Rosicky: Wkrótce podpiszę nowy kontrakt
04.03.2014, 10:11, Adam Cygański
13 komentarzy
Tomas Rosicky przyznał, że popisze nowy kontrakt z Arsenalem, a ma to nastąpić do końca obecnego tygodnia.
Aktualna umowa 33-letniego Czecha wygasa po zakończeniu obecnego sezonu, ale niedawno Arsene Wenger przyznał, że bardzo chce go zatrzymać w swojej drużynie.
- Arsene Wenger chce, abym tu został i aby nasza współpraca nadal była kontynuowana. Ja również chcę zostać. Mam nadzieję, że wszystko zostanie załatwione w ciągu kilku następnych dni. Wspaniale byłoby grać w Arsenalu przez kolejne kilka lat – powiedział Rosicky.
Czech odniósł się też do ostatniej porażki ze Stoke, która według niego nie przekreśla jeszcze szans The Gunners na zdobycie mistrzostwa.
- Szkoda straty tych punktów, jednak z drugiej strony przed nami jeszcze 10 meczów. W sezonie, w którym zdobyłem mistrzostwo z Borussią Dortmund, na kilka kolejek przed końcem sezonu przegraliśmy z Kaiserslautern, po czym w szatni stwierdziliśmy: „A więc to już koniec…”. My jednak niespodziewanie wygraliśmy wszystkie pozostałe spotkania i zgarnęliśmy tytuł.
Rosicky przyznał również, że przed podjęciem decyzji o kontynuowaniu reprezentacyjnej kariery rozmawiał z nowym selekcjonerem kadry Czech – Pavlem Vrbą.
- To nie była łatwa decyzja. Podczas rozmowy z selekcjonerem było sporo znaków zapytania dotyczących mnie. Nie wiedziałem czy zostanę w Arsenalu i czy mój wiek nie jest przeszkodą dla pana Vrby. Na zakończenie kwalifikacji do Euro 2016 będę miał 36 lat i nie wiadomo, jak wtedy będzie z moim zdrowiem.
- Z drugiej jednak strony czemu miałbym to kończyć, skoro nie muszę? Z moim zdrowiem wszystko w porządku, jestem doświadczonym graczem i uważam, że ciągle mam wiele do zaoferowania. Te czynniki wpłynęły na podjęcie tej decyzji. Jesteśmy pełni oczekiwań i nadziei co do kwalifikacji do Euro 2016 i chcemy awansować na główny turniej.
- Nie czuję, abym już notował spadek formy. Spójrzcie na Ryana Giggs i Pavla Horvatha – oni też grają w zaawansowanym wieku. Również chciałbym jeszcze trochę pograć, jednak zobaczymy co przyniesie przyszłość – zakończył.
źrodło: skysports.com
18 godzin temu 1 komentarzy

18 godzin temu 1 komentarzy

22 godziny temu 6 komentarzy

22 godziny temu 0 komentarzy

22 godziny temu 3 komentarzy

11.05.2025, 19:39 6 komentarzy

11.05.2025, 16:37 1 komentarzy

11.05.2025, 09:50 2 komentarzy

11.05.2025, 09:48 2 komentarzy

11.05.2025, 09:46 3 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Potwierdził swoje słowa nowym kontraktem , nie przesadzajmy z 5 lat gry przed nim , ma już swój wiek i jak mądrze to sam zauważył nigdy nie wiadomo co będzie za rok , dwa lata.
:D jeszcze 4-5 lat gry przed nim :) w arsenalu XD
I super :)
No i podpisał, bardzo mnie to cieszy :)
No i to się podoba, prosto z mostu. A nie tak jak Sagna -.-
Super , Rosa jest w bardzo dobrej formie , przeżywa drugą młodość :) Dobrze że zostaje z nami .
I bardzo dobrze
Szkoda, ze nie jest młodszy kilka lat ;)
Czyli co? Zakończenie kariery w naszym klubie.
niech gra, solidny rezerwowy, a do tego walczak z niego. Z roku na rok, grac pewnie bedzie coraz mnie, choc nie jest to powiedziane do konca. Widzielismy juz blyski form w podeszłym piłkarsko wieku. Moze i Rosa zaliczy jakis i Wenger niech ma problem kogo zdjac Ozila/Cazorle/Wilshera/Ramsay. Dla mnie Rosa jest alternatywa wlasnie dla tych Panów ew. jeszcze Theo/Ox dla uspokojenia srodka. Zobaczymy jeszcze kika niezlych akcji w jego wykonaniu
rosa fizycznie prezentuje sie lepiej niz nasz niejeden zawodnik;)
bardzo dużo nam daje więc jeszcze kilka lat tu pogra
Myślę, że nawet nie rozważał innej możliwości.