Rzut oka wstecz: Reading 5-7 Arsenal

Rzut oka wstecz: Reading 5-7 Arsenal 30.10.2014, 14:06, Adam Cygański 23 komentarzy

Dokładnie dwa lata temu Arsenal rozegrał jedno ze swoich najbardziej dramatycznych i emocjonujących meczów w historii.

The Gunners 30 października 2012 roku pokonali na wyjeździe Reading 7-5, mimo że w pewnym momencie przegrywali już 0-4.

Obie drużyny mierzyły się wówczas ze sobą w ramach ćwierćfinału Pucharu Ligi Angielskiej i zdecydowanie lepiej tę rywalizację rozpoczęli gospodarze. The Royals w 37. minucie prowadzili już 4-0 i wydawało się, że już nic nie może odebrać im zwycięstwa, mimo że przed przerwą bramkę dla Kanonierów strzelił Theo Walcott.

W drugiej części gry mogło się jednak wydawać, że Arsene Wenger desygnował do gry zupełnie nowych zawodników. W 64. minucie gola na 4-2 strzelił Olivier Giroud, a w 89. kontaktową bramkę zdobył Laurent Koscielny. I wówczas stało się coś niesamowitego, gdyż w ostatnich sekundach spotkania gola na 4-4, a tym samym doprowadzając do dogrywki, strzelił Theo Walcott.

W tej górą również byli Kanonierzy, jednak znowu nie przyszło im łatwo. Jeszcze do 120. minuty dogrywki na Madejski Stadium utrzymywał się remis 5-5 (gole Marouane'a Chamakha i Pawła Pogrebniaka), jednak wówczas Adama Federiciego ponownie pokonał Walcott, czym skompletował hat-tricka, a wynik na 5-7 ustalił Chamakh.

30 października, 2012 roku; Madejski Stadium

Ćwierćfinał Capital One Cup

Reading 5-7 Arsenal

12' [1 - 0] J. Roberts

18' [2 - 0] L. Koscielny (s.)

20' [3 - 0] M. Leigertwood

37' [4 - 0] N. Hunt

45' [4 - 1] T. Walcott

64' [4 - 2] O. Giroud

89' [4 - 3] L. Koscielny

90+6' [4 - 4] T. Walcott

103' [4 - 5] M. Chamakh

116' [5 - 5] P. Pogrebniak

120+1 [5 - 6] T. Walcott

120+3' [5 - 7] M. Chamakh

Arsenal: Martinez - Jenkinson, Djourou (c), Koscielny, Miquel (Meade) - Frimpong (Giroud), Coquelin - Walcott, Arszawin, Gnabry (Eisfeld) - Chamakh.

Ławka rezerwowych: Shea, Yennaris, Squillaci, Bellerin.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125130.10.2014, 22:37

To był mecz.. Przy wyniku 4:0 byłem mega wkurzony, ale warto było oglądać do końca :)

Oldgunner3 komentarzy: 969930.10.2014, 21:24

Hat-trick Theo - oby to był dobry znak przed jego powrotem i zapowiedź jego kolejnych udanych meczów.

masterpawcio komentarzy: 9030.10.2014, 20:41

Kto nie oglądał ten za Chelsea :P

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.10.2014, 20:08

Pamiętny mecz to był. Jak Walcott strzelił na 6:5 to prawie się popłakałem z radochy ( przy 0:4 chciałem rozbić klawiaturę na swoim łbie). Niesamowite emocje. Klasyk w wykonaniu Arsenalu. Kto nie oglądał ten frajer :D

Verminator97 komentarzy: 1490030.10.2014, 19:03

To był niezwykły mecz! Pamiętam, że nie mogłem oglądać od początku i wracam do domu, odpalam streama 25 minuta i 3:0 w plecy. Byłem w lekkim szoku. Dobrze, że Theo wbił przed przerwą bo nie wiem czym bym oglądał drugą połowę. :D A tak oglądałem jeden z najbardziej emocjonujących meczów z udziałem AFC. Pamiętam moją niesamowitą radość po bramkach z ostatnich sekund Theo. Ta w 95 min to już w ogóle. :P Jest gol czy nie? :D Były emocje. Za takie chwile właśnie kocham Arsenal!

mar12301 komentarzy: 2311730.10.2014, 18:23

wie*

Dobry mecz był. Kto widział ten pamięta :D

KingThierryHenry komentarzy: 12530.10.2014, 18:21

Tylu starych piłkarzy ;D Chamakh, Arshavin

spinson komentarzy: 70030.10.2014, 18:12

Mam ten mecz caly na kompie w HD. Bardzo lubię go oglądać :)

XandeR komentarzy: 967530.10.2014, 17:53

1. Gosciu w przerwie nie wyszedl , tylko poszedl po cos i wrocil , pisali o nim pozniej na roznych portalach itp

2. Osobiscie nawet przez mysl mi nie przeszlo wylaczyc mecz , bo nawet jakbysmy przegrali 9:0 , to bylaby to wazna chwila w historii Arsenalu , a zamierzam byc swiadkiem kazdego waznego momentu w najblizszych latach .

mlody13 komentarzy: 337430.10.2014, 17:01

Takiej huśtawki nastrojów jeszcze nigdy nie przeżyłem. Warto było obejrzeć te 120 minut, mimo, że przy 0-4 pewnie wielu wyłączyło mecz ;D

tabasco10a komentarzy: 96430.10.2014, 16:54

Pamiętam jakby to było wczoraj. Niesamowite emocje towarzyszyły przy tym meczu :)

Kowal96 komentarzy: 1758930.10.2014, 16:27

Było gorąco ;p

koczan_4 komentarzy: 330230.10.2014, 16:27

Super mecz, pamiętam ze jak Theo strzelił pierwszą bramkę to jakoś pomyślałem, że to jednak odrobimy i stało się.

Turek44 komentarzy: 231730.10.2014, 15:46

Pamiętam jak go oglądałem :P

D14 komentarzy: 436630.10.2014, 15:28

No mecz pierwsza klasa.. ale az dwa lata juz minely? jak ten czas szybko leci ;/ ale takie mecze zapamietuje sie na cale zycie, nie ma co..

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52430.10.2014, 14:57

To był mecz. To były emocje.
I ta bramka na 6-5. 120 minuta na zegarze a w kontrze sprintem biegnie 5 naszych zawodników.

JogaBonito7 komentarzy: 16730.10.2014, 14:56

To był mecz! Nie zapomne kolesia, który wyszedł przed przerwą, gościu już nigdy więcej tego nie zrobi :) Szkoda tylko, że już w następnej rundzie ktoś nas odprawił, bo z tego co pamiętam to droga do trofeum nie była zbyt trudna.

matias1717 komentarzy: 48630.10.2014, 14:53

Chyba ostatni przebłysk Arshavina, biegał jak szalony w tamtym spotkaniu :).

Sadu komentarzy: 160630.10.2014, 14:08

TO było dwa lata temu? d Tak dawno? :d Gdyby ktoś mnie o to zapytał to bym powiedział, że rok temu :P