U23: Tottenham 1-3 Arsenal

U23: Tottenham 1-3 Arsenal 02.11.2019, 15:41, Tomasz Kowalski 1 komentarzy

Arsenal poradził sobie z Tottenhamem w meczu Premier League 2 i wygrał to spotkanie 3-1.

Wśród zawodników, którzy wystąpili w tym meczu, znalazł się Reiss Nelson i Emile Smith Rowe, co z pewnością ucieszyło kibiców Kanonierów i Unaia Emery'ego.

Arsenal U23: Hein - Swanson, Mawropanos, Clarke, Bola - Burton, M. Smith - Nelson, Smith Rowe, Coyle - John-Jules

Ławka rezerwowych: Hillson, Olowu, Cottrell, Medley, Tormey

Tottenham jako pierwszy doszedł do głosu w tym meczu. Ekipa Spurs była bliska zdobycia pierwszej bramki tego spotkania, jednak Karl Hein powstrzymał strzał Armando Shashoui z bliskiej odległości.

Następnie przez pewien czas niewiele działo się na murawie. Emile Smith Rowe i Reiss Nelson świetnie radzili sobie z wyprowadzaniem piłki do ataku.

Impas został przerwany w 38. minucie. Tyreece John-Jules oddał strzał na bramkę gospodarzy, który został obroniony. Piłka wpadła tuż pod nogi Robbiego Burtona, który wykończył akcję.

W doliczonym czasie gry młodzi Kanonierzy wystrzelili z armaty po raz drugi. Tym razem egzekutorem okazał się Trae Coyle, który wykorzystał podanie Smitha Rowe'a.

Po rozpoczęciu drugiej części gry Hein musiał interweniować. Chwilę później Mawropanos mógł zdobyć trzecią bramkę tego spotkania, jednak piłka po jego strzale głową poszybowała nad poprzeczką.

W 75. minucie Harvey White dał nadzieje Tottenhamowi na remis lub zwycięstwo. Ich katem okazał się Nathan Tormey, który w ostatnich minutach spotkania ustalił wynik na 3-1.

Arsenal U23 znajduje się na trzecim miejscu w tabeli Premier League, a swój kolejny mecz rozegra 23 listopada o 14:00 czasu polskiego z Southamptonem.

Arsenal U-23 autor: Tomasz Kowalski źrodło: arsenal.com
mitmichael komentarzy: 4924302.11.2019, 15:59