U-21: Wolves 2-3 Arsenal

U-21: Wolves 2-3 Arsenal 17.04.2013, 11:40, Adam Cygański 7 komentarzy

Młodzi Kanonierzy w ostatnim meczu wyjazdowym w tym sezonie pokonali Wolverhampton 3-2, dzięki czemu awansowali na 5. miejsce w Tabeli Premier League U-21 Elite Group, a do miejsca premiowanego awansem tracą 7 punktów (do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki).

W porównaniu z poprzednim meczem z Liverpoolem Steve Gatting dokonał trzech zmian – Wojciecha Szczęsnego zastąpił Damian Martinez, Hectora Bellerina Jordan Wynter, Isaaca Heydena Daniel Boateng, a Thomasa Eisfelda Zak Ansah.

Pierwszą dogodną okazję bramkową w 12. minucie meczu stworzyli goście. Z prawego skrzydła piłkę dośrodkował Wynter, jednak Chuba Akpom po uderzeniu głową przeniósł ją ponad bramką. Później dogodną okazją ponownie miał Akpom, który po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego przez Serge’a Gnabry’ego omal nie pokonał bramkarza gospodarzy.

W 37. minucie Anglik już się nie pomylił. Piłkę w pole karne dośrodkował Nico Yennaris, a po nieudanym wyjściu z bramki Aljaza Cotmana futbolówka spadła pod nogi Akpoma, który umieścił ją w pustej bramce.

Niespełna 2 minuty później było już 2-0 dla The Gunners. Gedion Zelalem zagrał piłkę w środku pola do Krisa Olssona, a ten posłał doskonałe prostopadłe podanie do Akpoma, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Do przerwy nie padły już żadnego gole.

Na drugą cześć gry nie wyszedł już Zak Ansah, a jego miejsce na boisku zajął Sanchez Watt.

Mimo że od początku drugiej połowy to Kanonierzy dominowali na boisku, a bardzo dobre okazje do strzelania gola mieli Olsson i Watt, to jednak w 58. minucie gospodarze strzelili bramkę kontaktową, a jego autorem był Sam Winnall.

Chwilę później Kanonierzy grali w „10”. Na pozycje „sam na sam” z Martinezem wychodził Sam Whittall, jednak taktycznym faulem zatrzymał go Daniel Boateng, za co ujrzał czerwoną kartkę.

Grający w osłabieniu The Gunners w 78. minucie stracili drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i błędzie Martineza na listę strzelców wpisał się Lee Evans. 2-2.

Chwilę później okazję do ustrzelenia hat-tricka miał Akpom, który po świetnej akcji i podaniu od Watta znalazł się „sam na sam” z bramkarzem Wilków, jednak przegrał ten pojedynek. W kolejnej akcji Sanchez Watt świetnie wymanewrował kilku zawodników gospodarzy, jednak jego uderzenie w ostatniej chwili zablokowali defensorzy Wilków.

W 86. minucie boisko opuścił Serge Gnabry, który został zmieniony przez Craiga Eastmonda.

Gdy wszystko wskazywało już na to, że spotkanie zakończy się remisem, Olsson zagrał piłkę do Watta, a ten pewnie pokonała Aljaza Cotmana. Była wtedy 90. minuta i chwilę później sędzia zakończył to spotkanie.

Wolverhampton U-21 2-3 Arsenal U-21

37’ [0 – 1] Ch. Akpom

39’ [0 – 2] Ch. Akpom

58’ [1 – 2] S. Winnall

78’ [2 – 2] L. Evans

90’ [2 – 3] S. Watt

Arsenal: Martinez – Wynter, Hajrovic, Boateng(Image and video hosting by TinyPic), Meade – Yennaris, Olsson – Gnabry (Eastmond), Zelalem, Ansah (Watt) – Akpom.

Ławka rezerwowych: Illiev, Ormonde-Ottewill, Rees.

mskafc komentarzy: 579617.04.2013, 21:12

Akpom za nieudacznika Giroud, Gnabry za drzewinho/jezdzca bez glowy, Olsson na lawe, epa, epa.

Wenger przeciez stawia na mlodziez, to jego wyzytowka!

Sakahai komentarzy: 206017.04.2013, 15:56

Olsson jest kozacki ; D

Trequartista komentarzy: 536617.04.2013, 14:08

Nie zapominajcie, że Akpom, Bellerin, Olsson i Gnabry, nasze największe talenty, kończą w tym roku dopiero 18 lat! Chuba ma w tym roku już 16 goli i dobrze panuje nad piłką, chyba się najlepiej zapowiada.

jedi133 komentarzy: 147217.04.2013, 13:14

ze skrótu wyróżnić można przede wszystkim Olssona. Reszta dobre zagrania przeplatała przeciętnymi. A obrona to już tragedia. I to kolejny mecz gdzie środkowi obrońcy dają ciała.

Helldogs komentarzy: 7817.04.2013, 12:54