Zadanie wykonane: Bodø/Glimt 0-1 Arsenal

Zadanie wykonane: Bodø/Glimt 0-1 Arsenal 13.10.2022, 19:39, Patryk Bielski 684 komentarzy

Choć Kanonierzy z pewnością nie zaliczą tego meczu do szczególnie udanych, to podopieczni Mikela Artety ostatecznie osiągnęli swój cel i dzięki bramce Bukayo Saki zwyciężyli na Aspmyra Stadion z Bodø/Glimt 1-0.

Arsenal: Turner - White (70' Tomiyasu), Holding, Saliba, Tierney - Sambi Lokonga (84' Partey), Odegaard (70' Marquinhos) - Saka (59' Xhaka), Vieira, Nelson (59' Martinelli) - Nketiah.

Bodo/Glimt: Haikin - Sampsted, Lode, Hoibraaten (89' Moe), Wembangomo - Vetlesen, Berg, Saltnes (12' Gronbaek) - Solbakken, Espejord (76' Salvesen), Pellegrino (89' Mvuka Mugisha).

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych, a mecz toczony był w iście sparingowym tempie. Wystarczy nadmienić, że do 23. minuty żadna z drużyn nie oddała celnego strzału. To właśnie wtedy Bukayo Saka otworzył wynik spotkania, kiedy po szybkiej dwójkowej akcji z Lokongą Anglik dość szczęśliwie dał prowadzenie swojej drużynie. Początkowe uderzenie skrzydłowego Arsenalu zablokował jeden z obrońców gospodarzy, ale piłka po drodze odbiła się jeszcze od klatki 21-latka i wpadła do siatki.

Goście mogli błyskawicznie wyrównać, jednak w 30. minucie meczu Amahl Pellegrino fatalnie spudłował w sytuacji sam na sam z Turnerem.

W pierwszych 45. minutach pojedynku to Kanonierzy kontrolowali boiskowe wydarzenia, ale nie można było mówić o dosadnej przewadze londyńczyków. Najlepiej podsumowywały to statystyki: 59% posiadania piłki, 4 strzały na bramkę rywala, w tym jeden, który dał upragnione prowadzenie ekipie Mikela Artety. Natomiast gospodarze nie zdołali oddać celnego uderzenia.

Po przerwie role się odwróciły. Gospodarze w pierwszym kwadransie drugiej odsłony meczu mieli trzy dogodne sytuacje, których nie wykorzystali. Najpierw w 52. minucie zwycięsko z pojedynku Vetlesen - Turner wyszedł Amerykanin. Chwilę później minimalnie nad poprzeczką bramkarza Arsenalu lewą nogą uderzył Ulrik Saltnes, ale najlepszą okazję zmarnował Pellegrino, który drugi raz w tym spotkaniu w sytuacji sam na sam nie wytrzymał presji i przestrzelił.

Mikel Arteta szybko zareagował na boiskowe wydarzenia i dokonał dwóch zmian. Boisko opuścili Saka oraz Nelson, a w ich miejsce pojawili się Xhaka i Martinelli. Wracając jeszcze do występu drugiego ze wspomnianych Anglików, nie można o nim powiedzie zbyt wiele pochlebnych słów, bo zwyczajnie przeszedł obok meczu.

Zmiany przeprowadzone przez hiszpańskiego szkoleniowca wyraźnie ostudziły zapał rywali, którzy nie potrafili znaleźć sposobu na przedarcie się w pole karne Kanonierów. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal, tak jak Norwedzy w pierwszej części spotkania, nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę rywali, a mimo to zaliczył trzecie zwycięstwo z rzędu w Lidze Europy i znacznie przybliżył się do awansu do fazy pucharowej tych rozgrywek.

Zobacz skrót spotkania

Bodo GlimtLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Piotrek95 komentarzy: 960815.10.2022, 13:47

Mikel Arteta pulled Kieran Tierney for a meeting before the Liverpool game to explain to him why he wasn’t going to start.

The boss explained to the left back that it wasn’t down to his performances & that it was a tactical change to put a right footer up against Mo Salah

Marzag komentarzy: 41234 newsów: 115.10.2022, 13:13

@Taki napisał: "Darwin Nunez rozegrał w sumie 400 minut i strzelił 4 gole, podczas gdy Jesus zagrał 800 minut i strzelił 5 goli.
Patrząc na te statystyki nie można z Nuneza robić flopa a z Jesusa transferu sezonu."

Ale jak już chcesz porównywać legitnie a nie być adwokatem Darwina Nuneza to porównuj osiągnięcia z premier league osiągnięciami z premier league.

Darwin Nunez nie strzeli więcej niż 10 goli w premier league, jego technika jest tragiczna, Andy Carroll to był przy nim Santi Cazorla. Wszystko się od niego odbija jak od kłody. Umie się znależć w sytuacji strzeleckiej ale wszelkie inne aspekty totalnie leżą. Nie można grać regularnie takim piłkarzem na takim poziomie, bo co z tego że być może strzeli 1 gola skoro bankowo kilka strat zagwarantuje w meczu w momencie gdy cała drużyna będzie przesunięta pod bramkę przeciwnika, i tylko od przeciwnika już zależy czy wykorzystają te kontry czy nie.

Paul77 komentarzy: 976215.10.2022, 13:01

Pamiętacie jak były narzekania że ani Nunez, ani Vlachowic nie trafili do Arsenalu. Chyba teraz nikt by nie chciał żadnego z nich i to za takie kwoty jakie zapłacono za nich.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698215.10.2022, 12:55

Nory*

Dlaczego tak mało komentarzy? Bo tak jak piszą niżej niektórzy. Większość wchodzi tylko żeby ponarzekać na piłkarzy, trenera, prezesa itp. Nie licząc jeszcze przegrywow z innych drużyn typu United, Liverpool którzy tylko czekają aż potknie nam się noga i wyjdą z mody :)

Vengerberg komentarzy: 51315.10.2022, 12:49

@Dzulian: o widze ze mowa o moim "ulubionym" uzytkowniku

Spejsik komentarzy: 341615.10.2022, 12:49

@Moczyknur napisał: "14 minuta Radomiak vs Śląsk i ani jednego strzału z jednej ani z drugiej strony. Oni tam w chińczyka grają czy Flashscore zakłamuje?"
Zakłamuje.
Były strzały ;)

Gofer999 komentarzy: 1466215.10.2022, 12:48

Jak ktoś ma wątpliwości co do Jesus vs Nunez to wystarczy włączyć obojętnie które spotkanie. Nunez to jest człowiek chaos, dzik który widzi piłkę i biegnie za nią jak opętany. Przypomina mi kolegę z podwórka który miał może gorsze umiejętności, ale za to ganiał za piłką i machał nogami na wszystkie strony, no i miał klapki na oczach. A Jesus, to klasa, technicznie top, gra z opanowaniem i pełnym skupieniem, daje sporo drużynie.

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.10.2022, 12:48

Boro dzisiaj robi Fulham bez Mitrovicia?

Piotrek95 komentarzy: 960815.10.2022, 12:47

Taka jest piłka, budzi tyle emocji i dlatego generuje takie przychody, człowiek z natury jest zły, woli obrażać własnych piłkarzy albo inne drużyny, teraz taka fanbaza lfc wchodzi do nory powoli a ostatnie lata ciągle coś szczekali, jak zaczną wygrywać to znowu wrócą i tak w kółko.

Mnie i tak najbardziej rozwala fanbaza Realu i Barcelony, oni potrafią wyciągać filmiki z jakąś żółtą, nic nie znaczącą kartkę sprzed 30 lat i pisać że mecz sprzedany wtedy więc jutro też będzie sprzedany

Moczyknur komentarzy: 181615.10.2022, 12:45

ArekKanonier komentarzy: 190715.10.2022, 12:37

@Dzulian: Ja w swoim życiu o takich sytuacjach mówię, że śmieci wyrzuciły się same. Oczywiście nie mam zamiaru nikogo obrażać. To takie porównanie do czynności którą każdy musi wykonywać regularnie w swoim życiu.

Dzulian komentarzy: 255015.10.2022, 12:32

@Garfield_pl: Oczywiście że tak. Jednego pana z nickiem na litere "L" wszyscy znamy. Ostatni negatywny komentarz, to wylanie żółci za oddanie inicjatywy Crystal Palace i że Vieira potrafi wpoić zawodnikom swój styl (aluzja że Arteta niby nie potrafi) a później cisza jak makiem zasiał. Pojedyńcze komentarze o polityce. O klubie którzy punktuje jak szalony 0, dosłownie 0 komentarzy.

johnnycage1909 komentarzy: 107115.10.2022, 12:31

Eddie od pierwszych minut? Call him
#ifyouknowwhatimean

Garfield_pl komentarzy: 2794915.10.2022, 12:27

@Ech0z napisał: "Dziwna przypadłość tej strony. Kiedy graliśmy najgorsza piłkę i Arsenal był tragiczny to ilość komentarzy tutaj to jak na jakimś czacie. A teraz gdy jesteśmy bogami footbolu wszytsko gra idealnie to średnia 1 komentarz na 10minut . Obawiam się że jeżeli Arsenal wygra ligę mistrzów to ta strona umrze"
Był to czas, kiedy ludzie swoją frustracjez życia codziennego rozładowywali tutaj, bo mieli wymówkę, że to tylko o klub chodzi ;) teraz zniknęli i pewnie gotuje się w nich, że nie ma od dłuższego czasu okazji się wyżyć lub logują się gdzie indziej xD

pLYTEK komentarzy: 411815.10.2022, 12:23

Jeszcze Leeds to zespól, któremu Nketiah ma cos do udowodnienia

pLYTEK komentarzy: 411815.10.2022, 12:22

Jesus niepewny występ z Leeds, Eddie musisz

ArekKanonier komentarzy: 190715.10.2022, 12:14

@Ech0z: Oj strona raczej nie umrze. Mam
I osobiście podoba się taki stan rzeczy. Wolę taki spokój i merytoryczne rozmowy niż śmietnik i patologię z wyzywaniem własnych zawodników na czele.

praptak komentarzy: 881815.10.2022, 12:14

Ciekawe jak rok temu wyglądała na tym etapie nasza skuteczność bo mam wrażenie że w końcu lubimy sobie postrzelać. paf paf

Ech0z komentarzy: 1040715.10.2022, 12:12

Ile meczów zostało do przerwy reprezentacyjnej szumnie nazywanej Mistrzostwami świata ?

Piotrek95 komentarzy: 960815.10.2022, 12:10

Zawsze był w klubie ktoś na kogo można było ponarzekać, czy to piłkarz czy trener, teraz za bardzo nie ma na kogo

Piotrek95 komentarzy: 960815.10.2022, 12:09

Greenwood znowu aresztowany za naruszenie warunków wyjścia za kaucją, co to jest za kretyn

Theo10 komentarzy: 825815.10.2022, 12:07

@ArsenalChampion: @Ech0z: Tak, z jednej strony były aktywne osoby które chciały sobie ponarzekać, a teraz siedzą cicho. Kolejna sprawa, że to też powodowało więcej komentarzy broniących Artety (np. moje) i tak to się kręciło.
A teraz wszystko fajnie, niepokonani w LE, lider PL, to o czym tu gadać? :P

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189515.10.2022, 12:01

Panowie mam pytanie, może ktoś jest z mazowieckiego i chciałby kupić domową koszulkę Arsenalu rozmiar L? Dostałem w prezencie, ale jest trochę za duża i pomyślałem, że może ktoś chciałby kupić, a ja bym sobie kupił M i nikt by się nie zorientował xd. Koszulka została kupiona w Anglii w sklepie sports direct i u nas nie można wymienić, ani zwrócić. Mogę z nią podjechać do kupującego jak będzie trzeba, jest to nowa koszulka z metkami, założyłem tylko raz żeby sprawdzić rozmiar. Poniżej link do tej koszulki.

Joker_224 komentarzy: 520015.10.2022, 11:58

Jesus popsuty chyba

ArsenalChampion komentarzy: 802915.10.2022, 11:57

Bo tu sporo osób wchodzi tylko jak Arsenal przegrywa i mozna sobie ponarzekać. Teraz magicznie zniknęli

Ech0z komentarzy: 1040715.10.2022, 11:56

Theo10 komentarzy: 825815.10.2022, 11:51

Panowie, ma ktoś może sztuczną trawę na tarasie/balkonie?

ArsenalChampion komentarzy: 802915.10.2022, 11:50

@Taki napisał: ": W porównaniu do Haalanda nikt nie spełnia oczekiwań.

A jak obejrzysz mecz to Jesus gra jak Alexis Sanchez za najlepszych lat z Arsenalu. Z kolei Nunez gra jak Andy Caroll.
Fajne te statysyki goli strzelonych. Wiele mówią

Theo10 komentarzy: 825815.10.2022, 11:46

@Taki: To że Darwin ma 400min, a Jesus 800, to głównie efekt głupoty tego pierwszego, a nie czynników zewnętrznych/taktycznych itp.

Garfield_pl komentarzy: 2794915.10.2022, 11:43

on whether we’re now better equipped to stand up to hostile atmospheres such as Leeds:

I think so, but last year it was incredible - even when we were winning 3-0 that crowd is something that I’ve never seen before, and you can sense that. Every time I watch them and I’ve seen some games already and you can hear the noise, so we know how it’s going to be.

on what he expects from Leeds:

With Jesse and the teams that they have already played, it is very clear what he wants to do - be a really intense team, a really dynamic team and a really good team when there are spaces to attack. There’s some similarities [to Bielsa’s team] but every coach has his own book, but what Jesse has done over the time he has been there is really impressive.

on whether he expects Gabriel Jesus to be in contention:

I don’t know, obviously he has some discomfort after the game against Liverpool and that’s why we decided not to bring him in [to Norway], so let's see how he is tomorrow and Saturday

on the potential psychological boost of going four points clear at the top:

Now, the trick is how are we going to prepare for Leeds, mentally and physically. It’s going to be a battle - we know the way they play and how intense it is going to be and the crowd that they have, so it’s going to be a challenge. We have to be at our best again to win there.

on whether the Thursday-Sunday routine is starting to catch up with us:

I think it is already here, but I think after the World Cup it is going to be even worse, so I think it is good preparation for what is coming.

on how he’ll prepare those players who played 90 minutes against Bodo/Glimt:

We’ll give them some ideas, some video, keep them active to recover well and that’s it. There is no time so we have to travel back to London, and then travel to Leeds. We’ll have an activation on Saturday but it’s not really a training session, it’s not possible.

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 215.10.2022, 11:41

@Marzag: No pewnie, nie oceniam, ale taki czas rzeczy utrzymuje się przez dłuższy czas. Oczywiście nie mnie oceniać, co jest powodem i wszystko rozumiem. Tak tylko piszę smutny komentarz.

Molas komentarzy: 112415.10.2022, 11:41

Brentford solidne. Brighton powinno skoncentrować się na punktowaniu ligowych średniaków takich jak Southampton czy Manchester United.

Adi17 komentarzy: 299315.10.2022, 11:36

Salah się obudził? To co Live pyka City jutro? :D

Marzag komentarzy: 41234 newsów: 115.10.2022, 11:35

@petroniusz7 napisał: "Straszna bieda ostatnio, jeśli chodzi o dodawane newsy. Lenistwo, bądź brak redaktorów? Na gwałt zazwyczaj dodawane tuż przed meczem /po."
"To że ja nie dodaje żadnych newsów to tam *uj, ale że inni nie dodają?"

Każdy może wysłać newsa, redaktorzy mają własne życia, robią tu for fun a teraz się studia pozaczynały, być może komuś się dziecko urodziło, albo ma dużo pracy, bądź inne czasochłonne rzeczy w życiu prywatnym.

Marzag komentarzy: 41234 newsów: 115.10.2022, 11:33

@arsenallord napisał: "Hagrid nie żyje"
Harry Potter to istotna część mojego dzieciństwa. Mam nadzieję, że zmarł spełniony.

Qarol komentarzy: 1450215.10.2022, 11:31

Miliony dzięki nam zarabiają i takie obiboki, wstyd.

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 215.10.2022, 11:30

Kris3Tears komentarzy: 442315.10.2022, 10:48

@Qarol: szczerze to byłem tak średnio zainteresowany, ale Batman Arkham Origins mi się podobało, więc chciałem dać szansę Gotham Knights.

Oczywiście rozumiem, że są ludzie którym to nie przeszkadza, albo nie widzą wielkiej różnicy. Jestem entuzjastą gier komputerowych i tak, mówię, że jak dla mnie, 60FPS to mus w dzisiejszych czasach. RDR2 bym kupił PO RAZ DRUGI, gdyby nie fakt, że Rockstar nadal nie wypuścił żadnej aktualizacji dla obecnej generacji konsol.
Wolałbym stracić odrobinę na rozdzielczości by mieć te 60FPS. Nie po to kupowałem konsolę Xbox Series X, żeby dalej się męczyć grając w symulatory pokazu slajdów. Tak jak napisałeś, 60FPS powinno być standardem na dzisiejszych konsolach. W doopie mam Ray traycingi i inne wynalazki. Jedyne o co proszę to płynny gameplay w 60 klatkach na sekundę.

Na reddit.com/r/XboxSeriesX większość komentujących jest mega rozczarowana tą wiadomością. Żeby nie było, że tylko ja tak myślę :)

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11715.10.2022, 10:42

Hagrid nie żyje

Dzulian komentarzy: 255015.10.2022, 10:36

@Alffik: Chłop jest tak zdesperowany, że jeszcze bramke Nunezowi z Community Shield dolicza, to pokazuje jak bardzo musi sie gimnastykować, żeby bronić Urugwajczyka :D

@Taki: Nunez ma 2 gole w lidze, a Jesus 5 i tego sie trzymaj misiu kolorowy.

Alffik komentarzy: 104215.10.2022, 10:33

Taka statystyka nic nie mówi. Nie pokazuje ona, co robią poszczególni gracze w trakcie meczu, i jaki mają wpływ na wynik spotkania.

Taki komentarzy: 204615.10.2022, 10:26

@Theo10: W porównaniu do Haalanda nikt nie spełnia oczekiwań.

TlicTlac komentarzy: 600915.10.2022, 10:25

Oglądałem właśnie bramki z LM i muszę stwierdzić, że bramkarz Rangers był fatalny. Z 3-4 bramki to nie powinny w ogóle paść.

Totki dalej mają dziurawą obronę, ale teraz grają z Evertonem u siebie, to nie ma na co liczyć, mając w pamięci pierwszą połowę z United.

Mizzou komentarzy: 605315.10.2022, 10:22