Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ZielonyLisc komentarzy: 2030506.08.2022, 08:39

@M4rcin: dostał kartkę za symulkę, a nie za nazwisko to raz, a dwa kłócił się z sędzia aż miło, przeciez podchodził do niego i łapał go za barki...

Garfield_pl komentarzy: 2879306.08.2022, 08:39

@arsenallord napisał: "Saliba zostanie obok VVD najlepszym ŚO w tym sezonie. To mega bestia. Będzie podstawą Francji na mundialu"
Warto było czekać i go wypożyczać;)

OldEf (zawieszony) komentarzy: 3606.08.2022, 08:38

@simson16 napisał: "Jestem pewny już Top4 jak omina Nas kontuzję, ale po cichu wierzę w Mistrzostwo Anglii w tym sezonie"
Jeden dobry mecz i pompowanie balonika do granic możliwości.
Po co?

@kamil47: Zgoda.

Ech0z komentarzy: 1044506.08.2022, 08:37

Pytanie do posiadaczy koszulki wyjazdowej czarnej. Jaki macie rozmiar

M4rcin komentarzy: 163606.08.2022, 08:36

@Paul77 napisał: "Xhaka, jak wszyscy widzieliśmy może coś odpiepszyć i swój przyzwoity występ zakryć jakimś wyczynem. Po drugie chłop nie potrafi operować chwilę dłużej piłka, poklepać z kolegą, tylko odrazu albo laga do przodu, albo chce się jej pozbyć."
Ty masz jakieś uprzedzenie do Granita. Widzę już drugi twój komentarz krytykujący go po wczorajszym występie. Dobry mecz nazywasz tylko przyzwoitym. Gość zanurkował w akcji, w której i tak by się nic nie wydarzyło, odrazu wstał bez protestów a dostał kartkę dlatego, że nazywa się Xhaka, rzeczywiście tragedia. Sam uważam, że powinien być u nas co najwyżej rezerwowym, ale trochę obiektywnosci

rosiu71 komentarzy: 77006.08.2022, 08:32

Mecz ciężki, super że wygrali. Ale jak dla mnie mamy wciąż wąską kadrę. Było to widać wczoraj. Wydaliśmy dużo. Ale przydały by się jeszcze 2 transfery. SP i ktoś na skrzydło. W tym sezonie można robić 5 zmian, kadra musi być szeroka i wyrównana. Pamiętajmy że u nas zawsze ktoś wypada z powodu kontuzji.

arsenallord komentarzy: 29847 newsów: 11706.08.2022, 08:32

The088 komentarzy: 62206.08.2022, 08:31

@kamil47:
Nie ma tu nic do rozumienia, po prostu często piszesz o tym. Wystarczy wchodzić na stronę. Fajnie jest patrzeć realnie i fajnie jest też widzieć jaki postęp dokonał się w zespole Artety od sezonu 19/20, i jak to zaczyna się ze sobą zazębiać + wzmocnienia. Realnie patrząc top4 to minimum. Wszystko poniżej tego będzie porażką.

kamil47 komentarzy: 268506.08.2022, 08:31

@simson16 napisał: "To co wczoraj zobaczyłem na Masz grę,mówię Wow,ale mamy Pakę, Jestem pewny już Top4 jak omina Nas kontuzję, ale po cichu wierzę w Mistrzostwo Anglii w tym sezonie:)"
Dokładnie tak i minimum final ligi mistrzów + po cichu liczę na jej wygranie.
Rzeczywiście wczoraj pierwsze 25 minut zagraliśmy tak sobie. Przeciwnik miał przewagę ale potem przez 65 minut graliśmy cud piłkę i niesamowity press.

Garfield_pl komentarzy: 2879306.08.2022, 08:30

@OldEf: Oldfashion to Ty?

kamil47 komentarzy: 268506.08.2022, 08:29

@OldEf: w mojej wypowiedzi ktora zaczeła sie cała dyskusja zaznaczyłem> po wczorajszym meczu. PO WCZORAJSZYM MECZU :)

Garfield_pl komentarzy: 2879306.08.2022, 08:28

Arsenal have received a new bid for Pablo Marì: Hellas Verona are offering permanent deal, Monza pushing for loan with obligation to buy in case they will stay in Serie A next season. #AFC

Decision expected soon but Pablo Marì will 100% leave Arsenal.

OldEf (zawieszony) komentarzy: 3606.08.2022, 08:27

@kamil47: Jeden mecz o niczym nie świadczy.
Saka jest już jest liderem zespołu, nie schodzi poniżej dobrego poziomu przez cały sezon a Martinelli ma jedynie przebłyski.

Dominik17 komentarzy: 313606.08.2022, 08:26

@simson16: myślałem że mnie tylko jeszcze trzyma :P

Dominik17 komentarzy: 313606.08.2022, 08:25

Arsenal vs Leicester będzie za tydzień o 16 na canal plus sport 2

simson16 komentarzy: 461406.08.2022, 08:25

kamil47 komentarzy: 268506.08.2022, 08:25

@The088 napisał: "Co Ty się tak uczepiłeś, że top4 to w tym sezonie minimum?"
nie rozumiem za bardzo. Nie uczepiłem się tylko realnie patrzę nie tylko na nas ale rownież na cała ligę i wyciągam wnioski. Od tak i nic więcej.

kamil47 komentarzy: 268506.08.2022, 08:22

@OldEf: spoko, tylko co wczoraj Saka pokazał więcej od Gabiego? hmmm no nic. Gabi to chociaż miał bardzo dobre 30 minut. Saka zaś średnio w ataku i mało wspierał Bena. No chyba że takie było założenie Artety.

kaman17 komentarzy: 499806.08.2022, 08:21

Po wczorajszym meczu nie będę oceniać negatywnie nikogo.
Wiem z doświadczenia, że dopiero 3-4 mecz sezonu gra się na odpowiednim poziomie jak już organizm przyzwyczai się do wysiłku meczowego.

Ale pochwalić chciałbym jednego piłkarza.
Saliba TOP.

The088 komentarzy: 62206.08.2022, 08:20

@kamil47:
Co Ty się tak uczepiłeś, że top4 to w tym sezonie minimum? Mamy dobry, młody skład, który gra ze sobą już od dwóch lat, a Chelsea i United mają swoje problemy. Na inaugurację wygraliśmy na zero z tyłu na mega trudnym terenie, jednym z trudniejszych w Premier League. Plus zamieniliśmy parodystę Lacazette na prawdziwego napastnika, co już było widoczne we wczorajszym meczu. Oczywiście, że w tych okolicznościach top4 to minimum czego oczekujemy.

kamil47 komentarzy: 268506.08.2022, 08:20

@GKS_AFC: ja przy tej konkurencji tak nie uważam. Wystarczy spojrzeć wczoraj na naszą ławkę i masz odpowiedź dlaczego. napisałeś że chociaż więc to brzmi jakbysmy grali o majstra gdzie top4 to minimum. Jak na moje realnie patrząc to jednak przed nami wojna o 3-4 pozycje która ostatecznie może równie dobrze skończyć się 5-6 pozycją z stratą 1-3 pkt do top4. Mówię o realiach a nie fantazjach. Za rok, jak będziemy mieli kolejne transfery, obecni zawodnicy będą progresować, nasza ławka będzie na poziomie to fakt, > 4 pozycja obowiązkowo a jak nie to warto rozejrzeć się za godnym następca Artety.

OldEf (zawieszony) komentarzy: 3606.08.2022, 08:18

@GKS_AFC napisał: "Moim zdaniem mamy sklad na pierwsza 4 spokojnie."
Problem polega na tym, że skład na top 4 mają też: City, Liverpool, Chelsea, Tottenham i United.

krzykus1990 komentarzy: 528406.08.2022, 08:16

Gdzie znajdę oficjalne ocenki po meczu ?

OldEf (zawieszony) komentarzy: 3606.08.2022, 08:13

@tomash473 napisał: "Według mnie CP dominowało w drugiej połowie. Reasumując, po transferach i meczach przedsezonowych moje oczekiwania były większe, ale cieszy wygrana."
To prawda. Co do wyników przedsezonowych to tyle razy było mówione, że nie powinno się sugerować super wynikami w presezonie.
@kamil47 napisał: "po wczorajszym meczu uważam że Saka bardziej potrzebuje konkurencji od Gabiego."
Nieprawda.

GKS_AFC komentarzy: 872006.08.2022, 08:12

@kamil47: tak wymagam od nich minimum top 4, Do City startu nie mamy i do Liverpoolu, ale Z Utdz totkami i Chelsea mozemy spokojnie powalczyc nawet o 3 miejsce imo.

No sorry ale po tylu sezonach gry w LE pora wyjść na powierzchnie. Szczegolnie po takich wydatkach na transfery powinnismy byc w topce, bo sporo na transfery poszło w tym sezonie. A nie wiadomo czy kogos jesscze nie kupimy. Moim zdaniem mamy sklad na pierwsza 4 spokojnie. Arsenal musi wrocic do LM to nasz piorytet. Jesli nie uda sie wygrać LE to top 4 musi byc. Mam tylko 2 drogi do LM.

kamil47 komentarzy: 268506.08.2022, 08:10

@Paul77: po wczorajszym meczu uważam że Saka bardziej potrzebuje konkurencji od Gabiego.

kamil47 komentarzy: 268506.08.2022, 08:09

@GKS_AFC: Chociaż top4? czyli powinniśmy celować w majstra skoro 4 miejsce to minimum? Przy takiej konkurencji mocne stwierdzenie.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 106.08.2022, 08:07

GKS_AFC komentarzy: 872006.08.2022, 08:06

Obejrzalem na Viaplay, nie mając go wykupionego haha Xd

Co do meczu ważne 3 pkt, 2:0 na takim terenie to swietny wynik. Saliba to perełka jakich mamy mało, dobrze że wrócił bo bedzie z niego kozak. Mam nadzieje w tym sezonie wygrac LE i Chociaz top 4 w Lidze Angielskiej.
FA Cup i Carabao był olał na poczet tych dwóch rozgrywek. Na tych pozostałych grać mlodymi tylko.

Dominik17 komentarzy: 313606.08.2022, 08:04

@Garfield_pl: haha myślę że alkoholi nie grozi xd ,.to był mój pierwszy alkohol od miesiąca : d , ale nie mam problemu pić po każdym zwycięstwie :P

Garfield_pl komentarzy: 2879306.08.2022, 07:56

@Dominik17 napisał: "Ale pochlalem na tym naszym Arsenalu, ale ważne 3 punkty

PS: Saliba to ****** SZEF XD"

Żebyś alkoholikiem nie został przez te zwycięstwa;)

Dominik17 komentarzy: 313606.08.2022, 07:53

Ale pochlalem na tym naszym Arsenalu, ale ważne 3 punkty

PS: Saliba to ****** SZEF XD

tomash473 komentarzy: 211506.08.2022, 07:52

A, i dodam jeszcze, że patelnia Martinellego to musi być chociaż światło bramki, bo... no dramatyczny był ten strzał.

tomash473 komentarzy: 211506.08.2022, 07:51

Wygrana na inaugurację bardzo cieszy, ale moim zdaniem zgodnie z oczekiwaniami graliśmy tylko początek pierwszej połowy. W dalszej części meczu wracały demony przeszłości. Jakieś dziwne "ręki" w polu karnym, z których na przykład tę w pierwszej połowie Gabriela kilku sędziów pewnie uznałoby za przewinienie. W drugiej połowie "niby delikatne" pociągnięcie przez Sake zawodnika CP mogło spokojnie skończyć się karnym. Fatalna decyzja Ode w drugiej połowie o podaniu do Jesusa zamiast strzelać, Saka to samo. W ogóle miałem wrażenie, że chłopaki chcą na siłę wejść z piłką do bramki. Trzeba wspomnieć jeszcze o prawie samobóju Gabriela, dwóch dobrych interwencjach Ramsa (szczególnie sam na sam z Eze). Według mnie CP dominowało w drugiej połowie. Reasumując, po transferach i meczach przedsezonowych moje oczekiwania były większe, ale cieszy wygrana. Początek pierwszej połowy to jest Arsenal jaki chciałbym widzieć przez większość meczu. Uważam, że w końcu mamy silną defensywę, a Saliba wydaje się być "transferem" na miarę Jesusa, dla mnie top. Liczę, że wpadną jeszcze 1-2 transfery, wrócą kontuzjowani i bedzie tylko lepiej.

Paul77 komentarzy: 1010406.08.2022, 07:45

Uważam że skrzydłowy i środkowy pomocnik są potrzebni. Martinelli jest nie równy i potrzebuje konkurencji. To go może zmotywować.

Jack_Herrer komentarzy: 6234 newsów: 19206.08.2022, 07:22

Cieszy mała ilość narzekaczy i to ze chłopaki juz wieszają plakaty Saliby nad łóżkiem.

Lamoreaux komentarzy: 350706.08.2022, 03:34

Od Williama Saliby bije taką pewność siebie, że szok.

Ogólnie cały zespół na duży plus. Trochę nie dojechali Saka i Idee moim zdaniem, ale na pewno dadzą obaj jeszcze wiele radości.

Na plus Xhaka i White. Gdyby nie głupie nurkowanie xhaki to powiedziałbym że Szwajcar top3 zawodnik w meczu

White też nieźle. Dawał radę pilnować Zahe, który jest cholernie niewygodnym skrzydłowym.

Saliba master Claas dzisiaj, ale ramsdale też uratował dupę 2x, ale też raz zawalił kopiąc prosto w Aeyw

Dobry wynik. Z Lester powinno być łatwiej. Teoretycznie

petroniusz7 komentarzy: 1657 newsów: 206.08.2022, 03:12

Jakaż piękna wiadomość po przebudzeniu! COYG!

Ups147 komentarzy: 352706.08.2022, 02:26

@alexis1908: Dobrze że Benteke nie grał :P no Saliba też jestem zachwycony, wiadomo że to dopiero pierwszy mecz, ale dawno mnie tak nikt nie oczarował. Mam nadzieję, że utrzyma taka formę i będzie topowym obrońca w lidze.

alexis1908 komentarzy: 368106.08.2022, 02:22

@Ups147: Ja Ci powiem w tamtym sezonie CP z tej gry na aferę by nas pokonało ;D cieszy gra Saliby nie widziałem nawet momentu dekoncentracji u niego to tylko jeden mecz ale jeśli kolejne będą tak wyglądać to mamy top stopera ogólnie z gry bardzo przypominał mi Ferdinanda tylko z lepszym wyprowadzeniem piłki ;)

Ups147 komentarzy: 352706.08.2022, 02:15

@alexis1908: wiem że to trudny teren, no ale jak piszesz, że w sumie to Palace nam zbytnio nie zagroziło i kontrolowaliśmy grę, w momencie gdzie my właściwie też nic nie stwarzaliśmy w tym meczu i nie oszukujemy się, mieliśmy sporo szczęścia( nawet z tym karnym, podejrzewam że paru innych sędziów by tam gwizdnelo karnego) to mnie trochę dziwi. Mam nadzieję, że piłkarze i sam Arteta się nie zadowolili taka grą i już wiedzą co jest do poprawy, żeby w następnej kolejce widzieć inna drużynę. Cieszę się z wyniku, z gry trochę mniej i daleko mi stwierdzenia, że ten mecz był pod kontrolą, a już na pewno od tego że był dobry :p

alexis1908 komentarzy: 368106.08.2022, 02:14

@fabregas1987: A moim zdaniem Gabi w tym sezonie zrobi dwucyfrówke bramek i asyst ;)

alexis1908 komentarzy: 368106.08.2022, 02:05

@Ups147: Martinelli na początku miał setke mógł spytać bramkarza w który róg ;) Ode to samo nie wiem po jaka cholerę szukał jeszcze podania ;) to jest trudny teren oni napsuja krwi u siebie Live i City trzeba się cieszyc z tych 3 pkt nie byl to mecz idealny tak jak napisałem ale jak na 1 mecz sezonu byl na prawdę dobry .

Marzag komentarzy: 41401 newsów: 106.08.2022, 01:59

@fabregas1987 napisał: "Ten mecz pokazał, ze potrzebujemy skrzydłowego tak samo, a może nawet bardziej niż nowego ŚP. Martinelli to wciąż melodia przyszłości. Potrafi dużo dać drużynie, ale potem znika na długie okresy. Saka jest już o krok dalej, ale całego sezonu sam nie rozegra, a zmienników brak, bo jeśli na ławce siedzi dwóch zdrowych skrzydłowych - Nelson i Pepe - którzy przepracowali cały okres przygotowawczy i żaden z nich przy 5 zmianach nie dostaje choćby 5 minut żeby pobiegać, nałożyć pressing, może przytrzymać piłkę w narożniku to wiadomo, ze trener im nie ufa i jak się uda to ich opchną"
Moim zdaniem to byl jeden z najtrudniejszych meczów jakie zagramy w najbliższym czasie. Piłkarzom łatwo było zwątpić w swoje siły ofensywne. Mieliśmy mnóstwo szczęścia że Martinelli się przytomnie zachował przy pierwszym golu. Crystal Pałace to świetnie broniąca się drużyna. Arsenal mial duże problemy z takimi drużynami w poprzednim sezonie. Mieliśmy fajne w tym meczu momenty ale generlanie swoje trzeba było wywalczyć. Dwa szczęśliwe gole sprawiają że inaczej patrzymy na ten mecz. Liczę że za 2-3 mecze będziemy grać na większym luzie. Po tym pierwszym meczu presja powinna zejść trochę.

Ups147 komentarzy: 352706.08.2022, 01:57

@alexis1908: no to były 100% okazje, my też za dużo ich nie stworzyliśmy w tym meczu. No ale kij tam, trochę szczęścia, ale wynik dowieziony.

fabregas1987 komentarzy: 2586906.08.2022, 01:47

alexis1908 komentarzy: 368106.08.2022, 01:42

@Ups147: Klarowne ? To sytuacja Ebe sam na sam i ta główka Edouarda ;) ale na szczęście Ramsdale wrócił do formy tylko niech zacznie piłkę łapać na raz bez odbijania o ziemie ale nie ma co sie czepiać . No może tego jednego wybicia w zawodnika CP . Ale reszta gra orłów polegała na wrzuceniu piłki i grze na aferę . Jedyne co może martwić to ze nasi trochę siedli kondycyjnie po tej 1 połowie .

Marzag komentarzy: 41401 newsów: 106.08.2022, 01:30

Fajny mecz, gole bardzo szczęśliwe. Ale bardziej byłem zadowolony z tego, że cały mecz pewnie w obronie i czułem że tego nie wypuszcza. Ani przez chwilę nie czułem zagrożenia nawet jak leciały dosrodkowania że strony CP. Saliba bardzo dobry debiut w PL.

AR14 komentarzy: 132006.08.2022, 01:21