Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
XandeR komentarzy: 979905.08.2022, 22:30

Słabo gramy ale może jakoś dowiozą

Kiepomen komentarzy: 439205.08.2022, 22:30

No skrzydłowego potrzeba jednak, nie ma tak dobrze jak wszyscy myśleliśmy.

bizooon komentarzy: 705705.08.2022, 22:30

Ale taka gra na ostrzu może nas kosztowac...

Freo98 komentarzy: 658605.08.2022, 22:30

@Jack_Herrer: ale on będzie kręcony niemiłosiernie przy dynamicznych zawodnikach

Rynkos7 komentarzy: 703305.08.2022, 22:28

@Elastico07 napisał: "Boli mnie to że oni nas tak dominują w utrzymaniu piłki"

Jak w środku pola gra tylko jeden kreatywny i dobry technicznie gracz tj. Odegaard to trudno o jakieś utrzymanie się przy piłce niestety.

Elastico07 komentarzy: 1258605.08.2022, 22:28

Xhaka gra za wysoko i nie mamy kontroli w środku pola bo sam partey nie daje rady

Freo98 komentarzy: 658605.08.2022, 22:28

Przytrzymajmy w koncu trochę pilke

zdyp komentarzy: 462505.08.2022, 22:28

we need call..... n14etiah!

krzykus1990 komentarzy: 528605.08.2022, 22:28

Nketiah musi wejść nasz Lis piła karnego!

Garfield_pl komentarzy: 2894905.08.2022, 22:28

Dobra trzeba uspokoić, Holding in ;)

Cesc1994 komentarzy: 447805.08.2022, 22:28

Ale chaos

minio7 komentarzy: 284905.08.2022, 22:27

Ramsdale mimo dwóch farfocli przy wyprowadzaniu piłki może być z siebie zadowolony. Tak samo Jesus ze swoją inteligencją i walką o piłkę kiedy ma to szanse powodzenia powinien być z siebie dumny

Skurol komentarzy: 31305.08.2022, 22:27

Halo Juventus? To ile dawaliście za tego Gabriela? 60mln? :D

krzykus1990 komentarzy: 528605.08.2022, 22:27

@Kiepomen: Człowieku wiem ze Saliba świetnie się teraz prezentuje i jest zmotywowany jednak nie zapominaj, że White nie gra na pozycji stopera, gdzie w tamtym sezonie tak go chwalilismy!

bizooon komentarzy: 705705.08.2022, 22:27

Nie lubimy takiej ostrej gry, oj nie lubimy...

Szogun komentarzy: 29077 newsów: 305.08.2022, 22:26

Saka do tej pory słaby mecz i Zinchenko często zostawia tą lewą stronę wolną. Niebezpieczne to jest.

Elastico07 komentarzy: 1258605.08.2022, 22:26

Nowy sezon stary Arsenal.Potrafimy zagrać kapitalne 30m po to żeby resztę meczu dać się dominować

Kris3Tears komentarzy: 444105.08.2022, 22:26

*ten

Irytuje tej łysy.

Fabri4 komentarzy: 9988 newsów: 5005.08.2022, 22:26

sędzia debil lol

Ups147 komentarzy: 352805.08.2022, 22:25

Straszny tłok i jest jest w środku pola i ten tłok sobie mam wrażenie sami tworzymy. Wszyscy nasi zawodnicy mi się wydaje że zbiegają do środka, mało jest akcji gdzie Gabi czy sala napędzają akcje skrzydłami

Skurol komentarzy: 31305.08.2022, 22:25

Wydaje mi się że szczęśliwie wywieziemy te 0:1...

sickstick komentarzy: 288505.08.2022, 22:25

Gramy ten mecz w piżamkach i po 22 się im udzieliło

SoulStorm komentarzy: 747605.08.2022, 22:25

CP zaraz strzeli

Cesc1994 komentarzy: 447805.08.2022, 22:24

Saka okrążony przez trzech zawodników Palace i idzie w drybling...

Elastico07 komentarzy: 1258605.08.2022, 22:24

Boli mnie to że oni nas tak dominują w utrzymaniu piłki

Kiepomen komentarzy: 439205.08.2022, 22:24

Jak white jest wart 50 mln to Saliba musi kosztować ze 150..

Freo98 komentarzy: 658605.08.2022, 22:24

@TobiasRieper: no z mentalnością to na pewno poszliśmy do przodu, ale tragicznie teraz wyglądamy nie możemy prowadzić gry przez kilka minut, bardzo duzo niedokładności i głupich strat i decyzji

Kris3Tears komentarzy: 444105.08.2022, 22:24

Faul?? Jaki faul? Sam się położył

krzykus1990 komentarzy: 528605.08.2022, 22:24

Każdy piłkarz ma, prawo do słabszej formy. Dobrze, ze posiadamy Fabio.

MarkOvermars komentarzy: 919505.08.2022, 22:23

Prosimy sie o bramkę

TobiasRieper komentarzy: 20005.08.2022, 22:22

@Freo98
Oczywiście, że nie grają ze stoickim spokojem, ale musisz przyznać, że mimo wszystko starają się realizować swoje zagrania. Nie wiem czy pamiętasz jak jeszcze Papcio był na ławce, kiedy się paliło pod naszą bramką to człowiek zjadał paznokcie ze stresu, a tutaj widać tą chęć walki. Chciałem tylko podkreślić, że mentalność naszego zespołu idzie w dobrym kierunku.

minio7 komentarzy: 284905.08.2022, 22:22

@Freo98: chociażby w klaszczącej na Martinellim i kolejnych faulach bez walki o piłkę tylko taktycznych wjazdach w nogi będąc z tylu

Freo98 komentarzy: 658605.08.2022, 22:22

Dobra wiem ze będę jeszcze tego żałował, ale dawac pepe xd

kamo99111 komentarzy: 693805.08.2022, 22:22

Saka I Martinelli (pomimo bramki) póki co słabiutko...

Kiepomen komentarzy: 439205.08.2022, 22:21

Saka często gra na alibi, dalej jednak taki Zaha klasa wyżej.

Dziadyga komentarzy: 848905.08.2022, 22:21

Od tej 30 min to gramy dni a był taki hurraoptymizm,bo towarzyskie,ja też byłem zachwycony,ale to towarzyskie a mecz o stawkę to inna presją..

Freo98 komentarzy: 658605.08.2022, 22:20

@minio7: a w jakiej sytuacji miał im pokazać?

ArekKanonier komentarzy: 191205.08.2022, 22:20

Dobrze że mamy Salibe bo daje mega spokój w obronie.

Ups147 komentarzy: 352805.08.2022, 22:20

Saliba to dzisiaj wygląda przy Benie i Gabrielu jakby to oni dopiero z wypożyczenia wrócili i mieli walczyć o skład

Rynkos7 komentarzy: 703305.08.2022, 22:20

Jak Saliba zagra dobry sezon w pierwszym sezonie Premier League i będzie grał regularnie to aż boję się pomyśleć jakie oferty mogą za niego wpadać jak chłopak dopiero 21 lat ma.

Dziadyga komentarzy: 848905.08.2022, 22:20

Gabriel to dziś marnota total a w tej i robię.Facet niestabilny,bo wybitne mecze przeplata z fatalnymi (nie słabymi)

Skurol komentarzy: 31305.08.2022, 22:20

Ramsdale flashbacki z meczu z lisami :D oby więcej takich spotkań.