Rozpoczynamy zmagania w FA Cup: Nottingham Forest vs Arsenal

Rozpoczynamy zmagania w FA Cup: Nottingham Forest vs Arsenal 08.01.2022, 18:01, Dawid 513 komentarzy

Już jutro, 9 stycznia, drużyna Arsenalu w końcu wróci do gry w piłkę nożną po długiej, jak na angielskie warunki, tygodniowej przerwie. Kanonierzy rozpoczną zmagania w rozgrywkach FA Cup od 3. rundy, a ich pierwszym rywalem w drodze do tytułu będzie Nottingham Forest. Wszystko wskazywało na to, że Londyńczycy rozpoczną nowy rok z przytupem, prezentując świetną formę w pierwszej połowie rywalizacji z Manchesterem City, ale druga odsłona gry uwypukliła brak doświadczenia młodych zawodników w ważnych momentach meczu. Jutro podrażniona po klęsce z Obywatelami młodzież z The Emirates przyjedzie na City Ground, żeby udowodnić, że jest w stanie rywalizować o najwyższy cel, którym bez wątpienia jest ostateczny triumf w najstarszych rozgrywkach piłkarskich na świecie.

Jak w obecnej kampanii prezentują się piłkarze z Nottingham? Po 25 rozegranych spotkaniach w Championship The Reds mają na koncie 34 punkty i zajmują 9. miejsce. Biorąc pod uwagę fakt, że szósta lokata na koniec sezonu daje możliwość gry w barażach o Premier League, możemy jasno stwierdzić, że dla podopiecznych Steve'a Coopera liczy się tylko jedno, a krajowe puchary są zaledwie dodatkiem, co potwierdza fatalny występ w Carabao Cup, gdzie polegli na samym starcie, przegrywając z Wolves aż 0-4 na własnym obiekcie.

Mikel Arteta musi się liczyć z dużymi brakami kadrowymi, ponieważ w szeregach The Gunners na pewno zabraknie grupy zawodników, którzy wyjechali na Puchar Narodów Afryki, a należą do niej Thomas Partey, Mohamed Elneny, Nicolas Pepe oraz Pierre-Emerick Aubameyang. Dodatkowo Gabriel będzie pauzował za czerwoną kartkę, którą obejrzał w ostatnim meczu ligowym przeciwko Manchesterowi City. Mówi się, że może zabraknąć również Granita Xhaki, który nie był obecny podczas treningu przed nadchodzącym spotkaniem.

Alex Mighten, Max Lowe, Loic Mbe Soh, Joe Lolley oraz Richie Laryea, na nich na 100% nie będzie mógł liczyć Steve Cooper, ponieważ cała piątka jest aktualnie kontuzjowana. W dodatku Mohamed Drager został powołany na Puchar Narodów Afryki, a wypożyczenie Jordiego Osei-Tutu właśnie dobiegło końca i zawodnik wrócił do Arsenalu.

Ostatni raz obie ekipy spotkały się ze sobą 24 września 2019 roku w Carabao Cup. Kanonierzy z łatwością uporali się z The Reds, wygrywając 5-0, dzięki czemu przeszli do kolejnej rundy tych rozgrywek. Jak będzie jutro? Z pewnością chcielibyśmy zobaczyć powtórkę z rozrywki w wykonaniu naszych ulubieńców. Początek spotkania o 18:10!

Rozgrywki: 1/32 FA Cup
Miejsce: Anglia, Nottingham, City Ground
Data: Niedziela, 9 stycznia 2022, 18:10 czasu polskiego
Sędzia: Craig Pawson
Transmisja: Eleven Sports 2 (Pol)
Typ Kanonierzy.com: 1-4- Obstaw mecz Arsenalu w zakładzie bez ryzyka do 234 zł!

FA CupNottingham ForestZapowiedź autor: Dawid źrodło: własne
Rafson95 komentarzy: 1053209.01.2022, 20:10

Widać nie bez powodu Patino nieczęsto gra w pierwszym składzie. Za wcześnie

bizooon komentarzy: 691109.01.2022, 19:58

Mecz jak z Brentford. N8c dzieciaki nasze nie graja. Tamci silniejsi i sedziowie nieznacznie na ich korzyść. To wystarczy żeby nas pokonać niestety w tym sezonie na wyjeździe

M4rcin komentarzy: 153309.01.2022, 19:11

W przypadku remisu dogrywka czy drugi mecz?

Ups147 komentarzy: 346409.01.2022, 19:09

@majormati: to grajmy dalej Auba jak wróci z turnieju i niech próbuje, może jedna na 10 sytuacji strzeli. Gramy puchar z drugoligowcem, to ma być właśnie moment gdzie goście z ławki się ogrywają, a on go ściąga w 30 minucie. Kumasz że może być opcja, że któryś z naszych obrońców złapie kontuzje i on ma wskoczyć do składu ?? Teraz ryzykujemy tym, że typowi psycha siadzie i w najważniejszych momentach coś zawali.

majormati komentarzy: 191409.01.2022, 19:05

@Ups147: Aha, jedyny co ciągnie, drybluje próbuje ma zejść? Kojarzysz, ze to ofensywny zawodnik i niech jedna akcja na 5 mu wyjdzie i jest 1:0? ON MA PRÓBOWAĆ, w przeciwieństwie do Tavaresa, który jest obrońca i jego gra śmierdziała stratą bramki co byłoby katastrofa i murowaniem bramki przez Nottingham. Zawodnik ofensywny może sobie pozwolić na straty, defensywny nie.

Ech0z komentarzy: 1040809.01.2022, 19:02

Wyobraźcie sobie że nagle tracimy formę i gramy w lidze tak jak dzisiaj . Nie nie wyobrażajcie sobie

majormati komentarzy: 191409.01.2022, 19:02

Sprawa prosta, Tavares jezeli ma jaja i charakter to przyjmie to jako lekcje, zaciśnie zęby i będzie walczył o skład. Jeżeli natomiast obrazi się i zacznie zwalać na wszystko tylko nie na siebie to nara, takich zawodników Arsenal nie potrzebuje. Test mecz pełną gębą.

Ups147 komentarzy: 346409.01.2022, 19:02

@losnumeros: Gabi zaraz po tavaresiejest jeżeli chodzi i straty, więc czy nie traci w głupi sposób to bym się sprzeczał. Reszta statystyk też wygląda u niego fatalnie niestety. Ale jakoś Arteta go nie zdjął, a ściągnął typa dla którego jedyna okazja na grę jest ten puchar xd podbudował go nie ma co.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.01.2022, 19:01

@Placio: Rownie dobrze może ktoś napisać, że zły Arteta podciął skrzydła Aubameyangowi, bo gość był bez formy a ten go jeszcze odesłał do rezerw.

Przez takie właśnie zachowanie jesteśmy w miejscu, w którym jesteśmy. Wieczne głaskanie naszych piłkarzy po głowach, czy wygrali czy przegrali, nic się nie stało.

Reamoner komentarzy: 467409.01.2022, 19:00

Minuta ciszy dla tych co mówili że Tierney jest drewnem, a Nuno to kocór który powinien mieć pierwszy skład, bo pep coś o nim wspomniał.

zdyp komentarzy: 455209.01.2022, 19:00

slabiutki ten mecz dzisiaj
& pachnie mi tu dzis 120min mordownia i karniakami
no chyba ze nketiah postanowi 'zadzwonic' z 5m, oby

Furgunn komentarzy: 922409.01.2022, 18:59

Słabo Kanonierzy, słabo. Chyba za wcześnie dla Patino na wychodzenie w pierwszym składzie.

kuade komentarzy: 73709.01.2022, 18:58

Oczywiście, że to nie był uraz Tevareza. Chłop wyglądał jakby był na kacu gigancie i nie umiał ani przyjąć, ani zagrać. Schodził zdenerwowany, teraz pytanie, czy słusznie - na siebie czy na trenera. Time will tell

Garfield_pl komentarzy: 2796909.01.2022, 18:58

Po przerwie Laca na boisko i bierzemy awans.

Ups147 komentarzy: 346409.01.2022, 18:57

@Mastec30: nie przesadzaj, Nottingham oddało 1 strzał na bramkę, problemem w tym meczu nie jest to że on by bramkę zawalił, tylko że ofensywnie gramy tragicznie. Tam bym szukał zmian, a nie ściągał gościa w ,30 min gdzie to praktycznie jedyna okazja dla niego na jakąś grę na ten moment.

Herus komentarzy: 148809.01.2022, 18:57

@Armata500: ja pamiętam na sędziego w VIVA FOOTBALL :)

losnumeros komentarzy: 1318909.01.2022, 18:57

@Armata500 napisał: "W FIFIE World Cup 2002 to co zrobił teraz Nketiah, to byłoby piękne czerwo :D Ktoś pamięta te faule na bramkarzach?"

Pamiętam że w Fifie 98 lub 99, był osobny przycisk do brutalnych fauli.

Moegi14 komentarzy: 177409.01.2022, 18:57

Nie ma Lacy nie ma kto grać z przodu

Leehu komentarzy: 1049609.01.2022, 18:56

@Blacharz: Mikel nie zmienił Tavaresa dlatego że go nie lubi tylko dlatego że grał słabo. Czy czuł by się lepiej gdyby z jego winy padła bramka no nie wydaje mi się, a Forest już zwęszyło żeby grać na niego.

Herus komentarzy: 148809.01.2022, 18:56

Oprócz lacazetta to nie ma kto wejść:/

Barney komentarzy: 2091009.01.2022, 18:56

Tavarez czemu zmienionybo jak to nie kkntuzja to grubooo

Slabo gramy powinni prosic o przelozenie meczu z lfc.

W ogolw powinny byc jasne zasady minimum 7 graczy z covidem mozna odwolac ponizej macie grac. Nie chelsea ma pol zespolu w covidzie i gra ,a liverpool 3 i sobie odwoluje.

losnumeros komentarzy: 1318909.01.2022, 18:56

@Ups147: Próbuje grać i nie traci w głupi sposób piłek, nie stwarza rywalom okazji do kreowania sytuacji. Gdyby Gabi grał tak samo jak Tavares, to myślę że byłyby 2 zmiany zrobione.

Armata500 komentarzy: 4359 newsów: 13009.01.2022, 18:56

fighterPL komentarzy: 38109.01.2022, 18:55

wg. komentatorów z GB Tavares nie miał urazu a była to "big balls decision". Jeśli Tavares chce być jednym z najlepszych LB na świecie, to musi umieć się podnieść po takim piachu.

I nie zgadzam się z tymi którzy by czekali do połowy ze zmianą. Ewidentnie mu nie szło i jakby miał się czuć gdyby zawalił bramkę i potem przegrali 1:0?

wierzę że Tavaresson jeszcze wróci i będzie z niego pożytek :)

AaronRambo komentarzy: 128009.01.2022, 18:55

Masakra będzie styczeń bez Parteya. Patino chowa się jak przestraszony junior. Nie istnieje środek pola w tym meczu.

Placio komentarzy: 255509.01.2022, 18:55

@Sandbead
Każdy ma prawo do innego zdania, jak dla mnie decyzja słabiutka. Nie idzie Tavaresowi, dobra, w przerwie mówisz mu to i schodzi. Jak on się teraz czuje? Schodzi z drugoligowcem w 30 minucie. Kto grał w piłkę to wie jakie to upokorzenie. Jestem przekonany, że kontakt między trenerem a piłkarzem właśnie zdecydowanie się pogorszył bo Arteta nie mógł poczekać 15 minut. Decyzja z jajem to odstawienie Auby, ale trzeba wiedzieć kiedy takie coś robić.

Furgunn komentarzy: 922409.01.2022, 18:54

Łyżwa mu się odpieła czy co..

Freo98 komentarzy: 639809.01.2022, 18:54

Ale mnie wkurza jak ci młodzi po czyms takim nie przepraszają. Ciekawe z czego to wynika

Joker_224 komentarzy: 520009.01.2022, 18:54

Proszę powiedzcie że się poślizgnął, że to nie był wślizg...

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 809.01.2022, 18:54

Ciężko widzę ten środek pola w lidze bez Parteya. :/

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1009.01.2022, 18:54

Nketiah debil i cwaniaczek, nie lubię gościa

Blacharz komentarzy: 52009.01.2022, 18:53

@Herus: jeżeli ktoś gra słabo to należy zmienić. najważniejsze jest dobro drużyny, a nie indywidualne. jeżeli sobie nie radzi z czymś takim w PROFESJONALNEJ piłce to powinien zmienić zawód

lukasz845 komentarzy: 454409.01.2022, 18:53

Nketiah po staremu

pLYTEK komentarzy: 411809.01.2022, 18:53

@Marcinafc93 napisał: "Jeśli Tavares to silna osobowość to wyjdzie z tego silniejszy, jak pipka to już po nim"

Wyliże się z tego.

Ups147 komentarzy: 346409.01.2022, 18:53

@losnumeros: to co robi na boisku Gabi ?? Sorry, ale takie podejście jest tylko dlatego, że zdjął tavaresa a nie któregoś z pupili kibicow. Wtedy by były zupełnie inne komentarze

majormati komentarzy: 191409.01.2022, 18:53

Wszyscy sie madrujecie jakbyście byli w sztabie Arsenalu, albo chociaż kilka lat w trenerce na najwyższym poziomie popracowali.

Furgunn komentarzy: 922409.01.2022, 18:53

Dawać Lace na drugą połowę.

Elastico07 komentarzy: 1252509.01.2022, 18:53

@Joker_224 napisał: "aaron_maj napisał: "Piękna wędka Tavaresa"

A wędka to nie jest przypadkiem jest ktoś wchodzi jako zmiennik i trener go ściąga w tym samym meczu?"

Mastec30 komentarzy: 621009.01.2022, 18:52

@Ups147: bez przesady. Każdy widział że zaraz gol zawali, nawet koledzy z drużyny mieli pretensje do niego. Wyjaśnią to sobie po meczu dorośli są, nikt się obrażać nie może o takie coś

Joker_224 komentarzy: 520009.01.2022, 18:52

@aaron_maj napisał: "Piękna wędka Tavaresa"

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19209.01.2022, 18:51

@mruw: ta chyba psychiczny

losnumeros komentarzy: 1318909.01.2022, 18:51

@Herus napisał: "kto grał w piłkę na jakimkolwiek poziomie ten wie"

To wiesz że graliśmy w 10, a nie 11. Nie ważne jaki poziom, grasz kaszanę to schodzisz nawet w 1 połowie.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 109.01.2022, 18:51

mruw komentarzy: 413409.01.2022, 18:51