Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 10:35

@Ech0z:

Po kablu do TV jest.

lym komentarzy: 77006.08.2022, 10:34

U mnie w FPL Gabriel Jesus, Gabriel i Saliba w składzie, oczywiście Saliba na ławce, pięknie się zaczyna (◔‿◔)

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 10:33

Zaznaczam, że posiadam światłowód 1giga, więc to nie problem po mojej stronie.

KapitanJack10 komentarzy: 5475 newsów: 406.08.2022, 10:33

@Rynkos7 napisał: "Tielemans grałby wyżej i byłby wsparciem dla Odegaarda, natomiast na Parteya spadłoby zadanie asekurowanie lewej i prawej strony. Kiedyś Arsenal grał jednym def pomocnikiem i tak to właśnie wyglądało, że był on ustawiony centralnie na boisku i asekurował tą stronę gdzie akurat była piłka. Są rzeczy kiedy przydatny jest piłkarz o profilu Xhaki i są takie gdzie potrzeba bardziej kreatywnego gracza. W mojej opinii wczoraj zabrakło tego 2."
To jest właśnie wywracanie koncepcji trenera do góry nogami. Tielemans byłby pomocny w małej grze w ofensywie, ale za to Partey miałby ogarnąć cały środek i do tego asekurować prawą obronę i lewą obronę. To chyba trzeba by tego Tomka na pół przeciąć, żeby ogarnął.
Poza tym nie widzę pokrycia w rzeczywistości argumentu, że Youri wspierałby Ode. 90% naszej kombinacyjnej gry ma miejsce, bądź zaczyna się na skrzydłach. Wysoko grający boczni obrońcy ze skrzydłowymi i po lewej Xhaka, po prawej Ode tworzą trójkąty i wymieniają między sobą podania. Gabi i Saka zwykle są tymi, którzy transportują piłkę do środka i włączają do akcji Jesusa. Tu Tielemans mógłby być wzmocnieniem kosztem Xhaki, tylko tak jak mówiłem w defie na pewno nie dałby rady zrobić tego, co Granit.
A idąc tokiem myślenia, że dajmy wzmocnienie do ataku, bo w razie czego 'Partey ogarnie' jest naiwne i mogłoby nas kosztować wiele.

Ech0z komentarzy: 1044506.08.2022, 10:33

@Slaviola: słaby internet masz. Podłącz po kablu

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 10:31

Ja osobiście miałem pewne problemy z Viaplay wczoraj.

Po pierwsze co jakiś czas jakość obrazu spadała i za chwilę wzrastała.

Jednak największym problemem był klatkarz. Co chwila przełączało mi z 60 klatek na 30 i z powrotem.

To było bardzo irytujące.

Prócz tego to z reszty byłem zadowolony.

Sama otoczka meczu na duży plus.

cobi90 komentarzy: 125706.08.2022, 10:31

@sickstick: Jeśli wcisnęli by nam 2 bramki, których nasz bramkarz nie musiał wcale bronić, bo dał z siebie dużo to inaczej byśmy pisali. Wtedy już byłaby mowa o dominacji. Nasi tak naprawde grali wysokim presingiem do 30minuty potem mecz sie wyrównał, a w drugiej połowie od początku to CP nas cisnęło.

miki9971 komentarzy: 6661 newsów: 206.08.2022, 10:30

Ale się wjeb…… z Jezusem na C…. Mogłem kane dac

sickstick komentarzy: 288106.08.2022, 10:28

W kwietniu tego roku stłamsiliśmy CP posiadaniem piłki stosunkiem 69-31%, ale przegraliśmy 0:3 bo rywale dziurawili na z kontrakatów.

Wczoraj oddaliśmy CP piłkę i ci przez cały mecz stworzyli sobie okrągłe 2 sytuacje bramkowe.

Naprawdę wydaje się wam że "daliśmy się zdominować" ?

cobi90 komentarzy: 125706.08.2022, 10:27

@Ech0z: Porównuję jakość Canal plus sezon 21/22 vs Viaplay sezon 22/23. Napisałem, że mi pasuje ale nie jest to pierwsza klasa.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 10:25

Do kinomanów:

Film PREDATOR: PREY dostępny od dziś na Disney+.

Według recenzji oraz opinii, to najlepszy Predator od czasów oryginału.

Będzie dziś oglądane.

sickstick komentarzy: 288106.08.2022, 10:24

@pestjusz napisał: "Jak dopingować dziś Southampton, mając jednocześnie Kane w #fpl"
Właśnie dlatego zrezygnowałem z jakiegokolwiek gracza Spurs w FPL. Uważam za hipkryzję liczyć że strzeli gola i jeszcze się z tego cieszyć ;)

kwiatinho komentarzy: 1313806.08.2022, 10:24

@Ech0z napisał: "Jedynie Odeegard mnie wczoraj wkurzył bo mam go w fpl a ten przed samą bramka zamiast zapytać bramkarza w który róg strzelić to szuka podania xD"

Ja mam Salibe na rezerwie :D

Rowerinho komentarzy: 225206.08.2022, 10:23

@Rynkos7 napisał: "Jakoś nigdy go nie widziałem w grze kombinacyjnej z Odegaardem. A statystyki może mieć najlepsze bo jest piłkarzem na pozycji nr 8"

Czyli sam przyznajesz że jest 8 z profilem defensywnym, a jednocześnie oczekujesz od niego gry kombinacyjnej z gościem który regularnie się melduje w polu karnym.

To nie jest jego rola, on ma regulować tempo gry, ubezpieczać graczy którzy wychodzą ze swojej nominalnej pozycji, zabezpieczać lewą stronę jak Zibi albo Kieran idą do przodu i rozprowadzać piłkę. We wczorajszym meczu zresztą też sporo fajnej gry na małej przestrzeni pokazał i bardzo się poprawił w tym aspekcie w ostatnim sezonie, ale wiadomo, trzeba się przywalić:)

Żeby nie było, uważam że potrzebujemy gracza o innym profilu żeby mieć więcej opcji w środku pola, ale Xhaka ostatnimi czasy jest bardzo pewnym elementem zespołu. Nie jest to Santi Cazorla, ale obecnie zasługuje na swoją pozycję w składzie jak mało kto.

lordoftheboard komentarzy: 827006.08.2022, 10:22

@Matelko: gang z Albanii xD

Ech0z komentarzy: 1044506.08.2022, 10:19

@cobi90 napisał: "Jakość nie zachwyca"
To chyba n C+ mają gorsza bo na Viaplay jakość była HD

kamil47 komentarzy: 268506.08.2022, 10:19

@kamo99111: co do Granita zgadzam się w pełni. Raz że potrzebuje dobrego partnera, a dwa to nie jest zawodnik DM. Niestety Granit grał u nas na tej pozycji przez 95% czasu i stąd pewne nieporozumienia. Daj Boże dużo zdrowia Parteyowi. Raz że on umie w DM, a dwa dzięki temu Granit gra na swojej pozycji z czego mamy ogromny pożytek.

cobi90 komentarzy: 125706.08.2022, 10:18

@damianARSENAL: ja oglądałem na canal plus online ale obraz leciał przez Viaplay więc super. Jakość nie zachwyca tzn ja nie narzekam mi wystarcza. Bez zacinek studio aby w przerwie mogłem obejrzeć bo przed i po meczu go nie bylo na canale plus. Chyba skusze się na to Viaplay i sram na canal plus.

pestjusz komentarzy: 261406.08.2022, 10:17

Jak dopingować dziś Southampton, mając jednocześnie Kane w #fpl

Ech0z komentarzy: 1044506.08.2022, 10:16

kamil47 komentarzy: 268506.08.2022, 10:15

@damianARSENAL: śmiało można inwestować. Ci którzy narzekają to Ci którzy zawsze na wszystko narzekają. Także olać ich i cieszyć się tą usługą.
Oglądane na 43 calowym tv. Pozostałe aspekty to bardzo wysoki poziom.

kamo99111 komentarzy: 693506.08.2022, 10:15

A teraz trochę mojego punktu widzenia:

Plan Artety na mecz był bardzo prosty - wyjść wysokim pressingiem i zdominować mecz. Wszystko szło gładko do 30 minuty. Wtedy to Vieira wykazał się sprytem i zmienil ustawienie na 3 obrońców, co słusznie zauważyli w studiu pomeczowym. W połączeniu ze swietna dyspozycja Andersena pozwoliło to odwrócić proporcje tego meczu i to CP było strona dominującą. I tu kłania się rola Odegaarda i naszych skrzydłowych, którzy w tym momencie powinni rozciągnąć grę i zrobić miejsce Jesusowi. Na nasze nieszczęście Odegaard był w bardzo słabej dyspozycji, a nasi skrzydlowi znikli. W tamtym momencie przydałby się właśnie taki Zaha (dlatego dalej będę zdania, że bardziej nam potrzebny skrzydlowy niż śp). I tu mam żal do Artety bo powinien zareagować w ten sposób żeby przesunąć Jesusa na lewą lub prawa stronę, a do środka wprowadzić Nketiaha. Jesus potrafi trochę podryblowac i zrobić przewagę. Przy grze trójka obrońców CP mogłoby być to zabojcze i zabić mecz znacznie szybciej (tak jak to miało miejsce w akcji Saki). Rozciągnięcie obrony rywali i wprowadzenie fermentu przez Jesusa zrobiłoby miejsce Eddiemu który świetnie odnajduje się w polu karnym.

Mam nadzieje, ze Vieira że Smith Rowe wrócę w miarę szybko bo prawda jest taka, że Odegaard musi poczuć oddech na plecach. Nie może być tak że "10" jest niewidoczna przez 3/4 meczu. Wczoraj były idealne warunki aby Norweg pokazal swój kunszt i wziął grę na siebie. Niestety zawiodłem się.

Potwierdziło się natomiast, że Xhaka mając wiodącego partnera w środku pola staje się bardzo dobrym zawodnikiem. Tyle że z bani musi zejść mu świadomość wiodącej postaci. Czekam zatem w pierwszej kolejności na skrzydłowego a potem uzupełnienie środka pola jeszcze :-)

Rynkos7 komentarzy: 702406.08.2022, 10:15

@KapitanJack10 napisał: "Przecież każdy zawodnik gra inaczej. Partey nie asekuruje prawej obrony tak jak Xhaka lewej ani nie wchodzi tak do ofensywy i na pewno nie schodzi do gry do skrzydeł. Ma inne zadania. Xhaka natomiast robi to wszystko inne.
Wyobrażasz sobie Tielemansa, który spełnia wszytkie zadania Xhaki, albo Paquete stojącego na LO? Bo ja nie."

cobi90 komentarzy: 125706.08.2022, 10:14

Mega ważne zwycięstwo na trudnym terenie. Ogólnie to ciężko nam się zawsze gralo z CP. Widać u naszych zaangażowanie. Saliba pewny i solidny występ. To samo White, który nie dał zbytnio pograć Zaha(nie wiem jak się odmienia). Gabriel nieco słabiej na tle swojego kompana ze środka widać było kilka błędów. Znichenko pierwsza połowa ok druga już nieco przygasł chyba brakowalo siły. Partey solidny występ. Xhaka dla mnie cichy bohater mega kozak. Lewa obrona środek pola ofensywny pomocnik wszędzie wczoraj biegał i ładnie uzupełniał. Może w końcu Arteta znalazł dla niego miejsce na boisku. Ode troche słabiej niż reszta ale zaangażowanie było. Brakowało tego błysku w postaci pięknych zagrań do napastników. Martinelli jak to Martinelli dużo biegał kiwał troche chaosu w tym chłopaku. Saka mało widoczny może dlatego, że mial pomagać na prawej stronie i skupić się bardziej na obronie. No i Jesus ciężko mi go ocenić pierwsza połowa dużo kiwania ale też dużo płaczu, że co chwile faulowany. Miał swoje momenty ale liczyłem na coś więcej.

kwiatinho komentarzy: 1313806.08.2022, 10:14

@Embix napisał: "Nie wiedziałem że trening strzelecki można nazwać trudnym meczem. Akurat ten mecz bardzo łatwy moim zdaniem, zagrożenia nie stwarzano za dużo nam.
Co do oceny naszej gry. Tylko lewą stroną granie między sobą Zinchenko, Xaka, Martinelli,Jesus.
Wyłączenie Odegaarda,Saki(najlepszego kreatora ligi okazji strzeleckich jak pamiętam), Parteya.
Byliśmy zbyt przewidywalni, CP też zaczęło grać na tą stronę na początku.
Uważam że mecz nie był trudny ale trzeba poprawić grę jako kolektyw, być bardziej zróżnicowanym w ataku"

Trening strzelecki? Oddaliśmy 3 celne strzały. To był łatwy mecz? Chyba go nie oglądałeś

kamil47 komentarzy: 268506.08.2022, 10:13

@The088: najpierw pompujecie balonik a potem płaczecie po kątach. Dla mnie od początku od kiedy Arteta zasiadł u sterach liczy się wizja projektu i stały progres. Na wyniki przyjdzie czas, czy ten sezon jest tym gdzie top4 to minimum? Ja tak nie uważam bo konkurencja wygląda lepiej lub bardzo podobnie. Chce dalej progresu i budowania zespołu. Jezeli nie będzie top4 a będzie progres to będę uważał że sezon był średni z wizją na lepszy kolejny sezon. Porażka będzie dla mnie wtedy gdy nie będzie top4 i jednocześnie nie zdołamy nawiązać walki z zespołami walczącymi o te 3-4 pozycję. Tak to będzie porażka. A czuje coś że między pozycjami 3-5 będzie bardzo mała różnica punktowa więc margines błędu jest bardzo mały. Dlatego wczorajsze zwycięstwo, wyrwane z trudnego terenu ma niesamowite znaczenie.

Mastec30 komentarzy: 645206.08.2022, 10:13

@damianARSENAL: bez zarzutów. Studio top, oprawa top, komentarz top. Jakość dobra, bez zacinania

Bukayoforever komentarzy: 353606.08.2022, 10:11

@Dziadyga: Bowen wydaje mi się być sezonowcem, w sparingach przedsezonowych, spisuje się słabo, zresztą jak cały West Ham.

Dziadyga komentarzy: 846406.08.2022, 10:11

@damianARSENAL napisał: "Jak wypadło Viaplay?"

Bardzo dobrze.

Rynkos7 komentarzy: 702406.08.2022, 10:11

@Rowerinho napisał: "Xhaka nigdy nie był typem od kasowania i ma jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze statystyki dotyczące podań ofensywnych w drużynie, a tutaj i tak się znajdą tacy co twierdzą że to DM i że podaje tylko do boku"

Jakoś nigdy go nie widziałem w grze kombinacyjnej z Odegaardem. A statystyki może mieć najlepsze bo jest piłkarzem na pozycji nr 8 w drużynie więc ataki zazwyczaj zaczynają się od niego.

Ech0z komentarzy: 1044506.08.2022, 10:09

Jakbyśmy wygrali z Lester i Bournemouth to czwarty mecz mamy z Fulham u siebie które nam mocno leży i myślę że takie 5:0 w zasięgu . Po 4 kolejkach możemy być liderem tabeli hahaha

damianARSENAL komentarzy: 858506.08.2022, 10:09

Jak wypadło Viaplay?

arsenallord komentarzy: 29847 newsów: 11706.08.2022, 10:06

Świetny występ na trudnym terenie. Jestem bardzo zadowolony. Już skupienie na Leicester. Jedziemy z tym.

Dziadyga komentarzy: 846406.08.2022, 10:05

Diaby to mi sie kojarzy z kontuzjami(to nazwisko)...i z tym,ze jest z Bundesligi,a wiekszosc grajkow odbija sie od PL jak od sciany.Wolalbym Bowena,ale jesli klub ma taki pomysl,lub Mloty stwierdzily,ze za zaden pieniadz Angol nie odejdzie to trzeba celowac w innych.

Rowerinho komentarzy: 225206.08.2022, 10:04

@Rynkos7 napisał: "Partey i Xhaka to goście, którzy kasują przeciwnika a ich wirtuozeria podań kończy się na podaniu do boku lub do tyłu."

Embix komentarzy: 204106.08.2022, 10:04

@boomer napisał: "Duże gratulacje dla zespołu i sztabu szkoleniowego. To był trudny, derbowy mecz. Kibicom nie interesującym się za bardzo szkoleniem przypomnę, że Arteta ustala dwa razy peak formy motorycznej w sezonie: na październik i koniec marca bo grając w czwartki puchary nie da się inaczej. Wczoraj widać było, że zespół fizycznie był przygotowany na 70% wydolności na poziomie PL bo wszystkich dosłownie odcięło od tlenu po 50 minucie. Dlatego tym większe brawa, zwłaszcza dla bramkarza i stoperów."
Uważam że mecz nie był trudny ale trzeba poprawić grę jako kolektyw, być bardziej zróżnicowanym w ataku.

kwiatinho komentarzy: 1313806.08.2022, 10:03

Wczorajsza wygrana to tylko i aż pierwszy krok z 38 do zrobienia. Zrobili to na bardzo trudnym terenie co sprawia że dojrzewamy do takich zwycięstw.

Oczywiście że ta wygrana nie stawia nas jeszcze w roli faworytów do czegokolwiek ale gdybyśmy wczoraj przegrali to wiadro pomyj lało by się zewsząd

sickstick komentarzy: 288106.08.2022, 10:03

@Rynkos7 napisał: "Bo sędzia nie zauważył? Może nie był tak blisko sytuacji? Może był trochę zasłonięty?"
A ty oglądałeś mecz, że zadaje takie pytania? :D Po każdej z tych sytuacji pokazywał do graczy rywali "wstawaj, nic nie było" gestem rękami.

I nie wiem jak miał przekzać Xhace że nie będzie pozwalał na więcej symulek, skoro symulka Xhaki miała miejsce dosłownie 10 sekund po symulce Eze.

Matelko komentarzy: 325506.08.2022, 10:01

@padoks: dodaj wiek wszystkich zawodników pierwszego składu i podziel przez 11:)

KapitanJack10 komentarzy: 5475 newsów: 406.08.2022, 10:01

@Rynkos7: Przecież każdy zawodnik gra inaczej. Partey nie asekuruje prawej obrony tak jak Xhaka lewej ani nie wchodzi tak do ofensywy i na pewno nie schodzi do gry do skrzydeł. Ma inne zadania. Xhaka natomiast robi to wszystko inne.

padoks komentarzy: 33306.08.2022, 09:59

Ile wczoraj wynosiła średnia wieku składu Arsenalu? I pytanie na przyszłość, gdzie taką informację mogę sprawdzić w przyszłości na temat Arsenalu i innych drużyn?

Rynkos7 komentarzy: 702406.08.2022, 09:59

@sickstick napisał: "No ale wytłumacz mi dlaczego 10 sekund wcześniej za takie samo padolino kartki nie dostał Eze, zaś 5 minut później Zaha za padolino w naszym polu karnym również nie dostał kartki. Ewidentna kartka za nazwisko, skoro w meczu popełniono o ile dobrze naliczyłem 4 takie same przewinienia, ale tylko Szwajcar został zagrodzony."

Bo sędzia nie zauważył? Może nie był tak blisko sytuacji? Może był trochę zasłonięty? Może właśnie dał w końcu dla Xhaki aby ogólnie ukrócić takie zachowanie u jednej i drugiej strony, pokazać że sędzia nie będzie dalej pozwalał na symulki? Niektórzy jak dzieci potrzebują wyjaśnień. Wyobraź sobie, że jako sędzia widzisz symulkę i mówisz dobra nie będę psuł widowiska, powiem im, że widziałem co zrobił i że nie będzie tego tolerował jeżeli się powtórzy się taka sytuacja, zaraz masz Xhake, który pomyślał sobie, że on mógł to ja też to zrobię. Sędzia aby uniknąć domina ukarał Xhake i pokazuję obu zespołom, że nie będzie tolerował takich zachowań. To oczywiście jedno z rozważań, ale co miał sędzia w głowie to nikt nie wie. Kartka dla Xhaki jest w każdym razie słuszna, a pozostałe sytuacje są do odrębnej analizy.

Ech0z komentarzy: 1044506.08.2022, 09:59

@Theo10 napisał: "Co było pewniakiem przed startem sezonu? Że Arsenal będzie w TOP4? Przecież mamy co najmniej 6 silnych drużyn aspirujących do tego celu, więc jak można mówić, o byciu pewniakiem?

A jeśli chodzi o Twój drugi komentarz o „malkontentach”, to zaznaczę że byłem „Arteta-stayem” przez cały zeszły sezon.
Właśnie o to mi chodzi, żeby nie pompować balonika, tylko zachować trzeźwy osąd sytuacji. Bo inaczej potem na koniec sezonu będzie outowanie Artety za „tylko TOP4” i niepodjęcie walki o majstra."

Tyle lat czekałem aż Arsenal zacznie grać jak Arsenal więc mam prawo sobie pompować balonik :D

Matelko komentarzy: 325506.08.2022, 09:58

Mafia Albańska współpracuje z sędziami. To oni są winni kartek Xhaki a nie sam zawodnik! :)

sickstick komentarzy: 288106.08.2022, 09:57

No i ten sam Eze zaliczył też padolino na linii naszego pola karnego w drugiej połowie, było to nawet sprawdzane na VARze. Oczywiście bez kartki.

Czyli mamy Eze który zrobił w tym mecz 3 padolino (2 w środku pola, 1 w naszym polu karnym) - bez kartki.
Mamy Zahe, który zrobił padolino w naszym polu karnym - bez kartki.

No i mamy Xhake, który zrobił 1 padlino w środku pola i od razu został nagrodzony.

Matelko komentarzy: 325506.08.2022, 09:56

Dzisiaj trzymamy kciuki za Świętych! Oby wyrwali punkty w kurniku!

sickstick komentarzy: 288106.08.2022, 09:54

@Simpllemann napisał: "Pomijając grę (warto zaznaczyć - dobrą grę), to Xhaka dostał w pełni zasłużoną żółtą kartkę. Nie rozumiem tego tłumaczenia, że otrzymał ją, bo nazywa się, jak się nazywa. Żenujące padolino, które słusznie zostało ukarane."

Matelko komentarzy: 325506.08.2022, 09:54

Torreira odchodzi do Galatasaray a Mari prawdopodobnie Hellas Verona transfer definitywny.
To są świetne informacje. Zostaja Bellerin, Niles i Nelson. Coraz mniej pracy.

Theo10 komentarzy: 834506.08.2022, 09:50

@Ech0z: Co było pewniakiem przed startem sezonu? Że Arsenal będzie w TOP4? Przecież mamy co najmniej 6 silnych drużyn aspirujących do tego celu, więc jak można mówić, o byciu pewniakiem?

boomer komentarzy: 3206.08.2022, 09:50