U21: Blackburn 0:0 Arsenal

U21: Blackburn 0:0 Arsenal 30.10.2012, 00:30, Tomasz Zajac 4 komentarzy

Drużyna Arsenalu U21 zremisowała z Blackburn 0:0. Dla zespołu, który prowadzi Terry Burton, był to trzeci mecz z rzędu bez porażki.

Spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie to Arsenal stworzył sobie więcej sytuacji i bliski był zdobycia bramki. Druga odsłona należała jednak do gospodarzy, którzy dwukrotnie byli bardzo bliscy pokonania golkipera Arsenalu. Wydaje się więc, że remis jest sprawiedliwym rezultatem.

Najbardziej aktywnym zawodnikiem początku meczu był Jon Toral. W pierwszych pięciu minutach spotkanie oddał on dwa strzały na bramkę rywala, oba jednak były pewnie zatrzymane przez bramkarza gości.

W 33. minucie świetnym rajdem popisał się Angha, dzięki czemu szansę na zdobycie gola miał Olsson. Strzał młodego Kanoniera minął jednak bramkę Blackburn.

W drugiej połowie to goście przejęli inicjatywę, co szybko przyniosło rezultaty w postaci szans na otworzenie wyniku spotkania.

W 52. minucie piłkę w pole karne Arsenalu dośrodkował Henley i niewiele brakowało, aby główkujący Angha skierował ją do własnej bramki.

Zawodnicy Blackburn najbliżej zdobycia gola byli w 62. minucie. O'Sullivan zszedł z lewej strony do środka boiska i oddał piękny strzał na bramkę Arsenalu. Na wysokości zadania stanął jednak Charles-Cook, który popisał się świetną paradą i uchronił swój zespół przed stratą gola.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów.

Arsenal

Charles-Cook, Angha, Hajrovic (46), Fagan, Bihmoutine, Hayden, Mugabo (85), Rees, Toral (86), Olsson, Neita.

Ławka rezerwowych

Iliev, Siemann (46), Jebb (85), Jeffrey (86), Lipman.

Arsenal U21 autor: Tomasz Zajac źrodło: arsenal.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.10.2012, 08:40

Szkoda że nie wygraliśmy :P

amaciekco komentarzy: 47330.10.2012, 08:54

Dokładnie, można już zauważyć którzy nasi młodzi zawodnicy zostali włączeni do kadry na mecz z Reading.

AntonioThe komentarzy: 3819 newsów: 530.10.2012, 07:53

Widać że brakuję paru chłopaków którzy pewnie zostali włączeni do składu na Reading a i tak nie przegraliśmy tego meczu więc brawa dla młodych.

HellSpawn komentarzy: 618530.10.2012, 07:33

Squillaci nawet do tego składu się nie łapie.