Willock skuteczny, Nketiah nie. Arsenal 3-0 Blackpool

Willock skuteczny, Nketiah nie. Arsenal 3-0 Blackpool 05.01.2019, 19:23, Łukasz Wandzel 3161 komentarzy

Pierwszym krokiem w przygodzie z FA Cup w tym sezonie było dla Arsenalu starcie z Blackpoolem. Unai Emery po raz pierwszy poprowadził drużynę z Londynu w tych rozgrywkach. Hiszpański szkoleniowiec zaufał młodym zawodnikom w ofensywie, stawiając przy tym na doświadczenie w formacji obronnej. Okazuje się, że po meczu może być zdecydowanie bardziej zadowolony z piłkarzy grających z przodu, ponieważ tylko mizerna skuteczność Mandarynek sprawiła, że londyńczycy nie stracili w tym spotkaniu bramki.

Wyczyny Lichtsteinera w obronie stają się już codziennością, jednak Szwajcar musiał w tym spotkaniu zastąpić na środku Laurenta Koscielnego, który doznał urazu na rozgrzewce. Na szczęście, Petr Cech i spółka nie skompromitowali się przed napastnikami drużyny z League One i zachowali czyste konto. Z przodu skuteczny był Joe Willock, a zawiódł Eddie Nketiah i Ainsley Maitland-Niles.

Arsenal: Cech - Jenkinson, Lichsteiner, Sokratis, Kolasinac - Elneny, Ramsey - Maitland-Niles, Willock, Iwobi (86' Saka) - Nketiah (64' Nketiah).

Blackpool: Howard (69' Mafoumbi) - Nottingham, Daniels, O’Connor, Bola - Spearing, Guy - Taylor (62' Pritchard), Feeney, Delfouneso - Gnanduillet (83' Davies).

Eddie Nketiah bardzo szybko doszedł do dwóch sytuacji strzeleckich, ale kompletnie je zmarnował. Z początku nie lepiej prezentowała się defensywa Arsenalu. Stephen Lichsteiner dający się obracać zawodnikowi drużyny występującej w League One to nie jest to, co kibice chcieliby oglądać. Na szczęście dla Szwajcara, jego koledzy szybko postarali chwili o otwarcie wyniku, kiedy z rzutu uderzał Aaron Ramsey. Piłka po rykoszecie odbiła się od słupka, a dobił ją Joe Willock i już w 11. minucie było 1-0.

Po pierwszym golu zabrakło już tego samego ciągu na bramkę, choć The Gunnersstwarzali sobie sytuacje. Dziwi jedynie fakt, że Blackpool również. Mandarynki miały tyle miejsca do gry, że aż przykro było patrzeć na obrońców Arsenalu, którzy niesfornie bronili się przed o klasę gorszym rywalem. Wydaje się, że Petr Cech powinien być w tym meczu na tyle bezrobotny, by zdążyć ściągnąć rękawice, kask ochronny, a następnie podrapać się po głowie. Tymczasem czeski golkiper musiał nieustannie pozostawać aktywny, by wyłapywać niewygodne piłki.

Gospodarze nie popisywali się celnością. Ich strzały przeważnie były zbyt słabe i zmierzały prosto do rąk bramkarza Arsenalu. Za to goście przynajmniej wykańczali część okazji i dzięki temu Joe Willock podwyższył prowadzenie w 37. minucie. Asystował mu Eddie Nketiah, który jeszcze w końcówce pierwszej połowy zmarnował kolejną znakomitą okazję, tym razem po dalekim wykopie Petra Cecha.

Londyńczycy rzucili się do ataku w pierwszych minutach drugiej połowy. Rajdem popisał się Iwobi, blisko strzelenia bramki był też Ramsey, ale tempo meczu szybko przygasło. Skuteczność Blackpoolu pozostawiała wiele do życzenia jeszcze przed przerwą, ale okazało się, że gospodarze przeszli samych siebie i pudłowali nawet przy idealnych okazjach do strzału.

Równie słabą formą strzelecką odznaczał się Eddie Nketiah, który zmarnował trzy realne okazje na zdobycie gola. Powinien mieć hattricka, ale to Joe Willock był znacznie bliżej jego zdobycia, kiedy trafił do siatki po podaniu Kolasinaca. Niestety, młody Anglik znajdował się na pozycji spalonej. Offside nie przeszkadzał jednak sędziemu, gdy to Iwobi dobijał piłkę po strzale Ramseya. Nigeryjczyk ustalił wynik spotkania na 3-0 po akcji zainicjowanej przez Alexandre'a Lacazette'a.

BlackpoolFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Frytek komentarzy: 320309.01.2019, 23:19

@TW_Szczepan: oczywiście, że temat plagiatu był podnoszony. Sumlinski nigdy nie uciekł od tego tematu. Oczywiście nie mam zamiaru przekonywać nikogo.
Sumliński wzorował się na treściach pisarzy powieści, budując klimat wątków. Nigdy nie plagiatował merytorycznej części książek z której jasno wynika, że zarówno Tusk i Komorowski to bandyci. Plagiat nie zabił Leppera. Plagiat nie zabił Falzzmana i setek innych ofiar, o których mowa w książkach. Symulowali wygrywa wszystkie procesy sądowe. Zostało udowodnione, że Komorowski ustawił prowokacje polityczna aby go zamknąć co zeznał major Tomasz Budzyński, były agent służb specjalnych, który się nawrócił i nie boi się pisać o tym wszystkim w swoich książkach. Oni nigdy nie pozwą Sumlinskiego, ponieważ wiedza, że to byłyby głośne procesy, gdzie wiele można by było udowodnić. Reasumując, przykro mi, ale sprawdziłem wątki plagiatu. Najwiecej mówił o nich Tomasz Lis- ten sam, który zrobił cyrk z Karolakiem odnośnie córki Dudy i potem musiał przepraszać.

ZielonyLisc komentarzy: 2029409.01.2019, 23:18

@TW_Szczepan: albo jest wiarygodny albo nie dlatego rzuciłem inne historiem

gbn komentarzy: 380509.01.2019, 23:16

@ZielonyLisc: No cóż i tak też czasem bywa.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.01.2019, 23:15

User Taki ma racje precz z klubami na ropę, tylko kluby na gaz!

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 509.01.2019, 23:15

@simeges:

Tuchel jest pierwszym menadżerem PSG, który odpada z krajowego pucharu na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Co do meczu. Trudno winić trenera za indywidualne błędy piłkarzy. Przecież nie nakazuje im faulować w polu karnym, a zdarzyło się to dzisiaj trzykrotnie. Gwoli ścisłości, każda jedenastka była prawidłowa. Cavani przestrzelił dzisiaj dwa razy w klarownych sytuacjach, w tym raz na 2:0. Jeżeli już, to można przyczepić się do nastawienia piłkarzy, że nie wyciągnął z nich więcej. W każdym razie we Francji była przerwa i zawodnicy nie trenowali prawie dwa tygodnie, więc nie są w swojej optymalnej dyspozycji. Dzisiaj Guingamp sprzyjało w głównej mierze szczęście i czasami w footballu to wystarcza. Trzeba jednak pochwalić ich za mądrą i stabilną grę w defensywie. Nie powiem, że zasłużyli, bo bym skłamał, ale dali z siebie 100% i widać było u nich większą motywację, czego nie dostrzegłem u zawodników z Paryża. Wdarło się zbyt dużo nonszalancji. Tak jakby mecz sam miał się wygrać. Można to zapisać na konto Niemca, bo to jego osobista porażka, ale tak jak wspomniałem wcześniej - sporo czynników złożyło się na taki rezultat.

TW_Szczepan komentarzy: 188409.01.2019, 23:15

@ZielonyLisc: Nie no, hurtowo się mnie pytasz o milion skomplikowanych spraw, panie. Tak się nie da dyskutować przecież.

ZielonyLisc komentarzy: 2029409.01.2019, 23:15

@gbn: już za późno

simeges komentarzy: 568 newsów: 1309.01.2019, 23:14

@MVTI napisał: "Zawsze lepiej oni niż Liverpool"

Potwierdzam

gbn komentarzy: 380509.01.2019, 23:13

@ZielonyLisc: No ku Twojemu rozczarowaniu nie mam.

ZielonyLisc komentarzy: 2029409.01.2019, 23:12

@gbn: ta? Jutro masz pobudkę o 6:00.

gbn komentarzy: 380509.01.2019, 23:11

@ZielonyLisc: To była ironia.

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57909.01.2019, 23:11

Guingamp wygralo z PSG 2;1 ale pierwszy raz widze zeby w 90 minutach meczu druzyna miala przyznane 3 karne ... ladny wal poszedl tam

ZielonyLisc komentarzy: 2029409.01.2019, 23:11

@TW_Szczepan: Okej okej... w zupełności fikcja hehe. Dlatego żaden nie wytoczył mu procesu za zniesławienie. Tusk w zupełności nie był finansowany przez Niemców, a Komorowski nie kręcił wałków za pomocą wsi, które wyprowadziło z polski miliardy złotych, Niemcy czy brytole w ogóle nie inwigiliją polskiej zbrojeniowki, a ruskie BBN.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57309.01.2019, 23:09

@Taki napisał: "Precz z klubami na ropę!
Zero szacunku."

Zawsze lepiej oni niż Liverpool.

Taki komentarzy: 204609.01.2019, 23:08

@Kanonier204 napisał: "Oby City podtrzymało taką formę.

Chcę, żeby rozwalali wszystko jak leci"

Precz z klubami na ropę!
Zero szacunku.

TW_Szczepan komentarzy: 188409.01.2019, 23:06

Na zwycięstwo dla Guingamp strzelił syn Liliana Thurama :O

TW_Szczepan komentarzy: 188409.01.2019, 23:05

@ZielonyLisc: Wszystkie rzeczy, o których pisze Sumliński są wyssane z palca. Sądząc po czasie, nawet nie przeczytałeś w połowie linku, który wysłałem. Spróbuj się do tego odnieść. Dziennikarstwo śledcze jest kwestią zero-jedynkową. Albo jesteś wiarygodny, albo nie. Jeśli jesteś notorycznym plagiatorem, to nie jesteś wiarygodny, tyle. A taki Steinbeck go przykładowo nie pozwie, bo nie żyje od 51 lat.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1309.01.2019, 23:01

Gdzie jest Hot chce poznać przyczyny porażki PSG i dlaczego nie jest to wina Tuchela

ZielonyLisc komentarzy: 2029409.01.2019, 23:00

@gbn: Jakie SKW... Akcje z honkerami i nie tylko nie są żadną tajemnicą.

Chopinno komentarzy: 328709.01.2019, 23:00

@ZielonyLisc: kara za wychodzenie z k.com nawet na minutkę

simeges komentarzy: 568 newsów: 1309.01.2019, 22:59

@TW_Szczepan:
Lub
lfc.pl (wersja beta kanonierzy.com, jak widać nieudana próba)
Polecam

ZielonyLisc komentarzy: 2029409.01.2019, 22:59

@TW_Szczepan: No i? Wszystkie historie związane z WSI, powiązaniami Tuska z niemieckim wywiadem, finansowaniem przez komunistów i Pruszków są wyssane z palca? A więc czemu żaden nie wytoczył mu procesu? A ilu ,, popełniło samobójstwo" gdy przekroczyło czerwoną linię?

Cdarwin1 komentarzy: 26109.01.2019, 22:54

@RIVALDO700: 2 duże transfery do ofa i normalny trener zamiast tego wuefisty i real szybko wróci do ścisłego topu. A musi się pozbyć też szrotu typu Vasquez hehe.

lukasz845 komentarzy: 455609.01.2019, 22:52

Zluzujmy już ten temat polityki i tak nikt nikogo nie przekona do zmiany poglądów

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11709.01.2019, 22:52

Dawać tego Carrasco. Pamiętam jak nam kiedyś bramkę strzelił.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1309.01.2019, 22:50

Guardiole powinni oskarzyc o gwałt

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.01.2019, 22:50

A real w pucharze króla w 65 minucir z 16 leganes prowadzi na SB tylko 1-0 po karnym Ramosa.

Niesamowity regres tego klubu.

TW_Szczepan komentarzy: 188409.01.2019, 22:47

@Frytek: kompromitacje.blogspot.com/2016/01/sumlinski-plagiator-patologiczny.html

TW_Szczepan komentarzy: 188409.01.2019, 22:46

@Frytek: Ale plagiatorów to Ty chłopie nie czytaj :D

kwiatinho komentarzy: 1313209.01.2019, 22:45

@Maczupikczu:
PiS kupił elektorat a PO była tak nieudolna w kampanii że ciężko mówić nawet o porażce.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.01.2019, 22:44

Oby City podtrzymało taką formę.

Chcę, żeby rozwalali wszystko jak leci, nie to co te nury z Liverpoolu.

Frytek komentarzy: 320309.01.2019, 22:43

Ja staram się stronić od polityki. Ale przeczytałem serię ,,Niebezpieczne związki...” oraz część innych książek Wojciecha Sumlińskiego i Tomasza Budzyńskiego.
Sam dowód, że takie osoby jak Komorowski nie siedzą w pace jest dowodem nieudolności, konszachtów i powiązań obecnego rządu. Natomiast to, że Tusk nie siedzi to jasna sprawa, jest niemiecką marionetką i żaden rząd w Polsce nigdy go nie skaże. Polecam przeczytać te książki abyśmy mogli zaobserwować w jakiej fikcji zwanej państwem żyjemy.

Maczupikczu komentarzy: 24109.01.2019, 22:42

@kwiatinho: Krótkie pytanie. Twoim zdaniem PiS wygrał wybory czy platforma przegrała?

platinium komentarzy: 139309.01.2019, 22:41

Pep się chyba przestraszył że będą mu wypominać brak trofeów, w tym sezonie, na twitterze.

helzing komentarzy: 327309.01.2019, 22:39

to co, City daje walkowera w następnym :P po co ryzykować kontruzje

gbn komentarzy: 380509.01.2019, 22:38