Statystycznie rzecz biorąc: Norwich - Arsenal

Statystycznie rzecz biorąc: Norwich - Arsenal 19.10.2012, 12:00, Adam Cygański 11 komentarzy

Już jutro Kanonierzy na Carrow Road zmierzą się z Norwich City.

Z tego powodu poniżej przedstawiamy wam kilka statystyk i ciekawostek przed tym spotkaniem, które w głównej mierze skupią się na bramkarzach obu zespołów – Vito Mannone i Johnie Ruddym.

PORÓWNANIE ZAWODNIKÓW: MANNONE v RUDDY

Obaj bramkarze mają obecnie najlepsze momenty w swojej karierze. Mannone stał się pierwszym bramkarzem Arsenalu, a Ruddy jest regularnie powoływany do reprezentacji Anglii.

Choć Ruddy puścił w tym sezonie już 17 goli, większość z nich można zapisać na konto defensywy Norwich, a nie angielskiego bramkarza. W rzeczywistości Ruddy jest 3. bramkarzem w lidze pod względem obronionych strzałów (23).

Pod względem skuteczności obron Mannone jest na 3. miejscu w lidze, natomiast Ruddy na 13.

Dotychczas Ruddy wykonał 128 podań do kolegów z drużyny, z czego tylko 19 na własną połową. W przeciwieństwie, Mannone ma na swoim koncie 66 podań, z czego aż 31 do kolegów stojących na własnej połowie. Wynika to z tego, że bramkarz Norwich długimi wykopami poszukuje Granta Holta i Steve’a Morisona.

Grafiki poniżej obrazują podania obu bramkarzy w ostatnich meczach ligowych.

NORWICH vs ARSENAL – CIEKAWOSTKI

• W ciągu ostatnich pięciu meczach pomiędzy oboma zespołami padło 25 goli.

• Steve Morison strzelił gola w obu meczach z Arsenalem w minionym sezonie.

• Arsenal nie przegrał żadnego z 11 ostatnich meczów z Norwich. Wygrał 5 z nich.

• Norwich wygrało tylko 1 z ostatnich 12 meczów w lidze (1 zwycięstwo – 4 remisy – 7 porażek).

• Arsenal przegrał tylko 1 z ostatnich 12 meczów w lidze (7 zwycięstw – 4 remisy – 1 porażka).

• Kanarki straciły w tym sezonie najwięcej goli po strzałach zza pola karnego (5), spośród wszystkich klubów w Premier League.

• Santi Cazorla strzelił najwięcej goli zza pola karnego od sierpnia 2011 roku (9), niż jakikolwiek inny zawodnik w Europie.

• Zawodnicy Norwich, aby strzelić gola, muszą oddać aż 15 strzałów – najgorszy współczynnik w lidze.

• Podopieczni Chrisa Haughtona pozwolili przeciwnikom w tym sezonie na oddanie największej ilości strzałów – 41.

Norwich CityStatystyki autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125123.10.2012, 17:09