Wziąć odwet za poprzedni sezon: Aston Villa vs Arsenal

Wziąć odwet za poprzedni sezon: Aston Villa vs Arsenal 23.08.2024, 19:17, Mateusz Rosłoń 1199 komentarzy

Kibicom Arsenalu z pewnością niełatwo zapomnieć dwie zakończone porażkami potyczki z Aston Villą z poprzedniego sezonu, a szczególnie tę drugą, która w dużym stopniu przesądziła o kolejnym roku bez mistrzostwa dla naszego ukochanego klubu. W obecnym sezonie z ekipą Unaia Emery'ego Kanonierzy będą się mierzyć już w drugiej kolejce. To świetny moment na wyrównanie porachunków.

The Villans dość mocno przemeblowali swój skład w trwającym okienku transferowym. Z ekipą z Birmingham pożegnali się między innymi dwaj gwiazdorzy - Moussa Diaby i Douglas Luiz. Najdroższymi transferami przychodzącymi byli natomiast Amadou Onana z Evertonu i Ian Maatsen z Chelsea. Aston Villa zdążyła również dokonać jednego z najbardziej zaskakujących tegorocznych transferów - najpierw odkupiła sprzedanego rok temu Camerona Archera z Sheffield United, a potem odsprzedała go niecały milion euro drożej do Southampton. Miało to związek ze spadkiem Sheffield United do Championship i klauzulą w umowie sprzedaży, która nakazywała The Villans odkupienie go w przypadku nieutrzymania się The Blades w Premier League. Do Arsenalu ma natomiast lada chwila dołączyć drugi w tym okienku nabytek, Mikel Merino z Realu Sociedad. Z powodu urazów Unai Emery nie będzie mógł skorzystać z dwóch zawodników: Boubacara Kamary oraz Tyrone'a Mingsa. W Arsenalu nie zobaczymy natomiast Takehiro Tomiyasu.

O poprzednim sezonie już wspomnieliśmy - Kanonierzy przegrali oba spotkania z Aston Villą, 0-1 na wyjeździe i 0-2 u siebie. Warto jednak dodać, że w sezonach 2021/22 i 2022/23 to Arsenal wychodził zwycięsko ze wszystkich spotkań z The Villans - mecze te kończyły się kolejno wynikami 3-1, 1-0, 2-1, 4-2. Jeśli chodzi o ostatnie poczynania ligowe, to w pierwszej kolejce zmagań w Premier League Arsenal pokonał na Emirates Stadium Wolves 2-0. Natomiast Aston Villa grała na wyjeździe z West Hamem i również odniosła zwycięstwo - mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Który z baskijskich menadżerów wyjdzie z tego starcia zwycięsko? Czy tym razem zawodnicy Mikela Artety znajdą sposób na podopiecznych Unaia Emery'ego, który potrafi szczególnie dobrze zmotywować swoich zawodników na mecze z Arsenalem? Jak w bramce The Villans zaprezentuje się były Kanonier, Emi Martinez? Czy Arsenal wyjdzie takim samym składem, jak przeciwko Wolves? Tego dowiemy się już jutro wieczorem.

Arsenal2004 komentarzy: 413424.08.2024, 19:37

Trossard musi wejść. On potrafi zauważyć kolege i oddać strzał, przedryblować kogoś. Niesety ale Gabi jest zbyt jednowymiarowy, cały czas ta sama akcja, która jest z łatwością czytana przez obrońców.

Craz komentarzy: 365724.08.2024, 19:36

Emery dał jasna instrukcje kryć w trzech Sake a tamten ( martinelli) niech sobie biega . I tak to wygląda niestety

arsenallord komentarzy: 30185 newsów: 11724.08.2024, 19:36

Pisałem dziś o Sane/Chiesa do rotacji. Ale mam wrażenie, że oni z miejsca mieliby pewny skład na LS.

praptak komentarzy: 896824.08.2024, 19:36

@bizooon napisał: "Digne mi dzisiaj"
Nie wątpię waćpan wciąż młody przecie ^

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 124.08.2024, 19:36

@Garfield_pl napisał: "Ten zaś płacze xD wyłącz, oszczędzisz czas i nerwy , po co się denerwować;)"
Żeby wyłączyć trzeba najpierw włączyć.

kamo99111 komentarzy: 728024.08.2024, 19:35

@pablofan napisał: "myślę, że dzięki Timberlandowi ta lewa strona jakoś wygląda. Nie gra złych zawodów.
Najsłabiej Martinelli i mało dobrego o Ricie mozna powiedzieć."

Nie napisałem nigdzie, że gra słabo ;-) tylko, że zachowawczo i bojaźliwie. Porównując go do początków u nas. Wtedy potrafił wziąć grę na siebie nawet z obrony. Ale o niego akurat jestem spokojny :-)

damianARSENAL komentarzy: 870324.08.2024, 19:35

Teraz zobaczycie przemianę Aston Villi w drugiej połowie. Będziemy żałować, że nie przycisnęliśmy ich a pierwszych 45 minutach.

miki007 komentarzy: 40824.08.2024, 19:35

@Ryza: jakiej stracie Parteya? Przecież tam Aston Villa rozgrywała akcje z 20 sekund po czym rogers objechał Rice’a Partey chciał naprawić i tez przegrał żadnej tam jego winy większej od Declana na pewno nie było

Oldgunner3 komentarzy: 1009124.08.2024, 19:35

Szkoda,że jednak Jesus wypadł.Gdyby tak jego i Trossarda wpuścić od 60 minuty to może bt się coś ruszyło.Trzeba walczyć o więcej sfg ,w tym byliśmy nieźli w zeszłym sezonie.

cluksenZ komentarzy: 32324.08.2024, 19:35

Jest jakiś obrońca w Premier League którego Martinelli przedryblował?

praptak komentarzy: 896824.08.2024, 19:35

Dobry mecz, czasem trochę elektryczni jesteśmy. Przyda się Trossard gdzieś w 60' chociaż chyba wolałbym żeby sam grał do tej pory i dłużej, a na podmęczoną już AV i najlepiej przy prowadzeniu GM. No ale jest jak jest i Belg przynamniej lepiej pomoże przy rozmontowaniu ich

sWinny komentarzy: 798624.08.2024, 19:35

Ciężko się na to patrzy. Zawodnicy chyba nie rozumieją do końca swojej roli na boisku. Rice grający wyżej to połowa ricea
Timber w środku to blokada whitea
Ode schowany
Saka bez pomocy ciężko ma cokolwiek zrobić

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 124.08.2024, 19:35

@Oldgunner3 napisał: "Ale jest za wolny i przez niego Rice dostał kartkę.To Partey nie dojechał i to porządnie."
Rice dostał kartkę przez Parteya? Partey po tym jak Rodgers ograł kolejny raz Rice próbował ratować sytuację, nie udało mu się i chwilę później Rice sfaulowal

bizooon komentarzy: 731124.08.2024, 19:34

Pomyślcie co będzie tu za chwilę za afera jak Nketiaha z ławki podniesie Mikel

kamo99111 komentarzy: 728024.08.2024, 19:34

Co do Rice... Arczi powinien zmienić Parteya z Declanem. Bo Rice gra wysoko co nie do końca chyba mu pasuje. Tu rzeczywiście musi być środek

Merino/Partey__________Odegaard
_______________Rice_______________

arsenallord komentarzy: 30185 newsów: 11724.08.2024, 19:34

@Ranczomen: Albo wyjście za linie.

darek250s komentarzy: 10749 newsów: 524.08.2024, 19:34

Najbardziej krwawi lewe skrzydło, a następnie Rice.

pablofan komentarzy: 261124.08.2024, 19:33

@kamo99111: myślę, że dzięki Timberlandowi ta lewa strona jakoś wygląda. Nie gra złych zawodów.
Najsłabiej Martinelli i mało dobrego o Ricie mozna powiedzieć.

Rynkos7 komentarzy: 733424.08.2024, 19:33

Nie ma chyba poza City i Liverpoolem rywala, z którym gra się nam tak ciężko. Emery to fachowiec.

Ranczomen komentarzy: 1246224.08.2024, 19:33

Przeciągnięta wrzutka powoli staje się znakiem rozpoznawczym Martinellego. Niedobrze.

Ryza komentarzy: 1824.08.2024, 19:32

Co nie zmienia postaci rzeczy, że dziś Rice też gra bardzo słabo, ogólnie środek pola krwawi.

thegunners101 komentarzy: 249924.08.2024, 19:32

Martinelli musi się przełamać jakimś dubletem chyba, bo to cień piłkarza sprzed dwóch sezonów. Nic nie ugrał z wyjątkiem kontuzji rodaka.

pablofan komentarzy: 261124.08.2024, 19:32

@pablofan: boksie*

pablofan komentarzy: 261124.08.2024, 19:31

Na Martinelliego nawet obrońcy nie potrzeba. Saka pozamykany na prawej jak w jakimś bocie a Martinelli to niekiedy ma autostrady i nic, kompletnie nic z tego nie ma.

Garfield_pl komentarzy: 3091224.08.2024, 19:31

@bizooon napisał: "Mecz jak zawsze z AV, nie można iść na aferę. Remis szanować, jak akcyjka wejdzie to zwycięstwi przyjąć z pocałowaniem rączki. Róźnie może być"
Dokładnie, nie dać się wciągnąć w ich grę i czekać na okazje i je wykorzystać.

kamo99111 komentarzy: 728024.08.2024, 19:31

Jak dla mnie na plus dzisiaj Partey, White i na delikatny plus Saka.

Reszta średni na jeża. Timber bardzo bojaźliwie i zachowawczo. Ale on się musi wgryźć jeszcze. Myślę, że po przerwie na rep. będzie już gitarka.

Adamarsenal1 komentarzy: 336624.08.2024, 19:31

Oby ten Merino rzeczywiście szybko się wkomponował, może Gabi na tym zyska, bo Rice na ósemce średnio wygląda.

Arsenal2004 komentarzy: 413424.08.2024, 19:30

@Sebastiansuski: oby

Garfield_pl komentarzy: 3091224.08.2024, 19:30

@executer1 napisał: "Nie mamy kadry na walkę z City i tyle. Sam Arteta to podkreśla, że jak chcesz z nimi wygrać to musisz być perfekcyjną drużyną, a nasze lewe skrzydło i szpica to nie ten poziom. Havertz jest okej jako fałszywa 9, ale brakuje tutaj jeszcze prawdziwej 9 na mecze jak dzisiejszy.
O ile nie pójdziemy all in pod koniec okienka to znowu skończy się max drugim miejscem"

Ten zaś płacze xD wyłącz, oszczędzisz czas i nerwy , po co się denerwować;)

metjuAFC komentarzy: 5837 newsów: 124.08.2024, 19:30

Bardzo bezjajecznie z przodu. Brakuje zawodnika który zrobiłby różnicę. Wystarczyło podwoić Sakę i kastracja gotowa. Havertz strasznie anemicznie.

blazejpak komentarzy: 38524.08.2024, 19:30

Nie no tragicznie się ogląda Martinelliego. On w ogóle nie patrzy czy można komuś podać, czy gdzieś jest wolne miejsce. Cały czas wzrok na piłkę i jechane na koniec boiska, żeby stracić piłkę.

Chyba będzie trzeba też pomyśleć o lewym skrzydle, bo to już nie można nazwać spadkiem formy.

bizooon komentarzy: 731124.08.2024, 19:30

Ryza komentarzy: 1824.08.2024, 19:30

@miki007: Ja bym powiedział coś innego, już drugi mecz z rzędu Thomas nie dojeżdża, dziś po jego stracie Rice musiał faulować na żółtą, często właśnie to Rice musi naprawiać błędy Thomasa dziś jak i w poprzednim meczu.

miki007 komentarzy: 40824.08.2024, 19:30

@Cartman_KG: właśnie sobie odpowiedziałeś jest niekryty i wychodzi na pozycje po czym wyjeżdża za linie podaje do przeciwnika albo traci piłkę No super korzyść. Zreszta widać po tym, że go nie kryją to nie czuje od niego zagrożenia

thegunners101 komentarzy: 249924.08.2024, 19:29

No Partey i Saliba najlepsi i chyba Ode, ale tak to od 10 minuty kaszana. Ani to pressing, ani to na kontrę, dziwna sprawa.

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 124.08.2024, 19:29

@Kiepomen napisał: "XD Rice może parę kontaktów z piłką zaliczył. Co powiesz na jego temat?"
Pewnie to że Rodgers przy nim wygląda jak Leo Messi, chyba wszystkie pojedynki z nim Rice przegrał.

Sebastiansuski komentarzy: 26724.08.2024, 19:29

@Arsenal2004: jeszcze się rozkręci

Garfield_pl komentarzy: 3091224.08.2024, 19:29

@Perconte napisał: "Raya póki co od początku sezonu pewny . Top :)"
On nic extra nie daje ;)

executer1 komentarzy: 281024.08.2024, 19:29

Rynkos7 komentarzy: 733424.08.2024, 19:29

@Kiepomen napisał: "Rice na 8 to na dłuższą metę nieporozumienie"

Też tak uważam.

kamo99111 komentarzy: 728024.08.2024, 19:29

@Rynkos7 napisał: "Gabi nie sprawdza się w ataku pozycyjnym tylko w grze gdy to my bronimy, gramy z kontrataku itd. Trossard to przeciwieństwo, świetnie czuję się w rozegraniu itd."

Dlatego napisałem, że byłby fajny na podmęczonego rywala. Wtedy kiedy robią się dziury i kiedy właśnie można zagrać z kontry. Na początku meczu w naszej taktyce nie daje rady. Póki co zapowiada się na najsłabszy punkt zespołu w tym sezonie

Oldgunner3 komentarzy: 1009124.08.2024, 19:29

@miki007: Ale jest za wolny i przez niego Rice dostał kartkę.To Partey nie dojechał i to porządnie.

M4rcin komentarzy: 174224.08.2024, 19:29

Najlepszy w pierwszej połowie Partey, Rice chyba powinien odpocząc na ławce. Chciałbym zobaczyc zinchenke w pomocy za niego ale to chyba troche zbyt ofensywnie by było

Mam troche flashbacki z tamtego sezonu. Mamy dobre sytuacje, których nie wykorzystujemy a w drugiej połowie siądziemy i villa nam wcisnie

pablofan komentarzy: 261124.08.2024, 19:29

@miki007: dokładnie. Rice’a robią jak chcą w obronie w tym meczu.

MarkOvermars komentarzy: 929624.08.2024, 19:28

Jak Aston Villa wychodzi z kontra to nasi wyglądają na posranych xd

Arsenal2004 komentarzy: 413424.08.2024, 19:28

Oliwier najlepszy na boisku jak zawsze...
Najlepszy sędzia i najbardziej konsekwentny w PL.

Kiepomen komentarzy: 448524.08.2024, 19:28

Rice na 8 to na dłuższą metę nieporozumienie

Szogun komentarzy: 29537 newsów: 324.08.2024, 19:28

Co za nuda?. Birmingham okropne miasto i mecz dostosował się do jego wyglądu.

GreKa komentarzy: 349824.08.2024, 19:28

@bizooon napisał: "Ostatnia akcja połowy a Martinelli podaję do tyłu... noszk..a"