Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Herus komentarzy: 148805.08.2022, 22:05

Gdzie znalelezc ten mecz w aplikacji dekodera 4k ?

zejaz komentarzy: 175705.08.2022, 22:05

@cobi90: No mam chyba najdroższy pakiet na tv,
znalazłem coś ale czarny ekran

ZielonyLisc komentarzy: 2031005.08.2022, 22:05

XDhaka tradycyjnie głupie żółtko

Rynkos7 komentarzy: 703305.08.2022, 22:04

Te wyjazdówki tak swoją drogą to chyba mój drugi ulubiony komplet zaraz po tym białym z sezonu 2007/2008. Są mega.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29705.08.2022, 22:04

narzekanierzy.com XD

cobi90 komentarzy: 125705.08.2022, 22:03

@zejaz: Tak jeśli masz satelite wykupioną jako pakiet a nie sam canal plus online

Garfield_pl komentarzy: 2894905.08.2022, 22:02

Do boju!!

zejaz komentarzy: 175705.08.2022, 22:02

jest w końcu ten mecz na canal plus online?

Freo98 komentarzy: 658605.08.2022, 22:02

@krzykus1990: wszyscy się schowaliśmy, gdy prowadziliśmy gre wszystko przez niego przechodzilo

Ranczomen komentarzy: 1238405.08.2022, 22:02

@erykgunner napisał: "Gdyby stworzyć wirtualną tabelę za ostatnie 45 minut, to Arsenal byłby mistrzem."

Brzmi jak trofeum Harry'ego Kane'a.

cobi90 komentarzy: 125705.08.2022, 22:02

Ciekawe te studia jakoś czas w przerwie szybko leci.

Paul77 komentarzy: 1013405.08.2022, 22:02

Oby Odegard się odblokował..... Chodzi o grę, by coś wnosił do ataku Arsenalu.

cobi90 komentarzy: 125705.08.2022, 22:01

W studio o ręce gadają a ja mam wrażenie że w poprzednim sezonie byłby karny.

praptak komentarzy: 887805.08.2022, 22:00

A gdyby tabelę króla strzelców to Gabi miałby złoty papeć. Kto by przypuszczał

cobi90 komentarzy: 125705.08.2022, 21:59

@Simao12: Jakość tak zgodze się nie jest to Canal plus ale nie narzekam.

Zloty komentarzy: 77905.08.2022, 21:59

Dlaczego znowu chowają głowę w piasek po strzeleniu bramki,oszczędzają siły czy liczą na kontry.Znowu to samo ŕrrrrr

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161705.08.2022, 21:59

Jack_Herrer komentarzy: 6243 newsów: 19205.08.2022, 21:59

Je*** ViaPlay. Lece na tłustym streamie a za 35 zeta nakupowałem krówek i mam całą buzię zaklejoną. Mniam.

Simao12 komentarzy: 775205.08.2022, 21:59

@cobi90: mi tam zdarza się przełączenie na24fps
Ktoś pyta gdzie ode, Ja pytam gdzie SAKA

Ranczomen komentarzy: 1238405.08.2022, 21:58

Jasny gwint, nie dość, że Xhaka na boisku to jeszcze Xhaka w studiu :X

praptak komentarzy: 887805.08.2022, 21:58

Od początku graliśmy idealnie. Na terenie rywala i to CP - świetnej drużyny która już się bardzo rozwinęła. Potem trochę oddaliśmy inicjatywę, ale kontrola nadal po naszej stronie. Pod koniec trochę jej oddaliśmy.

Dobrze że ściągamy ich na swoją połowę przy korzystnym wyniku, ale potem kontry/kontrola piłki w ostatnich 15 min kulały. Tutaj jakby trochę jeszcze brak doświadczenia, ale wszystko na dobrej drodze.

Xhaka jak był głupi tak jest głupi, ale nadal również przydatny więc oby dokończył mecz pacan.

White pozytywnie mnie zaskakuje, nasz atak też ale trochę negatywnie, jest jakby mało sklejony.

Mam wrażenie że powinniśmy bardziej skupić się kontroli gry i kontrach, bo mimo że Ben (dla mnie o dziwo) daje radę z Zahą, to ten stanowi realne zagrożenie przez cały mecz.

krzykus1990 komentarzy: 528605.08.2022, 21:58