Wenger zadowolony z dominacji Arsenalu

Wenger zadowolony z dominacji Arsenalu 30.09.2009, 09:25, Damian Romankiewicz 10 komentarzy

Menedżer Arsenalu - Arsene Wenger - jest zadowolony ze wczorajszego zwycięstwa 2:0 nad Olympiakosem Pireus, pomimo, że piłkarze z północnego Londynu kazali długo czekać swoim kibicom na bramki.

Francuz podkreślił absolutną dominację Kanonierów na boisku mówiąc dla Sky Sports: - Sądzę, że rozegraliśmy świetną pierwszą połowę i mieliśmy nadzwyczaj wiele okazji na tym poziomie rozgrywek.

- Wiedziałem, że okres naszej nieskuteczności minie i przełamiemy się w ostatnich 20 minutach spotkania. Byliśmy cierpliwi i lepiej znosiliśmy trudy pojedynku pod względem kondycyjnym, co musiało zaowocować. W pewnym momencie i moi piłkarze mieli ciężkie nogi, ale byliśmy zdeterminowani, by osiągnąć cel - wygrać.

- Zawsze chcesz, by twój zespół wykorzystywał wszystkie swoje okazje, ale nie zawsze jest to możliwe. Najbardziej cieszy mnie nasza dobra gra. Zdominowaliśmy mecz.

Wenger jest zadowolony z kadry jaką posiada i nie widzi sensu przeprowadzania transferów podczas zimowego okienka transferowego.

- Nasi młodzi piłkarze wyrabiają sobie markę w zespole. Robin van Persie jest teraz wielkim, znanym piłkarzem, zaś inaczej sytuacja miała się, gdy do nas przechodził."

- Nasza sytuacja finansowa jest bardzo dobra, dlatego każdy chce, bym zaczął wydawać pieniądze, ale ja nie przewiduję żadnych ruchów zimą.

Arsene WengerLiga MistrzówOlympiakos Pireus autor: Damian Romankiewicz źrodło: Goal.com
KuBaJo komentarzy: 217401.10.2009, 09:15

Ja też jestem zadowolony z 3 punktów :D

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 530.09.2009, 19:35

Czasem nasi piłkarze trochę się zapominają, wczoraj Olimpiakos miał 3 dziwne sytuacje i każda z nich była bardzo groźna. Więc ta dominacja, jest trochę zgubna, ale kiedy my jesteśmy przy piłce i głupio jej nie tracimy, jest na prawdę dobrze.

waldek_89 komentarzy: 573530.09.2009, 19:05

ważne że wygraliśmy, to było ciężkie spotkanie. Musze przyznać to było najlepsze spotkanie jakie Arsenal dotychczas rozegrał.

ArsenalTheBest komentarzy: 102630.09.2009, 17:29

Mozna zarzucic pare negatywow naszej gry(np.skutecznosc mielismy sporo szans) ale mecz jeden z lepszych w tym sezonie LM:)

gooner80 komentarzy: 129330.09.2009, 17:07

Najbardziej obawiałem się scanariusza: my atakujemy 90 min. non stop z narastającą frustracją a Olympiacos wychodzi z 1 kontrą, strzela budę, po której się muruje i do widzenia... w pewnym momencie drugiej połowy taki scenariusz byl coraz bardziej realny, na szczescie wszystko skonczylo sie po naszej mysli...

A to co mnie niepokoi po tym meczu ale tez i kilku kolejkach PL to brak wiekszego zaangazowania ze strony Fabregasa, on powinien byc liderem i napędem tej druzyny... niestety tak nie jest, czyzby sercem i myslami byl juz w Katalonii?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1530.09.2009, 15:29

no w sumie narazie moge powiedziec jedno
jak tak dalej to git .

topol95 komentarzy: 152730.09.2009, 14:41

Nareszcie wygraliśmy w lepszym stylu niż ostatnio ;)

Corthal komentarzy: 110930.09.2009, 13:24

Niestety, ta dominacja jest względna.

Tak naprawdę, po bardzo dobrym początku przyszedł czas dwóch kolejnych porażek z klubami z Manchesteru, które było nie było, uchodzą za europejską czołówkę.

Następnie przyszedł czas kolejnych zwycięstw, odnoszonych w różnym stylu. Ktoś powiedziałby, że liczą się 3 punkty, ale coś mi się wydaje, że taka Chelsea nie dała by sobie wbić w końcówce 2 goli tak jak Olympiacos- umówmy się, kluby z Grecji nie grają ostatnio w finale CL.

Wypadałoby przetestować naszą ekipę w starciu z jakimś gigantem, co określiłoby naszą aktualną formę i de facto szanse na jakiś puchar- najbliższe szlagiery z udziałem Arsenalu to mecz z Chelsea 29 listopada i potyczka z Liverpoolem 12 grudnia- po tych 2 spotkaniach, dokładając do tego fazę rozgrywek (grudzień, styczeń- w tych miesiącach zazwyczaj kształtuje się już czołówka).

Myślę, że wtedy będziemy mogli już używać słowa "dominacja" (pozytywnie bądź też negatywnie^^) w odniesieniu do naszego zespołu- na razie jest chyba na to jeszcze ciut za wcześnie.

Angelina komentarzy: 8830.09.2009, 10:33

Yeah Boss - my też się cieszymy z tej dominacji. Oby ta dominacja była z nami do końca sezonu:)
Mecz był dobry, ale nie w pierwszej połowie, gdzie Kanonierzy biegali trochę niczym dzieci we mgle.

pietraz komentarzy: 158830.09.2009, 10:01

Wygrana bardzo cieszy ale również to, że nie straciliśmy bramki i to już 4 raz z rzędu. To mi się najbardziej podoba:)