Słaba gra, odrobione straty i awans: CSKA 2:2 Arsenal

Słaba gra, odrobione straty i awans: CSKA 2:2 Arsenal 12.04.2018, 22:08, Michał Koba 1344 komentarzy

W drugim ćwierćfinałowym starciu z CSKA Arsenal nie potrafił zdominować przeciwnika tak, jak to miało miejsce przed tygodniem. Co więcej, postawa Kanonierów była naprawdę żałosna i momentami odbierała chęci do dalszego oglądania pojedynku.

Podopieczni Wengera prezentowali się bowiem tak, jakby do Moskwy przyjechali po prostu odbębnić kolejne spotkanie, które i tak nie ma znaczenia w kontekście ich awansu do półfinału Ligi Europy. Szwankowało wyprowadzanie piłki, brakowało energii w poczynaniach, a Petr Cech w zasadzie od pierwszych minut starał się sztucznie przedłużać mecz.

Taka postawa zemściła się na piłkarzach Arsenalu, gdyż żądni sprawienia niespodzianki gospodarze zdołali tuż przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej części spotkania trafić do siatki czeskiego golkipera londyńczyków. Zmiana stron niewiele pomogła, bowiem po pięciu minutach CSKA podwyższyło wynik na 2:0.

Ostatecznie jednak The Gunners udało się odrobić straty i pomimo nie najlepszej dyspozycji, a dzięki sporej zaliczce z pierwszego meczu, awansowali do półfinału Ligi Europy.

Oto składy, w jakich zaprezentowały się oba zespoły:

CSKA: Akinfiejew - A. Bieriezucki, Ignaszewicz, W. Bieriezucki - Nababkin, Bistrović (72’ Natcho), Kuchayev, Dżagojew (38’ Vitinho), Gołowin - Musa, Chałow (79’ Milanov).

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Elneny, Wilshere (69’ Chambers) - Ramsey, Özil, Welbeck – Lacazette (77’ Iwobi).

Pierwsza połowa była jedną z najnudniejszych w wykonaniu Arsenalu w tym sezonie. Brakowało strzałów i pomysłu na grę. Zawodnicy CSKA wykazywali się większym zaangażowaniem, ale bądźmy szczerzy – ekipa ta nie należy do europejskich potęg, więc z samego zaangażowania również niewiele wynikało.

Mimo to gospodarzom udało się strzelić bramkę, a jej autorem był Chałow. Po wrzutce z prawej strony Monreal przegrał pojedynek główkowy z jednym z napastników CSKA, ale świetnym refleksem popisał się Cech, który odbił przed siebie futbolówkę. Do niej dopadł jednak Chałow, a Mustafi, który powinien go kryć, przyglądał się tylko Rosjanin wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie.

W przerwie Kanonierzy najwidoczniej nie wyciągnęli wniosków, gdyż już w 50. minucie Nababkin podwyższył wynik na 2:0. Z pozoru niegroźny strzał z 30. metrów Cech sparował do boku, jednak dobitki Rosjanina byłemu bramkarzowi Chelsea nie udało się wyłapać. Trzeba dodać, że w sytuacji tej zaspał Monreal, który powinien był pilnować Nababkina.

Po objęciu dwubramkowego prowadzenia zrobiło się groźnie, gdyż już tylko jedno trafienie dzieliło gospodarzy od sprawienia niespodzianki i wyeliminowania Arsenalu. W takiej sytuacji niezwykle cenna mogła się okazać bramka kontaktowa, ale z drugiej strony zbytnie odkrycie się również mogło być ryzykowne. Arsene Wenger wybrał obronę wyniku i liczenie, że jednak jego zawodnikom uda się coś ustrzelić.

Taktyka ta okazała się skuteczna, mimo że przez długi czas fani Kanonierów musieli bardzo cierpieć, patrząc na postawę swoich ulubieńców. Niewiele także brakowało, a CSKA dopięłoby swego.

Różnicę zrobił niezawodny w ostatnich spotkaniach Welbeck. Najpierw z łatwością ograł przy linii bocznej obrońcę CSKA, a następnie zagrał do Elneny’ego i wbiegł w pole karne. Egipcjanin z pierwszej piłki posłał prostopadłe podanie zwrotne, a wychowanek United w pewnym stylu strzelił bramkę kontaktową. Warto zauważyć, iż był to dopiero pierwszy strzał Arsenalu na bramkę Akinfiejewa.

Po stracie gola piłkarze CSKA wydawali się podłamani i chyba zaczęli godzić się z tym, że jednak dzisiejszy dzień nie zapisze się wielkimi literami w historii ich klubu. Mimo to starali się nie składać broni i konstruowali kolejne akcje.

Zbytnia otwartość zgubiła jednak gospodarzy, bowiem już w samej końcówce Ramsey w sytuacji sam na sam podcinką przeniósł piłkę nad bramkarzem i doprowadził do wyrównania. Kolejną asystę w tym meczu zaliczył też Elneny.

The Gunners z pewnością nie zaliczą dzisiejszego meczu do udanych. Przez długi czas nie mieli pomysłu na grę, szwankowało zaangażowanie, gra w obronie wyglądała dość chaotycznie, czego efektem były dwie stracone bramki. Ostatecznie jednak, pomimo słabej postawy, podopiecznym Wengera udało się doprowadzić do wyrównania. Jeśli więc szukać pozytywów po dzisiejszym starciu, to poza samym awansem, można pocieszać się tym, iż Kanonierzy nawet w gorszym dla siebie dniu i w niebezpiecznych okolicznościach potrafili wziąć się w garść i uratować honor. Miejmy jednak nadzieję, że – niezależnie od tego na kogo Arsenal trafi w półfinale – w kolejnej rundzie europejskiego czempionatu gracze z Londynu pokażą równą, wysoką formę w obu spotkaniach.

Oceń piłkarzy po meczu z CSKA

CSKA MoskwaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
Kysio2607 komentarzy: 1336013.04.2018, 22:24

Jevtic gdzie byl w drugiej polowie?

Dla mnie Bjelica zabił mecz tą zmianą w przerwie.

A idź Pan w ch.

kamilo_oo komentarzy: 2356713.04.2018, 22:23

no nie che wpaść ;.

pestjusz komentarzy: 260813.04.2018, 22:23

Moge liczyc na jakis link do meczu Beitsu?

praptak komentarzy: 882113.04.2018, 22:21

@DexteR_000:
Ok a w miłości toksycznej?

DexteR_000 komentarzy: 764013.04.2018, 22:20

@praptak: ljunberg

praptak komentarzy: 882113.04.2018, 22:19

Jak nazwalibyście człowieka toksycznego? Nie pytam o zagadnienie w ramach książkowej definicji, ale zapewne każdy się z takowym zetknął.

Kysio2607 komentarzy: 1336013.04.2018, 22:15

Nawet jakieś rykoszety nie chcą wpaść. Ehh

Kysio2607 komentarzy: 1336013.04.2018, 22:14

@Adrian12543: no tak, ale Korona w eksperymentalnym składzie, głowami przy rewanżu w PP jedzie na boisko lidera i co :D trochę kpina xd

Kysio2607 komentarzy: 1336013.04.2018, 22:13

Ten Ukrainiec swoją drogą niezly beton. Rusza się jak parowóz, miał patelnie i kopnął na piętro kotła.

kamilo_oo komentarzy: 2356713.04.2018, 22:12

Vijadinovic w ataku ahhah

Co ja ogladam xd

Kysio2607 komentarzy: 1336013.04.2018, 22:10

@Adrian12543: nie zaprzeczam. Ale jak inaczej nazwać wyniki w tej lidze?

kamilo_oo komentarzy: 2356713.04.2018, 22:05

Już nawet obrońca Tomasik jest wyżej w hierarchii od Barkrotha ;D

Kysio2607 komentarzy: 1336013.04.2018, 22:04

nie ma co nerwów tracic na oglądanie tej loterii. Zobaczy się po 37 kolejce co tam wyszlo w tym roku

Kysio2607 komentarzy: 1336013.04.2018, 22:01

Tego się oglądac nie da. Bjelica niezle dał popalic ta zmiana w przerwie. Bez skrzydeł, wszystko środkiem i straty na poziomie Bklasy. Tragedia

kamilo_oo komentarzy: 2356713.04.2018, 21:59

o jezuuuuu

Mihex komentarzy: 2360413.04.2018, 21:53

@Simpllemann: Dziękuję ci dobry człowieku, rozbawiło mnie to :D

Szebson komentarzy: 351013.04.2018, 21:51

Mlodzi z U23 zaraz beda mogli przypisac sobie kolejna wygrana, w 88 minucie mamy 1:0.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52413.04.2018, 21:50

@Mihex
W tym sezonie wygląda to tak:
youtube.com/watch?v=HkkRUL_ncz8

Mihex komentarzy: 2360413.04.2018, 21:46

@silvano95: Następuje zwolnienie blokady, maszyna losująca ruszyła. Mistrzem Polski zostaje... xD

silvano95 komentarzy: 981113.04.2018, 21:45

przecież to lotto ekstraklasa mówi wszystko

Mihex komentarzy: 2360413.04.2018, 21:45

@Szebson: No bo jak zostajesz mistrzem polski to się z ciebie śmieją, że do LM nie awansujesz. Wiesz jaki to stres xD?

Kysio2607 komentarzy: 1336013.04.2018, 21:45

Ktos mi wytlumaczy taka sytuacje, wrzutka, pilka leci i leci, skacze do niej dwoch gosci Korony, jeden z nich straca i zamiast roznego gramy od bramki? :D

Szebson komentarzy: 351013.04.2018, 21:38

Czasami jak patrze na Ekstraklase, to wydaje mi sie, ze nikt nie chce byc mistrzem Polski

kamilo_oo komentarzy: 2356713.04.2018, 21:31

Lech bardzo słabo. Nie wiem czy za pewnie się poczuli, czy coś innego. Oby druga połowa była lepsza.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 513.04.2018, 21:26

Czekałem już od dawna na mecz z Atletico kiedy Arsenal regularnie grał w LM. Chciałem zobaczyć jak Wenger wypadnie na tle kogoś takiego jak Simeone. Gdyby ktoś wtedy powiedział mi, że dojdzie do tego spotkania, ale w 1/2 LE, to powiedziałbym, żeby udał się do psychiatryka.

silvano95 komentarzy: 981113.04.2018, 21:26

@Szebson League One

Szebson komentarzy: 351013.04.2018, 21:18

@silvano95: Chelsea Londyn? Nie znam, w ktorej lidze wystepuja?

silvano95 komentarzy: 981113.04.2018, 21:14

Jak donosi serwis "SportoweFakty WP", Jan Bednarek znajdzie się w pierwszym składzie Southampton na mecz przeciwko Chelsea Londyn

kamilo_oo komentarzy: 2356713.04.2018, 20:51

pewnej części ciała nie urywa, ale jest ;)

batofator komentarzy: 237613.04.2018, 20:50

Dzięki chłopaki. Ja znalazłem coś takiego w międzyczasie. Może komuś się przyda http://myp1p.eu/soccer/chp12725aa-lech-poznan-korona-kielce

schnor25 komentarzy: 1854613.04.2018, 20:46

@batofator: Od kiedy meczosy dead, jest z tym problem. Bo o ile znajdzie się polską e-klapę, o tyle ciężko na aliezie, a inne playery (oczywiście to nie ich wina :D) nie grzeszą jakością streamingu.

schnor25 komentarzy: 1854613.04.2018, 20:45

@Papaciok: Bo większy prestiż, lepsze pojedynki (mocniejsi rywale), jakiś tam magnes na lepszych zawodników, no i kowboj dostanie na konto więcej hajsiwa?

batofator komentarzy: 237613.04.2018, 20:44

Macie jakiś stream z komentarzem do Lecha i Korony?

DexteR_000 komentarzy: 764013.04.2018, 20:42

Piątek 13-stego, musiał mnie ****. pies dziabnąć i nie wiem czy był szczepiony... fajnie czeka mnie miesiac bolesnych zastrzyków :^^
@songoku95: Ja gram/grałem troszke.

kamilo_oo komentarzy: 2356713.04.2018, 20:35

Ciekawe kogo dzisiaj Nawałka obserwuje w Poznaniu

Ranczomen komentarzy: 1233013.04.2018, 20:29

@Papaciok: Bo to drużyna z tego poziomu xD Po prostu w tym roku im trochę nie pykło, ale to wciąż topowa ekipa.

Co gorsze jest z rodzaju tych, których Arsenal nienawidzi- potrafią założyć wysoki pressing, cofnąć się i mają świetnego bramkarza i jeszcze Coste, którego szemrane zagrywki mogą zakończyć nam dwumecz. Z tym co prezentujemy w tym sezonie to potrzebujemy cudu.

Papaciok komentarzy: 438713.04.2018, 20:26

Skoro pekamy przed atletico to po co chcemy sie pchac w LM gdzie na tym poziomie czeka bayern barca real i inne topowe druzyny

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 113.04.2018, 20:23

Jak ja nie lubię jak ktoś pisze że jak by coś się nie stało to by było inaczej.
Nie stało się idziemy dalej i zapominamy o tym wypominanie tego nic nam nie da. Jeśli kogoś obraziłem to przepraszam

Chopinno komentarzy: 328713.04.2018, 20:17

Wszyscy zachwycaja się grą Atletico, ale gdyby nie 2 koszmarne błędy obrony Sportingu, to najprawdopodobniej to Portugalczycy byliby naszymi rywalami :D skoro Sporting miał realne szanse wyeliminować "maszynę Diego" to Arsenal będzie walczył conajmniej jak równy z równym

kamilo_oo komentarzy: 2356713.04.2018, 20:15

Dobra, czas wykonać pierwszy krok w stronę mistrzostwa!

Ranczomen komentarzy: 1233013.04.2018, 20:12

Dobra kurła, już wiem, bo mnie kolega w błąd wprowadził i zwątpiłem.

Ranczomen komentarzy: 1233013.04.2018, 20:10