Krystian Bielik powrócił do składu Charltonu po drobnym urazie stawu skokowego, którego nabawił się podczas przerwy reprezentacyjnej i walnie przyczynił się do pokonania na własnym boisku lidera League One - Luton Town.

Spotkanie 42. kolejki League One, które było hitem sobotnich meczy lepiej zaczęli goście, którzy już po 15. minutach prowadzili 1-0. Z czasem to gospodarze niesieni niesamowitym dopingiem kibiców zaczęli dominować na boisku. Napór piłkarzy The Addicks opłacił się i Lyle Taylor wyrównał stan meczu wykorzystując rzut karny. Kilkanaście minut później, Bielik odebrał piłkę na połowie przeciwnika, popędził z nią dobre dwadzieścia metrów i podał do niepilnowanego Vetokele. Ten z zimną krwią wykończył akcję i Charlton prowadził już 2-1. Kolejne akcje gospodarzy przyniosły trzeciego gola, którego również strzelił Taylor.

Charlton Athletic 3-1 Luton Town

Krystian Bielik, dla którego było to 28. spotkanie od pierwszej minuty w barwach The Addicks, powrócił do gry po tygodniowej przerwie spowodowanej drobnym urazem kostki. Polak został desygnowany do gry na pozycji defensywnego pomocnika i spędził na boisku 86 minut.

Statystycy z portalu WyScout odnotowali występ 21-latka.

- 2 faule.

Dziennik NewsShopper.co.uk ocenił poszczególnych piłkarzy za to spotkanie. Bielik otrzymał najwyższą notę 9 w skali od 1-10. Tak napisano o grze Krystiana: "Wspaniały występ w środku pola. Przewyższał poziomem innych. Czasami próbował robić zbyt wiele i wychodził poza swoją pozycję. Wiele razy zażegnywał niebezpieczeństwo blokując strzały. Wykonał kawał roboty przy drugim golu. Jak dobrze, że Charlton ma go znów z powrotem."

Poniżej możecie zobaczyć asystę Krystiana.

Klikając tutaj możecie zobaczyć skrót z tego emocjonującego spotkania. Charlton po 42 kolejkach zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli, które daje gwarancję gry w barażach o awans do Championship. Do drugiego miejsca, które daje bezpośredni awans, zespołowi z The Valley brakuje trzech punktów. Kolejne spotkanie drużyny Lee Bowyera już w piątek z Oxford United.

CharltonKrystian Bielik autor: Michał Lis źrodło: własne
Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.04.2019, 20:15