Song pogromcą Młotów, Arsenal 1-0 West Ham United

Song pogromcą Młotów, Arsenal 1-0 West Ham United 30.10.2010, 16:55, Rafal Mazur 1204 komentarzy

Kolejne emocje związane z londyńskim Arsenalem oraz ostatni październikowy sprawdzian, który Kanonierzy zdali bardzo dobrze, pokonując na własnym stadionie West Ham United 1-0.

Dzisiejszego popołudnia podopieczni Arsene Wengera wyszli na murawę Emirates Stadium bardzo rozluźnieni i zrelaksowani, gdyż warto przypomnieć, że poprzednie dwie potyczki zakończyły się wysokimi zwycięstwami The Gunners. Ponadto gracze West Ham United przed rozpoczęciem kolejki okupowali ostatnią pozycję w ligowej tabeli i nic nie wskazywało na to, by mogło się to zmienić.

Kilka chwil przed rozpoczęciem meczu francuski szkoleniowiec - Arsene Wenger, dokonał kilku kluczowych zmian w porównaniu ze spotkaniem przeciwko Newcastle. Mianowicie, do składu powrócili Sebastien Squillaci, Marouane Chamakh i Samir Nasri. Warto również zaznaczyć, że po raz kolejny między słupkami znalazł się rozchwytywany Łukasz Fabiański.

Dokładnie o godzinie 16.00 czasu polskiego sędzia główny dzisiejszego meczu - Mike Jones, rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze zawody.

Pierwsze minuty były dość wyrównane z lekkim wskazaniem na ekipę gospodarzy. Przeważały składne akcje ze strony Kanonierów, jednak drużyna Avrama Granta nie dawała za wygraną, pokazując dobrą organizację w linii obrony.

Po upływie 20 minut można było odnieść wrażenie, że Kanonierzy nie chcą wygrać tego spotkania. Tempo meczu było naprawdę średnie, a nieciekawa gra w środku pola sprawiała, że mecz nie należał do znakomitych.

W 23. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Cesc Fabregas i Alex Song. Ten pierwszy w fenomenalny sposób zgrał futbolówkę do znajdującego się na 5 metrze Songa, po czym wbiegł w pole karne. Kameruńczyk wrzucił piłkę do kapitana Kanonierów, który jednak zmarnował nadarzającą się sytuację.

Po dobrej akcji Fabregasa wszystko znów wróciło do normy. Widowisko stało się zupełnie nieciekawe, a gospodarze często tracili futbolówkę w bardzo łatwy sposób.

W 43. minucie gry rzut rożny dla Kanonierów. Po świetnej wrzutce Samira Nasri, do piłki wyskoczył Squillaci, który skierował piłkę w stronę bramki Greena. Anglik jednak popisał się dobra interwencją, która uchroniła przyjezdnych od straty gola. Kilka sekund później arbiter zakończył pierwszą część meczu.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu drużyn powrócili na boisko, by rozegrać decydujące o losach spotkania, drugie 45 minut.

Pierwsze minuty drugiej odsłony sobotniej potyczki rozpoczęły się od dwóch brutalnych faulów Scotta Parkera. Najpierw pomocnik West Ham ostro potraktował Denilsona, po czym sfaulował Marouane Chamakha.

W 53. minucie wychodzący na czystą pozycję Denilson został podcięty przez jednego ze stoperów gości, po czym arbiter podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Nasri, który zupełnie niespodziewanie uderzył w poprzeczkę z tak wielką siłą, że ta aż się zatrzęsła.

Kilka minut później nastąpiło niesamowite zamieszanie pod polem karnym gości. Na początku uderzał Fabregas, po czym piłkę przejął Arszawin. Rosjanin wgrał futbolówkę na 5 metr, gdzie niestety nie było nikogo. Następnie dwie próby zdobycia gola przez Fabregasa zakończyły się fiaskiem. Potem swoich sił próbował Samir Nasri, jednak zagrożenie zostało ostatecznie oddalone.

W 65. minucie na boisku pojawił się Theo Walcott, który zastąpił Denilsona.

4 minuty po pojawieniu się na murawie Theo Walcott miał niepowtarzalną okazję na zdobycie gola, a co za tym idzie, zmiany rezultatu. Po dobrym prostopadłym podaniu Fabregasa, do piłki ruszył 21-letni Anglik. Ku rozpaczy sympatyków Arsenalu, Walcott trafił w słupek.

11 minut przed końcem gry Andriej Arszawin został zastąpiony przez Nicklasa Bendtnera. W 85. minucie po raz kolejny Robert Green pokazał się ze znakomitej strony. Tym razem Anglik obronił trudny strzał Fabregasa.

W 88. minucie gry kibice Kanonierów mogli odetchnąć z wielką ulgą. Po lewej stronie boiska piłkę holował Clichy, który po serii zwodów wrzucił futbolówkę do niepilnowanego Songa. W tej sytuacji Kameruńczyk nie mógł się pomylić i wyprowadził Kanonierów na jednobramkowe prowadzenie.

Po zdobyciu bramki gra stała się bardzo nerwowa. Obie strony prowokowały niepotrzebne sytuacje, jednak to podopiecznym Arsene Wengera udało się zachować spokój do samego końca i to oni okazali się stroną lepszą. Bohaterem spotkania śmiało możemy okrzyknąć Alexa Songa, który uratował Kanonierów od utraty ważnych 3 punktów. Należy także pochwalić golkipera gości, dzięki któremu West Ham mógł walczyć o zwycięstwo do samego końca.

Skrót spotkania:

Arsenal: Łukasz Fabiański - Bakary Sagna, Laurent Koscielny, Sebastien Squillaci, Gael Clichy - Alex Song, Denilson, Cesc Fabregas - Andriej Arszawin, Marouane Chamakh, Samir Nasri.

West Ham United: Green, Jacobsen, Da Costa, Gabbidon, Ilunga, Behrami, Parker, Noble, Boa Morte, Obinna, Piquionne.

West Ham United autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
mdr_AFC komentarzy: 305130.10.2010, 21:53

popekn - pod jakim względem? C+ ma genialnych komentatorów, i to w każdej lidze ;) EPL, La liga, Serie A a nawet w ekstraklasie :D

G00NER komentarzy: 30830.10.2010, 21:52

r4d3k99 -> ty to jestes kozak -_-
hahah

popekns komentarzy: 742030.10.2010, 21:50

Co do komentatorów prosiłbym o więcej takich ludzi jak tych co komentują mecz Hercules-Real.

R4d3k99 komentarzy: 169030.10.2010, 21:49

Jak Alex strzelił tę bramkę, to browarka zamknąłem na raz, oczywiście ze szczęścia. Szkoda, że The Blues wywieźli z Ewood Park 3 punkty, obu na Anfield Road za tydzień coś stracili.

mdr_AFC komentarzy: 305130.10.2010, 21:47

Gunner_955 - możliwe że to jakiś cichy kibic AFC :)

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148930.10.2010, 21:46

Ładna gra Arsenalu w dzisiejszym meczu. Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji, ale najważniejsze są 3 punkty.

Gunner_995 komentarzy: 655030.10.2010, 21:41

A słyszeliście jak komentator co komentował nasz mecz na C+ powiedział "No straciliśmy teraz piłkę" :D Oczywiście gdy piłkę stracił Arsenal :)

popekns komentarzy: 742030.10.2010, 21:41

Dobrze by było zobaczyć Benzeme z armatką na piersi...ale 25 mln to o 24 mln euro za dużo;]

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 230.10.2010, 21:41

Ja też zmieniłem avatar już ale nie wiem czy można.

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 330.10.2010, 21:39

popekns Jeśli to prawda to będe tolerował nawet twojego avatara ;)
Chociaż taki wydatek nie pachnie ki Wengerem szczególnie przy takiej konkurencji w ataku ale gdyby to byłoby rewelacyjnie.U Nas znalazłby chłopak formę.

kubala5 -> Już chyba możesz.

Widzę, że moja warnowa groźba poskutkowała choć nie mam uprawnień aby ostrzeżenie wlepić, hihihi :)

Gunner_995 komentarzy: 655030.10.2010, 21:30

Kubala5 --->Wielki dzięki. Ja już zmieniłem :P :)

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 230.10.2010, 21:28

Łapta chłopaki tu jakiś dwuminutowy skrócik.

mysoccerplace.net/video/arsenal-vs-west-ham-10

btw. kiedy można ava zmienić?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1530.10.2010, 21:25

Jeden komentarz do meczu ... graliśmy wybitnie , ale ten mecz przypominał podbój zamku ... waliliśmy głową w mur ... bo na straży stał Green ... Podejrzewam że gdyby nie jego wybitna forma ... byłby pogrom.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52030.10.2010, 21:24

mysoccerplace.net/

tam już sobie powinniście poradzić

Gunner_995 komentarzy: 655030.10.2010, 21:19

przyłączam się do adamaggio! :)

adamaggio komentarzy: 49630.10.2010, 21:18

ma ktoś może link do skrótu meczu? to był mój pierwszy mecz w tym sezonie ktorego nie obejrzałem :/. ale cóż, za to postałem sobie przy grobie

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9830.10.2010, 21:15

Spokój! Bo warny porozdaję!!

gregorios76 komentarzy: 23030.10.2010, 21:15

Raelzelusie modelusie tez strzelily na 1-1 chyba wygraja

popekns komentarzy: 742030.10.2010, 21:15

Dobra,ale do kogo piszesz?żal się na devilpage naprawde.Ty może nigdy nie wyzwałeś Arsenalu,albo nie najechałeś?daj spokój.

kiko17 komentarzy: 23630.10.2010, 21:12

popkens-->z tego co mi wiadomo za wulgarzymy jest ostrzeznie wiec sie chlopcze zastanow co piszesz :)

Ja nie spinam tylko pisze jak jest...widze co piszecie najezdacie na United i sedziego mimo tego ze bramka byla prawidlowo zdobyta

Gunner_995 komentarzy: 655030.10.2010, 21:11

Jeeest! Juve prowadzi z Milane :D

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 330.10.2010, 21:11

Aha wyrzućcie te avki Barcy na śmieci bo już na to patrzeć się nie da ;)

fabregas444 komentarzy: 169630.10.2010, 21:11

IceMan---sprawdz poczte:P:)

gregorios76 komentarzy: 23030.10.2010, 21:11

popekns daj spokoj zauwazylem ze Ci z Junajted lubia nasza strone do czasu gdy my z nimi zagramy.Uwierz ucichna

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 330.10.2010, 21:10

Thx wyjątkowo cieszy mnie,że Song łapie formę bo jakoś do tej pory nie mógł się odnaleźć ale martwi mnie jedno,że nadal nie mamy dla niego dobrego zmiennika w razie kontuzji, przydałby się jeszcze Vertoghen bo mógłby łatać nam dziury i w DM i w obronie.

popekns komentarzy: 742030.10.2010, 21:09

kiko17
Dobra ziomuś nie spinaj i wypad na devilpage już szybko wypier*alaj.

mdr_AFC komentarzy: 305130.10.2010, 21:07

kamil_malin - miałeś rację, to nie Inter a Milan ;) mój błąd

kiko17 komentarzy: 23630.10.2010, 21:06

Tak GunnersFan9 WBA tez pojechaliscie co??Nie martw sie o United my zawsze swoja optymalna forme lapiemy w drugiej polowie sezonu...

ps.ogladal ktos mecz CFC?? z tego co mi wiadomo to podobno mieli niezlego farta i Cech im dupe uratowal...

gregorios76 komentarzy: 23030.10.2010, 21:05

Wielkosc druzyny ktora zagra slaby mecz jest by wygrac go choc idzie jak po gruzie.I to dzisiaj zrobil nasz Arsenal.Jak tak dalej bedzie to o koncowy wynik i w lidze i w pucharach sie nie boje

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 330.10.2010, 21:03

Aha jak tam to dzisiaj na boisku wyglądało bo widziałem tylko skróty na sky??Szczególnie jestem ciekawy gry Fabiana,Songa i Fabergasa??

4cesc44 komentarzy: 136730.10.2010, 21:02

widzieliście jaką bramke strzelił nani dla kogutów?

anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=182546

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 330.10.2010, 21:01

No kuriozalna bramka i cwaniactwo Naniego.Gol jak najbardziej prawidłowy a mógł być remis bo Totenham przy całej antypatii dla nich gra dość solidnie.
Dobrze,że dzisiaj przy słabszej dyspozycji Arsenalu odnieśliśmy zwycięstwo bo tego brakowało w poprzednim sezonie a to się bardzo liczy.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 830.10.2010, 21:00

kiko17;- w tym sezonie przynajmniej potrafimy jeździc tych "ogórków" nie to co wy no nie cwaniaczku?;)

KySiO komentarzy: 66730.10.2010, 21:00

W ogóle to jest błąd w rubryczce :D Za miesiąc dopiero następny mecz ? :D
Z Szahtarem gramy 3 listopada, data z Bragą jest dobra.

ArsenalTheBest komentarzy: 102630.10.2010, 20:58

Błąd na stronce w rubryczce "Następny mecz" z Bragą gramy 03 listopada, a nie 23 :)

kiko17 komentarzy: 23630.10.2010, 20:56

nmcki--> ich i tak nie przekonasz...pozwol zeby dalej zyli sobie w swoim swiecie...(United kupuja mecze a AFC to najlepsza druzyna na swiecie bo raz na czas pojada ogorkow ^^a tofea sie nie licza

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9830.10.2010, 20:55