Rosicky: Mecz z Bayernem punktem zwrotnym

Rosicky: Mecz z Bayernem punktem zwrotnym 29.03.2013, 12:44, Tomasz 14 komentarzy

Tomas Rosicky wyznał, że jego zdaniem niedawne zwycięstwo nad Bayernem Monachium może być punktem zwrotnym w tym sezonie i napędzi zespół w walce o miejsce w pierwszej czwórce Premier League.

Kanonierzy nie zdołali odrobić strat z pierwszego meczu i odpadli z Ligi Mistrzów, ale zwycięstwo 2:0 na Allianz Arena na nowo przywróciło pochlebne opinie. Kolejne spotkanie - ze Swansea, również zakończyło się zwycięstwem Arsenalu i dodało pewności siebie.

Teraz po przerwie na mecze reprezentacyjne, Rosicky i jego koledzy muszą potwierdzić dobrą formę.

- Najlepiej by było, gdybyśmy nie mieli przerwy po ostatnich dwóch zwycięstwach, bo nabraliśmy rozpędu - powiedział Tomas.

- Mecz w Monachium może być ekwiwalentem spotkania z Tottenhamem w zeszłym sezonie - momentu zwrotnego. Trzy dni później, ze Swansea, potwierdziliśmy dobrą dyspozycję.

- Teraz na nowo musimy wykrzesać mocną formę. To ważny dla nas moment, walczymy o miejsce w następnej Lidze Mistrzów.

Do końca sezonu pozostało tylko dziewięć meczów, co utrudnia Kanonierom pościg, ale Rosicky wierzy, że Arsenalowi uda się wykonać tę pracę.

- Tego oczekuję od rzeczywistości - że będziemy znowu w Lidze Mistrzów.

- Oczywiście będzie to duże wyzwanie, ale na naszą korzyść świadczy doświadczenie z poprzedniego roku. Wiemy, że to realne, ale musimy systematycznie zdobywać punkty.

- Wahania formy były naszą przeszkodą w tym sezonie, ale wierzę, że końcówka będzie należeć do nas i osiągniemy cel - zakończył reprezentant Czech.

Tomas Rosicky autor: Tomasz źrodło: arsenal.com
Yakub97 komentarzy: 574630.03.2013, 14:51

Ta druzyna jest dobra tylko wydaje sie ze jest slaba mentalnie i boje sie że jakakolwiek porazka pociagnie za soba kolejne

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125130.03.2013, 02:31

Szkoda, że znowu zabrakło jednej bramki, ale najważniejsze jest teraz przynajmniej te TOP4..

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 229.03.2013, 14:36

Też mi się wydaje, że lepiej by było bez tej przerwy, no ale co poradzić. Trzeba walczyć, bo jest szansa na LM i nie można odpuścić. Mecz po meczu i damy radę. Cel jest blisko;)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.03.2013, 14:15

Oby tak było.

Snajperrr komentarzy: 22129.03.2013, 13:51

Nie rozumiem Wengera , rosa zagrał dobry mecz w LM a dalej nie dostaje szans.

Oldgunner3 komentarzy: 973129.03.2013, 13:47

Który to już punkt zwrotny w tym sezonie?Oby tylko nie rosła już ilość kontuzji bo może być klops.Bojowe gadki słyszymy po każdym wygranym meczu potem jednak bywa przeważnie kiepsko.Teraz potrzeba nam seria zwycięstw gdyż limit błędów na ten sezon mamy już niemal wyczerpany.

Verminator97 komentarzy: 1490029.03.2013, 13:26

No trzeba przyznać , że w poprzednim sezonie zwycięstwo 5-2 z kurami na ES i wygrana 3-0 z Milanem dały im wiarę w swoje umiejętności co zaprocentowało trzecim miejscem w PL , oby w tym sezonie po zwycięstwie na AA będzie podobnie.

Lukiner komentarzy: 194929.03.2013, 13:19

No to zobaczymy pod koniec sezonu czy to był punkt zwrotny czy chwilowa forma...

Sadu komentarzy: 160629.03.2013, 13:12