Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ranczomen komentarzy: 1238306.08.2022, 15:01

Karny w 100% prawidłowy. Van Dijk zrobiony jak dziecko.

Garfield_pl komentarzy: 2875606.08.2022, 15:01

Takie wyniki psują kupony,ale w ogóle mi nie żal;)

Gofer999 komentarzy: 1475106.08.2022, 15:01

@Barney: Jej. Błąd popełniłem. Spokojnie, nie podniecaj się tak. :D

Marzag komentarzy: 41393 newsów: 106.08.2022, 15:00

No kurła karny jak nic, Van Dijk nie dotknął piłki i kopnął przeciwnika.

Furgunn komentarzy: 934706.08.2022, 15:00

Naciągane mocno..

Marzag komentarzy: 41393 newsów: 106.08.2022, 14:59

@Barney napisał: "Przecie to jest gol nuneza ,a ty ślepo słuchasz debilnych komentarzy domagaly"
Sprawdziłem sobie na powtórce, wygląda to tak jakby piłka po piętce Nuneza leciała wzdłuż bramki i to obrońca ja skierował do bramki. To moze być zaliczone jako swojak.

Barney komentarzy: 2114706.08.2022, 14:59

@Gofer999:

No to się po prostu nie znasz ,piłka leci w światło bramki i jest to gol Nuneza ,proste.

Czegoś się dzisiaj nauczyłeś.

pestjusz komentarzy: 261406.08.2022, 14:59

Ależ pięknie, van dijk bez czystego konta, sprokurowany karny. Wykorzystajcie karny panowie!!

Simao12 komentarzy: 775206.08.2022, 14:57

Jakie own goal? Słuchajcie się jakichś leszczy dalej xD.
Chyba że gol od dzisiaj jest jak strzelisz i piłka nikogo nie dotknie oprócz ciebie

Furgunn komentarzy: 934706.08.2022, 14:52

Ładnie, ładnie. Live ciśnie. Jeszcze to wygrają.

arsenallord komentarzy: 29845 newsów: 11706.08.2022, 14:51

Leno coś mi się wydaje zamienił naszą ławkę na ławkę Fulham

Garfield_pl komentarzy: 2875606.08.2022, 14:51

Tomiyasu hasn’t had that much to do defensively but has made a couple of good interventions. Has got forward a couple of times. Looks quite sharp physically.

Garfield_pl komentarzy: 2875606.08.2022, 14:50

Marquinhos has done well - he’s a very exciting player, lots of flair and directness. Not every decision he makes comes off but there is quality there. A few games in the U21s will be good for him.

@Mizzou napisał: "Możecie podać opóźnienie Viaplay(przez internet) w stosunku do Flashscore.pl w meczu Fulham-Liverpool? Bo z satelity jest to 11 sekund."
Dziś z apki na PS4 9 sek, wczoraj w naszym względem flash miałem szybciej o 6 ;)

Dzulian komentarzy: 266406.08.2022, 14:50

Fulham jak nie spadnie to wiszą nam 4 mln bonusów za Leno. Lepiej żeby nie spadli.

Marzag komentarzy: 41393 newsów: 106.08.2022, 14:44

@Ups147 napisał: "To widocznie CP czy fulham zaczęło lige dużo wcześniej skoro już w nim są :p"
No jeśli CP ma za cel przegrywać mecze to tak, już są świetnie dostrojeni.

RavenPL komentarzy: 3306.08.2022, 14:44

Ładna statystykę właśnie pokazali, Liverpool po stracie bramki w zeszłym sezonie 5 zwyciestw, 5 remisów i tylko 2 porażki. Thiago kontuzja i wchodzi Elliott plus Darwin za Firmino. Druga połowa a Fulham ciągle stwarzają zagrożenia po kontrach.

noth komentarzy: 264306.08.2022, 14:44

słaby srodek pola dzis liverpoolu , w ogole nie widac poki co dominacji the reds

kaman17 komentarzy: 499706.08.2022, 14:44

@amiapsycho:
Według najnowszych przepisów to nawet nie był karny, a co dopiero ewidentny.

Ups147 komentarzy: 352706.08.2022, 14:43

@Marzag: To widocznie CP czy fulham zaczęło lige dużo wcześniej skoro już w nim są :p

Mizzou komentarzy: 605306.08.2022, 14:43

Marzag komentarzy: 41393 newsów: 106.08.2022, 14:41

@Ups147 napisał: "@Ech0z: Co z tego że ja mam źle, ważne że sąsiad też ma. Tak rozumiem ten argument."
To go źle rozumiesz. Po prostu wszystkie drużyny dopiero łapią rytm meczowy i będą grać swoją piłkę dopiero po kilku kolejkach

amiapsycho komentarzy: 78906.08.2022, 14:40

@pestjusz: a ręką Gabriela i ewidentny karny to nie był pierwszy błąd sędziowski sezonu?

Ups147 komentarzy: 352706.08.2022, 14:39

arsenallord komentarzy: 29845 newsów: 11706.08.2022, 14:38

Firmino jest chyba jeszcze słabszy niż Lacazette

Marzag komentarzy: 41393 newsów: 106.08.2022, 14:38

Andy Carroll wchodzi

RavenPL komentarzy: 3306.08.2022, 14:38

@lordoftheboard: Dla beniaminków najgorszy jest zazwyczaj drugi sezon jeśli się utrzymają. O tym że Liverpool to zespół lepszy nie ma co nawet dyskutować, ale to nie oznacza że zawsze to pokażą. Fulham też jest w elicie (premier league) po tym co pokazali w zeszłym sezonie. Ja osobiście liczę na remis ale jak Liverpool ma przegrać to się nie pogniewam mimo Alissona i TAA w fantasy.

krzykus1990 komentarzy: 528406.08.2022, 14:37

@Ech0z: jeszcze Liverpool może odwrócić wynik meczu.

Ech0z komentarzy: 1044506.08.2022, 14:36

Mówiliście że Arsenal słabo zagrał z Palace a tu Liverpool tłamszony przez Fulham. Poprostu pierwsze mecze są ciężkie i trzeba wyrwać wynik a ładna gra przyjdzie z czasem

Zloty komentarzy: 77906.08.2022, 14:32