Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237705.08.2022, 23:20

Brawo Kanonierzy!

Trudny teren, trudny mecz, 1szy mecz sezonu.

Moim zdaniem świetna robota całego zespołu, mimo że CP w drugiej połowie było lepsze.

COYG!

mlodykanonier komentarzy: 151005.08.2022, 23:20

@ZielonyLisc: źle o naszej grze? Tak nie wolno bo jesteś płaczkiem i chorągiewką xD

kamil47 komentarzy: 268505.08.2022, 23:19

@Kiepomen: toć to próbowali i może dalej próbują kogoś ogarnąć na jego pozycję więc Ameryki nie odkryłeś. Póki co były ważniejsze pozycje do obsadzenia. Też nie rozumiem fenomenu Saki ale póki co nie oceniamy kogoś po pierwszym meczu w nowym sezonie.

Rynkos7 komentarzy: 703105.08.2022, 23:19

@ZielonyLisc:

Dokładnie. Nie otwierasz szampana po pierwszym meczu ligowym tylko analizujesz wszystkie swoje słabe strony, wyciągasz wnioski bo sezon jest długi a rzeczy do poprawy jest zawsze dużo. Chcemy być lepsi z meczu na mecz a nie zatrzymać się na jednym poziomie.

miki007 komentarzy: 32605.08.2022, 23:19

Ja to bym poszedł po zahe świetny gość, rok kontraktu, kibic, 2-3 lata pogra. Wiadomo to nie droga Arsenalu Ale uważam że dałby bardzo dużo nieprzewidywalnosci z przodu

miki9971 komentarzy: 6661 newsów: 205.08.2022, 23:19

@ZielonyLisc: No dobra, ale też pierwsze 30 minut dawało nadzieję na to, żę jak znowu zatrybimy to będzie inaczej. Gdyby Gabriel strzelił bramkę w pierwszych minutach pewnie mecz byłby inny.

The088 komentarzy: 62205.08.2022, 23:19

Ok... tak podsumowując mecz, to jest po prostu mega!!

Pozdrawiam użytkownika Slaviola!

Zdecydowanie!

Co za piękny początek sezonu!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.08.2022, 23:19

Teraz priorytet, przedłużyć kontrakt z Saliba i Saka plus z 2 transfery do tego

Wielimek93 komentarzy: 75405.08.2022, 23:19

Warto zauważyć że jesteśmy w tabeli wyżej od kurczaków! Baaa... Prowadzimy w lidze i nie ze względu na nazwę zespołu!!! :D

sWinny komentarzy: 790505.08.2022, 23:19

Irytujące jak ode na 10 metrze jest sam na sam i jeszcze kogoś szuka żeby podać.

Sporo pracy przed nami, ale paka wydaje się niesamowicie mocna.

XandeR komentarzy: 978405.08.2022, 23:19

Jedno co mnie martwi to że Arteta słabo reaguje na zmiany taktyczne rywali podczas meczu. Przed meczem widać plan itp, ale jak CP przeszło na 3 obrońców w drugiej to nas niszczyli przez ponad 30 min.

praptak komentarzy: 887405.08.2022, 23:18

Dlaczego ze skromną, małą analizą trzeba poczekać prawie do północy?
Odpowiedzi otrzymają oceny od 1 do 5

kiko55555 komentarzy: 35305.08.2022, 23:18

Kurde viaplay całą otoczkę, studio, studio z murawy, komentarz z ludźmi z canal plus, analizy, wywiady - dobra robota. Tylko przekaz transmisji mógłby być lepszy i bajka

Bukayoforever komentarzy: 353605.08.2022, 23:18

Też wam nie zalicza punktów w typerze?
Wytypowałem 2:0 dla nas, a uznaje jako nieprawidłowe.

Ars17 komentarzy: 70705.08.2022, 23:18

Xhaka nie zasługuje na opaskę!

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 105.08.2022, 23:18

"We are going to try. There are a few things we have planned & we are going to try."

Mikel Arteta on transfers via @RyanTaylorSport.

ZielonyLisc komentarzy: 2031005.08.2022, 23:17

@miki9971: nie żaden lament, a obiektywne spojrzenie na mecz! Wynik cieszy ale gra pozostawia sporo do życzenia i to jest fakt, że 2 połowa była w naszym wykonaniu mierna. Czy stwierdzenie faktu to lament?

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 105.08.2022, 23:17

@Marcinafc93: to sorry*

fabregas1987 komentarzy: 2587205.08.2022, 23:17

@XandeR: ciekawe po której stronie wybiegnie Youri :D

Selhurst Park to bardzo ciężki teren,jak ktoś się spodziewał łatwej przeprawy to spory, ale chyba nie ogląda PL, słabsze momenty w grze Arsenalu były owszem, ale cieszy wygrana i czyste konto, okienko trzeba jeszcze przepracować i Tielemans+ skrzydłowy bardzo potrzebni są w tej drużynie. COYG!

minio7 komentarzy: 284905.08.2022, 23:17

@Yahoooo: odpowiedziałem tylko na Twoje pytanie odnośnie zainteresowania Salibą. Twierdziłeś, że go nie ma. Po takim meczu oczy na niego zwróci wiele zespołów, które na ten moment są bardziej atrakcyjnym miejscem do gry niż armatki. Niestety brak LM to dla klubu z naszymi aspiracjami strzał w kolano. Nie widzę na ten moment chemii między Arsenalem a Salibą. Dużo krzywdy mu ten klub wyrządził. Pół roku spędził bez gry i wypożyczenia, 3 lata czekał na realna szanse i zabronili mu gry w finale pucharu Francji. Nie byłbym wcale zszokowany gdyby wywierał nacisk na transfer, a Arsenal jest pod ściana bo albo teraz zarobią solidny grosz albo za rok oddadzą za pół-darmo

MarkOvermars komentarzy: 919105.08.2022, 23:17

@fabregas1987: zgoda

kamil47 komentarzy: 268505.08.2022, 23:17

@Loka: serio? Spodziewales się lepszej gry po tym że :
1. Arsenal zawsze gra kupę na start sezonu.
2. Gramy z niewygodnym przeciwnikiem CP na wyjeździe? Ostatnie 5 meczy bez tego dzisiejszego to 3 remisy, wygrana i porażka 0:3.

Hmmm dziwne.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.08.2022, 23:16

Już nie narzekajcie, ciężki teren, 3 punkty zdobyte. Kilka błędów to fakt, ale jeszcze dużo pracy przed nami.

XandeR komentarzy: 978405.08.2022, 23:16

Za tydzień na Emirates będzie atmosferka dzięki tej wygranej. Rywal też fajny, grać potrafi

miki9971 komentarzy: 6661 newsów: 205.08.2022, 23:16

Trochę Was nie rozumiem, w zeszłym sezonie na Selhurst Park bralibyśmy jakikolwiek punkt w ciemno, o trzech już nie wspomne.

Dzisiaj na inaugurację wygrywamy 2:0, gdzie może i mógł być remis - bo ciężkie to było spotkanie i choć wywozimy 3 punkty z ciężkiego terenu, gdzie pewnie inni punkty potracą - tu znowu jest lament...

****..... Ludzie....

kamo99111 komentarzy: 693505.08.2022, 23:16

Studio pomeczowe - klasa!

Kiepomen komentarzy: 438705.08.2022, 23:16

@Yahoooo napisał: "Grunt żeby teraz jego forma nie szła w dół bo wielu było takich którzy eksplodowali w młodym wieku, a później już tylko regres ( Delle Alli dla przykładu)."
Ale właśnie już teraz występy Saki są kwestionowane co do jakości i to nie powinno wystarczyć, żeby grać u nas w podstawie moim zdaniem. Wiadomo, że gra bo jest młody ma potancjal i prezentuje w miarę ok poziom narazie.

Rynkos7 komentarzy: 703105.08.2022, 23:15

@Ups147 napisał: "zależy kto czego od niego wymaga, dla mnie on nigdy nie wskoczy na taki poziom jak np Alexis u nas, myślę że przy dobrych wiatrach będzie się kręcił koło tych 10-15 bramek w lidze i to będzie sufit."

Ja jeszcze tak wcześnie nie będę wyciągał takich wniosków, ale nie ukrywam, że coś takiego właśnie mi chodzi po głowie od jakiegoś czasu.

fabregas1987 komentarzy: 2587205.08.2022, 23:15

@erykgunner: kiedyś taki albański amulet z niemieckim paszportem był w obronie, chyba z 15 spotkań z nim nie przegrali od debiutu

ZielonyLisc komentarzy: 2031005.08.2022, 23:15

@Yahoooo napisał: "Postawcie się w sytuacji naszych zawodników gdzie 3/4 to jeszcze dzieciaki na których ciążyła dzisiaj ogromna presja."

0_o

Ups147 komentarzy: 352705.08.2022, 23:15

@erykgunner: myślałem że napiszesz, że saliba ma więcej wygranych w tym sezonie niż Kane trofeów :P

kuade komentarzy: 73705.08.2022, 23:15

@erykgunner: Warto zauważyć, że Arsenal z Salibą nie stracił bramki.

Dziadyga komentarzy: 847405.08.2022, 23:15

@determinat00r napisał: "Gabriel miał kilka błędów i mylił się z podaniami, ale powstrzymywał ile sił rywali i za to brawa 7/10"
Gabriel to był dziś klonem klauna Mustafiego.

MarkOvermars komentarzy: 919105.08.2022, 23:15

To co Tielemans gra w przyszła sobotę przeciwko nam a tydzień później u nas? XD

Naburator komentarzy: 278405.08.2022, 23:15

@Loka: he? Graliśmy z CP. I fakt oni w tabeli nie zajmują topowych miejsc, ale to rywal który nam wyjątkowo nie leży. Zwłaszcza na wyjazdach

Yahoooo komentarzy: 103905.08.2022, 23:15

Słuchajcie Panowie nie ma co narzekać, wygraliśmy może nie przekonująco, ale mamy 3 pkt i to jest najważniejsze. Postawcie się w sytuacji naszych zawodników gdzie 3/4 to jeszcze dzieciaki na których ciążyła dzisiaj ogromna presja. Wszyscy widzieli jak Arsenal grał w przedsezonie i 90% tych ludzi zacierało rączki na to że dzisiaj wtopimy. Pozostałe 10% to my, proponuje otworzyć kolejnego browarka i świetować bo mamy w końcu udany start sezonu, pierwsze koty za płoty GO GO GUNNERS

domino178 komentarzy: 245905.08.2022, 23:14

@XandeR napisał: "Oho, Viaplay odpala swojego Gmocha"

Wolę takiego Gmocha niż Nudzkiego, który opowiadał te swoje *******ety nie na temat. Ponadto na plus analiza meczu, czego nie było w C+

Garfield_pl komentarzy: 2884105.08.2022, 23:14

Gary Neville on Saliba’s Arsenal debut: “I was massively impressed by him. He reminded me of a young Rio Ferdinand.” #afc

kuade komentarzy: 73705.08.2022, 23:14

Ale też zapominamy o Jesusie, który w pierwszej połowie czarował jak Iniesta, pięknie się go oglądało i przez 2 połowę zapominamy go chwalić.

Mastec30 komentarzy: 645705.08.2022, 23:14

Paradoksalnie ofensywa zagrała bardzo słabo. W pierwszej połowie jeszcze do tej 25 min było super. Potem do końca meczu wszystko siadło. Dobrze, że udało nam się objąć prowadzenie szybko to było czego bronić bo jakbyśmy mieli potem bić w mur to mogłoby być ciężko. Cieszy Saliba a przede wszystkim Ramsdale. Pokazał się z tej dobrej strony, którą znamy z początku zeszłego sezonu. A różnie z tym ostatnio bywało u niego. Na minus Saka i Odegaard, jacyś tacy schowani. Pod względem fizycznym i agresji to przegrywaliśmy ten mecz

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161705.08.2022, 23:13

Warto zauważyć, że Arsenal z Salibą w składzie jeszcze nigdy nie przegrał.

Loka komentarzy: 33605.08.2022, 23:13

Wynik lepszy od gry ciekawe czy w następnych kolejkach bezie lepiej bo spodziewałem się dużo lepszej gry

varatas komentarzy: 256605.08.2022, 23:12

Będą oceny pomeczowe na stronie ?

XandeR komentarzy: 978405.08.2022, 23:12

Martinelli też w tej 3ciej minucie pokazał że jeszcze ma mleko pod nosem, każdy strzał z pola karnego musi iść w bramkę.

W ogóle grał tylko pierwsze 45 min, e drugiej zmęczony

Rynkos7 komentarzy: 703105.08.2022, 23:11

@Yahoooo napisał: "Tylko, że on tak grając dostał się do reprezentacji Anglii na mistrzostwa w wieku 19 lat, gdzie w późniejszych etapach był jedną z kluczowych postaci, Southgate nawet mu zaufał i pozwolił strzelać karnego i do dzisiaj nie zapomnę tego jak Chiellini próbował go zatrzymać.. Być może jest to jego sufit, ale chyba ciężko osiągnąć coś więcej. Grunt żeby teraz jego forma nie szła w dół bo wielu było takich którzy eksplodowali w młodym wieku, a później już tylko regres ( Delle Alli dla przykładu)."

Wszystko jasne. Chodzi o to, że jednak nie chcemy powtórzyć historii Delle Alliego. W przypadku Saki pokładane są ogromne nadzieje, jest na niego ogromny hype, gra ofensywna opiera się na jego barkach i wydaję mi się, że oczekiwania wobec niego są dużo, dużo większe. Nie mówię teraz, ale ogólnie. Chłopak jest przymierzany jako lider tego zespołu, jego przyszła gwiazda, musi być widoczny jego rozwój, nie mówię o jakimś ogromnym przeskoku, że nagle ma strzelać jak Ronaldo 40 bramek w sezonie, ale jednak jakiegoś progresu się oczekuje.

kuade komentarzy: 73705.08.2022, 23:11

Nawet jeśli był to trudny teren, trudny wyjazd, to Arsenal nie powinien wykonać prawie 150 podań mniej od aspirującego na środek tabeli Palace.

kamil47 komentarzy: 268505.08.2022, 23:11

@Wielimek93: sędziowie i tutejsi eksperci którzy na siłę wypychają Szwajcara z Arsenalu. Zaś z tym zawodnikiem gramy po prostu lepiej jak bez niego, a to że przez 90% czasu swojej kariery w Arsenalu grał nie na swojej pozycji to już inna bajka której nikt nie bierze pod uwagę.

Ups147 komentarzy: 352705.08.2022, 23:11

@Rynkos7: zależy kto czego od niego wymaga, dla mnie on nigdy nie wskoczy na taki poziom jak np Alexis u nas, myślę że przy dobrych wiatrach będzie się kręcił koło tych 10-15 bramek w lidze i to będzie sufit.

fabregas1987 komentarzy: 2587205.08.2022, 23:10