Wenger: Mecz z Romą punktem zwrotnym tego sezonu
12.04.2009, 10:17, Damian Romankiewicz
13 komentarzy
Menedżer Arsenalu - Arsene Wenger - przyznał, że zwycięstwo na Stadio Olimpico z Romą po rzutach karnych było kluczowym momentem tego sezonu i jednocześnie bodźcem dla drużyny, by udanie go zakończyć. Kanonierzy zachwycają formą, a kibice mają prawo patrzeć optymistycznie w najbliższą przyszłość.
- Gdy oglądam powtórkę tego spotkania, jestem dumny z zespołu, który mimo gry na wyjeździe i przestrzelonego pierwszego karnego wywalczył awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Ten pojedynek był kluczowym momentem tego sezonu - powiedział Wenger.
- Nie przegrywaliśmy wcześniej, ale i nie graliśmy przekonująco. Od meczu w Rzymie jesteśmy bardziej zjednoczeni.
Francuski menedżer uważa, że kontuzje, które nie oszczędzają w tym sezonie zespół, są przekleństwem, ale również swego rodzaju błogosławieństwem.
- Mamy szybkich, błyskotliwych piłkarzy, więc kontuzje są rzeczą naturalną. Z drugiej strony niemożność gry niektórych zawodników sprawia, że szanse otrzymują inni dzięki czemu bardziej integrują się z zespołem.
- Są ludzie, którzy powiedzą, że mogliśmy integrować ich wcześniej. Jednak gdybym wcześniej zdjął Cesca Fabregasa ludzie powiedzieliby, że jestem szalony. Gdzieś po drodze te urazy były z pożytkiem dla drużyny.
źrodło: Goal.com
6 godzin temu 17 komentarzy
12 godzin temu 11 komentarzy
17.08.2025, 16:21 4 komentarzy
17.08.2025, 15:10 7 komentarzy
17.08.2025, 13:52 2184 komentarzy
16.08.2025, 10:26 11 komentarzy
15.08.2025, 20:50 804 komentarzy
14.08.2025, 14:00 11 komentarzy
14.08.2025, 09:24 14 komentarzy
14.08.2025, 09:23 3 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Zagadnienia taktyczne #36: Trzy punkty na trudnym terenie
- 19.08.2025 11 komentarzy
-
Okiem kibica #1: 15-letni fenomen
- 17.08.2025 7 komentarzy
-
Panie, Panowie… PREMIER LEAGUE! - wstęp do sezonu 2025/26
- 15.08.2025 804 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne #35: Maestro Regista
- 14.08.2025 11 komentarzy
-
Viktor Gyökeres – brakujące ogniwo w mistrzowskiej układance Arsenalu?
- 29.07.2025 19 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
trudno się nie zgodzić, od tego momentu Arsenal zachwyca w dugich połowach ;P
Dzięki tym kontuzjom inni czyli rezerwowi dostają szansę. Nie chce więcej kontuzji ale występy mniej doświadczonych piłkarzy nam pomogą w przyszłym sezonie ;D
Też mi się wydaje że po tym meczu kanonierzy zauważyli że jeszcze nic straconego w tym sezonie
Ja myślę, że punktem zwrotnym był mecz z West Brom, którym odnieśliśmy w końcu zwycięstwo po 4 bezbramkowych remisach.
stefcio15>> to było mniej więcej na tym samym etapie rozgrywek... potem Arsenal zaczął "tonąć" i ten brak błysku trwał przez rok, do meczu z Romą. Oczywiście zdarzały się przebłyski formy i świetne mecze, jednak brakowało tej płynności. A zwycięstwa zaczęły się 3 marca w meczu z West Bromem (1:3). Od tego meczu Arsenal gra pięknie, a mecz z Romą jest tego potwierdzeniem i dodał naszym piłkarzom pewności siebie. W tamtym sezonie co złe w lidze zaczęło się 22 lutego w meczu z Birmingham. Wszystkie te daty są zbliżone do siebie.
początek sezonu - 22 lutego (mecz z Birmingham), 4 marca (mecz z Milanem) ==> zła passa naszych
GunnerstheBest: ale reżyser jest od niedawna, a swoje gramy ponad miesiąc.
Gooner > w pelni sie z toba zgadzam , to byla mniej wiecej podobna pora no i z po meczu z Milanem troche opadlismy , nie wiem dokladnie czy to bylo w podobnej czesci czy nasze problemy zaczely sie pozniej. Miejmy nadzieje ze po tych 2 nierownych sezonach 3 bedzie piekny i od poczatku do konca bedziemy 1 ;)
W tamtym sezonie mecz z Milanem w Lidze Mistrzów też można nazwać jako punkt zwrotny... od tego momentu naszymi piłkarzami zaczęły interesować się kluby jak Milan, Barca.
no w sumie Wenger to ma rację.
punkt zwrotny to przede wszystkim powrót reżysera - Fabregasa.
punkt zwrotny w ostatnim czasie to rowniez powrot Adebayora
masz troche racji, ale nie ze wszystkimi zmianami :P jak dla mnie przynajmniej