Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
krzykus1990 komentarzy: 528406.08.2022, 16:21

22 minuta spurs oddaje pierwszy strzał na bramkę!

kamil47 komentarzy: 268506.08.2022, 16:19

No jak żaden z nowych nabytków nie gra w pierwszej XI to rzeczywiście coś jest nie tak. Nie ma co się oszukiwac ale kurczaki nie mieli kadry na miarę Liverpoolu czy Shity żeby nowy grajek bez względu na poziom musiał z początku grzać ławę.

amiapsycho komentarzy: 78906.08.2022, 16:19

Przepraszam za to samo pytanie po raz 100, ale apka c+ nie pokazuje teraz żadnego meczu? Nic nie mogę znaleźć

Garfield_pl komentarzy: 2873306.08.2022, 16:18

Mogłaby tak tabela na koniec sezonu wyglądać ;)

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 16:17

Ale ten komentator meczu TOT-SOU jest tragiczny... to ja bym lepiej umiał to komentować xD

Mastec30 komentarzy: 643706.08.2022, 16:16

Bez sensu ta Multiliga w Viaplay. Nie dość że wszystko komentuje ten sam gość to jeszcze w ogóle nie przełączają się na inne mecze. Tylko Spurs -Soton. Po to jest chyba Multiliga, żeby pokazać jak najwięcej. Jakbym chciał ten mecz obejrzeć to bym go sobie wlaczyl

Garfield_pl komentarzy: 2873306.08.2022, 16:16

@pestjusz napisał: "Komentator z tej multiligi jest taki nudny, że muszę zmienić transmisję na pojedynczy mecz"
Dziwnie słyszeć Borka w PL

Dziadyga komentarzy: 846006.08.2022, 16:16

Musze chwalic Viaplay,bo nastepny mecz juz 5 co ogladam i ani razu nie zacielo.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 16:15

Kury już w pytkę?

Oj jak mi przykro...

;)

Garfield_pl komentarzy: 2873306.08.2022, 16:15

@Dzulian napisał: "Przegrywające kurczaki to miód na moje serce. I ta zirytowana gęba małpiarza Conte. Cudo"

Dzulian komentarzy: 265906.08.2022, 16:14

Przegrywające kurczaki to miód na moje serce. I ta zirytowana gęba małpiarza Conte. Cudo.

gnabry_ komentarzy: 5737 newsów: 106.08.2022, 16:14

Ward-Prowse>Henderson>maddison

kamil47 komentarzy: 268506.08.2022, 16:13

Brawo dla Soton !!! calym sercem za wami przez jeszcze 80 minut ! :)

Reamoner komentarzy: 469506.08.2022, 16:12

Spurs jakie transfery o rajciu !! Pierwszy mecz sezonu ani jeden nowy piłkarz nie łapie się do podstawowej 11 ... śmieszne ten dziennikarski orgazm :)

Garfield_pl komentarzy: 2873306.08.2022, 16:12

@barto32 napisał: "Użytkownicy viaplay. Jeśli oglądacie teraz tottki możecie potwierdzić ze tez macie spóźniony komentarz ?:/"

Paul77 komentarzy: 1008506.08.2022, 16:10

Jak by Nunez trafił do Arsenalu, to byście go ukrzyżowali... Chłop jak myślałem dopiero ogarnia ligę.
Dlatego chcę Tielemansa, a na konkurencję dla skrzydłowych Bowen, a potem dopiero Mousa Diaby.

gnabry_ komentarzy: 5737 newsów: 106.08.2022, 16:08

Ale akcja Wolves. Jak z FIFY 2001.

Mizzou komentarzy: 605306.08.2022, 16:07

@enrique:
Tottenham vs Święci

krzykus1990 komentarzy: 528406.08.2022, 16:07

Mikel Arteta obserwował spotkanie z trybun.Marquinhos masterclass. Brazylijczyk zakończył mecz z bramką i piękną asystą ala Quaresma, a pierwszy gol padł po dobitce jego strzału. Podobno 19-latek przewyższał poziomem wszystkich zawodników na boisku.

Mikel Arteta obserwował spotkanie z trybun.

Źródło Sknerusy

No to nie trzeba kupować nowego skrzydłowego xD

gnabry_ komentarzy: 5737 newsów: 106.08.2022, 16:06

Wiedziałem żeby nie stawiać na Ville.

kamil47 komentarzy: 268506.08.2022, 16:00

@arsenallord: myślę że jedno jak i drugie.Liverpool ma swoje problemy z kontuzjami + do tego brak Sane. W PL nie ma słabych ekip. Wczorajszy nasz mecz mimo ważnej wygranej to nie był jakiś pewniak od momentu przejścia w system 3 obroncow przez CP.

pestjusz komentarzy: 261406.08.2022, 15:57

30 punktów, trzech grajków. Nie jest źle póki co

pestjusz komentarzy: 261406.08.2022, 15:56

@enrique: multiliga

Naburator komentarzy: 278406.08.2022, 15:55

@enrique: a widziałeś ta asystę? Xd chciał przyjąć i gdyby nie Salah obok to piłka wybili by obroncy

arsenallord komentarzy: 29839 newsów: 11706.08.2022, 15:55

Ciekawe czy Fulham takie mocne czy Liverpool pikuje w dół.

kamil47 komentarzy: 268506.08.2022, 15:55

@zonadlapersiego napisał: "a wiec dalej ustawka. w tamtym sezonie waly sedziowskie kosztowaly liverpool mistrzostwo i arsenal lige mistrzow. w tym zaczyna sie od walu. oczywiscie sedzia sie wybroni, ale nurek i szukanie nogi przeciwnika byl straszny. zal nie sport"
Z tego co pamiętam to nie ogarnelismy top4 ze względu że nie wytrzymaliśmy końcówki fizycznie jak i przede wszystkim psychicznie.

XandeR komentarzy: 976306.08.2022, 15:53