Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dominik17 komentarzy: 313606.08.2022, 11:45

@kamo99111: nie no po jednym meczu nie można pisać takich rzeczy , że " klątwa kapitana " ,

drewniane_krzeslo komentarzy: 281006.08.2022, 11:44

@Ech0z napisał: "Ale cisza na internetach o Arsenalu. Czyzby nikogo nie interesował nasz wynik ? Dziwne bo jak przegraliśmy pierwszy mecz w sezonie to chyba każdy coś wrzucał o Arsenalu nawet pogody człowiek nie mógł normalnie sprawdzić"

I bardzo dobrze nie muszą pisać wcale o Arsenalu. Lepiej się pracuje w ciszy, a nie hasła typu "wydali mnóstwo siana i przegrywają". Zanotowaliśmy dobry start sezonu i możemy się skupić na kolejnym meczu.

kamo99111 komentarzy: 693506.08.2022, 11:43

@Ech0z: Wydaje mi się, że to po prostu ta "cząstka artysty" się odzywa. Chciałby zrobić coś "pięknie", a wychodzi słabo.

To tak jak za Wengera było. Pamiętam, że nie raz się prosiło aby ktoś przyładował z 20-25m. Ale Papcio im wciskał, że takie bramki nie są zaliczane i musieli po prostu klepką wejść do bramki. Myślę, że to samo ma Ode.

Tak czy inaczej Ode wczoraj słabiutki występ, z naszej całej kadry najsłabszy. Czyżby klątwa kapitana?

SemperFidelis47 komentarzy: 53906.08.2022, 11:42

Witam panowie tak na chlodno , to mimo braku kontroli szczególnie w drugiej polowie i ofiarnych interwencjach czasami chaotycznych w obronie , to jak by nie patrzec wazne zwycięstwo na b.trudnym terenie. Na wielki plus Saliba i Ramsdale bo w kluczowych sytuacjach bylo kocurem na lini. Co do Odeegarda wczoraj to nie byl jego wieczor i mam nadzieję w nastepnych meczach bedzie bardziej konkretny w strzalach. Mam wrazenie ze w sytuacji podbramkowych czasami naszym mlokosom brakuje zimnej krwi by poprostu huknac. Do boju

Ech0z komentarzy: 1044506.08.2022, 11:38

@kamo99111: nie wiem czy on chce być taki koleżeński czy porostu boi się swojego wykończenia bo w sumie nie raz będąc sam na sam z bramkarzem to oddał podanie prosto w bramkarza. Dziwne bo Arteta uważa go za dowódczy charakter a na boisku często wygląda jak mięczak

Mastec30 komentarzy: 644506.08.2022, 11:37

@Ech0z: ta decyzja Odegaarda kosztowała mnie 8 punktów w FPL

kamo99111 komentarzy: 693506.08.2022, 11:36

@Ech0z:

Uważam też, że to największa wada Odegaarda. W prostych sytuacjach za bardzo kombinuje. To nie jest pierwszy raz kiedy ma czystą sytuacje, wystarczy spytać bramkarza w który róg chce, a on kombinuje. Aż przypominają się stare czasy jak "Wengerballowcy" "musieli" wejść z piłką do bramki bo inaczej się nie liczyło :P

camsbruken komentarzy: 125806.08.2022, 11:34

U mnie via play 0 ścinek. Na plus zapisuję studio w przerwie :)

C. Przedrybluje bramkarza i wbiegnie z piłką do bramki
D. Spróbuję wycofać piłkę do gorzej ustawionego zawodnika mając 15stu obrońców za plecami

kamo99111 komentarzy: 693506.08.2022, 11:30

@MarkOvermars napisał: "ale Jesus 6,5? Przecież kręcił wczoraj obrońcami jak chciał"

Na początku, potem przygasł. Oczywiście fajnie w pressingu ogarniał ale to trochę mało. Fakt jest też taki, że zmiana ustawienia CP odcięła go od gry. Gdyby Saka z Ode byli w optymalnej formie i potrafili bardziej rozciągnąć grę to myślę, że obraz Jesusa byłby inny bo miałby więcej miejsca. Stąd ocena 6,5.

Kowal96 komentarzy: 1759306.08.2022, 11:28

@Slaviola:

U mnie na Viaplay było wszystko super, tylko na początku transmisji mi ścięło, a tak to jestem również pozytywnie zaskoczony.

mel75 komentarzy: 72706.08.2022, 11:26

Czytaliście o Barcelonie ? XD

kaman17 komentarzy: 499706.08.2022, 11:24

@lym:
Lepiej nie mieć w składzie dwóch obrońców z jednej drużyny. Jak stracą bramkę to dwóch słabo punktuje. ;)

DeWu komentarzy: 85406.08.2022, 11:18

@lukaszo85: ale płatne to są, tak?

bizooon komentarzy: 705406.08.2022, 11:17

@Rowerinho: jak mielibyśmy pograc o majstra (nie ze wygrac ale ścigać sie do konca sezonu np jak ostatnio o top4) to nawet Xhaka schowa dumę i zgodzi sie być pierwszym donwejścia z ławki (jako jak widac było wczoraj wicekapitan)

Mastec30 komentarzy: 644506.08.2022, 11:15

@MarkOvermars: w 1 połowie. Potem przestał. Spuścił z tonu jak cała druzyna

Furgunn komentarzy: 934706.08.2022, 11:14

@kamo99111: ludzie oglądają na kalkulatorach i mają kiepskie internety, Ci narzekają jako pierwsi. Ale zobaczymy jak to dalej będzie wyglądało na razie na plus.

lym komentarzy: 77006.08.2022, 11:13

@lordoftheboard: Zrobił IQ200, specjalnie ci tak doradził (≧▽≦)

MarkOvermars komentarzy: 918906.08.2022, 11:10

@kamo99111: ale Jesus 6,5? Przecież kręcił wczoraj obrońcami jak chciał

kamo99111 komentarzy: 693506.08.2022, 11:06

Ludzie... Nie kminie narzekań na viaplay. Dla mnie super sprawa! Jakość da się przeżyć i żadna konstytucja nie jest łamana jak co poniektórzy próbowali insynuować. Jestem na wyjeździe i mam słabego neta, a ścięło mi może ze dwa razy podczas meczu (i ani razu podczas studia). W dodatku super studio przedmeczowe i pomeczowe, a także w trakcie przerwy. Dużo analiz, a tego brakowało w c+. Dzięki temu świętowanie matchday w tym sezonie się wydłuża. Bo w c+ siadało się 2 minuty przed meczem, wychodziło do kibla w przerwie bo i tak nie było nic ciekawego, a po meczu od razu wyłączało. Kolejny plus jest taki, że wreszcie będę mógł obejrzeć wszystkie mecze Arsenalu. Do tej pory często brały mnie nerwy, że nie puszczali naszego meczu i musiałem posiłkować się lewymi strumykami. Teraz będę miał dostęp i obejrzę wszystkie nasze mecze :-)

Dominik17 komentarzy: 313606.08.2022, 11:05

Ja nie wiem czy tych ludzi w necie to Szlag trafia że wygraliśmy wczoraj , już piszą że nam kibica Od****** xd hahaha ale ludzie to są jednak śmieszni

Bukayoforever komentarzy: 353606.08.2022, 11:04

@DeWu napisał: "ogołem to tym skrzydłowym powinien być Saka, ale jak widać.."
Saka to nie ten typ skrzydłowego. Powinien nim być Pepe, ale...

Rowerinho komentarzy: 225206.08.2022, 11:03

@Rynkos7 napisał: "Lacazette to też nie był Robin van Persie, ale że chcemy aby ten zespół się rozwijał, chcemy walczyć o coraz wyższe cele to musimy wprowadzać gdzieniegdzie pewne ulepszenia..."

Zgoda, po prostu uważam że Granit daje radę i w tym wariancie jaki gramy bardzo dobrze się spisuje. Musimy mieć jednak więcej opcji chociażby na wypadek jak się wykartkuje, złapie kontuzję albo po prostu, żeby mieć więcej opcji na stole, więc box-to-box by się przydał

lukaszo85 komentarzy: 2106.08.2022, 11:02

@DeWu Tutaj do pobrania, m.in. studio przed- i pomeczowe oraz cały mecz SkySports
Tam są chyba do pobrania wszystkie mecze z liczących się lig plus Copa Libertadores plus sporty amerykańskie.

Mastec30 komentarzy: 644506.08.2022, 11:01

@Dominik17: ja raz wczoraj porównałem co jest na Viaplay i co na Flashscore i to Flashscore miał opóźnienie względem Viaplay. Czyli o żadnym Poznaniu wyniku na apce nie mogło być mowy

Garfield_pl komentarzy: 2875606.08.2022, 11:00

Benjamin White held his own against one of the best forwards in the Premier League playing out of his favoured position.

timiiiii komentarzy: 198806.08.2022, 10:57

@Slaviola napisał: "To ciekawe dlaczego miałem problemy z Viaplay."

A próbowałeś na innym urządzeniu? Bo mimo że net dobry to może być jednak coś z Twojej strony. Nie zaktualizowana aplikacja, stary soft TV? Nie wiem strzelam tylko, ale może warto sprawdzić ten kierunek?

rafal1990 komentarzy: 39706.08.2022, 10:57

3 punkty są są. I tak co kolejkę aż po majstra

lordoftheboard komentarzy: 826906.08.2022, 10:56

@lym: jest jeszcze gorzej, kolega sam wziął Martinelli bo powiedział że na sake nie ma kasy xD

DeWu komentarzy: 85406.08.2022, 10:55

@Barney: ogołem to tym skrzydłowym powinien być Saka, ale jak widać..

DeWu komentarzy: 85406.08.2022, 10:54

@DeWu: ma ktoś jakiś pomysł?

Barney komentarzy: 2114706.08.2022, 10:49

@dissault:

U mnie to samo chodziło jak złoto niepotrzebnie się martwiłem.
Co do meczu każdy zagrał minimum przyzwoicie wyróżnił bym szczególnie:
Ramsdale-pomimo 2 niepotrzebnych zachowań wybronił 2 najgroźniejsze akcje rywali ta druga sam na sam super.
Saliba- Idealny występ 1,92 ,a porusza się jak kot
White-dobry występ trzeba przyznać całe 90 minut musiał walczyć z zaha czasem potrzebował pomocy ,ale ogólnie dobrze się spisał
Martinelli - bardziej tu trafia za gola , trzeba powiedzie, że saka też nic ekstra nie pokazał
Jesus- nie zdobył gola ,ale dla mnie super występ był bardzo aktywny

Przydałby się skrzydłowy ,który by jeździł rywali jak szmaty trochę brakuje tego w naszym zespole.

Bukayoforever komentarzy: 353606.08.2022, 10:48

Mam już raczej dobry internet, a w 86 minucie wywaliło mi aplikacje i już nie dało się wejść.

lym komentarzy: 77006.08.2022, 10:47

@lordoftheboard: Najgorzej, kolega oscamowal cię z punktów :D

Rynkos7 komentarzy: 701706.08.2022, 10:47

@Rowerinho napisał: "To nie jest jego rola, on ma regulować tempo gry, ubezpieczać graczy którzy wychodzą ze swojej nominalnej pozycji"

Od tego jest również Partey w zespole.

@Rowerinho napisał: "Nie jest to Santi Cazorla, ale obecnie zasługuje na swoją pozycję w składzie jak mało kto."

Otóż to. Lacazette to też nie był Robin van Persie, ale że chcemy aby ten zespół się rozwijał, chcemy walczyć o coraz wyższe cele to musimy wprowadzać gdzieniegdzie pewne ulepszenia...

Dominik17 komentarzy: 313606.08.2022, 10:46

@Marcinafc93: Ja wczoraj przez to Viaplay wyleczyłem się z korzystania z telefonu podczas meczu xd , bo na flashscore szybciej będzie wynik :D

lordoftheboard komentarzy: 826906.08.2022, 10:46

@lym: ja miałem jesus, Martinelli i saliba, ale mnie kumpel namówił na zmianę i mam tylko jesus i saka :/

Bialyx94 komentarzy: 30006.08.2022, 10:45

Fajnie by było wyrwać Tielemansa przed meczem z lisami ;]

DeWu komentarzy: 85406.08.2022, 10:44

Da się obejrzeć gdzieś cały nasz mecz, najlepiej po polsku? Mam C+, ale nie posiadam viaplay. Może są jakieś stronki gdzie te mecze są nagrywane? Ewentualnie brytyjski, tylko nie chodzi mi o arsenal.com, a sky czy bbc?

Galithar komentarzy: 921 newsów: 406.08.2022, 10:43

Też jestem zadowolony z viaplay, ale w sumie to mówiłem tym co narzekali na przejęcie. Brak reklam przez całą przerwę. Studio dobrze przygotowane, wszystko super. Bez ścinek. Jakość w porządku, a mam tv 70cali.

Rynkos7 komentarzy: 701706.08.2022, 10:43

@KapitanJack10:

Nigdzie nie jest powiedziane, że Tielemans nie dałby sobie radę w defensywie a na pewno dałby więcej w ofensywie. Z plotek i informacji prasowych bardzo często wynika, że Arteta dąży do grania 4:3:3 w tym ustawieniu prawie zawsze był tylko jeden zawodnik stricte defensywny, daleko od takiego ustawienia też nam nie ma więc nie wiem dlaczego miałaby zostać "wywrócona" koncepcja trenera. Jak wczoraj wspomniałem Laca też super wywiązywał się ze swoich obowiązków taktycznych jednak nie strzelał goli, Xhaka to również super grajek pod pewne schematy, pod bardziej wycofaną grę, ma jednak zbyt wiele ograniczeń, które nie pozwalają wejść naszej środkowej formacji na "wyższy level".

kwiatinho komentarzy: 1313806.08.2022, 10:42

@Embix napisał: "Saliba MOTM?"

Dziwne nie? Na treningu strzeleckim MotM obrońca

kwiatinho komentarzy: 1313806.08.2022, 10:40

@sickstick napisał: "Naprawdę wydaje się wam że "daliśmy się zdominować" ?"

Oczywiście że tak. Przez godzinę gra toczyła się głównie na naszej połowie. Pierwsze dwa kwadranse to kompletna dominacja Arsenalu ale później to CP rozkręcał się z minuty na minutę.

Tak ułożył się mecz. CP gonił wynik więc to nic nadzwyczajnego że przejęli inicjatywę.
Tak się dzieje kiedy drużyna nie zabija meczu strzelając szybko drugiego gola.

Na szczęście druga bramka padła a Ramsdale nie dał się pokonać

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 10:40

To ciekawe dlaczego miałem problemy z Viaplay.

Znam się trochę na tego typu rzeczach, z innymi usługami nie mam żadnego problemu.

Dla przykładu, nawet po WIFI (6), ściągam pliki z prędkością około 100mb/s, czyli w pełni wykorzystuje łącze.

Skotii komentarzy: 1716 newsów: 806.08.2022, 10:39

Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wszystko było płynne na apce via w TV. Internet na wifi i śmigało super. Podoba mi się studio i nowe twarze, dają dużo świeżości. Fajnie też, że w przerwie są wywiady z murawy itp. Byle tak dalej.

Embix komentarzy: 204106.08.2022, 10:38

Saliba MOTM?

dissault komentarzy: 326806.08.2022, 10:36

u mnie wczoraj na viaplay zero ścin, jakość bardzo dobra, więc póki co jestem pozytywnie zaskoczony w sumie

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 106.08.2022, 10:35

Ja żadnych spadków nie odnotowałem, Internet po kablu, plynniutko bez ścin i jakość obrazu ok, także duży+ dla Viaplay i za samą otoczkę meczu.