niles zadebiutował w barwach AS Romy zaledwie dzień po ogłoszeniu jego przenosin. Angielski pomocnik wyszedł w pierwszym składzie i zagrał pełne 90 minut. Rzymianie mimo prowadzenia 3-1, nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku do końca i ostatecznie polegli Starej Damie, tracąc aż 3 bramki w końcówce. Juventus wygrał 4-3.

Héctor Bellerín rozegrał całe spotknie, a jego Real Betis zremisował na wyjeździe 1-1 z Rayo Vallecano. Béticos już od 33. minuty musieli grać w osłabieniu, bowiem Alexandre Moreno obejrzał czerwoną kartkę. Mimo to zielono-białym nie przeszkadzała gra w dziesiątkę, ponieważ w 45. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Sergio Canalesa. Dopiero w końcówce, a dokładniej w 70. minucie, do remisu doprowadził Iván Balliu.

William Saliba oraz Matteo Guendouzi zaliczyli pełne 90 minut w barwach Marsylii przeciwko Bordeaux. Les Olympiens wyszli zwycięsko z tej konfrontacji po jedynej bramce Cengiz Ündera.

Matt Smith nie mógł zaliczyć tego tygodnia do udanych, bowiem jego Doncaster uległ na swoim stadionie drużynie Fleetwood Town 0-1, a autorem jedynego trafienia został Ellis Harrison.

Miguel Azeez rozegrał 60 minut w wygranym przez jego Portsmouth meczu z Exeter City w ramach 2. rundy EFL Trophy. Pompey odnieśli zwycięstwo 3-2 i przeszli do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Raport z wypożyczeńWypożyczenia autor: Dawid źrodło: arsenal.com
sickstick komentarzy: 276211.01.2022, 17:31

@Czeczenia napisał: "Under (OM) strzelił samobója i OM wygrało 1:0? Hmm..."