Użądlić i nie dać się użądlić
12.04.2025, 06:22, Patryk Bielski
362 komentarzy
Arsenal ma szansę zbliżyć się do lidera Premier League, Liverpoolu, w najbliższą sobotę, kiedy to podejmie Brentford na Emirates Stadium. Choć Kanonierzy raczej nie zdołają dogonić The Reds, którzy są coraz bliżej tytułu, mogą wywrzeć na nich lekką presję. Zwycięstwo nad Brentford pozwoli Arsenalowi zmniejszyć stratę do ośmiu punktów, zwłaszcza że drużyna Arne Slota zagra dopiero w niedzielę z West Hamem.
Jednak głównym celem Arsenalu pozostaje Liga Mistrzów po ich spektakularnym zwycięstwie 3:0 nad Realem Madryt w środku tygodnia. Rewanż w ćwierćfinale odbędzie się w środę, a mimo solidnej zaliczki, Kanonierzy nie mogą sobie pozwolić na rozluźnienie przed wyjazdem do stolicy Hiszpanii, biorąc pod uwagę europejskie doświadczenie Los Blancos.
Brentford nie ma już wiele do ugrania w tym sezonie, a ich marzenia o europejskich pucharach praktycznie się rozwiały. Pszczoły zaliczyły kilka potknięć w ostatnich meczach i wygrały tylko jedno z pięciu ostatnich spotkań ligowych.
Wieści z obozu Arsenalu
Zwycięstwo nad Realem Madryt nie obyło się bez strat, gdyż Bukayo Saka i Declan Rice musieli opuścić boisko z powodu drobnych urazów. Obaj powinni być dostępni na mecz z Brentford, ale Mikel Arteta może zdecydować się na ich odpoczynek. Kanonierzy będą musieli radzić sobie bez trzech obrońców: Gabriela, Riccardo Calafioriego i Takehiro Tomiyasu, którzy są kontuzjowani. Na liście nieobecnych pozostają również Kai Havertz i Gabriel Jesus.
Wieści z obozu Brentford
Brentford cieszy się z powrotu Rico Henry'ego do składu meczowego, jednak Thomas Frank musi radzić sobie bez kilku kluczowych zawodników. Igor Thiago, Gustavo Nunes, Aaron Hickey, Joshua Dasilva i Fabio Carvalho są kontuzjowani. Pszczoły będą liczyć na kreatywność swojej linii ataku, by zaskoczyć defensywę Arsenalu kontratakami. Szczególnie groźny może być Bryan Mbeumo, który zdobył bramkę w poprzednim starciu obu drużyn.
Przewidywania na mecz Arsenal vs Brentford
Rotacje w składzie mogą dać Brentford nadzieję na niespodziankę, ale nawet zmieniona jedenastka Arsenalu powinna być pewna siebie na własnym stadionie. Kanonierzy są w doskonałych nastrojach po triumfie nad Realem i mają wystarczająco solidną defensywę, by powstrzymać ofensywne zapędy rywali. Powrót kluczowych zawodników w ostatnich tygodniach zwiększył siłę rażenia Arsenalu, co powinno wystarczyć do zdobycia trzech punktów.
Przewidywany wynik: Arsenal 2-1 Brentford
źrodło: 90min.com
7 godzin temu 11 komentarzy

7 godzin temu 5 komentarzy

7 godzin temu 0 komentarzy

07.05.2025, 20:03 1 komentarzy

07.05.2025, 14:35 12 komentarzy

07.05.2025, 14:33 10 komentarzy

07.05.2025, 09:32 1419 komentarzy

07.05.2025, 08:31 11 komentarzy

06.05.2025, 16:09 1 komentarzy

06.05.2025, 13:54 9 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
@Marcel90 napisał: "Czerwo?"
Jakby to bylo w drugą stronę i Oliver sędziował to już by nasz w szatni siedział
Nawet nie sprawdzają
@Marcel90:
No co ty sedziow epl nie znasz.
Czerwo jak nic
Brzydki bardzo faul norgaarda
Czerwo?
Oj tu kolano mogło strzelić. Oby nie
Kurde.Spalony. Co za pech
po powtórce jestem pod wrażeniem wady wzroku asystenta liniowego
Tirney. Kto by się spodziewał?
Jak zawsze lubiłem Tierneya tak piłkarsko był dla mnie zawsze za słaby. Tak z drugiej strony teraz mi szkoda, że odejdzie.
Ajjj
A gdzie ten półautomatyczny , że var się tyle zastanawiał xD
nima gola xd
Szkoda
Spalony jak byk
Spalony szkoda
Brawo Kieran!!
Tirney!!!!!!
Tierney, prawdopodobnie pożegnalna brameczka, gratki
jechać z tymi ogórami
Brawo Tierney!
Ten strzał Martinelliego taki na alibi… póki co ani on ani ethan i też Leo, mocno poniżej średniej
Martinelli dzisiaj bramecKa będzie
Ale ten Martinelli to jest ŁEB :D
jeżeli jest coś nudniejszego od Arsenalu męczącego bułę to jest to Arsenal męczący bułę rezerwami
Martinelli to już nawet szybkość stracił, ale regres ehh
co za Benny Hill teraz xD
Martinelli… oby go ktoś kupił za konkretna kwotę w lato. On już więcej w tym klubie nie pokaże.
Raya niech goni Selsa w czystych kontach
Martinelli dzisiaj w swojej najlepszej dyspozycji.
Mbuemo za wysokie progi defensywne dla Gabiego xd
Coś mi się wydaje, że możemy nie zdobyć mistrzostwa w tym sezonie
Te straty to coś co może drogo kosztować.
@Gunnerrsaurus napisał: "Nie rozumiem jednej rzeczy, mamy aktualnie 2 środkowych pomocników w formie - Parteya i Rice, w meczu gdzie potrzeba rotacji i Arteta faktycznie tę rotację stosuje, to akurat ta dwójka gra w pierwszym składzie, tylko że nie na swoich pozycjach... Bez sensu"
Chyba problem jest taki, że nie bardzo kto ma za nich grać. White nie ma, a z obrońców został Lewis-Skelly.
W środku pomocy natomiast został na ławce tylko Merino.
COYG!!
Pokazywali na sam start flagi i pierwszą która jest u góry to Arsenal Poland.
COYG!
Nie rozumiem jednej rzeczy, mamy aktualnie 2 środkowych pomocników w formie - Parteya i Rice, w meczu gdzie potrzeba rotacji i Arteta faktycznie tę rotację stosuje, to akurat ta dwójka gra w pierwszym składzie, tylko że nie na swoich pozycjach... Bez sensu
Nie rozumiem jednej rzeczy, mamy aktualnie 2 środkowych pomocników w formie - Parteya i Rice, w meczu gdzie potrzeba rotacji i Arteta faktycznie tę rotację stosuje, to akurat ta dwójka gra w pierwszym składzie, tylko że nie na swoich pozycjach... Bez sensu
@Koroniarz
Zadnego.
Aston Villa ma naprawde super sezon… jak naeazie 5 w lidze co dawaloby jej CL w przyszlym sezonie, 1/4 w CL i 1/2 FA Cup… ale cos czuje ze moze tu zadzialac casus metr przed kibelkiem:-)
Mikel Arteta: “Ben White couldn’t be in the squad because he felt something again post-training yesterday, so that limits the solutions we have because Jurrien [Timber] wasn’t ready to start the game either.”
Kurla Partey na boku obrony a Zina w srodku pomocy xD
I niwy wonderkid jak Nwaneri i MLS na ataku
Co tam sie dzieje!
Ktoś pamięta ile karnych obronił Rambo w naszych barwach? Dla Soton dzisiaj już 2…
@sebaarsenal napisał: "Arteta sam sobie dołki kopie Declanem w 1 składzie…"
jak go nie ściągnie po 50 min to nie mam Pytań , Do końca sezonu zajedzie Go jak HAvertza ! i boże Daj zdrowie wieczne SAlibie AMEn!
czyli partey to nie jest wcale taka szklanka, tylko przez te problemy z prawem nie grał ukrywane skrzętnie pod postacią urazów, bardzo ciekawe :D
Co się Ben posypał..
Arteta sam sobie dołki kopie Declanem w 1 składzie…
Brighton niszczy mi kupon , zostalo tylko to i Barca ja pierdu