W minioną sobotę rozegrano 46. kolejkę League One. Charlton zmierzył się na swoim stadionie z Rochdale. Gospodarze szybko narzucili swoje warunki gry, czego owocem było strzelenie aż czterech bramek. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Aribo, którym rzekomo zainteresowany jest Arsenal. Drugi gol był dziełem obrońcy Rochdale, który nie potrafił skutecznie wybić piłki po dośrodkowaniu. Prowadzenie na 3-0 ustalił Lyle Taylor, a ostatnią bramkę zdobył Krystian Bielik.

Charlton Athletic 4-0 Rochdale

Krystian Bielik, dla którego było to 30. spotkanie od pierwszej minuty w barwach The Addicks, został desygnowany do gry na pozycji defensywnego pomocnika i spędził na boisku 84 minuty.

Statystycy z portalu WyScout odnotowali występ 21-latka.

- 3 faule.

Dziennik NewsShopper.co.uk ocenił poszczególnych piłkarzy za to spotkanie. Bielik otrzymał 8 w skali od 1-10. Tak napisano o grze Krystiana: "Był widoczny i aktywny w środku pola. Pokazał dobrą grę w defensywie, sprawnie rozgrywał, a na koniec zdobył ładnego gola."

Poniżej można obejrzeć gol Bielika.

Charlton zakończył swoje ligowe zmagania na trzecim miejscu w tabeli, co daje im udział w barażach o grę w Championship. Zmierzą się w nich z zespołem Doncaster Rovers.

Poniżej można obejrzeć zbitkę zagrań Krystiana z kwietnia.

CharltonKrystian Bielik autor: Michał Lis źrodło: własne
patryksz komentarzy: 364608.05.2019, 18:22

Jak to może być dm jakiego szukamy

Smazony komentarzy: 72008.05.2019, 13:24

Dobra powiem wprost z chęcią zobaczę go w przedsezonowych przygotowaniach, i wydaje mi się że zjada Mustafiego na śniadanie :)
Jako pierwszy zmiennik dla chociażby Kościelnego czy Sokratisa idealnie jak dla mnie

arsenalkings14 komentarzy: 23008.05.2019, 13:03

Patrząc na grę Bielika to on Czake zjada na śniadanie.

ALF komentarzy: 1608.05.2019, 09:25

@Ranczomen: Iwobiego goni w bramkach ale asyst ma już tyle samo co Ozil.

Kowal96 komentarzy: 1758108.05.2019, 06:33

Brawo Redzik! ... To znaczy brawo Bielik!

kuzguwu komentarzy: 536707.05.2019, 16:45

Chyba będziemy szukać latem środkowego pomocnika z ciągiem na bramkę ;)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 607.05.2019, 15:30

Aż sobie chyba zerknę na te baraże.

Ranczomen komentarzy: 1225207.05.2019, 14:50

Jeszcze trochę i przebije dorobek bramkowy Iwobiego, w dodatku jako obrońcopomocnik :P

piter1908 komentarzy: 505107.05.2019, 14:35

Przy obecnej kadrze i możliwościach transferowych z niecierpliwością czekam na powroty Bielika, Nelsona czy Smith-Rowe.
Mimo że zbytnio nie wierzę w żadnego z nich to mam nadzieję że dostaną szansę w meczach przedsezonowych na pokazanie się i może ktoś odpali niczym Guendo