Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
sickstick komentarzy: 288505.08.2022, 22:19

Mateta wygląda jak Tavares xD

Elastico07 komentarzy: 1258605.08.2022, 22:19

Ode powinnien to kończyć,niestety najsłabszy zawodnik dziś

minio7 komentarzy: 284905.08.2022, 22:19

Łysy jeszcze żadnej kartki nie pokazał CP a nam już drugą. To jest jakaś parodia

kamo99111 komentarzy: 693805.08.2022, 22:18

To chyba najwieksza wada Ode - za dużo kombinacji w prostych sytuacjach. To trzeba było kończyć z pierwszej piły i po frytkach by było.

Skurol komentarzy: 31305.08.2022, 22:17

Ja rozumiem że Ode.jest pomocnikiem i woli obsługiwać kolegów ale szukać podania przy sam na sam?

Ups147 komentarzy: 352805.08.2022, 22:17

Ode już któryś raz dzisiaj boi się strzelac..

TobiasRieper komentarzy: 20005.08.2022, 22:15

Cieszy walka nawet jak się nie układa, kiedyś była panika i obrona jednobramkwej przewagi. Obyśmy znaleźli akcję na 0:2 bo coraz bardziej pachnie golem dla Orłów.

Skurol komentarzy: 31305.08.2022, 22:15

Po bramce.na 1:0 to tak trochę wygląda jakby nie wiedzieli co robić - atakować dalej czy bronić wyniku xD

Skurol komentarzy: 31305.08.2022, 22:13

Odeeee blisko!

ELAdzik komentarzy: 252205.08.2022, 22:13

Saliba i Ramsdale kozaki. Ode bardzo słabo.

kamo99111 komentarzy: 693805.08.2022, 22:12

Ehh muszą coś strzelić bo zaraz bedze młyn.

Skurol komentarzy: 31305.08.2022, 22:12

Saliba > White

Elastico07 komentarzy: 1258605.08.2022, 22:12

Słaby mecz odegarda.Najslabsze ogniwo

michalmmz komentarzy: 40205.08.2022, 22:12

Saliba czyści jak stary profesor. Co za diament zawodnik!

ZielonyLisc komentarzy: 2031005.08.2022, 22:12

Xhaka jakoś częściej zapędza się do ofensywy, ciekawe

Elastico07 komentarzy: 1258605.08.2022, 22:11

Saliba to jest mistrz! W ofensywie siedliśmy mocno

Garfield_pl komentarzy: 2894905.08.2022, 22:11

Będzie do samego końca ciężko, ale cóż , witamy w PL ;)

krzykus1990 komentarzy: 528605.08.2022, 22:10

Cały Ramsdale jak nuda coś zawali ale jak więcej dzieje się pod bramką klasa swiatowa xD

cvp komentarzy: 110505.08.2022, 22:10