Same old Arsenal, porażka mimo wygranej 2-0.

Same old Arsenal, porażka mimo wygranej 2-0. 17.03.2015, 21:38, Sebastian Czarnecki 3369 komentarzy

Miało być pięknie, inaczej niż zwykle, było jak zawsze. Arsenal mimo pięknej pogoni za marzeniami, kolejny raz wyłożył się na ostatniej prostej i nie potrafił odrobić straty z pierwszego meczu. Z meczu, który odbył się na własnym stadionie i został przegrany na własne życzenie.

Monaco w tym dwumeczu wcale nie było drużyną lepszą, a perfekcyjna i solidna obrona nieprzepuszczająca ataków to tylko mit. Sam Olivier Giroud przez te 180 minut oddał osiem strzałów, a do tego dochodzą próby innych zawodników. Czy perfekcyjna defensywa dopuściłaby do około dziesięciu podbramkowych, niemalże stuprocentowych okazji w tym dwumeczu? Oczywiście, że nie. Zawiodło jednak wykończenie, zwłaszcza to z pierwszego meczu, kiedy nic nie wychodziło. A że niewykorzystane okazje lubią się mścić, kontrataki monakijczyków okazały się zabójcze dla brygady Wengera.

Monaco było słabsze w dwumeczu, stworzyło sobie mniej sytuacji, a obrona - mimo tej kapitulacji defensywnej na Emirates Stadium - popełniła więcej błędów. To nie wystarczyło do awansu, a londyńczycy znowu odpadają z walki o Ligę Mistrzów po szalonym, ale nieudanym pościgu. Tym razem nie można już zrzucić winy na losowanie, bo Arsenal otrzymał teoretycznie najsłabszego rywala. Rywala, którego i tak nie był w stanie przejść.

AS Monaco: Subasić - Fabinho, Wallace, Abdennour, Kurzawa - Moutinho, Toulalan, Kondogbia - Dirar (86. Elderson), Berbatow (69. B. Silva), Martial (59. Carrasco)

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal (83. Gibbs) - Coquelin (63. Ramsey) - Welbeck, Cazorla, Özil, Sanchez - Giroud

Mimo że to Kanonierzy mieli rzucić się do morderczych ataków w początkowej fazie meczu, to gospodarze jako pierwsi zaczęli stwarzać zagrożenie. W trzeciej minucie strzał z dystansu oddał Joao Moutinho, ale piłka przeleciała ponad bramką.

Londyńczycy nie wyglądali jak drużyna, która desperacko potrzebuje trzech bramek, by wywalczyć awans. Środek pola w Arsenalu w ogóle nie istniał, a w drużynie nie było komu rozgrywać akcji. Monaco nie wyglądało z kolei na zespół, który miał ochotę stracić w tym starciu jakiegokolwiek gola, a co dopiero więcej.

Pierwszy sygnał do ataku Kanonierzy dali dopiero w 14. minucie meczu, kiedy to dobrym dośrodkowaniem z prawej flanki popisał się Hector Bellerin. Olivier Giroud oddał strzał głową, ale było to jego siódme niecelne uderzenie w tym dwumeczu.

Podopieczni Arsene'a Wengera zaczęli częściej szturmować na bramkę Subasicia, ale w dalszym ciągu brakowało im klarownych okazji na strzelenie gola. W 19. minucie bliski umieszczenia piłki w bramce był Cazorla, ale jego strzał z woleja zatrzymał się na Kurzawie.

W 23. minucie Santi Cazorla dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a obrońca Monaco przedłużył ją do wybiegającego na wolne pole Laurenta Koscielnego. Francuz oddał strzał w poprzeczkę, ale sędzia mimo wszystko odgwizdał spalonego. Niesłusznie.

Ofensywne trio Arsenalu było bardzo aktywne przed polem bramkowym Monaco i starało się znaleźć jakiś sposób na sforsowanie szczelnej defensywy rywala, ale Francuzi nie chcieli ułatwiać życia londyńskiej ekipie.

Nie chciała ułatwiać defensywa, więc zrobił to Subasić. Welbeck posłał świetne podanie do Oliviera Girouda, a chorwacki golkiper po interwencji przy pierwszym strzele, umożliwił Francuzowi dobitkę. Były gracz Montpellieru umieścił piłkę tuż pod poprzeczką i wyprowadził Arsenal na prowadzenie. 1/3...

Chwilę później mogło być 2-0! Po składnej akcji londyńskiej ekipy, mocny strzał oddał Daniel Welbeck, ale piłka po jego uderzenia odbiła się od nóg Abdennoura i wyszła na rzut rożny. Ofiarna, ale bardzo szczęśliwa interwencja marokańskiego defensora.

W 42. minucie Alexis Sanchez został ukarany żółtym kartonikiem za upadek w polu karnym po bliskim starciu z Nabilem Dirarem. Kibice nie do końca zgadzali się ze słusznością tej decyzji.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Arsenal jeszcze raz spróbował pokonać Danijela Subasicia. Świetna akcja Welbecka zakończyła się dośrodkowaniem do Girouda, ale Chorwat zdołał wyłapać piłkę po strzale Francuza. Dokonał tego również minutę później, kiedy z ostrego kąta strzelał Welbeck.

Pierwsza część meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem londyńczyków. Awans wciąż jest możliwy, brakuje tylko wykończenia.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia ze strony Arsenalu. Z rzutu wolnego precyzyjnie strzelał Mesut Özil, ale Subasić sprawnie przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później zadrżały serca kibiców Arsenalu, po tym jak na wolne pole w sytuacji sam na sam z Ospiną wyszedł Nabil Dirar. Kolumbijczyk zdołał pokonać Marokańczyka, ale arbiter i tak zasygnalizował spalonego. Ogromna ulga.

W 63. minucie Wenger podjął ryzykowną decyzję o ściągnięciu jedynego zawodnika grającego tuż przed formacją defensywną. W miejsce Coquelina pojawił się Ramsey.

W 67. minucie dał o sobie znać Ferreira-Carrasco, który dziesięć minut wcześniej zameldował się na murawie. Belg nękał defensywę Arsenalu, ale ta stanęła na wysokości zadania, a Bellerin powstrzymał nacierającego zawodnika.

W 71. minucie Theo Walcott zastąpił Daniela Welbecka. Rozgrywający słabe spotkanie Sanchez wciąż pozostawał na murawie, Arsene Wenger liczył na jeden przebłysk geniuszu chilijskiego napastnika.

Na jedenaście minut przed końcem meczu zmiennicy dają Arsenalowi bramkę! Theo Walcott strzelił w słupek po składnej akcji, ale z dobitką czekał dobrze ustawiony Aaron Ramsey, który pokonał Subasicia! 2/3...

W 83. minucie Gibbs zmienił Monreala. Zupełnie niezrozumiała zmiana.

Kanonierzy nacierali, próbowali, dośrodkowywali, ale brakowało strzałów. Obrona Monaco wytrwała do końca meczu bez straty gola na 0-3, a drużyna z księstwa awansowała do ćwierćfinału. Arsenal po ambitnej walce kolejny raz z rzędu odpada już w 1/8 finału.

AS MonacoLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.03.2015, 19:50

kaman17
Trzymam kciuki. Pozniej podam dane do konta.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52419.03.2015, 19:49

kaman17
I będziesz wyglądać jak postać na Twoim avatarze.

gosku komentarzy: 126019.03.2015, 19:49

Ja chb w Sobotę idę jakiś kuponik rzucę, El Clasico też uwzględnię i chb na Barce dam.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.03.2015, 19:49

kaman17: Za ile kuponik ?

kaman17 komentarzy: 499019.03.2015, 19:48

Jeszcze Ajax, Zenit i Wolfsburg i pierwszy kupon jaki postawiłem wchodzi. Prawie 1000 zl do wyjęcia..

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.03.2015, 19:48

gosku: Chyba tak :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52419.03.2015, 19:48

Roma zaledwie 2 zwycięstwa w ostatnich 10 meczach we wszystkich rozgrywkach.

tyson880 komentarzy: 1049819.03.2015, 19:45

Mam nadzieje, że dzisiaj Ajax pokaże w końcu moc holenderskiej piłki, a Milik strzelając hat-trika pomoże w awansie :)

gosku komentarzy: 126019.03.2015, 19:45

arsenal159
Hm on się udzielał niedawno, chb podczas meczu z Evertonem, on Fellainiego ma w avku?

gosku
A pewnie siedzi w tym swoim sweterku i placze.

Kanonier204
Ciekawe jak się czuje ten zbilla, czy jak on tam?

tyson880 komentarzy: 1049819.03.2015, 19:41

Kanonier

Mnie akurat Roma nie dziwi, bo od jakiegoś już czasu notuje regres.

kamilo_oo komentarzy: 2356719.03.2015, 19:41

W sumie jedna brama i Eve przechodzi

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.03.2015, 19:40

E tam, bardzo fajnie, że Polak strzela bramkę :) Mnie to tam nie obchodzi czy Everton awansuje, tak czy siak nie wygrają LE.

Mihex komentarzy: 2360419.03.2015, 19:39

Kanonier co w tym trudnego? Patrzysz (w przypadku remisu w golach) kto strzelił ich więcej na wyjeździe. Nic więcej.

kamilo_oo komentarzy: 2356719.03.2015, 19:39

Czyli Everton też się nie popisał :/

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.03.2015, 19:39

A jednak Everton odpadnie. Kierwa zapeszylem ;/

Resoviak77 komentarzy: 155319.03.2015, 19:39

Jaka ta nasza liga jest zenujaca ,nawet Ukraińce nas biją......

tyson880 komentarzy: 1049819.03.2015, 19:39

O kurcze, Everton... Nie ciekawie, choć jedna strzelona bramka na chwilę obecną daje awans.

gosku komentarzy: 126019.03.2015, 19:39

I już 3;1.

Oho ale się rozstrzelali...
Kanonier do tej bramki byłaby dogrywka. Teraz przechodzi Kijów.

gosku
Yhym. Chyba nigdy nie zrozumiem tych zasad.

Tyson
Akurat Roma mnie dziwi. Chodzilo mi raczej o Everton.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.03.2015, 19:37

O kuzwa... Jest teraz 3-3 w dwumeczu wiec przechodzi Kijow?

tyson880 komentarzy: 1049819.03.2015, 19:37

Kanonier204

A nie widziałem. No ale cóż, tak to wygląda. A szkoda, bo lubię Rome.

Mihex komentarzy: 2360419.03.2015, 19:37

Nie wiem czy się cieszyć :P Niby Eve bije się o ranking, ale jednak rodak bramkę im sypnął :P

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 119.03.2015, 19:37

Teodorczyk, dlaczego? :(

mar12301 komentarzy: 2315519.03.2015, 19:37

Everton. Nie możecie odpaść! Chociaż wy.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.03.2015, 19:36

Teodorczyk brama!

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33919.03.2015, 19:35

maciar
jeśli chodzi o navasa to tylko kwestia tego że dostaje takie zalecenia żeby dośrodkowywać..
on jakby miał taką możliwość ze strony trenera to by mijał graczy jak tyczki przynajmniej ja tak uważam ;p

tyson880 komentarzy: 1049819.03.2015, 19:34

No to Everton powalczy o pozostanie w europejskich pucharach. Roma totalnie bez formy. Jak tak dalej pójdzie, to wypadną z top 3 Serie A.

kamilo_oo komentarzy: 2356719.03.2015, 19:34

A takie zachwyty nad Romą były...

Maciar komentarzy: 69319.03.2015, 19:33

kubaburza
Tak jak sie zastanowić to onu ich lubie. jak dla mnie Navs to tylko umie biec do końcowej linii i wrzucic na Dzeko. Raz ładnie strzelił z totkami

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 119.03.2015, 19:31