Wygrana zgodnie z planem. Qarabag 0-3 Arsenal

Wygrana zgodnie z planem. Qarabag 0-3 Arsenal 05.10.2018, 14:14, Patryk Bielski 101 komentarzy

Kanonierzy bez większych problemów poradzili sobie w swoim drugim spotkaniu Ligi Europy w tym sezonie i zwyciężyli na wyjeździe z Qarabagiem 3-0. Wszystkie trzy bramki zdobyte przez gości były debiutanckimi trafieniami w koszulce z armatką na piersi - do siatki trafiali bowiem Sokratis, Smith Rowe oraz Matteo Guendouzi.

Unai Emery - czego można się było spodziewać - desygnował na murawę dość eksperymentalny skład. Hiszpan zdecydował się ustawić swój zespół w formacji 3-4-3 z Dannym Welbeckiem na środku ataku. Warto wspomnieć, że do zespołu po kontuzji wrócił Sead Kolasinac, który bardzo dobrze radził sobie na lewym wahadle.

Arsenal nie mógł wymarzyć sobie lepszego początku tego meczu. Kanonierzy objęli prowadzenie już w 4. minucie. Piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Elnenego głową uderzył Monreal, a Sokratis z najbliższej odległości dokończył dzieła.

Qarabag kilkakrotnie zagroził bramce Arsenalu, ale nie potrafił znaleźć recepty na dobrze spisującego się Bernda Leno.

Podopieczni Unaia Emery'ego podwyższyli stan spotkania w 53. minucie. Alex Iwobi przyjął piłkę w środku pola i świetnie obsłużył podaniem wbiegającego na prawej flance Smitha Rowe'a, który strzałem po ziemi pod interweniującym bramkarzem zdobył swojego debiutanckiego gola w pierwszej drużynie Arsenalu.

W 79. minucie było już 3-0. Tym razem do siatki trafił Matteo Guendouzi, który oddał ładny strzał po długim słupku z okolic szesnastego metra.

Choć chwilami styl gry Arsenalu nie porywał, to należy odnotować, że Kanonierzy po raz kolejny - ósmy raz z rzędu - okazali się lepsi od swoich rywali i schodzili z boiska z kompletem punktów. Podopieczni Unaia Emery'ego dzięki temu zwycięstwu zajmują pierwsze miejsce w grupie E, wyprzedzając Sporting dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Arsenal: Leno - Holding, Sokratis, Monreal (46' Torreira) - Lichsteiner, Elneny, Guendouzi, Kolasinac - Smith-Rowe (65' Özil), Welbeck, Iwobi (71' Lacazette).

Qarabag: Vagner - Miedwjediew, Gusejnow, Rzeźniczak, Agolli - Michel, Garajew (Sławczew) - Madatow (61' Delarge), Ozobić (67' Abdullayev), Zoubir - Emeghara.