Wrócić z pucharem: Everton vs Arsenal

Wrócić z pucharem: Everton vs Arsenal 17.07.2015, 22:35, Eryk Szczepański 764 komentarzy

Wprawdzie Barclays Asia Trophy to tylko przedsezonowy towarzyski turniej, ale Kanonierom dobrze by zrobiło wygranie finałowego meczu i zdobycie tego trofeum. Rozgrywki w Singapurze są dobrym przetarciem przed zbliżającym się wielkimi krokami Emirates Cup, a następnie walką o już poważniejszą nagrodę – Tarczę Wspólnoty. Seria zwycięstw z pewnością podniosłaby morale i zwiększyła głód kolejnych sukcesów. Najważniejsze jednak to wejście w rytm meczowy, budowanie formy i uniknięcie urazów.

Z racji mało wymagającego rywala w postaci Singapure XI, trudno jest określić dyspozycję, w jakiej znajdują się podopieczni Wengera. Mecz nie sprawił im większych kłopotów i raczej był okazją do sprawdzenia zawodników, którzy nie mają pewnego miejsca w pierwszej drużynie. Nastroje natomiast na pewno są bardzo dobre, nie tylko z powodu zwycięstwa, ale także z racji przebywania w dość egzotycznym państwie i kontaktu z tamtejszymi fanami.

Everton miał trudniejszą drogę do turniejowego finału. Podopieczni Martineza mierzyli się ze Stoke, które jest zdecydowanie lepszą drużyną niż azjatycka ekipa. The Toffees po dość intensywnych 90 minutach nie rozstrzygnęli meczu na swoją korzyść i dopiero w konkursie „jedenastek” zapewnili sobie udział w jutrzejszym meczu.

Jako że Arsenal i Everton dzielą jedno „podwórko”, historia ich spotkań jest bardzo bogata. Oba zespoły zagrały ze sobą łącznie 204 spotkania z czego aż sto wygrali zawodnicy z północnego Londynu. Liverpoolczycy wygrali 59 meczów, a 45 zakończyło się podziałem punktów.

Typowanie jutrzejszych składów jest trochę jak gra na loterii. Nie wiadomo czy menadżerowie podejdą poważnie do tego meczu i za wszelką cenę będą chcieli zdobyć trofeum czy jednak potraktują to jako kolejną okazję do przetestowania młodych zawodników. Tak czy inaczej, liczymy na 101. zwycięstwo Kanonierów i nowy puchar w klubowej gablocie.

Typ Kanonierzy.com: 0:1

Barclays Asia Trophy autor: Eryk Szczepański źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
arsenal159 komentarzy: 16577 newsów: 29718.07.2015, 12:47

espnfc.com/manchester-united/story/2527045/david-de-gea-missed-man-utd-us-win-with-injury-says-van-gaal

AaronJamesRamsey komentarzy: 457318.07.2015, 12:47

ale głupie warny dostaję. Któryś z redaktorów ma okres?

AaronJamesRamsey komentarzy: 457318.07.2015, 12:46

lukasz
bo można skończyć na łyso

Czeczenia komentarzy: 1079918.07.2015, 12:46

Niski, ale czyści porządnie. Taki Kosa podobno 186, Terry 1cm więcej. Tylko, że Arsenal i bez niego jest kurduplowaty.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457318.07.2015, 12:45

Shinev
W takim razie rureczka i leżenie pod wodą.

maciekbe komentarzy: 1245818.07.2015, 12:44

Umtiti nie widziałem za bardzo w akcji, ale imponuje mi fakt, że w wieku 21 lat ma rozegrane 100 spotkań w Ligue 1. Tylko trochę niski na ŚO jest, 181 cm wzrostu

danielosik komentarzy: 1076718.07.2015, 12:44

A nie... jednak jest, czyli jestem ślepy.

Alonso komentarzy: 1209918.07.2015, 12:43

Grałem ostatnie 2 sezony fpl, teraz mi się nie chce w to bawić. Nudne to.

MarkOvermars komentarzy: 705118.07.2015, 12:43

jakaś nowa porcja plotek transferowych? ktoś coś ?

lukasz845 komentarzy: 376418.07.2015, 12:41

Shinev

Ja bym spróbował użyć dezodorantu i zapalniczki, tylko trzeba uważać na kierunek wiatru

lays komentarzy: 3986918.07.2015, 12:40

Jak tam składy FPL wasze? Ogarniete juz?

Mam nadzieje, że dogram to do konca w koncu XD

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 118.07.2015, 12:40

na kanale 38 jest wielka grafika z napisem barclays asia trophy, w okolicach 14 20 wlacza mecz

danielosik komentarzy: 1076718.07.2015, 12:39

Nie widzę coś Benzemy, albo jestem ślepy, albo go nie ma.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 118.07.2015, 12:39

@bobslej

Ale ja sobie chcę spokojnie w basenie poleżeć, a te bestie mnie ciągle harrasują :/

Jedyny sposób to morderstwo, ale wg internetu latają z prędkością 140 km/h, więc ciężko.

Kanonier204 komentarzy: 40586 newsów: 318.07.2015, 12:36

peciakk
Niby w 46 za Ronaldo.

Czeczenia komentarzy: 1079918.07.2015, 12:35

lays

Umtiti też grał na LO, ale z niego taki LO jak z Sakho. Facet jest silny, postawny, chociaż nie za wysoki, do tego bardzo doświadczony. O szybkości nie mówmy, bo taki Per to Wengera by nie dogonił.

Teraz w ogóle jest moda na młodych francuzów w obronie - Zouma, Mangala czy w innych ligach Varane, Laporte. Sakho jak przychodził do LFC też miał te 23(?) lata. 10 lat grania dla stopera. Umtiti byłby ciekawą opcją dla Arsenalu.

Ja to nawet myślałem, że Imbula w tym Interze, musiałem sprawdzić.

peciakk komentarzy: 10429 newsów: 518.07.2015, 12:34

Wszedł Benzema ?

bobslej22 komentarzy: 676718.07.2015, 12:34


Shinev>>> Jedyny sposób to ucieczka lub odganianie. Co ciekawe zauważyłem że nawet w miescie jak stoję na krzyżówce te bąki latają dookoła samochodu. Dziwne to . Może mylą samochód z krową ??? :P

lays komentarzy: 3986918.07.2015, 12:32

Wilk z łol strit

Dokładnie.

Ja od 2009 mam c+ i dodali mi jakies kanaly po prostu jak weszlo nc+, ale kanalu 38 zadnego nie mam

lays komentarzy: 3986918.07.2015, 12:31

Czeczenia

Z Ramseyem to chyba przesada moim zdaniem.

Walcott ostatnio ciagle kontuzje, Ramsey tez ma, natomiast ten Ramsey i tak przegral prawie 3/4 sezonu i byl jednak dla nas wazny.

Co innego Wilshere

lays komentarzy: 3986918.07.2015, 12:31

Czeczenia

Z Ramseyem to chyba przesada moim zdaniem.

Walcott ostatnio ciagle kontuzje, Ramsey tez ma, natomiast ten Ramsey i tak przegral prawie 3/4 sezonu i byl jednak dla nas wazny.

Co innego Wilshere

pierre_afc komentarzy: 1058518.07.2015, 12:31

Założe się, że Gabriel umie angielskie zwroty potrzebne do gry na boisku, po prostu słabo mu idzie angielski taki do życia :P

Dan_Crowley komentarzy: 131318.07.2015, 12:31

Lays
Umtiti to przeciez obrońca

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 118.07.2015, 12:28

Dzięki kanoniery. Widzę, że nie ma na te bestie normalnego sposobu, bo żadnych szprejów nie mam :/

bobslej22 komentarzy: 676718.07.2015, 12:28

Shinev>>> wpisz w Google bąk bydlęcy. Zapewne i to Ci chodziło?

maciekbe komentarzy: 1245818.07.2015, 12:27

@Czeczenia AW powiedział wczoraj, że będzie grał Chambersem na ŚO

lays komentarzy: 3986918.07.2015, 12:27

Czeczenia

Serio Imbuła w Porto? :D Parę dni nie zerkałem i transfer ;/

Umiti z tego co wiem to na DM też coś tam grywał, czy nie? WIem, że to obrońca.

Chambers to moim zdaniem typowy ŚO, na PO ma za mało dynamiki i jest za wolny. Fajnie prezentowal sie na srodku obrony.

Co do Gabriela to liczę, że wygryzie Pera... fajny duet stworzyliby z Kosą, tyle, że Brazylijczyk niech cos sie angielskiego poduczy, podstawowe zagadanienia.

danielosik komentarzy: 1076718.07.2015, 12:24

Wenger: Z Evertonem zagrają m.in. Cech, Koscielny, Cazorla, Ozil, Ramsey, Giroud i Walcott.

arsenal159 komentarzy: 16577 newsów: 29718.07.2015, 12:23

AJR

Od wczoraj.

arsenal159 komentarzy: 16577 newsów: 29718.07.2015, 12:22

Kanonier

Dzięki żartownisiu :D

AaronJamesRamsey komentarzy: 457318.07.2015, 12:22

arsenal159
Od kiedy jesteś redaktorem?

Żegnaj dobry kolego...

Kanonier204 komentarzy: 40586 newsów: 318.07.2015, 12:21

arsenal159
Jeszcze raz gratuluje awansu. Moze w Avansie dostaniesz stanowisko. Co do meczu ja jestem spokojny. Te 1:0/2:0 powinni wygrac. Niestety rowniez nie mam jak zobaczyc tego meczu..

Resoviak77 komentarzy: 155318.07.2015, 12:19

Widzę ,że Morgan ładnie zaczyna przygodę z Diabłami od gola w debiucie. Świetny transfer mułów.

Kanonier204 komentarzy: 40586 newsów: 318.07.2015, 12:19

Ogolnie sie mowi mucha konska. Nie spotkalem innego stwierdzenia.

arsenal159 komentarzy: 16577 newsów: 29718.07.2015, 12:18

Szkoda, że nie będę mógł obejrzeć tego spotkania, mam nadzieje, że wygrają :)

Dan_Crowley komentarzy: 131318.07.2015, 12:18

Shinev
Taki owad to Giez bydlęcy.

Czeczenia komentarzy: 1079918.07.2015, 12:17

lays

Imbula już w Porto, a Umtiti to obrońca.

Zamiast Kosy jest Gabriel, przynajmniej ma podobne parametry. Musimy zobaczyć go w akcji kiedy dostanie przynajmniej miesiąc ciągłej gry.

Chambers? Moim zdaniem jego przydatność na prawej stronie obrony została już zweryfikowana, i wystarczy. Na środku prawdopodobnie czeka go przyszłość.

A taki Walcott czy Ramsey, nie wiem czy trzymanie się takiej koncepcji jest słuszne, ale Arsenal był przed nimi i będzie po nich. Może czas ich obarczyć prawdziwą odpowiedzialnością, albo posadzić ich i sprowadzić kogoś lepszego.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 118.07.2015, 12:16

Koledzy i domniemani wrogowie, mam pytanie. O tej porze roku latają sobie takie bycze muchy, które zabijają jednym ukąszeniem (może nie zabijają, ale boli). W moich stronach mówi się na nie "koniówy", ale w googlach nic takiego nie znalazłem. Ktoś wie, jak się nazywają?

bobslej22 komentarzy: 676718.07.2015, 12:13

Ostatnio zauważyłem że Canal + ogólnie się spartolił. Jeszcze teraz potracili ligi.

Kanonier204 komentarzy: 40586 newsów: 318.07.2015, 12:11

Przez ta Ekstraklape popierdzielili ladnie rozpiske. Zeby nie ta E-klapa mecz bylby normalnie dodany a tak kij wie gdzie co jak.

A zreszta co mnie to jak i tak nie mam jak ogladac..

migus11 komentarzy: 131018.07.2015, 12:11

O dzięki, nawet nie wiedziałem, że będę coś miał na tym 38. :)

bobslej22 komentarzy: 676718.07.2015, 12:11

Ludzie macie C+ ? Macie to po kiego grzyba ciągle ktoś wypytuje . Ciężko o tej 14.30 przeskoczyć na inny kanał >???

mar12301 komentarzy: 2196818.07.2015, 12:09

migus11

Mecz na żywo w kanale 38 nc+ od 14.30.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 118.07.2015, 12:09

dziękuje serdecznie

lays komentarzy: 3986918.07.2015, 12:09

Czeczenia

Dlatego napisałem '' wieczne talenty ''. Tak na prawdę to tylko Ramsey i Walcott zagrali po 1 mega mega sezonie. Pozostali? Gibbs, czyli brak jakiejkolwiek stabilizacji... dobre 2 mecze, złe 2 miesiace. Chambers, czyli gracz na przyszlosc, nie ma co go tutaj narazie wrzucac. Wilshere, czyli najwiekszy talent od dawien dawna, ale kontuzje i nieprofesjonalne zachowanie. I tak mozna w kółko.

migus11 komentarzy: 131018.07.2015, 12:08

Może ktoś potwierdzić, że Arsenal na C+ dopiero o 18 puszczają? Bo o 14 puchar Davisa czyli tenis czyli mogą puścić nawet o 16 ten mecz bo tenis różnie trwa.

lays komentarzy: 3986918.07.2015, 12:08

carlos

Ty no nie wiem. W nc+ na kanale 38 niby jest... myslalem, ze na c+ jest a tutaj powtorka o 18 dopiero. Zostają, więc internety

mlody13 komentarzy: 337418.07.2015, 12:07

Canal+ Sport
2 godz. ·

Też tak tęsknicie za Premier League?
Emotikon wink
Dziś mały przedsmak rozgrywek, czyli decydująca rywalizacja w Barclays Asia Trophy. Od 11:50 w CANAL+ SPORT2 mecz o 3. miejsce, w którym Stoke City zagra z Singapore Select XI. O 14:20 na kanale 38 nc+ starcie finałowe, w którym Arsenal spotka się z Evertonem. Powtórka w CANAL+ SPORT2 o 18:00!

Czeczenia komentarzy: 1079918.07.2015, 12:07

lays

Zauważ jedną rzecz, mianowicie chodzi o pomysł budowania zespołu na brytyjskim kręgosłupie.

Gibbs, Chambers, Ramsey, Wilshere, Chamberlain, Walcott, Welbeck - czy chociaż połowa z nich gwarantuje temu klubowi cokolwiek prócz kontuzji?

lays komentarzy: 3986918.07.2015, 12:07

Teraz jest stabilizacja w składzie Wengera, natomiast 1 kontuzja kogos z trojki Kosa,Coq i Giroud i nas nie ma. To są najważniejsi zawodnicy tej układanki.

Bez Giroud'a będziemy grali z Welbeckiem na szpicy, czyli w 10 bo gość nie potrafi się totalnie ustawiać na tej pozycji, na dodatek częśto cofa się bardzo głęboko, czy biega na skrzydle, a na szpicy momentami jest Cazorla co jest śmieszne.

Bez Coqa, czy Kosy mamy ten sam problem co w całej 1 czesci ubieglego sezonu, czyli bedzie jedna wielka patola i rozpierdol w obronie.

Wenger nie uczy sie na błędach? To po okienku, bo narazie trwa i moze nas wzmocni. Fajne byly statystyki, czyli zwyciestwa z Kosą i bez... masakra bez porównania.

Flamini w tamtym sezonie sam nam urwał parę pkt... City,Tottenham,Hull :)

Wenger podobno składał jednak 15 mln funtow za Sznederle, a to znaczy, ze DM chce? 15 mln funtow niech rzuci w kogos z Francji... na DM Umiti, Imbuła :P

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester United17113336
2. Leicester18112535
3. Liverpool1796233
4. Manchester City1695232
5. Everton17102532
6. Tottenham1786330
7. Chelsea1885529
8. Southampton1885529
9. West Ham1885529
10. Aston Villa1582526
11. Arsenal1873824
12. Leeds1872923
13. Crystal Palace1865723
14. Wolves1964922
15. Newcastle1754819
16. Brighton1938817
17. Burnley1744916
18. Fulham1726912
19. West Brom18251111
20. Sheffield Utd1812155
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah133
Son Heung-Min125
Bruno Miguel Borges Fernandes117
J. Vardy115
D. Calvert-Lewin110
H. Kane1011
P. Bamford102
C. Wilson83
W. Zaha82
Marcus Rashford75
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6
Gracz grudnia wybór redaktorów Bernd Leno
Bernd Leno
7.15
Gracz grudnia wybór użytkowników Emile Smith Rowe
Emile Smith Rowe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl