Raport z wypożyczeń: Okonkwo i Tavares debiutują

Raport z wypożyczeń: Okonkwo i Tavares debiutują 01.08.2022, 20:22, Aleksander Bzowski 5 komentarzy

Dziewięciu zawodników Arsenalu wypożyczonych do innych klubów wystąpiło w meczach swoich tymczasowych drużyn w poprzednim tygodniu.

Arthur Okonkwo w piątek został wypożyczony do Crewe Alexandra, a w weekend rozegrał już pierwsze pełne spotkanie, w którym jego zespół pokonał na wyjeździe Rochdale 2:1. Dla Anglika był to pierwszy oficjalny mecz w dorosłym futbolu.

Nuno Tavares zadebiutował w barwach Marsylii, zmieniając w przerwie Seada Kolasinaca, w przegranym 2:0 pojedynku przeciwko AC Milanowi.

Auston Trusty zagrał 90 minut dla Birmingham City. Zespół Amerykanina bezbramkowo zremisował z Luton Town na Kenilworth Road, w ich pierwszym meczu sezonu Championship.

Harry Clarke także rozegrał pełne spotkanie na tym poziomie rozgrywkowym. W sobotę, jego Stoke City uległo Millwall 2:0, po dwóch bramkach 19-letniego obrońcy - Charliego Cresswella.

Tyreece John-Jules spędził 31 minut w meczu League One, w którym jego Ipswich Town zremisowało 1:1 z Bolton Wanderers.

Ryan Alebiosu zagrał 59 minut w barwach Kilmarnock, które podzieliło się punktami z Dundee United. To starcie zakończyło się wynikiem 1:1.

Nikolaj Moller potwierdził swoją dobrą przedsezonową formę, po raz kolejny zdobywając bramkę dla Den Bosch, które przegrało w piątek 3:2 przeciwko Almere.

Ovie Ejeheri zagrał od pierwszej minuty w bramce Chelmsford City. Anglik zachował czyste konto w wygranym 3:0 spotkaniu z Wealdstone, po dwóch trafieniach Toma Blackwella i golu Simeona Jacksona z rzutu karnego.

Omar Rekik rozegrał 3 minuty w towarzyskim meczu Sparty Rotterdam. Holenderski zespół wygrał 3:1 przeciwko FC Emmen.

Raport z wypożyczeń autor: Aleksander Bzowski źrodło: arsenal.com
thomaspartey28 komentarzy: 5002.08.2022, 12:09

A widzieliście Nuno jak się bawił ?:)

kuade komentarzy: 73702.08.2022, 08:34

Tavares akurat zmienił Kolasinaca, ciekawe

kuzguwu komentarzy: 538601.08.2022, 22:44

Trusty jak się ogra na poziomie Championship to możemy mieć solidnego defa na puchary.

Alffik komentarzy: 104201.08.2022, 21:04

Moglibyście dodać, jak spisywali się zawodnicy w trakcie spotkania. 2-3 zdania, króciutko. Samo to, że grali, nic nam nie mówi ;)