Skromna wygrana Manchesteru na Old Trafford

Skromna wygrana Manchesteru na Old Trafford 29.04.2009, 21:15, Patryk Bielski 254 komentarzy

Arsenal przegrał dziś na Old Trafford pojedynek z Manchesterem United. Taktyka Arsene Wengera zawiodła. Kanonierzy, którzy przez dłuższy czas spotkania grali jednym napastnikiem - Adebayorem, nie potrafili przebić się przez defensywę rywali.

Początek meczu należał zdecydowanie do "Czerwonych Diabłów", które często sprawdzały refleks Manuela Almunii. Hiszpański golkiper bronił jednak świetnie, co dało Kanonierom nadzieje na dalsze minuty. Pierwszy poważny błąd w pierwszej połowie popełnił Silvestre, który nie upilnował Teveza. Argentyńczyk wyszedł sam na sam z Almunią, jednak ten świetnie obronił strzał tego napastnika. Dobitka również została obroniona przez hiszpańskiego bramkarza.

Manchester mógł cieszyć się z prowadzenia już w 17. minucie. Szybka i ostra gra przyniosła skutek. Złe wybicie Silvestre'a wykorzystał O'Shea, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki Almunii, który w tym przypadku był bez szans.

Po straconej bramce Kanonierzy nieco się ożywili, jednak nie potrafili przebić się przez obronę gospodarzy, którzy szczelnie bronili dostępu do bramki, w której słupkach stał van der Sar.

Druga połowa rozpoczęła się nieco wolniej niż pierwsza, a Kanonierzy coraz żwawiej atakowali. Ataki kończyły się jednak na szesnastym metrze. Mogliśmy oglądać dużo podań w środku pola, natomiast bardzo mało akcji skrzydłami. Manchester United nie wyglądał już tak groźnie, jak podczas pierwszej połowy, a mimo to Kanonierzy grając w formacji z jednym wysuniętym napastnikiem nie potrafili zdobyć wyrównującej bramki. Ba, nie potrafili nawet stworzyć dogodnej ku temu sytuacji.

Tajna broń Arsene Wengera w osobie Eduardo została użyta dopiero w 81. minucie spotkania, czyli zdecydowanie za późno.

Dziś Arsenal nie grał źle, ale grał zbyt mało kreatywnie i zbyt wolno, żeby pokonać Manchester United. Gdyby nie stojący dziś w bramce Manuel Almunia, Arsenal doznałby wyższej porażki i rewanż byłby niezwykle ciężkim wyzwaniem. Teraz za 6 dni spotkanie na Emirates Stadium, które może wyglądać zupełnie inaczej. Wszyscy wszak wiemy, jak Arsenal potrafi zmobilizować się w spotkaniach na własnym terenie. Trzymamy kciuki i czekamy do wtorku na rozstrzygnięcie dwumeczu.

Arsenal: Manuel Almunia, Bacary Sagna, Kolo Toure, Mikael Silvestre, Kieran Gibbs, Theo Walcott (70 Bendtner), Cesc Fabregas, Alex Song, Abou Diaby, Samir Nasri, Emmanuel Adebayor (82 Eduardo)

Ławka rezerwowych: Łukasz Fabiański, Eduardo, Denilson, Aaron Ramsey, Johan Djourou, Nicklas Bendtner, Emmanuel Eboue

Manchester United: Edwin Van der Sar, John O'Shea, Nemanja Vidic, Rio Ferdinand (87 Evans), Patrice Evra, Darren Fletcher, Michael Carrick, Oliveira Anderson (66 Giggs), Cristiano Ronaldo, Carlos Tevez (66 Berbatov), Wayne Rooney

Ławka rezerwowych: Ben Foster, Dimitar Berbatov, Ryan Giggs, Paul Scholes, Ji-Sung Park, Rafael Da Silva, Jonathan Evans.

Liga MistrzówManchester United autor: Patryk Bielski źrodło: własne
poprzednia12345następna
EkEl komentarzy: 298902.05.2009, 22:04

Przegraliśmy mecz z jedną z najlepszych drużyn świata, poza tym tylko 1-0 i mamy realne szanse ich wyeliminować. Jeśli na początku meczu strzelimy gola to straty będą odrobione. Trzymać kciuki za Robina żeby się wykurował ;P

krzykus1990 komentarzy: 519302.05.2009, 20:20

Niestety ale przegraliśmy szkoda. Graliśmy bardzo defensywnie a nasza ofensywa nic nie umiała zrobić. Świetny występ Almuni oraz słaba gra linii obrony Toure zagrał najgorzej oraz w linii defensywy Song też się nie popisał. Można natomiast pochwalić Gibbsa.

Czeka nas bardzo trudny mecz w rewanżu bo aby awansować spokojnie musimy wygrać 2:0 albo 1:0 tylko, że będzie czekać wtedy ich dogrywka i w tej dogrywce trzeba będzie zdobyć gola a potem się bronić a jak to już nie wypali to doprowadzić do karnych, w których Arsenal radzi sobie dobrze.

MADEinPOLAND1987 komentarzy: 14501.05.2009, 15:24

a ja bym tak obrone ustawił:

sagna, toure, gibbs, eboue

dns komentarzy: 24101.05.2009, 15:10

Cieszy dobra gra Almuni no i oczywiscie Gibbsa. To jeszcze nie to co Clichy, ale z czasem bedzie z niego naprawde dobry odbronca.

O reszcie nie bede mowil... ;/ Diaby krotko mowiac ma braki techniczne oO

HWDP komentarzy: 85701.05.2009, 14:57

a tak a propos to oficjalne koszulki wyjazdowe zostaną ogłoszone 21 maja (przynajmniej tak jest na arsenal.com)

Arsenal1994 komentarzy: 749701.05.2009, 14:54

weeez ta biala wyglada jak piżama :/ Ta zielona tez mi sie nie podoba, bardziej lubie zolte takie jak teraz mamy ale jesli bym mial wybierac miedzy ta biala a zielona to wybral bym ta w ostatecznosci zielona

HWDP komentarzy: 85701.05.2009, 14:39

* Theo10

leon---> wiem, ale chodziło mi o te białe

Cesc_Fan komentarzy: 452401.05.2009, 14:36

Wole ten strój zielony niż ten żółty ,który obecnie mamy .

leon31 komentarzy: 125801.05.2009, 14:04

ta zielona mi ne podpada ;[ Ale ta biała jest cudowna :P

RAVENAFC komentarzy: 86301.05.2009, 13:22

Witam.Czekam z nieciwerpliwością na rewanż i licze na 2;0 dla nas.
HWDP mi też się podobają te nowe wyjazdowe koszulki co niby mają być;p

Theo10 komentarzy: 827401.05.2009, 12:59

HWDP: O tych zielonych koszulkach już dawno był news ;p

HWDP komentarzy: 85701.05.2009, 12:24

thegunninghawk.com/2009/04/25/more-photos-of-possible-arsenal-away-kit-for-next-season/

HWDP komentarzy: 85701.05.2009, 12:22

soccerlens.com/shirts/09-10-arsenal-away-shirt/2156/

czyżby nowe koszulki wyjazdowe Arsenalu?!

nawet spoko :D

HWDP komentarzy: 85701.05.2009, 10:17

Kiedy Wyniki Konkursu?

snajder---> i niektórzy mają w swoich miastach multikino gdzie można pójść na mecz :)

arsen1 komentarzy: 107801.05.2009, 09:15

To fakt ,Clichy ma prawo czuc sie zagrożony.Gibbson ;) ..zagrał znakomicie !ale Wenger nie ustrzegł sie błedow,zupelnie niezrozumiałe zdjecie Theo za Bendtnera ? ...No ..ale jak ktoś jest oczkiem w czujejs glowie ,to juz tak jest.
Bardzo mi brakowało RvP i Andreija.

snajder1993 komentarzy: 12101.05.2009, 08:59

Niestety raczej nie będzie. Pozostał tylko internet :D i Nsport

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1501.05.2009, 08:49

Wie ktoś może, czy na Cyfrze+ jest jakiś kanał, na którym będzie rewanż Arsenal-Manchester? Może być arabski, mandżurski, tadżekistański, byleby był mecz :p

snajder1993 komentarzy: 12101.05.2009, 08:32

Arsenal u siebie ! Jgra dobrze, będziemy w finale Ligi Mistrzóweśli pokażemy co tak naprawde potrafimy!

mir4ek komentarzy: 100730.04.2009, 22:18

No Gibbs (Gibbson ;) ) pięknie sobie radził z Krysia xD

Już się nie mogę doczekać rewanżu i nie wyobrażam sobie żebyśmy nie zagrali w finale :)

lecho komentarzy: 96930.04.2009, 21:24

Zdecydowanie Arsenal będzie musiał się poprawić. Man utd dochodzili do naszej bramki zbyt łatwo. Wystarczył jeden rajd np. Rooneya czy 2 szybsze podania. Arsenal też probował. Wszystko niby ładnie wyglądało, ale tylko do szesnastki. Potem zaczynało się bezsensowne podawanie wzdłuż boiska, które nic nie wnosiło do gry. Wszyscy rozgrywali piłkę, ale nie było komu jej zagrać w pole karne. Sam Ade nic nie zrobi. Ale dziwi mnie jedno. Poco 20 min. przed końcem w miejsce Walcotta wprowadzać Bendtnera. Ten pierwszy zawsze może zaskoczyć obronę rywali, a ten drugi...:D Te Wenger jest ślepy? Bendtnera na skrzydło! Losie!:D

Arsenal1994 komentarzy: 749730.04.2009, 21:15

Olimpiczyk --> jak ty masz jakies wonty do Gibssa to widac ze nie ogladales wczoraj meczu.
On byl zaraz za Almunia najlepszy w naszych szeregach, ladnie czyscil przerywal grozne akcje MU. Z taka gra to Clichy moze sie zaczac obawiac o swoje pewne miejsce w 11 ;)

Alpha komentarzy: 23430.04.2009, 20:35

No cóż stało się, myślę że na Emerites pokażemy klasę i awansujemy do wielkiego finału.

Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce.

ArseFan komentarzy: 53530.04.2009, 20:34

Poprawka www. youtube. com/watch?v=BBJW9oMBtU8

ArseFan komentarzy: 53530.04.2009, 20:33

bartek2815 komentarzy: 84930.04.2009, 20:26

ty 'Olimpijczyk' ogladales wczoraj mecz???? co ci sie w grze Gibbsa nie podobalo? jak dla mnie bardzo dobry wystep...moze clichy troche lepszy ale nie bylo tak zle...jak ARSENAL zagra tak jak zawsze u siebie licze na 3 do 0

Olimpijczyk komentarzy: 109030.04.2009, 20:20

Nie jest to taki zły wynik , ale trzeba będzie się nieźle napracować w Londynie. Widać było brak van Persiego, a poza tym Gibbs nie pasuje na lewą obronę , miejmy nadzieje że wróci Clichy

Cesc_Fan komentarzy: 452430.04.2009, 19:45

Na Emirates pokażemy nas prawdziwy styl gry !
Z dwoma napastnikami ( Ade i RvP ) zagramy skutecznie w ataku . Myślę ,że będzie 1 : 0 i wtedy wszystko się rozstrzygnie w dogrywce ,bądź w rzutach karnych . Bądźmy dobrej myśli :)
C'Mon ARSENAL !

Chriss komentarzy: 31030.04.2009, 19:44

Silvestre zawodzi już niepierwszy raz. Moim zdaniem nie powinien wchodzić na takie mecze, tym bardziej z Manchesterem.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223730.04.2009, 19:34

Całe szczescie ze skonczylo sie 1:0 , moglo sie skonczyc o wiele gorzej , niestety , trudno mi to powiedziec ale Arsenal nie zagral nic... rozumiem obrona obroną , ale bez przesady , mimo ze wynik napawa w sumie optymizmem to jednak gra byla zalamujaca.:/

Wkocin komentarzy: 79930.04.2009, 19:28

trudno mi powiedzieć jak zagrał arsenal. gra obronna, szczególnie w drugiej połowie była poprawna. nie mieliśmy także problemów aby wydostać się z własnej połowy, ale brakowało tego drugiego napastnika, który sępił by w polu karnym. nasza pomoc ładnymi seriami podań dochodziła pod pole karne ale brakowało tego czegoś.
sądzę, że wenger popełnił błąd zdejmując theo za bendtnera. myślę, że za songa powinien wejść eduardo wtedy może byłoby 1:1, a bendtenr kiedy tylko dotykał piłki coś szło nie tak i nasza akcja zaczynała się od początku
ogólnie arsenal zagrał jednak słabo i nie można się oszukiwać, że było inaczej. nie potrafiliśmy wykorzystywać licznych błędów rywala i gdyby nie almunia to szans na zdobycie ostatniego pucharu by nie było

Cesc_Fan komentarzy: 452430.04.2009, 19:09

Gdyby nie Almunia to wczoraj byśmy przegrali 2 bądź 3 do zera ,więc już byśmy nie mieli raczej szans na awans do finału . Dzięki Manuelowi jednak cały czas mamy :P W rewanżu liczę na lepszą grę Kanonierów i na powrót RvP który może być kluczową postacią w rewanżu . Nie umiemy grać ustawieniem 4-5-1 ! ARSENAL jest stworzony do
taktyki 4-4-2 . Liczę ,że Gael
także wyzdrowieje . Djourou musi zagrać na środku obrony z Toure ,a nie Silvestre w rewanżu .

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1530.04.2009, 19:07

Mi się wydaje, że już zniesli ta zasade bramki na wyjedzie x2 ;o

fabri04 komentarzy: 338530.04.2009, 18:49

arsenal_forever_00---> jeżeli będzie 2-1 dla nas to i tak przejdzie MU więc jeżeli oni strzela gola to my będziemy musieli strzelić 3 więc trzeba wygrać 1-0 i liczyć na cud w karnych, bądź 2-0 i awansować do finału...!!!

arsenal_forever_00 komentarzy: 2330.04.2009, 18:38

mmmm jak dla mnie arsenal zagral przciętnie... nie slabo, bo konstruowalismy akcje i almunia bronił lepiej niż kapitalnie... ale rtez nie dobrze bo nic nie strzelilismy i popełnialismy masę błędów... manu potem mi sie wydaje odpusciło i dawało nam fory... no cóż teraz wygrana na Emirates Stadium si tylko liczy...
choc wedlug mnie bedzie 1-0 dla afc badz 2-1 dla afc i bedzie dogrywka po której jakims cufem awansujemy...
i jesszcez jedno: Almunia, SZACUN!!! YOU'RE THE FUCK'IN BEST GOALKEEPER IN THE FUCK;IN WORLD!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9830.04.2009, 18:15

Kiedy będą podane wyniki konkursu ?

Arnold14 komentarzy: 130730.04.2009, 17:48

HAHA ! Ostatni mecz jest taka zakładka i oczom nie wierze: Manu 0 - 0 Arsenal
Wiem panowie że każdy jest zdruzgotany porażką ale no jednak przegralismy trzeba sie pogodzić pozdrawiam autorów strony :)

HWDP komentarzy: 85730.04.2009, 17:44

mam pytanie.... Kiedy Wyniki Konkursu...?