Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rowerinho komentarzy: 225205.08.2022, 23:56

Jakbyście wygrali w Lotto, losnumeros by powiedział że nie ma się z czego cieszyć bo to zwykły zbieg okoliczności i że to tak naprawdę dopiero początek drogi, bo prawdziwy test będzie jak będziemy wydawać pieniądze. Inni jakoś potrafią inwestować itd. a wy? Więc niestety, ale czas pokaże jak to się potoczy i nie ma co się nastawiać

gnabry_ komentarzy: 5740 newsów: 105.08.2022, 23:55

Czy jest tu ktoś kto ma tiktoka i mógłby odpowiedzieć na kilka pytań (Pv)?

Yahoooo komentarzy: 103905.08.2022, 23:54

Bayern wygrał 6:1 , wchodzę żeby sprawdzić ile goli strzelił Robert a tu nic :( Cienki ten ich trener w ogóle nie gra na Roberta

Bukayoforever komentarzy: 353605.08.2022, 23:52

@losnumeros napisał: "Vieria ma gorszy skład oraz budżet i jakoś potrafi wpoić swoim zawodnikom swój styl gry."
Wolę nie widzieć w Arsenalu stylu gry Vieiry. Mityczna przewaga i kontrola nad spotkaniem oraz porażka nie jedną, a dwiema bramkami, jest chyba gorsza od "braku kontroli" i pewnej wygranej 2:0.

praptak komentarzy: 886805.08.2022, 23:52

@kwiatinho: Oczywiście że pamiętam. Pewnie z powodu pierwszego sezonu tak go u nas polubiłem (pomijając nawet gola z Chelsea).

Ogólnie widzę że tutaj niewielka część dostrzega w nim to co ja zauważam, więc mam nadzieję że koleżkowie się krótko mówiąc pomylą

PS: kto strzelił pierwszą bramkę bo nie pamiętam

Garfield_pl komentarzy: 2879505.08.2022, 23:52

Mikel Arteta on further incomings: “We are going to try. There are a few things we planned & if we could do them, it would be great, but now it’s work with the players that we have. [Any names?] Not yet!” #afc https://t.co/1yBzlrInoH

Armata500 komentarzy: 4385 newsów: 13005.08.2022, 23:51

Co mogę powiedzieć o Viaplay po dzisiejszym meczu?

Fajna jakość transmisji, wcale nie było źle. Fajne studio przed i po meczu. Ciekawe wywiady przed meczem, w przerwie i po meczu. Dobry komentarz. Fajnie jest to zrobione, a może być tylko lepiej. Jak zwykle okazuje się, że nie ma co słuchać wiecznie niezadowolonych ze wszystkiego ludzi w Internecie. Uważam, że wszystko stało na dobrym poziomie. Przy okazji po naszym meczu przewinąłem sobie mecz Bayernu, żeby zobaczyć gole. Super sprawa dla tych, co np. przegapią mecz Arsenalu. Będa mogli sobie odtworzyć mecz. Ja jestem pozytywnie zaskoczony. Czekam na więcej.

alexis1908 komentarzy: 368105.08.2022, 23:51

@losnumeros: Cała 1 polowe kontrolowaliśmy w 2 CP coś tam postraszyło ale oprócz jednej sytuacji 100% jakoś wybitnie nie postraszyli bardziej wrzutka na aferę. I trzeba dodać ze ten stadion jest ciezki do gry dla każdej drużyny jestem pewny ze urwą tam punkty nie jednej drużynie z 4. Nie ma to jak płakać po wygranym meczu nie idealnym ale dobrym w naszym wykonaniu ;)

Rynkos7 komentarzy: 702405.08.2022, 23:51

@Garfield_pl napisał: "Vieira to bardziej strona Saki i Marquinhos w sumie może też tam wbić."

W wywiadach sam Vieira mówił, że gra na tej pozycji i ktoś jeszcze wspominał, że tam może być ustawiany, ale pewności nie mam.

@KapitanJack10 napisał: "Wiedziałeś, że jest gotowy do gry w PL, choć nie zagrał tu ani jednego meczu? Wystarczy być podstawowym obrońcą Nicei i już się jest gotowym? To szczerze mamy bogaty rynek tanich obrońców."

A wystarczy być podstawowym obrońcą Marsylii aby być gotowym? Albo podstawowym obrońcą Lille jak Gabriel, który też wcześniej nie grał żadnego meczu w Premier League? To wszystko teraz to są dywagacje bo nie mam symulatora aby sprawdzać jakieś niespełnione scenariusze...

Garfield_pl komentarzy: 2879505.08.2022, 23:50

@Marcinafc93 napisał: "Tylko czekał aż zacznie się sezon xd"
Myślał może, że zapomną ludzie o jego dramach i tym jak się na sknerusach ośmieszył;) niestety pamiętamy;)

Garfield_pl komentarzy: 2879505.08.2022, 23:49

Mikel Arteta on what Jesus will bring to Arsenal: “The fear factor. He’s always on your shoulder, the ball is bouncing, that 50:50 ball. He’s never standing still, he’s always on the move, he’s always ready to act.” #afc https://t.co/8hxo732xXC

lordoftheboard komentarzy: 827005.08.2022, 23:47

@Garfield_pl: fajna statystyka tylko w Czelsi i kurach to chyba się trenerzy zmieniali ;)

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 105.08.2022, 23:46

@Garfield_pl: Tylko czekał aż zacznie się sezon xd

Yahoooo komentarzy: 103905.08.2022, 23:46

Kilka wnisków po dzisiejszym meczu:

1.Martinelli nie ma wykończenia, poza tym że strzelił gola..
2. Saka jest cieniem samego siebie sprzed lat mimo, że ma ich dopiero 20
3. Nie mamy ławki rezerwowych, nigdy nie mieliśmy
4. Xhaka sfaulował sam siebie i padł
5. We've got super Mic Arteta
6. Fani czują sie niekomfortowo bo wygraliśmy pierwszy mecz, ciężko im to przetrawić
7. Saliba odchodzi bo się nie uśmiecha
8. Jesus nie ma zmiennika bo Eddie Nketiah w 15 minut nie strzelił, mimo że Jesus nie dał rady w 75
9. Crystal Palace ma bardzo brzydki stadion
10. Partey został obrazony za kolor skóry, a terapia depigmentacyjna nie wchodzi w grę co udowodnił już Michael Jackson, Partey musi zacisnąć zęby i jakoś z tym teraz zyć.

Garfield_pl komentarzy: 2879505.08.2022, 23:46

@losnumeros: ooo wrócił pan maruda;)

KapitanJack10 komentarzy: 5475 newsów: 405.08.2022, 23:45

@Rynkos7 napisał: "W mojej opinii Saliba był już rok temu gotowy do gry w Premier League."

Garfield_pl komentarzy: 2879505.08.2022, 23:45

@Rynkos7 napisał: "Za Martinellego będzie pewnie grał Emil lub Vieira, za to nie mamy zmiennika dla Saki a on chyba najbardziej tego potrzebuje."
Vieira to bardziej strona Saki i Marquinhos w sumie może też tam wbić.

losnumeros komentarzy: 1326005.08.2022, 23:45

Miłośnicy Mikela będą podniecać się naszą grą do strzelonej 1 bramki, a po tej brance będą pisać że kontrolowaliśmy grę w całym meczu.

Prawda jest inna, do strzelonej 1 bramki wyglądaliśmy jak pewny siebie zespół. A po strzelonej bramce? Wróciły demony z poprzedniego sezonu, przeciwnik narzucił swój styl gry i nie potrafiliśmy grać w piłkę.

Vieria ma gorszy skład oraz budżet i jakoś potrafi wpoić swoim zawodnikom swój styl gry. Wystarczy popatrzeć jaką piłkę grało CP przed Viera, a jaką grają obecnie. A od Miela trzeba wymagać od tego sezonu, bo ma w składzie zawodników których potrzebuje.

kwiatinho komentarzy: 1313805.08.2022, 23:44

@praptak:
Nie wiem czy pamiętasz jego pierwszy sezon. Strzelił chyba we wszystkich rozgrywkach 10 goli. Błyszczał głównie w Lidze Europy. Co przyłożył nogę czy nawet głowę to wpadało.

Nie zatrzymywał się. Strzelał dryblował podawał. Czego się nie złapał zamieniał w złoto.

Potem przyszła ciężka kontuzja. Chyba z 10 miesięcy przerwy i już nie wrócił do tego poziomu.

Wierzę że przy Jesusie się odblokuje do tego nabierze większego cwaniactwa i nauczy się gry na jeszcze wyższym poziomie.

Arteta on Saliba's debut:
You don’t really see that at 21 years in the Premier League.

Rynkos7 komentarzy: 702405.08.2022, 23:43

@pLYTEK napisał: "Myślałem, ze 8 to powinien być priorytet ale teraz skrzydłowy do rotacji byłby chyba bardziej przydatny. Przy takiej intensywności, przy 5 zmianach Martinelli spompowany do zmiany po 60 min powinien być, ale nie miał zmiennika. Pepe jest odstrzelony.
Zinchenko dzisiaj słabiutko w obronie, nie zdziwie sie jak zdrowy Tierney bedzie grał na LO."

praptak komentarzy: 886805.08.2022, 23:42

@Ups147: Chyba niestety masz rację

XandeR komentarzy: 978005.08.2022, 23:42

Jutro też fajne meczyki i multiliga na Viaplay

Rynkos7 komentarzy: 702405.08.2022, 23:41

W mojej opinii Saliba był już rok temu gotowy do gry w Premier League. Miał bardzo udane wypożyczenie w Nicei tak samo jak później w Marsylii. Wydaję mi się, że jego ponowne wypożyczenie było spowodowane tym iż rok temu na tej pozycji mieliśmy zbyt dużo graczy Gabriel, White, Holding, Chambers, Mari oraz Kolasinac (też grywał na ŚÓ) i tą ostatnią 3 udało się wypchnąć dopiero w styczniu. Wydaję mi się, że to był główny powód a nie jakiś "aspekt rozwoju" Saliby.

praptak komentarzy: 886805.08.2022, 23:41

@Bukayoforever napisał: "Jeśli byśmy grali tak jak przez pierwsze 30 minut i jak podobno grają najlepsi na świecie, to na co nam Ramsdale i obrońcy, skoro można tam dać napastników i pomocników, przecież i tak CP w tym czasie nie konstruowało ataków."
Problem w tym że takie ataki trzeba rozsądnie rozłożyć. A my jeszcze tego nie potrafimy, bo zaczynając mecz, świetnie pressujemy, rozgrywamy i zbliżamy się do bramki rywala, ale potem pojawia się przepaść. Nagle jest problem z pojawieniem się odpowiedniej reakcji po "zaproszeniu" rywali na własną połowę i kłopoty z kontrami. Pewnie uda się nam to rozwiązać, ale to to kolejny sezon Artety i miałem nadzieję że ten kłopot będzie akurat już rozwiązany.

pLYTEK komentarzy: 412305.08.2022, 23:41

Obejrzałem z przyjemnoscia całe studio przed i po, na canal+ kosowskiego wylączalem po 2 min.

M4rcin komentarzy: 163705.08.2022, 23:41

Zinchenko juz ma swoją przyspiewke :D

Zinchenko, oh! Always believe in your soul!

El_Artillero komentarzy: 108305.08.2022, 23:40

@Slaviola:

Dokładnie. I te żołędzie na palcach. Na trzeźwo by tego nie założył.

Supertramp21 komentarzy: 64205.08.2022, 23:40

Mame nie teraz ....MASZYNA RUSZYŁA : )

KapitanJack10 komentarzy: 5475 newsów: 405.08.2022, 23:39

Swoją drogą to ciekawe czy liga wyciągnie jakieś wnioski w stosunku do skandalicznego, niegodnego i bulwersującego rasistowskiego ataku kibiców CP wobec czarnoskórego Thomasa Parteya?
Trzeba surowo karać wszelkie ataki na tle rasowym i ta sprawa nie powinna przejść bez echa. Mecze na Selheurst Park bez kibiców, wysoka grzywna i klękanie przed każdym meczem powinno być optymalną karą za te karygodne przewinienia

pLYTEK komentarzy: 412305.08.2022, 23:39

Ale ogolnie jest zajebiscie :D COYG

Slaviola komentarzy: 1237705.08.2022, 23:38

Nie wydaje się Wam, że Petit podczas wywiadów był "zbyt wesoły"?

Miałem wrażenie jakby był "spalony" albo wcięty xD

pLYTEK komentarzy: 412305.08.2022, 23:38

Ups147 komentarzy: 352705.08.2022, 23:37

@praptak: @praptak napisał: "Od pewnego czasu zastanawiam się czego dokładnie brakuje temu piłkarzowi, bo miałem wrażenie że ma wszystko."

Wykończenia :p

Yahoooo komentarzy: 103905.08.2022, 23:37

Mam wrażenie, że przez te wszystkie lata niepowodzeń, wyrobiła się w co niektórych taka usilna sraczka w stylu "wygraliśmy pierwszy mecz więc na siłe trzeba szukać negatywów". Nie ma żadnych negatywów, może nie była to tiki taka, ale są 3 punkty i o to w piłce chodzi Pany więc wyluzujcie gumki w majtach xD Jak Maradona strzelał ręką albo Ronaldo ze szpica to gdzieś mieli styl , ważne że trofea się zgadzały xD

zgubilemlodowke komentarzy: 71405.08.2022, 23:37

@MarkOvermars a po co robić screeny skoro ta opinia nie jest nawet kontrowersyjna? liga francuska jest bardzo podobna do angielskiej jeśli chodzi o siłowość itp., a tam już był sporym kozakiem.

Bukayoforever komentarzy: 353605.08.2022, 23:36

Garfield_pl komentarzy: 2879505.08.2022, 23:36

Mikel Arteta on Ramsdale: “We had some moments, you need your goalkeeper because to be honest, they had the biggest chance in the game, that one v one & Aaron did incredibly well & he won the game for us.” #afc https://t.co/tOJ1N72ad1

praptak komentarzy: 886805.08.2022, 23:35

@kwiatinho napisał: "Gabi powinien rozpocząć strzelanie w 5 min bez dwóch zdań"
Ehh to mnie właśnie denerwuje od dawna. On mnie w ogóle nie słucha

lukasz845 komentarzy: 455705.08.2022, 23:35

@Kredens: tak tottki,czepiasz się xD przecież nie dałem im trofeum,po prostu ze względu na Conte podniosłem ich notowania, nieznacznie ;p

minio7 komentarzy: 284905.08.2022, 23:35

@Alffik: bardzo chętnie bym się mylił w tej sprawie, czas pokaże..

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 105.08.2022, 23:35

Clean sheet

Hans_Zimmer komentarzy: 595505.08.2022, 23:34

Saliba odchodzi, bo się nie uśmiechnął. Odegaard się skończył przez klątwę opaski. Pierwsza kolejka a wy już takie dwa sierpowe dajecie? Nie macie litości.

Slaviola komentarzy: 1237705.08.2022, 23:34

@The088:

Dziękuję.

Fakt, że pasję do Arsenalu mam, bo jakby nie było, Kocham ten klub już od 98'.

Partey cichy bohater. Oby nam go nie zabrakło
Ramsdale podgrzewał atmosferę niefortunnymi zagraniami a mimo to uratował Arsenal
Gabriel dobry aczkolwiek stać go na więcej

Mikel jak zwykle zamula ze zmianami ale był dzisiaj zwycięski.
Za.styl punktów nie dają. W zeszłym sezonie byśmy to przegrali, CP by nas poturbowało.

Na koniec. Brawo Crystal Palace. Zasługujecie na wyrazy szacunku. Robicie mnóstwo dobrej roboty. Życzymy więcej szczęścia z resztą przeciwników

Ps dobrze się słuchało po meczu Petita. Wie co mówi

Kredens komentarzy: 372805.08.2022, 23:33

@lukasz845 napisał: "jeśli wycofamy się tak z czołówką to się bardzo źle skończy, mam na myśli lfc, mc czy tottki"

zagadka, które słowo nie pasuje do pozostałych?

Alffik komentarzy: 104405.08.2022, 23:33

@minio7 napisał: "Dużo krzywdy mu ten klub wyrządził."
Hahahahaha, no nie wyczymiem xDDDDD

Arsenal to poszedł mu na rękę, pozwalając mu zostać we Francji. Sam zawodnik wspominał , że chce grać dla Arsenalu (nawet mówił o tym, że oglądał każdy mecz Arsenalu, kiedy był na wypożyczeniu). Po prostu pismaki zrobili wokół niego dużo szumu, jakoby nie jest zadowolony z tego, w jaki sposób klub go traktuje, co jest nieprawdą.

Rynkos7 komentarzy: 702405.08.2022, 23:32

@Bukayoforever:

Pełna zgoda. Crystal Palace, mecz otwarcia, wyjazd, można było się spodziewać, że tak to będzie wyglądać. Meczy wygrany z czego trzeba się cieszyć i teraz starać się eliminować wszystkie błędy i niedoskonałości z dzisiejszego spotkania.

Supertramp21 komentarzy: 64205.08.2022, 23:32

@Wielimek93: ja.mam ramsdale martimelli I jesus