Tierney: Tęsknię za Celtikiem, ale chcę nowych wyzwań

Tierney: Tęsknię za Celtikiem, ale chcę nowych wyzwań 04.04.2020, 13:41, Patryk Bielski 9 komentarzy

Kieran Tierney spędził piątkowy wieczór odpowiadając na pytania fanów w serwisie Reddit w ramach programu "Zapytaj o cokolwiek". Szkot mówił między innymi o przywiązaniu do swojego macierzystego klubu, życiu w Londynie czy upodobaniach kulinarnych. Cały materiał znajdziecie na oficjalnej stronie Arsenalu. Poniżej krótkie fragmenty.

- Powiedziałbym, że opuszczenie Celticu było najtrudniejszą decyzją w moim życiu i zawsze będę tęsknił za tym klubem, bez względu na to, co się wydarzy. Ale szansa gry w Arsenalu była wyzwaniem i kiedy tylko o niej usłyszałem, nie mogłem się doczekać.

- Nie przeprowadziłem się do Arsenalu, by mieszkać w Londynie. Przybyłem tu, by móc grać dla Arsenalu. Tęsknię za wszystkim w Celticu. I zawsze tak będzie. Jestem bardzo wdzięczny za każdą sekundę gry w tym klubie.

Szkot przyznał, że podczas jego ośmiu miesięcy spędzonych na The Emirates, spore wrażenie zdążył wywrzeć na nim Gabriel Martinelli. 18-letni Brazylijczyk w swoim debiutanckim sezonie jak dotąd zanotował 10 trafień we wszystkich rozgrywkach. Tierney zapytany o to, który z młodych piłkarzy może wznieść się na najwyższy poziom, odpowiedział:

- Oddałbym głos na Martinellego. Sądzę, że jego głód gry, połączony z talentem, to cechy, które wystarczą, by stać się światowej klasy graczem na lata. Kiedy pierwszy raz odbyłem pełny trening z zespołem i zmierzyłem się z Martinellim, jego intensywność była doprawdy oszałamiająca. Pomyślałem sobie wtedy: "To jest ten standard, który muszę spełnić, by grać dla Arsenalu."

Celtic GlasgowGabriel Martinelli autor: Patryk Bielski źrodło: Sky Sports
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Tomush komentarzy: 205.04.2020, 17:45

Chciałbym się mylić, ale myślę, że nie będzie nikim dużo lepszym od Kierana Gibbsa.

kkam195 komentarzy: 94905.04.2020, 16:06

Śniło mi się dzisiaj, że piłem razem z Tierneyem wódeczkę :D

tomash473 komentarzy: 140505.04.2020, 09:05

Ma trochę pecha do kontuzji, ale prezentuje bardzo dobry poziom. Liczę, że to będzie nasz podstawowy LO na lata.

kubix komentarzy: 5204.04.2020, 15:46

wierzę w niego super chłopak jeszcze nie dostał wystarczająco dużo szansy powinien sie rozkręcić

BiszkopT komentarzy: 1704.04.2020, 15:46

Ja to bym chciał, żeby to była kolejna legenda Arsenalu :). Może odpali w następnym sezonie (jeśli do niego dojdzie) Aa po jakimś czasie zasłuży na Opaskę kapitana, facet wierny/oddany klubowi i zawsze stara się dawać z siebie Maxa*.

Redzik komentarzy: 15384 newsów: 9204.04.2020, 15:01

Ktoś zapierdziela na treningu na 110% (Martinelli) i to od razu widać później w meczu.

kuzguwu komentarzy: 247904.04.2020, 14:22

Jeśli przywiąże się do Arsenalu chociaż w połowie jak do Celticu to dawno takiego piłkarza nie było w tym klubie.

Arsenal96l komentarzy: 405804.04.2020, 13:52

Wydaje mi się że nic z tego transferu nie wyjdzie .. Ale obym się mylił .

Jack_Herrer komentarzy: 3521 newsów: 19204.04.2020, 13:43

ciekawe co z nim dalej będzie, bo póki co, wygląda to dosyć smutno :/

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Liverpool 15.07.2020 - godzina 21:00
? : ?
Tottenham - Arsenal 11.07.2020 - godzina 16:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool29271182
2. Man City29193760
3. Leicester29165853
4. Chelsea29146948
5. Man United29129845
6. Sheffield United291111744
7. Wolves291013643
8. Tottenham291181041
9. Arsenal29913740
10. Burnley291161239
11. Crystal Palace291091039
12. Everton291071237
13. Newcastle29981235
14. Southampton291041534
15. Brighton296111229
16. West Ham29761627
17. Watford29691427
18. Bournemouth29761627
19. Aston Villa29751726
20. Norwich29561821
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz czerwca wybór redaktorów Damian Emiliano Martinez
Damian Emiliano Martinez
7.63
Gracz czerwca wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl