Z obozu rywala: Borussia górą w derbach Zagłębia Ruhry

Z obozu rywala: Borussia górą w derbach Zagłębia Ruhry 28.10.2013, 19:40, Adam Cygański 28 komentarzy

Arsenal w fazie grupowej Ligi Mistrzów będzie mierzył się z Olympique Marsylią, SSC Napoli i Borussią Dortmund.

Poniżej prezentujemy wam, jak te kluby radziły sobie w ostatnich meczach ligowych.

Schalke 1-3 Borussia Dortmund

14’ [0 – 1] P-E. Aubameyang

51’ [0 – 2] N. Sahin

62’ [1 – 2] E. Meyer

74’ [1 – 3] J. Błaszczykowski

Skład Borussii: Weidenfeller – Grosskreutz, Subotić, Hummels, Schmelzer (Durm) – Bender, Sahin – Aubameyang (Błaszczykowski), Mchitarian, Reus (Hofmann) – Lewandowski.

Skrót meczu:

Schalke 04 1-3 Borussia Dortmund All Goals przez all-goals

Olympique Marsylia 2-3 Stade Reims

34’ [0 – 1] F. Ayite

37’ [0 – 2] M. Alback

56’ [1 – 2] F. Thauvin

86’ [2 – 2] A. P. Gignac

90+1’ [2 – 3] P. Oniangue

Skład Marsylii: Mandanda – Abdallah (Lemina), N’Kolulou, Diawara, Mendy – Romao, A. Ayew – Thauvin, Valbuena (J. Ayew), Payet (Gignac) – Khalifa.

Napoli 2-0 Torino

14’ [1 – 0] G. Higuain (k.)

32’ [2 – 0] G. Higuain (k.)

Skład Napoli: Reina – Maggio, Albiol, Fernandez, Armero – Inler, Dzemaili – Mertens (Pandev), Hamsik (Zapata), Insigne – Higuain (Callejon).

Arex komentarzy: 7328.10.2013, 22:40

Hmm zaciekawiła mnie ta sprawa z tymi punktami i przeprowadziłem małą symulację - zakładając ze Marsylia przegra wszystkie mecze a do tego Arsenal pokona Borussię a przegra z Napoli do tego Borussia pokona Napoli to 3 drużyny będą miały po 12 pkt i siłą rzeczy zespół z 12 pkt na koncie musi odpaść ale nie oszukujmy się scenariusz mało prawdopodobny

Arex komentarzy: 7328.10.2013, 22:23

Chelsea w poprzednim sezonie też z 10 pkt nie wyszła z grupy. Nie zastanawiałem się nigdy nad tym dokładniej ale chyba 11 pkt to już raczej pewny awans. 12 to na pewno.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.10.2013, 22:03

Jeśli Marsylia będzie miała 0 punktów to moim zdaniem 10 nie wystarczy. Aluzja do grupy Bayern, Napoli, City, Villareal

Paniu76 komentarzy: 1246428.10.2013, 21:52

10 pkt powinno wystarczyć do awansu.

fabregas1987 komentarzy: 2581528.10.2013, 21:49

myślę, że jeszcze 6 pkt. spokojnie zdobędziemy i zakończymy grupę z 4 zwycięstwami i 2 porażkami co na pewno da nam awans, ale różnie może być z pierwszym miejscem ...

Sadu komentarzy: 160628.10.2013, 21:36

z bvb zremisujemy na ich stadionie

Verminator97 komentarzy: 1490028.10.2013, 21:20

Teraz trzeba się zrewanżować BVB na Signal Iduna Park :P

tabasco10a komentarzy: 96728.10.2013, 21:19

Bez jaj... BVB w meczu z nami w 3 kolejce była ponoć bez FORMY, po słabym meczu, gdzie nas ograli na ES i po wygranej z Schalke nagle złapali forme? Jeżeli zagramy na tym poziomie co zagraliśmy większość spotkań w tym sezonie zgraniamy na wyjeździe z BVB 3 pkt. Borussia również przeplata mniej udane mecze z lepszymi.

afc4life komentarzy: 478328.10.2013, 21:15

Bez Flaminiego nie widze zadnych szans na wygranie z BVB na ich stadionie. Chyba, ze wylecza sie nasi skrzydlowi i nastrzelamy im sporo bramek a mecz zakonczylby sie jakies 3-2 / 4-3 . Bo to, ze oni nam strzela przynajmniej 2 bez Flaminiego to jest pewne.

Ma3ie21 komentarzy: 160228.10.2013, 21:06

To jak gra OM w tym sezonie to masakra.
W lidze też widać,że odstają od PSG,Monaco i Lille-nie trzeba nawet patrzeć na wyniki,skoro ma się przewage jednego zawodnika i prowadzenie ,a i tak się przegrywa z PSG to ròżnica ogromna.

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 328.10.2013, 21:06

A pomyślcie sobie, gdyby strzał Santiego zamiast w poprzeczkę wpadł w bramkę? Wydaje mi się, że gra wyglądałaby zupełnie inaczej.

Berczi komentarzy: 125228.10.2013, 20:44

Mandanda słabo gra ostatnio, a mecz Napoli wydrukowany :D

svlo komentarzy: 428.10.2013, 20:41

mar12301 - tak a Arsenal przy bramce Giroud rozegarł świetną akcje... My też mieliśmy wielkiego farta, że chociaż padła jedna bramka.

InArseneWeTrust09876 komentarzy: 29428.10.2013, 20:36

potrzebujemy typowego def pomocnika typu Flamini np. D:

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 228.10.2013, 20:32

mar12301
Dokładnie tak, mieli farta, że aż głowa mała.

mar12301 komentarzy: 2313628.10.2013, 20:16

Borussia nic nam nie pokazała. Po prostu zagraliśmy słabo taktycznie, a oni w tym meczu mieli masę szczęścia. To tyle.

Przydałby się Flamini na to spotkanie, bo w Londynie go brakowało, przez co nie mogliśmy pokazać do końca swojej siły. Ale nie wiem, czy wróci na Dortmund..

Arex komentarzy: 7328.10.2013, 20:12

*cieszyć się już w październiku

Arex komentarzy: 7328.10.2013, 20:11

Podziwiam wasz optymizm - tym bardziej ze Borussia pokazała nam gdzie tak naprawdę jesteśmy. Mecz z Borussią był pierwszym od meczu z Tottenhamem meczem z drużyną która walczy o coś więcej niż o utrzymanie i od razu schodziliśmy z boiska pokonani. Wstrzymałbym się z tym chełpieniem pierwszym miejscem bo może to terminarz był naprawdę sprzyjający jak dotąd. Nie zrozumcie mnie źle bardzo cię cieszę z naszej pozycji ale zbyt wiele w footballu widziałem żeby cieszyć się już w 9 październiku z czegokolwiek

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068728.10.2013, 20:10

@kubex

Naprawdę? ...

metrowy komentarzy: 16028.10.2013, 20:08

jak czytam niektore komentarze to zal dupe sciska, przypomnijcie sobie poprzednie sezony gdzie potrafilismy tracic punkty z norwich i innymi druzynami z srodka i dolu tabeli...

mar12301 komentarzy: 2313628.10.2013, 20:05

kubex

średni to z ciebie "kibic"...

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 128.10.2013, 20:03

No, a My nie jesteśmy w formie, bo jesteśmy jedynie na czele tabeli PL, przegraliśmy i zremisowaliśmy po 1 spotkaniu od początku sezonu, a reszta to zwycięstwa..co za ludzie.

kubex komentarzy: 575328.10.2013, 19:57

Oni w formie a my średnio... oby teraz wróciła bo bardzo ważne mecze przed nami.

maciej598598 komentarzy: 184528.10.2013, 19:48