U18: Tottenham 3-2 Arsenal 24.11.2018, 22:13, Tomasz Kowalski 1 komentarzy

Tottenham U18 pokonał rówieśników z Arsenalu wynikiem 3-2.

Arsenal U18: Hein - Daley-Campbell, McGuinness, Spencer-Adams, Lopez, M. Smith, Swanson - Cottrell (Flaherty 79'), Greenwood, Musah (Dennis 75') - Balogun.

Ławka Rezerwowych: Okonkwo, Matthews, Alebiosu, Flaherty, Dennis.

Młodzi Kanonierzy otworzyli wynik już w 3. minucie za sprawą Folarina Baloguna i świetnej akcji Greenwooda. Wyglądało na to, iż ten mecz ułoży się po myśli Arsenalu, jednak tuż przed przerwą bramkę dla Tottenhamu zdobył Jubril Okedina.

W drugiej części gry to Tottenham wyszedł na prowadzenie, kiedy to Rayan Clarke umieścił futbolówkę w siatce. Arsenal miał świetną szansę na wyrównanie, jednak Matt Smith nie wykorzystał jedenastki.

W 68. minucie Harvey White podwyższył prowadzenie Kogutów na 3-1, zaś 9 minut później Dennis Cirkin zdobył samobójczą bramkę, przez co Kanonierzy mieli nadzieję na wywiezienie choćby punktu z tego spotkania.

Pojawiła się na to szansa, bowiem w doliczonym czasie gry sędzia podyktował kolejną jedenastkę. Tym razem egzekutorem miał zostać Sam Greenwood, jednak nie udało mu się pokonać bramkarza i zwycięsko z tego starcia wyszedł Tottenham, który wyprzedził Arsenal i został ligowym liderem.

Tottenham Hotspur 3 (Okedina 43', Clarke 54', White 68') - Arsenal 2 (Balogun 3', Cirkin (br. sam.) 77')

Arsenal U18 autor: Tomasz Kowalski źrodło: arsenalyouth.wordpress.co
kuzguwu komentarzy: 538825.11.2018, 00:50

Nie mieli skąd młodzi brać przykładu. Arsenal jeszcze karnego w tym sezonie Premier League nie dostał.