Zaczynamy puchary krajowe: Arsenal vs Bolton

Zaczynamy puchary krajowe: Arsenal vs Bolton 24.09.2024, 19:56, Trempa 458 komentarzy

Po trzech meczach wyjazdowych wracamy do gry na własnym podwórku. Środowe spotkanie odbędzie się w ramach trzeciej rundy EFL Cup, a po drugiej stronie boiska stawi się zespół Bolton Wanderers.

Arsenal ma za sobą ciężki tydzień, w którym gościł na stadionach Tottenhamu, Atalanty i Manchesteru City. Szczególnie intensywny był ostatni mecz, w którym Kanonierzy grali w dziesięciu przez ponad 50 minut, a część graczy wyraźnie odczuła trudy tego spotkania.

Na konferencji prasowej przed spotkaniem Mikel Arteta, typowo już dla siebie, nie zdradził zbyt wiele informacji na temat zdrowia swoich zawodników. Możemy spodziewać się, że do składu nie wróci żaden z dotychczas kontuzjowanych graczy, a możliwe są również kolejne absencje wynikające z urazów doznanych podczas niedzielnego meczu ligowego.

Nietypowa sytuacja dotyczy obsady bramki. David Raya utykał po spotkaniu z Manchesterem City, więc możliwa jest niedostępność będącego ostatnio w wybornej formie Hiszpana. Neto, drugi bramkarz Arsenalu, nie może zagrać z powodu wcześniejszego występu dla Bournemouth w tych rozgrywkach. Trzeci golkiper, Tommy Setford, jest kontuzjowany. Inny 18-latek, który dołączył do nas w lecie, Lucas Nygaard, niedawno wrócił do treningów po złamaniu palca i nie jest jeszcze gotowy na rozegranie meczu. W przypadku niedyspozycji Ray’i możemy więc spodziewać się występu któregoś z bramkarzy akademii. Najbliżej zespołu jest Jack Porter, który pojechał w czwartek do Atalanty w roli trzeciego bramkarza. Anglik skończył w lipcu… 16 lat. W odwodzie są jeszcze: Khari Ranson (16 lat skończone początkiem września), Jack Talbot (dzisiaj obchodzi 16 urodziny) i najstarszy z całej ekipy Brian Okonkwo (18 lat).

Możliwa jest spora rotacja ze strony Artety. Tacy piłkarze jak Jesus, Sterling, Nwaneri, Jorginho, Kiwior, Lewis-Skelly powinni dostać szansę od pierwszej minuty. Niezależnie jednak od wybranego składu zdecydowanym faworytem będą gospodarze.

Goście z Boltonu zawitają do Londynu po wyeliminowaniu w dwóch pierwszych rundach drużyn z League One. Na początku wygrali w karnych z Mansfield, a w drugiej rundzie dosyć pewnie rozprawili się na wyjeździe z Shrewsbury. W rozgrywkach ligowych (również League One) nie idzie im jednak zbyt dobrze – po sześciu meczach zajmują 18 miejsce w tabeli.

Aby przypomnieć sobie poprzednie spotkanie pomiędzy Arsenalem a Boltonem, musimy sięgnąć pamięcią do ostatniego sezonu The Wanderers w Premier League. Był to rok 2012, a na boisku biegali między innymi Thierry Henry czy Thomas Rosicky. W zremisowanym 0-0 meczu środkiem pola dyrygował natomiast Mikel Arteta, obecny trener Kanonierów.

Należy pamiętać, że w spotkaniu nie będzie wykorzystywany system VAR. Ze względu na brak infrastruktury na niektórych boiskach, władze EFL zrezygnowały z tego rozwiązania, aby zapewnić takie same warunki w każdym meczu. Pierwszym etapem z wykorzystaniem VAR będą półfinały, chyba że znajdzie się w nich co najmniej jedna drużyna, która nie ma zamontowanych kamer na stadionie. W takim przypadku jedynym meczem z VAR będzie finał, który rozegrany zostanie na Wembley.

zwierz komentarzy: 184625.09.2024, 21:55

Chłop w jednym meczu robi prawie tyle co Fabio Vieira przez cały swój pobyt u nas.

sWinny komentarzy: 804825.09.2024, 21:55

Brawo Nwaneri, ale w sumie to strzał beznadziejny. W PL/LM nie można tak strzleać mając lepiej ustawionych partnerów. Tam nie ma takich ogórków w bramce

Hattrick incoming

@DyktatorArsene: a potem będzie pół sezonu bez bramki bo nie ma kiedy go zluzować i od dechy do dechy gra każdy mecz kiedy już skończą się te o pietruchę.

@sebaarsenal napisał: "Arteta igra z ogniem z tym saką. O co kaman…"

Nie rozumiem zdziwienia, że gra Saka. Piłka nożna to biznes, częścią marketingu jest wystawianie największej gwiazdy chociaż na połowę, bo niby większość kibiców na stadionie to kogo chce oglądać w naszym składzie? Słaby rywal, ale jednak kilku piłkarzy grających w lidze w tym meczu musi być ;)

Smazony komentarzy: 82325.09.2024, 21:52

Cl Ci komentatorzy z tym Kaccurim?! xD Przed spotkaniem mialem beke ze mamy koccura w skladzie, ale on ze Rap? Xd

DyktatorArsene komentarzy: 247125.09.2024, 21:50

@minio7:
Saka ledwie pół meczu zagrał z City, dobrze że gra. Trzeba testować dodatkowo Nwaneri + Saka na prawej póki ode nie ma. Pewnie zejdzie w 60 minucie

GreKa komentarzy: 364125.09.2024, 21:49

@pawel_1986 napisał: "dziwne, że przez pryzmat kilku minut wystawiana jest ocena dla 17 letniego wychowanka :D Miejmy nadzieję, że będzie z jego gry dużo radości :)"
Cytując klasyka: "Nwaneri niestety widać że się boi grać odważnie, fajnie że sobie może pobiegać z dorosłymi ale powinien trochę więcej chęci wykazywać i starać się błysnąć jeśli chce wychodzić regularnie"

sebaarsenal komentarzy: 169725.09.2024, 21:49

Arteta igra z ogniem z tym saką. O co kaman…

minio7 komentarzy: 314525.09.2024, 21:48

Saka to chyba na akord robi...

GreKa komentarzy: 364125.09.2024, 21:46

@Furgunn napisał: "Zjazd?Przecież gość miał bardzo krótki pozytywny epizod w naszym klubie, cały czas szoruje po dnie."
W sumie racja....Ile nawet sezonu nie miał? Do Grudnia w pierwszym roku?

minio7 komentarzy: 314525.09.2024, 21:46

@pawel_1986: nim koguty zapieją on trzy razy załaduje do bramki

pawel_1986 komentarzy: 21025.09.2024, 21:45

@minio7: Jeszcze nas nawróci :D

@GreKa: no to dziwne, że przez pryzmat kilku minut wystawiana jest ocena dla 17 letniego wychowanka :D Miejmy nadzieję, że będzie z jego gry dużo radości :)

minio7 komentarzy: 314525.09.2024, 21:44

Jesus od zawsze musiał radzić sobie z niewiernymi, jeszcze Wam pokaże co potrafi.

Furgunn komentarzy: 983125.09.2024, 21:43

@GreKa napisał: "Muszę wam powiedzieć, niespodziewalem się takie zjazdu w wykonaniu Jesusa."

Zjazdu? Przecież gość miał bardzo krótki pozytywny epizod w naszym klubie, cały czas szoruje po dnie.

Furgunn komentarzy: 983125.09.2024, 21:41

Po cichu liczę, że zagramy z City więcej niż jeszcze tylko jeden mecz w tym sezonie :] 2-3 spotkania to biorę w ciemno!

GreKa komentarzy: 364125.09.2024, 21:41

Muszę wam powiedzieć, niespodziewalem się takie zjazdu w wykonaniu Jesusa.

tomaszszef komentarzy: 169425.09.2024, 21:41

Zmiany Saka i Rice

DyktatorArsene komentarzy: 247125.09.2024, 21:41

Jesusek i Zinczenko, zbawcy pierwszego sezonu, utrapienie w kolejnych. Jaki zjazd.

minio7 komentarzy: 314525.09.2024, 21:40

Mulaci dominują Twente u siebie. Myślicie, że wracają do wyścigu o mistrza w głowach swoich wyznawców po tym popisie piłkarskim?

DyktatorArsene komentarzy: 247125.09.2024, 21:40

Fajny mecz, MLS i Nwaneri są super, Sterling próbuje szarpać. Jesusek chyba najgorszy.

GreKa komentarzy: 364125.09.2024, 21:40

@pawel_1986 napisał: "A są tacy co go negatywnie oceniają? Jeśli tak to za co? Aż tyle grał dla nas"
Są tacy co pisali, że wystraszony grał z KFC

pawel_1986 komentarzy: 21025.09.2024, 21:39

@GreKa: A są tacy co go negatywnie oceniają? Jeśli tak to za co? Aż tyle grał dla nas?

Garfield_pl komentarzy: 3140025.09.2024, 21:38

Ethan Nwaneri (17 years, 188 days) is the youngest Arsenal goalscorer since Jack Wilshere against Sheffield United in September 2008 (16 years, 266 days).

@HarveyDownes92

GreKa komentarzy: 364125.09.2024, 21:38

@minio7 napisał: "Jak ktoś może go oceniać jak on zagrał 4 minuty w meczu z Tottkami do tej pory?"
Mazak moze

Barney komentarzy: 2154825.09.2024, 21:36

Mamy tylko sake i rice z podstawy tak na dobrą sprawę. Jestem zdziwiony zwłaszcza saka ,że wyszedł

Craz komentarzy: 366725.09.2024, 21:36

Sterling nie wygląda źle gość widać że ma umiejętności tylko trzeba czelske usunąć z jego głowy

Ashmadia komentarzy: 185525.09.2024, 21:35

Cieszy, że wszyscy nasi młodzi fajnie grają. Dobra, spokojna połowa. COYG!

minio7 komentarzy: 314525.09.2024, 21:35

@GreKa napisał: "Cieszy gol Nwanierego. Niech nabiera pewności siebie, może wtedy niektórzy przestaną go negatywnie oceniać"
Jak ktoś może go oceniać jak on zagrał 4 minuty w meczu z Tottkami do tej pory?

enrique komentarzy: 2011425.09.2024, 21:35

Młodzież na plus, ale Jesus... cóż, w zeszłym sezonie już pokazywał się z niefajnej strony, ale żeby tak grać z 3-ligowcem? Niesamowity zjazd.

Ranczomen komentarzy: 1251525.09.2024, 21:35

Skelly świetne podanie do Sterlinga.

Furgunn komentarzy: 983125.09.2024, 21:35

Rynkos7 komentarzy: 739525.09.2024, 21:34

Fajnie włączyć sobie Carabao Cup i nie musieć oglądać Cedrica czy Elneny'ego i zamiast tego masz Skelly'ego i Nwanieriego :)

ArekKanonier komentarzy: 192725.09.2024, 21:34

Kiwior jak na razie szef w naszej defensywie

GreKa komentarzy: 364125.09.2024, 21:33

Topek komentarzy: 14072 newsów: 12625.09.2024, 21:33

Podoba mi się ten Nwaneri. Super klej w nodze, dobra fizyczność. W ogóle nie wygląda na 17 latka. Oby tak dalej, bedzie ciekawy zawodnik.

Skelly też spoko, niezłe podania.

Ciekawe czy Jesus jeszcze kiedyś trafi w bramkę.

havoc komentarzy: 1984 newsów: 425.09.2024, 21:33

@Artu: A to spoko bo juz sie przestraszylem.

Artu komentarzy: 196525.09.2024, 21:32

@havoc: Neto nie może zagrać . Jest taki przepis że piłkarz nie może reprezentować dwóch klubów w tym wypadku Carabao Cup w jednym sezonie.

mlody323323 komentarzy: 238925.09.2024, 21:31

to zainteresowanie Jesusem z Arabii Saudyjskiej , jest nadal aktualne ?

executer1 komentarzy: 282225.09.2024, 21:30

Jesus wygląda gorzej niż nieopierzona młodzież, która dzisiaj wyszła po raz pierwszy.
To nie przypadek, że stracił miejsce w kadrze i u nas od dłuższego czasu nie daje nam kompletnie nic

Bournemouth - Arsenal 19.10.2024 - godzina 18:30